Jump to content

iPhone XS Max


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέμα υπάρχει με την cosmote?

Αυτό που ανέβασα πιο πριν στο Vimeo, ισχύει όμως μόνο για το συνδυασμό Cosmote με iPhone, οποιασδήποτε σύνδεσης με οποιοδήποτε iPhone με οποιοδήποτε iOS. Στην Αττική συμβαίνει σίγουρα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ανέβασα πιο πριν στο Vimeo, ισχύει όμως μόνο για το συνδυασμό Cosmote με iPhone, οποιασδήποτε σύνδεσης με οποιοδήποτε iPhone με οποιοδήποτε iOS. Στην Αττική συμβαίνει σίγουρα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Θα το δω δεν το γνώριζα. Το ανέφερες και σε άλλο θέμα και έψαχνα να βρω τι ακριβώς συμβαίνει. Πως γίνεται να υπάρχει πρόβλημα με ένα συγκεκριμένο λειτουργικό και μια μόνο εταιρία κινητης ενώ σε wind Vodafone είναι κομπλε? Περίεργο πρόβλημα φαίνεται πρέπει να φταίει και το ios και η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο φταίνε, αλλά η Cosmote είναι αυτή που πρέπει να δώσει τη λύση, όπως και την προηγούμενη φορά. Απλά τώρα το κατάλαβα από την πρώτη ώρα του προβλήματος και ήδη ολοκληρώνουμε το δεύτερο 24ωρο. Την προηγούμενη φορά τους πήρε 9 μέρες μόνο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τρίτη μέρα δε τους πήρε τώρα, όλα όπως πρέπει με τα data

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει εσύ έχεις και το καλύτερο τηλέφωνο όλων των εποχών όμως :lol:

Άσχετο......:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά λεω ότι με 0.25 sar έχω άψογο σήμα. Κάτι λέει αυτό νομίζω. Το xs max με 0.99 sar και έχει τέτοια θέματα. Να δούμε το quality control.

 

Τα προβλήματα στο σήμα μπορεί να ευθύνονται στο chip, στο λογισμικό, στους drivers όποτε άδικα βιάζεσαι να κατηγορήσεις την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα στο σήμα μπορεί να ευθύνονται στο chip, στο λογισμικό, στους drivers όποτε άδικα βιάζεσαι να κατηγορήσεις την συσκευή

Το αποτέλεσμα δεν μετράει όμως? Άσχετα με το τι φταίει. Το chip είναι του κινητού το λογισμικό είναι του κινητού. Εφόσον έχουν θέμα το πρόβλημα είναι της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα στο σήμα μπορεί να ευθύνονται στο chip, στο λογισμικό, στους drivers όποτε άδικα βιάζεσαι να κατηγορήσεις την συσκευή

 

Τι είναι αυτά που γράφετε ρε παιδιά; ποιον να κατηγορήσει δηλαδή; τον ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με το Max έχω καλύτερο σήμα και από το 7 plus και από το X και από το s9+ και μέχρι στιγμής ούτε ένα drop call με τη βονταφον.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Iδια σχεδον ακτινοβολια με τα iPhone εχουν...

 

Βασικα εχουν πλεον αισθητα λιγοτερη απο Iphone τα Huawei(στο κεφαλι που μας ενδιαφερει περισσοτερο)

 

Mate 20 pro

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c3d64ce2

 

Iphone XS Max

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/85d84ca3

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχουν πλεον αισθητα λιγοτερη απο Iphone τα Huawei(στο κεφαλι που μας ενδιαφερει περισσοτερο)

 

Mate 20 pro

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/c3d64ce2

 

Iphone XS Max

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/85d84ca3

 

Σωστοοοοος! :D:D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό στο max γιατί δεν είναι τόσο λευκό ; Έχω το True Tone off αλλά δίπλα στο note 9 είναι κάπως πιο κίτρινο ελαφρά

 

γιατι ετσι και αλλιως δεν ειναι ολες οι οθονες ιδιες... ακομα και το ιδιο μοντελο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την ηλεκτρονική Σιμ από που μπορώ να την πάρω ; Από Γερμανό ; Και τι χρειάζεται να έχω μαζί μ ;

 

γερμανο/κοσμοτε, ταυτοτητα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό στο max γιατί δεν είναι τόσο λευκό ; Έχω το True Tone off αλλά δίπλα στο note 9 είναι κάπως πιο κίτρινο ελαφρά

 

Ειναι λιγο πιο ζεστο ( = κιτρινο) το λευκο του iPhone σε σχεση με του ΝΟΤΕ 9 σε adaptive mode.

Bαλε το Νοτε 9 σε basic mode και δες ποσο κιτρινο θα γινει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό στο max γιατί δεν είναι τόσο λευκό ; Έχω το True Tone off αλλά δίπλα στο note 9 είναι κάπως πιο κίτρινο ελαφρά

 

Άλλη οθόνη έχει το ένα άλλη το άλλο

Λογικό να μην είναι ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος Xs Max εδώ και 3 μέρες.

Αποδεικνύεται πολύ βολικό το Face ID και ο τρόπος που δουλεύει η συσκευή χωρίς Home button είναι απίστευτα βολικός.

Το μέγεθος της οθόνης πλέον είναι άβολος τις περισσότερες φορές για χρήση με το ένα χέρι και θέλει δουλειά το iOS και οι εφαρμογές για να εκμεταλλεύονται πλήρως την οθόνη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά!

Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το καινούργιο μου iPhone XsMax Χρυσό!

Τι θήκη μου προτείνετε να βάλω και επίσης ποιο τζαμάκι;

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα στο 7plus το τζαμάκι της g.dsmith και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος απλά νομίζω ότι για Xs Max δεν το βγάζει!

Τέλος για θήκη θα προτιμούσα κάποια clear back ή bumper με τζαμάκι πίσω!

Τι μου προτείνετε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τζαμί 3D full coverage EGR, Klearlook, iCarez, Syncwire, Spigen. Και θήκη πάρε Nillkin Nature TPU. Είναι αυτό που ψάχνεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και χρόνια πολλά!

Σε λίγες μέρες θα παραλάβω το καινούργιο μου iPhone XsMax Χρυσό!

Τι θήκη μου προτείνετε να βάλω και επίσης ποιο τζαμάκι;

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα στο 7plus το τζαμάκι της g.dsmith και είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος απλά νομίζω ότι για Xs Max δεν το βγάζει!

Τέλος για θήκη θα προτιμούσα κάποια clear back ή bumper με τζαμάκι πίσω!

Τι μου προτείνετε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Mod nx rhino shield θήκη και Belkin tempercurve που το βάζει το istorm με μηχάνημα και δεν χάνεται χιλιοστό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τζαμι που βάζει με το μηχάνημα είναι και ακριβό και δεν προστατεύει το notch από ότι ξέρω.. Δεν λέει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τζαμι που βάζει με το μηχάνημα είναι και ακριβό και δεν προστατεύει το notch από ότι ξέρω.. Δεν λέει

Παρόλο που δεν καλύπτει το notch, προσωπικά για μένα είναι ότι καλύτερο έχω βάλει σε tempered glass σε smartphone. Έχω βάλει Belkin σε iphone 6s και X. Για μένα δεν υπάρχει καλύτερο και ας έχει 25€, λέει ΠΟΛΛΑ λοιπόν.

Καλή Χρονια :)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απέκτησα επιτέλους και εγώ το iPhone XS MAX και θα ήθελα να ρωτήσω αν κανένας το έχει κάνει AppleCare+. Να σημειώσω πως μέχρι πριν ένα 2μηνο είχα κάνει για ένα Apple Watch s4 και δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά μάλλον αλλάξαν κάτι και παίρνω πλέον το παρακάτω μήνυμα. Τα έχει καταφέρει κανένας;

8ai4rvm.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το άνοιξα και εγώ σήμερα μετά από την αγορά του στο Black Friday και το άγιο βασιλιατικο δώρο που μου έκανα. Χαράς στην υπομονή μου θα πείτε αλλά στήνουμε ολόκληρο σκηνικό για τα παιδιά άσε που δεν είχα και κανα σοβαρό παράπονο από το περσινό Χ που θα πάρει μάλλον ο αδελφός μου και δεν βιαζόταν.

 

Βέβαια το max έχει πια τις σωστές για εμένα διαστάσεις που μετά το 6s plus μου είχαν λείψει.

 

Ωστοσο η ανάλυση είναι πιο χοντροκομμένη. Θα έπρεπε να είχαν καλύτερη για το μέγεθος αυτό.

 

Επίσης ποιοτικά παρατηρώ μεγάλη πτώση για την apple.

Μετά τα σημάδια στα πλαϊνά γυαλιστερά του Χ που παρατήρησα παρότι εξαρχής φορούσε θήκη, το max σαν να είχε ένα σημαδακι στο κάτω μέρος μέρος της οθόνης εκεί που κάνει το δοντάκι πάνω από τη lighting. Δύσκολο να το έκανα εγώ όσο το ετοίμαζα συνδεδεμένο στο pc με τα backup και restore μιας και το διαπίστωσα όταν το έγδυσα τελείως για να του βάλω στο τέλος της διαδικασίας sim, tempered και θήκη. Μαλλον αν το είχα πάρει χθες θα το γύρναγα παρότι εννοείται το πήρα κανονικά σφραγισμένο από Γερμανό αλλά οκ δεν είναι τίποτα φοβερό. Στην αρχή νόμισα ότι είχε μείνει από την κόλλα της ζελατίνας υπολείμματα, αλλά δεν.

 

Επίσης πιέζοντας το κινητό μπροστά στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης για να φύγει μια φούσκαλα του tempered σαν να ακούγεται ένας μικρος ήχος σαν να παίζει ή τρίζει κάτι από μέσα.

Τι σκατα συναρμολογούν;

Κατά τα λοιπά επιτέλους βγήκε το iPhone στη σωστή διάσταση και με τη σωστή σε μέγεθος αλλά όχι σε ανάλυση οθόνη.

Απλά θεωρώ ότι ειλικρινά με τις τιμές το έχει ξεφτιλίσει η apple ενώ η ποιότητα χειροτερεύει συνεχώς.

Μιλάμε για απίστευτα λεφτά και ευτυχώς βόλευομαι με τα 64αρια γιατί δεν βάζω μέσα ταινίες ή μουσικές.

Μου έκαναν δώρο και ένα pocophone μέσα στις γιορτές και έχω πάθει πλάκα πως ένα τηλέφωνο με το 1/4 της τιμής αυτού στέκεται επάξια απέναντι του.

Κάπου πρέπει να επανεξετάσει τις τιμές τις η apple γιατί αυτή τη στιγμή πρακτικά πουλάει το λειτουργικο της και όχι ποιότητα συσκευής.

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...