Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mate20pro μπαταρια 4200mah

Iphone xs μπαταρια 2658mah

 

Επρεπε να το αγορασεις το κινητο για να βγαλεις αυτο το συμπερασμα ή μηπως δεν το περιμενες?

 

Περαν τουτου οσοι θελετε σοβαρη αυτονομια μπαταρια,πηγαινετε στο 11 pro max(ή στην χειροτερη τελος παντων σε καποιο απο τα νεα Iphone).

 

Μην περιμενετε θαυματα απο την μπαταρια του xs,ειδικα οσο περναει ο καιρος και παιρνει και αλλα updates.

 

Έτσι ακριβώς

Mate 20 pro είναι εντελώς άλλη κατηγορία με το XS

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Mate20pro μπαταρια 4200mah

 

Iphone xs μπαταρια 2658mah

 

 

 

Επρεπε να το αγορασεις το κινητο για να βγαλεις αυτο το συμπερασμα ή μηπως δεν το περιμενες?

 

 

 

Περαν τουτου οσοι θελετε σοβαρη αυτονομια μπαταρια,πηγαινετε στο 11 pro max(ή στην χειροτερη τελος παντων σε καποιο απο τα νεα Iphone).

 

 

 

Μην περιμενετε θαυματα απο την μπαταρια του xs,ειδικα οσο περναει ο καιρος και παιρνει και αλλα updates.

 

 

 

Τις γνωρίζω τις διάφορες απλά πίστευα ότι θα έχει καλύτερη αναμονή και διαχείριση απ το iPhone 7 που είχα προ διετίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω τις διάφορες απλά πίστευα ότι θα έχει καλύτερη αναμονή και διαχείριση απ το iPhone 7 που είχα προ διετίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν μάθεις το IOS και το σετάρεις σύμφωνα με τα γούστα σου θα δεις διαφορά προς το καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω τις διάφορες απλά πίστευα ότι θα έχει καλύτερη αναμονή και διαχείριση απ το iPhone 7 που είχα προ διετίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εχει σιγουρα ανωτερη αυτονομια απο το 7αρι που λες

βεβαια μπορει κατι να παει στραβα στην συσκευη σου να μην δουλευει σωστα και να μην εχεις καθολου καλη μπαταρια

δεν ειναι δυσκολο αυτο να συμβαινει

οχι ομως οτι δεν εχει αυτονομια καλη, εγω με το Χ την ημερα την βγαζω πολυ ανετα βεβαια με την δικη μου χρηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις γνωρίζω τις διάφορες απλά πίστευα ότι θα έχει καλύτερη αναμονή και διαχείριση απ το iPhone 7 που είχα προ διετίας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αφου τις γνωριζεις τις διαφορες,τοτε για ποιο λογο κανεις παραπονα για την αυτονομια της συσκευης?

Επισης μιας και επιασες και το 7ρι στην κουβεντα,για δες πρωτα τι αναλυση οθονης εχει το 7ρι.

Φυσικα στην αναμονη παιζει τεραστιο ρολο και το σημα που εχει η συσκευη.

 

Η συσκευη οσο και να βελτιωθει στο μελλον με τα updates(που λεει ο λογος)δεν μπορει να προσφερει πολλα παραπανω με βαση αυτη την μπαταρια+αναλυση.

 

Αν σε ενδιεφερε η αυτονομια,επρεπε να πηγαινες στο Iphone XR στην χειροτερη απο παλιοτερα iphone,το οποιο εχει καλυτερη αυτονομια μιας και εχει μικροτερη αναλυση οθονης αλλα ταυτοχρονα εχει μεγαλυτερη μπαταρια(κοντα 3000).

 

Στο λεω απο τωρα να το εχεις υποψη σου. Εαν η αυτονομια της συσκευης δεν σε ικανοποιει,ξεκινα απο τωρα να κοιτας για αλλο,δεν προκειται να αλλαξει κατι.

 

Το ιδιο ισχυε πχ και παλιοτερα για τους κατοχους Iphone 6/6s. Κανενα update δεν θα τους ανεβαζε την αυτονομια της συσκευης σε αυτη που ειχαν τα Plus μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι αυτή που είναι για τα δεδομένα της συσκευής.. Αν το ζορίζεις μέρα δεν θα σου βγάζει με την καμία και όσο περνάει ο καιρός με τα νέα updates όλο και θα χειροτερεύει..

Από την άλλη είναι εξαιρετική συσκευή σήμερα και για τα χρήματα που κάνει. Δεν μπορεί να πει κανείς πχ γιατί δεν πήγε στο pro άλλωστε η διαφορά στα χρήματα είναι τεράστια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το XS οσο αφορα συνδεσιμοτητα 4g/wifi/bluetooth που ειχε θεματα αρχικα ,πως παει τωρα ?

Έχει διορθωθεί η κατάσταση ?

Link to comment
Share on other sites

το XS οσο αφορα συνδεσιμοτητα 4g/wifi/bluetooth που ειχε θεματα αρχικα ,πως παει τωρα ?

Έχει διορθωθεί η κατάσταση ?

