Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα προσωπικα μου φαινεται λογικη...

 

Ναι αλλά τόσο πολύ χωρίς χρήση;Βέβαια είχε πολύ ζέστη εδώ Κρήτη και ήμουν 8 ώρες έξω!Μαλλον θα ζεστάθηκε !Απλα πχ με το mate που είχα δεν είχα δει τόσο μεγάλη !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω που ειχα xs και τωρα xs max , λεω με σιγουρια οτι το μεγαλο εχει πολυ καλυτερη αυτονομια. Δεν θα σε αφησει καθολου ευκολα.Αντιθετως με το xs αν δεν προσεχα θα ξεμενα καποιες φορες.Οχι οτι εχει κακη αυτονομια. Εχω βγαλει κ μιαμιση μερα με το μικρο και αρκετη χρηση κιολας.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τόσο πολύ χωρίς χρήση;Βέβαια είχε πολύ ζέστη εδώ Κρήτη και ήμουν 8 ώρες έξω!Μαλλον θα ζεστάθηκε !Απλα πχ με το mate που είχα δεν είχα δει τόσο μεγάλη !

 

Τι σχέση είχε η ζέστη;

Προφανώς το iPhone δεν είναι και το καλύτερο σε σήμα και διαχείριση μπαταρίας σε περιοχές με όχι τόσο καλή κάλυψη

 

Εγώ έχει τύχει να το βρω και κλειστό το πρωί ενώ το βράδυ είχα 80%

 

Βέβαια πολλά είναι τα πιθανά σενάρια ίσως κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία

Τοποθεσία ανοιχτή σε κάποιες υπηρεσίες

 

Κάνε μια δοκιμή και κλείσε το 4g να δεις μήπως παίξει κάποιο ρόλο. Κι ας μην έχεις ανοιχτά τα δεδομένα πάλι καταναλώνει αρκετά όταν κανείς κλήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τόσο πολύ χωρίς χρήση;Βέβαια είχε πολύ ζέστη εδώ Κρήτη και ήμουν 8 ώρες έξω!Μαλλον θα ζεστάθηκε !Απλα πχ με το mate που είχα δεν είχα δει τόσο μεγάλη !

 

 

 

Κάτσε βρε συ δηλαδή το καλοκαίρι που θα βράζει ο τόπος στην Κρήτη τι θα κανείς;

Κοιτά όντως υπάρχει διαφορά στην αυτονομία του xs με το Max.. Αρκετή.. Αλλά όπως και να έχει νομίζω τη ζημιά στην κάνουν τα δεδομένα που είναι συνέχεια ανοικτά αν κατάλαβα καλά.. Φαντάσου όταν τα έχω ανοικτά στο 8ωρο με Max βλέπω τεράστια διαφορά σε σχέση με τις μέρες που τα έχω κλειστά η παίζω κατά 90% με WiFi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση είχε η ζέστη;

Προφανώς το iPhone δεν είναι και το καλύτερο σε σήμα και διαχείριση μπαταρίας σε περιοχές με όχι τόσο καλή κάλυψη

 

Εγώ έχει τύχει να το βρω και κλειστό το πρωί ενώ το βράδυ είχα 80%

 

Βέβαια πολλά είναι τα πιθανά σενάρια ίσως κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία

Τοποθεσία ανοιχτή σε κάποιες υπηρεσίες

 

Κάνε μια δοκιμή και κλείσε το 4g να δεις μήπως παίξει κάποιο ρόλο. Κι ας μην έχεις ανοιχτά τα δεδομένα πάλι καταναλώνει αρκετά όταν κανείς κλήσεις

 

Την τοποθεσία την έχω κλειστή και μόνο σε ορισμένες εφαρμογές το να ανοίγει κατά τη χρήση!Το 4g τι εννοείς να το κλείσω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτσε βρε συ δηλαδή το καλοκαίρι που θα βράζει ο τόπος στην Κρήτη τι θα κανείς;

Κοιτά όντως υπάρχει διαφορά στην αυτονομία του xs με το Max.. Αρκετή.. Αλλά όπως και να έχει νομίζω τη ζημιά στην κάνουν τα δεδομένα που είναι συνέχεια ανοικτά αν κατάλαβα καλά.. Φαντάσου όταν τα έχω ανοικτά στο 8ωρο με Max βλέπω τεράστια διαφορά σε σχέση με τις μέρες που τα έχω κλειστά η παίζω κατά 90% με WiFi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μα κλειστά τα έχω !!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την τοποθεσία την έχω κλειστή και μόνο σε ορισμένες εφαρμογές το να ανοίγει κατά τη χρήση!Το 4g τι εννοείς να το κλείσω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα κλειστά τα έχω !!

