Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν το παίζω ότι γνωρίζω ,απλά η δικιά μου λογική λέει να τις κλείνω!Αλλα για να το λες κάτι θα ξέρεις ;)

 

https://9to5mac.com/2016/03/10/should-you-quit-ios-apps-answer/

 

και

https://www.express.co.uk/life-style/science-technology/831702/iPhone-Close-Apps

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Μάλιστα,πολύ κατατοπιστικά άρθρα που καταδεικνύουν την δύναμη του iOS και του ποσό ραφιναρισμενο λογισμικό είναι!Γι αυτό πήγα σε iPhone πάλι!Ευχαριστω πολύ ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,πολύ κατατοπιστικά άρθρα που καταδεικνύουν την δύναμη του iOS και του ποσό ραφιναρισμενο λογισμικό είναι!Γι αυτό πήγα σε iPhone πάλι!Ευχαριστω πολύ ;)

 

Αυτά τα κανονίζει το λειτουργικό τι θα ανοίξει τι θα κλείσει τι θα μείνει ανοιχτό

Εσύ λειτουργείς την συσκευή σου και μετά απλά την κλειδώνεις και την βάζεις στην τσέπη

Δεν χρειάζεται να κλείνεις εφαρμογές, να βλέπεις πόση ram έχεις και όλα αυτά που είναι μόνο δουλειά του λειτουργικού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κανονίζει το λειτουργικό τι θα ανοίξει τι θα κλείσει τι θα μείνει ανοιχτό

Εσύ λειτουργείς την συσκευή σου και μετά απλά την κλειδώνεις και την βάζεις στην τσέπη

Δεν χρειάζεται να κλείνεις εφαρμογές, να βλέπεις πόση ram έχεις και όλα αυτά που είναι μόνο δουλειά του λειτουργικού

 

Τα έκανα στο άλλο στρατόπεδο συχνά και μου έμειναν ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα στο άλλο στρατόπεδο συχνά και μου έμειναν ;)

 

Έχω παράλληλα και το OnePlus X

Δεν κλείνω ούτε εκεί τίποτα απολύτως

Εάν πατήσω το αριστερό πλήκτρο του multitask θα δεις 50 παράθυρα από όλες μου σχεδόν τις εφαρμογές

Και το Android όταν χρειάζεται μνήμη κλείνει τις πιο παλιές

Κι αυτό εάν δεν το πειράζεις δουλεύει καλύτερα και τρώει λιγότερη μπαταρία

 

Μάλλον αυτή η νοοτροπία μας έχει μείνει από τα windows στους υπολογιστές που εκεί ναι πρέπει να κλείσεις το πρόγραμμα γιατί αλλιώς σε ελαχιστοποίηση τρέχει συνέχεια.

 

Εκεί όμως μιλάμε για υπολογιστή που ναι είναι φτιαγμένος να τρέχει 20 δουλειές ταυτόχρονα όχι για κινητό που είναι για άλλη χρήση

 

Ας ξεφύγουμε λίγο από το σκεπτικό των windows και του alt+ctrl+delete και να αφήνουμε το iOS και το Android να κάνουν τις δουλειές αυτές όπως είναι σχεδιασμένα να τις κάνουν όχι να επεμβαίνουμε εμείς και να δημιουργούμε μεγαλύτερη σύγχυση στο λειτουργικό

 

Ειδικά οι μαμά εφαρμογές πχ τηλέφωνο, μηνύματα, ρυθμίσεις και λοιπά είναι προγραμματισμένες να μην κλείνουν

Εσύ τις κλείνεις και αμέσως αυτές στο παρασκήνιο ξανά ξεκινάνε από μόνες. Έτσι είναι φτιαγμένες

Οπότε εσύ όλη την ώρα πας και κάνεις σπάσιμο στο λειτουργικό δημιουργώντας παραπάνω διεργασία στον επεξεργαστή και στην μνήμη και όλα αυτά από πού τραβάνε ρεύμα; Από την μπαταρία.