 

Το xs;

Κανένα θέμα

Αυτά ίσως τον πρώτο μήνα εμφάνισης της συσκευής

Πλέον είναι 1,5 χρόνο στην αγορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το xs;

Κανένα θέμα

Αυτά ίσως τον πρώτο μήνα εμφάνισης της συσκευής

Πλέον είναι 1,5 χρόνο στην αγορά

 

θα πήγαινα για το 11 pro αλλα η τιμη του ειναι στο Θεο .......

Το 11 παλι το απλο τοσα λεφτα για μια οθονη με τετοια αναλυση δεν τα δινω και ας μην ειναι ορατο στα ματια .

Οποτε θα προχωρησω στο XS που η τιμη του πλεον ειναι σε λογικα για τα δικα μου στανταρ πλαισια

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

θα πήγαινα για το 11 pro αλλα η τιμη του ειναι στο Θεο .......

Το 11 παλι το απλο τοσα λεφτα για μια οθονη με τετοια αναλυση δεν τα δινω και ας μην ειναι ορατο στα ματια .

Οποτε θα προχωρησω στο XS που η τιμη του πλεον ειναι σε λογικα για τα δικα μου στανταρ πλαισια

Ευχαριστώ :)

 

Άμα είχες δει είχα κι εγώ μια τέτοια απορία 11 Vs Xs γιατί είναι περίπου στα ίδια χρήματα

Κι εγώ νομίζω το Xs θα έπαιρνα λόγο οθόνης και bezel

Βέβαια και το 11 έχει κάποια υπέρ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γενικά μιλάω , βγάζει θέματα γιατι είδα σε κάποια φόρουμ που δεν λένε και τα καλύτερα για την μπαταρία

 

Εντάξει δεν είναι και τέρας αυτονομίας

Στους περισσότερους πιστεύω την ημέρα την βγάζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε σχέση με το xr έχει τεράστια διαφορά;;;

 

Χωρίς να το έχω το xr αλλά από hardware και μόνο σίγουρα θα είναι λίγο καλύτερο σε μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει , το Xr έχει την καλύτερη μπαταρία μακράν σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο μήλο , αυτό και το 11ρι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε σχέση με το xr έχει τεράστια διαφορά;;;

Σίγουρα έχει θεματάκι το έχει η γυναίκα μου και το συγκρίνω με το δικό μου το max, υπάρχει θεματάκι δεν βγάζει τη μέρα όπως εγώ και με μικρότερη χρήση

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει θεματάκι το έχει η γυναίκα μου και το συγκρίνω με το δικό μου το max, υπάρχει θεματάκι δεν βγάζει τη μέρα όπως εγώ και με μικρότερη χρήση

 

Κάποιες εφαρμογές ίσως δημιουργούν πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχει , το Xr έχει την καλύτερη μπαταρία μακράν σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο μήλο , αυτό και το 11ρι

 

Το 11 pro και ακόμα καλητερα το 11 pro max έχουν την καλύτερη αυτονομία σε Iphone .πέρυσι βασιλιάς ήταν το xr .

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτησης σε αυτούς που έχουν ( αν υπάρχει κανείς) και το iPhone XS αλλά και το 11pro

Σε πραγματικές συνθήκες πόσες ώρες παραπάνω κρατάει το 11pro σε σχέση με το XS με την ίδια πάντα χρήση ;

Ξέρω οκ το pro κρατάει παραπάνω αλλά σε πραγματικές συνθήκες ποσό παραπάνω ;

Υ.Γ για τα μικρά αναφέρομαι όχι για το max

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησης σε αυτούς που έχουν ( αν υπάρχει κανείς) και το iPhone XS αλλά και το 11pro

Σε πραγματικές συνθήκες πόσες ώρες παραπάνω κρατάει το 11pro σε σχέση με το XS με την ίδια πάντα χρήση ;

Ξέρω οκ το pro κρατάει παραπάνω αλλά σε πραγματικές συνθήκες ποσό παραπάνω ;

Υ.Γ για τα μικρά αναφέρομαι όχι για το max

 

Μόνο άμα τα έχεις και τα ίδια ακριβώς με το ίδιο στήσιμο στο ίδιο σημείο με την ίδια ποιότητα σήματος και την ίδια ακριβώς χρήση τότε θα έχεις συμπέρασμα

Μια ώρα οθόνη περίπου παραπάνω πρέπει να βγάζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο άμα τα έχεις και τα ίδια ακριβώς με το ίδιο στήσιμο στο ίδιο σημείο με την ίδια ποιότητα σήματος και την ίδια ακριβώς χρήση τότε θα έχεις συμπέρασμα

Μια ώρα οθόνη περίπου παραπάνω πρέπει να βγάζει

Ναι εννοείται μιλάμε για την ίδια χρήση κτλ κτλ γι αυτό αναφέρθηκα σε άτομα που ίσως έχουν και τις 2 συσκευές.

Αν όμως μιλάμε για μια ώρα τότε οκ αλλά άλλοι κάνουν λόγο για διπλάσιο χρόνο screen on :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται μιλάμε για την ίδια χρήση κτλ κτλ γι αυτό αναφέρθηκα σε άτομα που ίσως έχουν και τις 2 συσκευές.

Αν όμως μιλάμε για μια ώρα τότε οκ αλλά άλλοι κάνουν λόγο για διπλάσιο χρόνο screen on :blink: :blink:

 

δηλαδη πιστευεις οτι η συσκεη βγαζει 10 ωρες οθονης?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...