Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά είναι!Εγω που θέλω να το κρατήσω μια τριετία το να δώσω μια φορα 59 ευρώ δεν είναι κάτι φοβερό !

 

Όσο και να μην πέφτει, στην τριετία σίγουρα θα χρειαστεί αλλαγή οποτε είτε αυτό είναι σε 1 χρόνο είτε σε 1,5 δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όσο και να μην πέφτει, στην τριετία σίγουρα θα χρειαστεί αλλαγή οποτε είτε αυτό είναι σε 1 χρόνο είτε σε 1,5 δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα

 

Ε ναι μωρε !Ξερεις σε τι ποσοστό χρίζει αλλαγής ;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει εδω και 3μηνες ενα iphone xs max

και ενα xs στην γυναικα μου και ειδα στην υγεια μπαταριας εχω 100%

ενω στο xs εχει 97%.το αφηνω στην πριζα απο τις 00΄00 μεχρι τις 06'00.

παιζει ρολο να φταιει αυτο??

ευχαριστω!!:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και από άλλους χρήστες τα xs χάνουν λίγο στο ποσοστό υγείας χωρίς αυτό να σημαίνει κάποιο πρόβλημα.. Μην μπαίνετε στο τρυπάκι να τσεκάρετε κάθε λίγο το ποσοστό αλλιώς η ψυχολογικό θα αποκτήσετε η θα κάνετε πλούσια τα μαγαζιά

Νομίζω όπως και να έχει η αλλαγή μπαταρίας σε xs είναι πολύ παραπάνω από 59€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μωρε !Ξερεις σε τι ποσοστό χρίζει αλλαγής ;

 

Κάτω από το 80% αρχίζεις να έχεις θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από το 80% αρχίζεις να έχεις θέματα

 

Ωραία να σαι καλα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω το iphone xs απο Νοεμβρη(5 μηνες),το φορτιζω καθε βραδι μεχρι το πρωι ξεκινωντασ απο 20-30%....Η υγεια της μπαταριασ ειναι στο 94%
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iphone xs απο Νοεμβρη(5 μηνες),το φορτιζω καθε βραδι μεχρι το πρωι ξεκινωντασ απο 20-30%....Η υγεια της μπαταριασ ειναι στο 94%

 

 

 

Εγώ από day one με τον ίδιο τρόπο φόρτισης με εσένα 97% επομένως δεν παίζει ρόλο όντως ο τρόπος που το φορτίζεις αλλά η χρήση και η θερμοκρασίες..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από day one με τον ίδιο τρόπο φόρτισης με εσένα 97% επομένως δεν παίζει ρόλο όντως ο τρόπος που το φορτίζεις αλλά η χρήση και η θερμοκρασίες..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν λες η χρήση τι εννοείς;

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες η χρήση τι εννοείς;

 

 

 

Άμα το χρησιμοποιήσει πάρα πολύ με βαριές εφαρμογές και ανεβάζει θερμοκρασία τότε θα πέφτει το ποσοστό της μπαταρίας αλλά όπως είπε και κάποιος ακόμα είναι να μην είναι και γραφτό της

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by xaroumpas
Link to comment
Share on other sites

Άμα το χρησιμοποιήσει πάρα πολύ με βαριές εφαρμογές και ανεβάζει θερμοκρασία η μπαταρία τότε θα πέφτει το ποσοστό της αλλά όπως είπε και κάποιος ακόμα είναι να μην είναι και γραφτό της

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κατάλαβα!Βεβαια σε ένα τόσο δυνατό κινητό δεν γίνεται να φοβόμαστε τις εφαρμογές κτλ κτλ

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!Βεβαια σε ένα τόσο δυνατό κινητό δεν γίνεται να φοβόμαστε τις εφαρμογές κτλ κτλ

 

Όχι αλλά τώρα όσο ανοίγει ο καιρός θα δεις ότι ζεσταίνεται η συσκευή

Φωτεινότητα στο μέγιστο, gps, φόρτιση, πλοήγηση, δεδομένα όλα αυτά μαζί το ζορίζουν όσο να πεις