 

Πήγαινε ρυθμίσεις/δεδομένα και εφόσον τα έχεις ανοιχτά κλείσε το 4g

Θα δουλεύει μόνο 2g/3g

Αν και δεν νομίζω ίσως κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημία

 

Μην συγκρίνεται το max με το μικρό. Καμιά σχέση. Πολύ πιο μεγάλη μπαταρία έχει το max

Και τα plus μοντέλα το ίδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/δεδομένα και εφόσον τα έχεις ανοιχτά κλείσε το 4g

Θα δουλεύει μόνο 2g/3g

Αν και δεν νομίζω ίσως κάποια εφαρμογή σου κάνει ζημία

 

Μην συγκρίνεται το max με το μικρό. Καμιά σχέση. Πολύ πιο μεγάλη μπαταρία έχει το max

Και τα plus μοντέλα το ίδιο

 

Μα εφόσον τα έχω κλειστά συνέχεια τα δεδομένα πως δουλεύει το 4g?Επισης η επιλογή που είναι στα δεδομένα/επιλογές/ενεργοποίηση 4g είναι στο φωνή μόνο!Αυτο τι είναι;Να το βάλω στο όχι ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέμε για τις καταναλώσεις, και ισχύουν, πιστεύω ότι δε συμβαίνουν ούτε στο τελευταίο Lenovo με τόση συχνότητα. Πχ εγώ εδώ και μια βδομάδα αντιμετωπίζω το φοβερό ότι την ώρα του ύπνου, το iPhone καταναλώνει πολύ περισσότερο σε airplane mode(όλα κλειστά), παρά όταν τα αφήνω όλα ανοιχτά. Ανήκουστα πράγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέμε για τις καταναλώσεις, και ισχύουν, πιστεύω ότι δε συμβαίνουν ούτε στο τελευταίο Lenovo με τόση συχνότητα. Πχ εγώ εδώ και μια βδομάδα αντιμετωπίζω το φοβερό ότι την ώρα του ύπνου, το iPhone καταναλώνει πολύ περισσότερο σε airplane mode(όλα κλειστά), παρά όταν τα αφήνω όλα ανοιχτά. Ανήκουστα πράγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Mηπως καποια apps κανουν προσπαθεια συνεχως για sync;

To background app refresh το εχεις ανοιχτο;

Εγω δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι τωρα απο την αυτονομια του XS...

Κατα ενα περιεργο τροπο, με τη δικη μου χρηση η αυτονομια του XS ειναι σχεδον εφαμιλλη με του S10+.

Το S10+ ειναι καλυτερο οταν σκαλιζω αρκετα τη συσκευη, αλλα σε χαλαρη χρηση το XS ειναι πολυ καλο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα εφόσον τα έχω κλειστά συνέχεια τα δεδομένα πως δουλεύει το 4g?Επισης η επιλογή που είναι στα δεδομένα/επιλογές/ενεργοποίηση 4g είναι στο φωνή μόνο!Αυτο τι είναι;Να το βάλω στο όχι ;

 

Άλλο η πρόσβαση στο ίντερνετ και άλλο η μπάντα που δουλεύει εκείνη την στιγμή η κεραία του κινητού

Η συσκευή σου έχει 2g/3g/4g

Οι εναλλαγές όταν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα τις βλέπεις επάνω γιατί το γράφει κιόλας

Όταν δεν έχεις ανοιχτά δεδομένα οι εναλλαγές αυτές πάλι γίνονται αλλά εσύ δεν καταλαβαίνεις κάτι

 

Τώρα όσον αφορά την φωνή

Είσαι πχ 4g

Μόλις απαντήσεις σε μια κλήση γυρίζει σε 3g ή και 2g ανάλογα το σήμα που έχεις εκείνη την ώρα

Το κλείνεις το τηλέφωνο ξανά γυρίζει σε 4g

 

Σκέψου εσύ μέσα στην μέρα πόσες φορές το κάνεις αυτό και άλλες πόσες αλλάζει σήματα την ώρα που το έχεις στην τσέπη και κινείσαι είτε με το αμάξι είτε με τα πόδια

Όλες αυτές οι εναλλαγές καταναλώνουν ένα αξιοσέβαστο ποσοστό ενέργειας

 

Στο iPhone καταναλώνουν αρκετά

Σε κάποια Android δεν ξέρω τι chip και το κεραίες και λοιπα και λοιπά έχουν αλλά δεν καταναλώνουν τόση μπαταρία