Για αυτό μην πειράζετε τίποτα και θα έχετε καλύτερη μπαταρία, πιο γρήγορη συσκευή και πιο καλή διαχείριση ram αφού θα βρίσκετε πρόσφατες εφαρμογές ακριβώς όπως τις αφήσατε και οχι να χρειαστεί να περιμένεις να ξανά ανοίξει πχ το tweeter από την αρχή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την πρόοδο που είχα κάνει σε ένα παιχνίδι στο ?Συγκεκριμενα στο Mk x το έπαιζα πριν κανα δυο μήνες και το έσβησα και τώρα το ξαναεβαλα και θα ήθελα να παίξω από εκεί που ήμουν!Εχει βάλει στο cloud το game center

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να επαναφέρω την πρόοδο που είχα κάνει σε ένα παιχνίδι στο ?Συγκεκριμενα στο Mk x το έπαιζα πριν κανα δυο μήνες και το έσβησα και τώρα το ξαναεβαλα και θα ήθελα να παίξω από εκεί που ήμουν!Εχει βάλει στο cloud το game center

 

 

 

Δεν αναγνωρίζει το παιχνίδι ότι είσαι με το ίδιο προφίλ παίκτη με πριν; Ώστε να σου επαναφέρει και την πρόοδο;

Μήπως έχει κάποια επιλογή για restore στις ρυθμίσεις του;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζει το παιχνίδι ότι είσαι με το ίδιο προφίλ παίκτη με πριν; Ώστε να σου επαναφέρει και την πρόοδο;

Μήπως έχει κάποια επιλογή για restore στις ρυθμίσεις του;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι βρήκα τελικά ένα πιο παλιό προφίλ πριν μερικά χρόνια και μου επανέφερε αυτό!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάτι!Αυξησα την ταχύτητα του WiFi στο σπίτι και πήγε στα 50 mbps ,αλλά ακόμα τις φωτο και τα βίντεο στο cloud αργεί παρα πολύ να τα στείλει!Εχει κολλήσει σε ένα σημείο από χθες!Κανω κάτι λάθος ,θέλει κάποια άλλη ρύθμιση από κάπου ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάτι!Αυξησα την ταχύτητα του WiFi στο σπίτι και πήγε στα 50 mbps ,αλλά ακόμα τις φωτο και τα βίντεο στο cloud αργεί παρα πολύ να τα στείλει!Εχει κολλήσει σε ένα σημείο από χθες!Κανω κάτι λάθος ,θέλει κάποια άλλη ρύθμιση από κάπου ;

 

Πόσο upload εχεις στην γραμμή σου;

Άμα ανεβάζει κάποιο βίντεο αυτή την στιγμή για αυτό σου φαίνεται ότι έχει κολλήσει. Ίσως είναι μεγάλο το αρχείο

Άφηνε το σπίτι ειδικά το βράδυ και σιγά σιγά θα γίνει η δουλειά σου.

Δεν μπορείς να κάνει και πολλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πόσο upload εχεις στην γραμμή σου;

Άμα ανεβάζει κάποιο βίντεο αυτή την στιγμή για αυτό σου φαίνεται ότι έχει κολλήσει. Ίσως είναι μεγάλο το αρχείο

Άφηνε το σπίτι ειδικά το βράδυ και σιγά σιγά θα γίνει η δουλειά σου.

Δεν μπορείς να κάνει και πολλά

 

Πλέον 4,5 mbps upload!Λες να φταίει αυτό και όχι να έχει κολλήσει κάπου ε;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω κάτι!Αυξησα την ταχύτητα του WiFi στο σπίτι και πήγε στα 50 mbps ,αλλά ακόμα τις φωτο και τα βίντεο στο cloud αργεί παρα πολύ να τα στείλει!Εχει κολλήσει σε ένα σημείο από χθες!Κανω κάτι λάθος ,θέλει κάποια άλλη ρύθμιση από κάπου ;

 

Βάλε το τηλεφωνάκι στη φόρτιση .Οπως βλέπω είσαι χρόνια με iPhone άρα ξέρεις τι ιστορία είναι το iCloud

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τηλεφωνάκι στη φόρτιση .Οπως βλέπω είσαι χρόνια με iPhone άρα ξέρεις τι ιστορία είναι το iCloud

Είχα και παλιά αλλά δεν είχα ξανασχοληθεί με το cloud γιατί τότε με έφτανε ο εσωτερικός χώρος!Τωρα όμως με τις κόρες μ τις τραβάω πολλά βίντεο και φωτογραφίες και δεν με φτάνουν τα 64 γίγα!Για πες τι παίζει με το cloud και τι σχέση έχει η φόρτιση ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είχα και παλιά αλλά δεν είχα ξανασχοληθεί με το cloud γιατί τότε με έφτανε ο εσωτερικός χώρος!Τωρα όμως με τις κόρες μ τις τραβάω πολλά βίντεο και φωτογραφίες και δεν με φτάνουν τα 64 γίγα!Για πες τι παίζει με το cloud και τι σχέση έχει η φόρτιση ;

 