Άρα ζεσταίνεται και η μπαταρία

Είναι ο χειρότερος εχθρός της

 

Δεν αξίζει να ασχολείσαι όμως. 2 χρόνια δεν πάνε θέλουν αλλαγή. Είτε προσεχείς είτε όχι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iphone xs απο Νοεμβρη(5 μηνες),το φορτιζω καθε βραδι μεχρι το πρωι ξεκινωντασ απο 20-30%....Η υγεια της μπαταριασ ειναι στο 94%

 

 

 

Τα ιδια και γώ αρχες Οκτώβρη που πήρα το κινητό και με φορτίσεις μια την ημερα απο 20% και κάτω η μπαταρία στο 98%.Τον Σεπτέμβρη θα έχουμε το καινούργιο οπότε δεν θα σκάσουμε και για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και γώ αρχες Οκτώβρη που πήρα το κινητό και με φορτίσεις μια την ημερα απο 20% και κάτω η μπαταρία στο 98%.Τον Σεπτέμβρη θα έχουμε το καινούργιο οπότε δεν θα σκάσουμε και για την μπαταρία.

 

Έχω την εντύπωση ότι πάμε καλά στο θέμα μπαταρίας

Παλαιότερα ήταν σε χειρότερα επίπεδα οι μπαταρίες της apple

Πιστεύω ότι παίζει ρόλο και οτι οι συσκευές πχ 5/5s/6 όταν άνοιγες τα δεδομένα έκαιγαν.

Στο μόνο που η apple δεν έχει κάνει βήματα είναι η κεραίες.

Θα έπρεπε να έχει βάλει πιο καλές και πιο λίγης ακτινοβολίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει ότι το κουμπί μείωσης έντασης του ήχου είναι ελαφρώς πιο μέσα από το κουμπί αύξησης και το κλικ είναι λίγο πιο "μαλακό" από το κουμπί άυξησης. Λειτουργεί κανονικά όμως....

έχει κανείς αντίστοιχη διαφορά???

Link to comment
Share on other sites

πιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο tempered glass αυτή την στιγμή? έχω βάλει ένα της x one ... αλλα το έχω μισήσει από την πρώτη μέρα.... χαλια αίσθηση αφής... κολλάει το χέρι πάνω.. τι προτείνεται? γιατι εχω ξενερώσει... χωρις τζαμακι αστο..... απο την 3μερα εκανα γρατζουνιες ψιλες μονο που το ειχα στην τσεπη.. και παλι ειναι η χειροτερη οθονη που υπαρχη από θέμα δακτυλίων.... και γρατζουνιων... οσο και αν το προσεχεις.....
Link to comment
Share on other sites

πιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο tempered glass αυτή την στιγμή? έχω βάλει ένα της x one ... αλλα το έχω μισήσει από την πρώτη μέρα.... χαλια αίσθηση αφής... κολλάει το χέρι πάνω.. τι προτείνεται? γιατι εχω ξενερώσει... χωρις τζαμακι αστο..... απο την 3μερα εκανα γρατζουνιες ψιλες μονο που το ειχα στην τσεπη.. και παλι ειναι η χειροτερη οθονη που υπαρχη από θέμα δακτυλίων.... και γρατζουνιων... οσο και αν το προσεχεις.....

 

 

Εγώ είχα βάλει ένα no name τζαμάκι από την τσαμαδού στον Πειραιά σε ένα υμιυπόγειο μαγαζάκι με 6 ευρω στο 6 αρακι και ήταν τέλειο γιατί έσκασε το κινητό με την οθόνη στο πάτωμα και έσπασε το τζαμάκι μονο..η οθόνη τίποτα ευτυχώς

Τώρα έβαλα της belkin στο istorm με 20 ευρω.Φυσικα τελεια επαφή και αίσθηση

Τώρα αν είναι ανθεκτικό θα περιμένω να ξανασκασει το τηλεφωνακι στο πάτωμα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ τα Whitestone κορυφή αλλά δεν ήθελα να μπλέξω με κόλλες γιαυτο προτίμησα για άλλη μια φορά το spigen full cover .πολυ καλή κάλυψη και ωραια αίσθηση σαν να μην φοράς τίποτα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

πιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο tempered glass αυτή την στιγμή? έχω βάλει ένα της x one ... αλλα το έχω μισήσει από την πρώτη μέρα.... χαλια αίσθηση αφής... κολλάει το χέρι πάνω.. τι προτείνεται? γιατι εχω ξενερώσει... χωρις τζαμακι αστο..... απο την 3μερα εκανα γρατζουνιες ψιλες μονο που το ειχα στην τσεπη.. και παλι ειναι η χειροτερη οθονη που υπαρχη από θέμα δακτυλίων.... και γρατζουνιων... οσο και αν το προσεχεις.....

 

Panzer με διαφορά το καλύτερο από όλα, και τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο back protector που να καλυπτει ολη την πισω πλευρα?

Σε μεμβρανη ή σε θηκη εννοεις φιλε μου;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Σημερα πήγα το πρωί στη δουλειά με 60% μπαταρία και το μεσημέρι που σχόλασα είχε πάει στο 33% !Ειχα πολύ τρέξιμο έξω στη ζέστη με το κινητό συνεχώς στην τσέπη και κάποιες κλήσεις σε συναδέλφους οι οποίες ήταν του λεπτού/δίλεπτου !Σας φαίνεται λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε 8 ώρες ;Υπόψιν δεν είχα ανοιχτό τίποτα μόνο το σήμα της cosmote!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Σημερα πήγα το πρωί στη δουλειά με 60% μπαταρία και το μεσημέρι που σχόλασα είχε πάει στο 33% !Ειχα πολύ τρέξιμο έξω στη ζέστη με το κινητό συνεχώς στην τσέπη και κάποιες κλήσεις σε συναδέλφους οι οποίες ήταν του λεπτού/δίλεπτου !Σας φαίνεται λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε 8 ώρες ;Υπόψιν δεν είχα ανοιχτό τίποτα μόνο το σήμα της cosmote!

Εχει η γυναίκα μου το xs και εγώ το xsmax και επειδή δουλεύουμε μαζί και σχεδόν κάνουμε την ίδια χρήση, έχω πειστεί ότι έχουν τεράστια διαφορά στην μπαταρία η έχει πρόβλημα η αυτονομία του xs, δεν ξέρω αλλά δεν συμπεριφέρεται καλά το xs ενώ με το xsmax δεν έίχα ποτέ πρόβλημα Δεν κάνω vs απλά μεταφέρω την εμπειρία μου

Link to comment
Share on other sites

Εχει η γυναίκα μου το xs και εγώ το xsmax και επειδή δουλεύουμε μαζί και σχεδόν κάνουμε την ίδια χρήση, έχω πειστεί ότι έχουν τεράστια διαφορά στην μπαταρία η έχει πρόβλημα η αυτονομία του xs, δεν ξέρω αλλά δεν συμπεριφέρεται καλά το xs ενώ με το xsmax δεν έίχα ποτέ πρόβλημα Δεν κάνω vs απλά μεταφέρω την εμπειρία μου

 

Αυτο που λες το πιστεύω γιατί όταν είχα το 6plus είχε φανταστική αυτονομία οποτε έχω πειστεί ότι τα μεγάλα iPhone έχουν πολύ καλύτερη αυτονομία από τα μικρά!Τεσπα αυτό που ήθελα να ήξερα είναι αν η κατανάλωση ήταν λογική ή ήταν κάτι άλλο που μου την έφαγε !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Σημερα πήγα το πρωί στη δουλειά με 60% μπαταρία και το μεσημέρι που σχόλασα είχε πάει στο 33% !Ειχα πολύ τρέξιμο έξω στη ζέστη με το κινητό συνεχώς στην τσέπη και κάποιες κλήσεις σε συναδέλφους οι οποίες ήταν του λεπτού/δίλεπτου !Σας φαίνεται λογική τόσο μεγάλη κατανάλωση σε 8 ώρες ;Υπόψιν δεν είχα ανοιχτό τίποτα μόνο το σήμα της cosmote!

 

Eμενα προσωπικα μου φαινεται λογικη...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...