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που λέμε για τις καταναλώσεις, και ισχύουν, πιστεύω ότι δε συμβαίνουν ούτε στο τελευταίο Lenovo με τόση συχνότητα. Πχ εγώ εδώ και μια βδομάδα αντιμετωπίζω το φοβερό ότι την ώρα του ύπνου, το iPhone καταναλώνει πολύ περισσότερο σε airplane mode(όλα κλειστά), παρά όταν τα αφήνω όλα ανοιχτά. Ανήκουστα πράγματα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για το συγκεκριμένο πρόβλημα άκουσα ότι υπάρχει μόνο στο xs και είναι κάποιο bug που καταναλώνει ενέργεια ενώ είσαι σε πτήση

WiFi call έχεις ανοιχτό όμως;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι Τάσο, τα έχω όλα κλειστά και background επίσης. Το μόνο που ίσως είναι ύποπτο από εφαρμογές, είναι το smartband της Huawei που το αφαίρεσα και θα κάνω μια δοκιμή μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι Τάσο, τα έχω όλα κλειστά και background επίσης. Το μόνο που ίσως είναι ύποπτο από εφαρμογές, είναι το smartband της Huawei που το αφαίρεσα και θα κάνω μια δοκιμή μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτά πολλές φορές δουλεύουν και χωρίς να τα ανοίξεις

Θέλει ψάξιμο κάτι τέτοιο

Σε αυτά παραδέχομαι το Android που αν είσαι root βλέπεις με ακρίβεια ποια εφαρμογή ξυπνάει την συσκευή

Εδώ τώρα σιγά σιγά θέλει να σβήνεις για να βρεις τον κλέφτη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα με Iphone .αντιθετος με Samsung ειμουν μόνιμα σε ψάξιμο τη μου καταναλώνει μπαταρία .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Σε μεμβρανη ή σε θηκη εννοεις φιλε μου;

 

Σε τζαμακι/μεμβρανη που να πιανει ολη την πισω πλευρα. Οσα εχω παρει αφηνουν παρα πολλα κενα.

Link to comment
Share on other sites

πολλα προβληματα με το ios 12.2..... :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τι προβλήματα δλδ ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε τζαμακι/μεμβρανη που να πιανει ολη την πισω πλευρα. Οσα εχω παρει αφηνουν παρα πολλα κενα.

 

Για μεμβρανη μπες στην ιστοσελιδα της slickwraps, επιλεξε σαν μοντελο το XS και ψαξε να βρεις το διαφανο σκιν που εχει.

Καλυπτει ολη την πισω πλευρα και τα πλαϊνά!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Omorfinie γραψτα όλα ...πες ότι περιμένεις το iOS 13 .και για πες μας και τα προβλήματα γιατί στο άλλο φόρουμ πλέον δεν σου απαντάνε καν .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για μεμβρανη μπες στην ιστοσελιδα της slickwraps, επιλεξε σαν μοντελο το XS και ψαξε να βρεις το διαφανο σκιν που εχει.

Καλυπτει ολη την πισω πλευρα και τα πλαϊνά!

 

Σε ευχαριστω πολυ. Αυτο που λεει naked wrap ειναι το διαφανο?

Το εχεις δοκιμασει ειναι καλο?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να είχε 8 plus να μου πει πόσο κοντά μακριά είναι το XS όσον αφορά την μπαταρία του ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να είχε 8 plus να μου πει πόσο κοντά μακριά είναι το XS όσον αφορά την μπαταρία του ;

 

Not even close που λένε και στα ελληνικά... :p

 

Ποσοτικοποιημένη η διαφορά παίζει να είναι κοντά στο 30%+ υπέρ του Plus φυσικά....

Link to comment
Share on other sites

Not even close που λένε και στα ελληνικά... :p

 

 

 

Ποσοτικοποιημένη η διαφορά παίζει να είναι κοντά στο 30%+ υπέρ του Plus φυσικά....

 

 

 

Έλεγα τώρα που ανοίγει ο καιρός και δεν θα είμαι με μπουφάν να πήγαινα στο XS λόγω μεγέθους αλλά δεν θέλω να χάσω την αυτονομία του 8 plus.

 

Not even close εεεε ;;;;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα τώρα που ανοίγει ο καιρός και δεν θα είμαι με μπουφάν να πήγαινα στο XS λόγω μεγέθους αλλά δεν θέλω να χάσω την αυτονομία του 8 plus.

 

Not even close εεεε ;;;;

Ευχαριστώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ε δεν νομίζω να είναι και μακριά οι δύο συσκευές σε αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομίζω να είναι και μακριά οι δύο συσκευές σε αυτονομία

Μέρα με νύχτα φίλε μου δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...