Νομίζω σε φόρτιση, κλειδωμένο και σε WiFi μόνο τότε ανεβάζει τις φωτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα και παλιά αλλά δεν είχα ξανασχοληθεί με το cloud γιατί τότε με έφτανε ο εσωτερικός χώρος!Τωρα όμως με τις κόρες μ τις τραβάω πολλά βίντεο και φωτογραφίες και δεν με φτάνουν τα 64 γίγα!Για πες τι παίζει με το cloud και τι σχέση έχει η φόρτιση ;

 

Το να σου εξηγήσει κάποιος για το icloud ξέχνα το γιατί είναι παίδεμα

Και εγώ προχθές τράβηξα κάτι βίντεο σε κάτι κατσικοχώρια στα Γιάννινα και το σύστημα έχει μουλαρώσει και δεν έχω και 50 αρα σύνδεση ..Εγω απλα μετάνιωσα από την αρχή που έχω το icloud για τις φωτό και βίντεο ,Ενταξει σε καμμια βδομάδα θα έχουν ανεβει όλα

Link to comment
Share on other sites

Το να σου εξηγήσει κάποιος για το icloud ξέχνα το γιατί είναι παίδεμα

Και εγώ προχθές τράβηξα κάτι βίντεο σε κάτι κατσικοχώρια στα Γιάννινα και το σύστημα έχει μουλαρώσει και δεν έχω και 50 αρα σύνδεση ..Εγω απλα μετάνιωσα από την αρχή που έχω το icloud για τις φωτό και βίντεο ,Ενταξει σε καμμια βδομάδα θα έχουν ανεβει όλα

 

Ααα μάλιστα!!Τι να πω κρίμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω σε φόρτιση, κλειδωμένο και σε WiFi μόνο τότε ανεβάζει τις φωτό

 

Θ το δοκιμάσω να δω

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το upload της γκαλερι στο icloud ειναι πολυ περιεργο...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σε φόρτιση, κλειδωμένο και σε WiFi μόνο τότε ανεβάζει τις φωτό

 

 

 

Ετσι είναι.Και καλο ειναι ας δίνεις μερικά ευρώ να εχεις χώρο στο cloud ωστε φωτογραφίες και βίντεο που δέν θέλεις να χαθούν να μήν χαθούν.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι.Και καλο ειναι ας δίνεις μερικά ευρώ να εχεις χώρο στο cloud ωστε φωτογραφίες και βίντεο που δέν θέλεις να χαθούν να μήν χαθούν.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Εγώ αυτό έκανα έβαλα το προγραμμα των 50 γίγα γιατί τα 5 που δίνει δωρεάν δεν φτάνουν ούτε για ζήτω !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό έκανα έβαλα το προγραμμα των 50 γίγα γιατί τα 5 που δίνει δωρεάν δεν φτάνουν ούτε για ζήτω !

 

 

Ναι αλλα μη νομίζεις ....γιατι το ίδιο πρόγραμμα έχω και εγώ....οτι λύσαμε το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μη νομίζεις ....γιατι το ίδιο πρόγραμμα έχω και εγώ....οτι λύσαμε το θέμα

 

Μωρε το ξέρω αλλά είπα να ξεκινήσω light!Θα μας τα φάει όλα η apple χαχα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε μετά απο κάποια χρονια ουτε τα 100 γίγα θα σου φτάνουν.Εχω μήλο απο το 2007 και πλέον έχω αγοράσει 200 γίγα με 2,99

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ε μετά απο κάποια χρονια ουτε τα 100 γίγα θα σου φτάνουν.Εχω μήλο απο το 2007 και πλέον έχω αγοράσει 200 γίγα με 2,99

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Εντάξει δεν είναι πολλά αλλά θα το δω όταν έρθει η ώρα !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μετα από τεράστια σκέψη και ζυγισμα των πραγμάτων εκεί που ήμουν έτοιμος για το XR τελευταία στιγμή παρήγγειλα το XS Silver 64GB απο Skroutz.Δεν ξέρω αν έκανα καλά,πρώτη φορά IPhone σίγουρα θα χρειαστώ την βοήθεια σας μόλις παραλάβω Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Μετα από τεράστια σκέψη και ζυγισμα των πραγμάτων εκεί που ήμουν έτοιμος για το XR τελευταία στιγμή παρήγγειλα το XS Silver 64GB απο Skroutz.Δεν ξέρω αν έκανα καλά,πρώτη φορά IPhone σίγουρα θα χρειαστώ την βοήθεια σας μόλις παραλάβω Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη!

 

Πολύ καλά έκανες

Πολλά τα λεφτά αλλά εάν του δώσεις χρόνο ελπίζω να σε κάνει να το κρατήσεις 3 χρονακια μέχρι να βγάλει τα λεφτά του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...