Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς εάν στο 4κ βίντεο στα 60fps έχει κάτι λιγότερο από ότι στις άλλες αναλύσεις;Γιατί το μόνο που μου λέει είναι ότι στα 30 FPS το ρίχνει στα 24 σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού ..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έτσι ακριβώς όπως τα λες για τα ηχεία..Βέβαια θα διαφωνήσω πως ότι πληρώνεις παίρνεις ,διότι καμία συσκευή δεν αξίζει 1000++ ευρώ ή ακόμα και 800 και 900 αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα..Το mate είναι ένα τίμιο κινητό για την τιμή που έχει τώρα και όχι για τα 800 που πρώτολανσαριστηκε !

 

Οτι πληρωνεις παιρνεις αγαπητε οπως αναφερεται και πιο πανω.

 

Τα Iphone σιγουρα εχουν απαραδεκτες τιμες αγορας,απαραδεκτα υψηλες τιμες πωλησης,απαραδεκτες τιμες στα αξεσουαρ(η folio θηκη 150ευρω...)και παει λεγοντας,αλλα σε πολλα πραγματα εχουν και πρωτιες.

 

Θες μια απο τις καλυτερες οθονες της αγορας?Iphone xs(Samsung panel ολως τυχαιως και Apple calibration)

Θες ορισμενα απο τα καλυτερα και δυνατοτερα στερεο ηχεια της αγορας?XS

Θες μια απο τις καλυτερες φωτογραφικες καμερες της αγορας χωρις να πειραξεις τιποτα απο ρυθμισεις?iphone xs

Θες το καλυτερο video χωρις περιορισμους σε 4κ 60fps?Iphone xs

Θες την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης σε γυαλινο κινητο?Iphone xs

Θες την καλυτερη αυτονομια σε standby?Iphone xs.

Θες το δυνατοτερο τσιπακι της αγορας?Iphone xs

Θες την καλυτερη software υποστηριξη της αγορας?Iphone XS

Θες την μεγαλυτερη ποικιλια σε αξεσουαρ της αγορας?Iphone xs(και γενικα iphone)

 

 

Καταλαβαινω εως ενα βαθμο τον ολο ντορο με την Apple σε αλλους τομεις που εχω κραξει και εγω παλιοτερα,αλλα καλως ή κακως μονο η Apple μπορει να προσφερει τοσες πρωτιες αυτη την στιγμη και αρα να δικαιολογει περισσοτερο τις υψηλες αρχικες τιμες σε σχεση με τα Android που εν μερη γιαυτο το λογο και πεφτουν τοσο συντομα σαν τιμες.

Huawei mate 20pro αρχικη τιμη 1050ευρω και ηδη στις αγγελιες το βλεπω να παιζει μεχρι και 650ευρω το φθηνοτερο και κυκλοφορησε μετα το Iphone XS.

 

Και εμενα περασε απο τα χερια μου το mate 10(και το mate20pro)αλλα καμια σχεση με τα τελευταια iphone στους περισσοτερους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις παιρνεις αγαπητε οπως αναφερεται και πιο πανω.

 

Τα Iphone σιγουρα εχουν απαραδεκτες τιμες αγορας,απαραδεκτα υψηλες τιμες πωλησης,απαραδεκτες τιμες στα αξεσουαρ(η folio θηκη 150ευρω...)και παει λεγοντας,αλλα σε πολλα πραγματα εχουν και πρωτιες.

 

Θες μια απο τις καλυτερες οθονες της αγορας?Iphone xs(Samsung panel ολως τυχαιως και Apple calibration)

Θες ορισμενα απο τα καλυτερα και δυνατοτερα στερεο ηχεια της αγορας?XS

Θες μια απο τις καλυτερες φωτογραφικες καμερες της αγορας χωρις να πειραξεις τιποτα απο ρυθμισεις?iphone xs

Θες το καλυτερο video χωρις περιορισμους σε 4κ 60fps?Iphone xs

Θες την καλυτερη ποιοτητα κατασκευης σε γυαλινο κινητο?Iphone xs

Θες την καλυτερη αυτονομια σε standby?Iphone xs.

Θες το δυνατοτερο τσιπακι της αγορας?Iphone xs

Θες την καλυτερη software υποστηριξη της αγορας?Iphone XS

Θες την μεγαλυτερη ποικιλια σε αξεσουαρ της αγορας?Iphone xs(και γενικα iphone)

 

 

Καταλαβαινω εως ενα βαθμο τον ολο ντορο με την Apple σε αλλους τομεις που εχω κραξει και εγω παλιοτερα,αλλα καλως ή κακως μονο η Apple μπορει να προσφερει τοσες πρωτιες αυτη την στιγμη και αρα να δικαιολογει περισσοτερο τις υψηλες αρχικες τιμες σε σχεση με τα Android που εν μερη γιαυτο το λογο και πεφτουν τοσο συντομα σαν τιμες.

Huawei mate 20pro αρχικη τιμη 1050ευρω και ηδη στις αγγελιες το βλεπω να παιζει μεχρι και 650ευρω το φθηνοτερο και κυκλοφορησε μετα το Iphone XS.

 

Και εμενα περασε απο τα χερια μου το mate 10(και το mate20pro)αλλα καμια σχεση με τα τελευταια iphone στους περισσοτερους τομεις.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου !Και θα συμφωνήσω διότι είμαι παλαιός κάτοχος iPhone (του 4s και του 6plus ) κι γνωρίζω όσα λες!Για αρκετά χρόνια περιηγηθηκα στο χώρο του Android παιρνόντας από όλες τις εταιρίες και τις τότε τους ναυαρχιδες και γνωρίζω και την άλλη πλευρά!Αυτο που έχω αποκομίσει από την όλη μου εμπειρία τόσα χρόνια είναι ότι την απροβλημάτιστη ,μέσα στα χρόνια λειτουργία ενός iPhone ,δύσκολα μπορεί ένα Android να την έχει..Και καταλαβαίνω απόλυτα τους ταγμένους στο στρατόπεδο της apple διότι πέρα από την πιθανή κατοχή τους σε iPad,iMac κτλ είναι μια σίγουρη λύση η αγορά ενός iPhone που ξέρουν εκ των προτερων τι θα πάρουν και τι θα περιμένουν!Ολα αυτά δηλαδή που προείπες !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, επειδή είδα ότι το θέμα της μπαταρίας, έχει απασχολήσει αρκετά το συγκεκριμένο νήμα. Τελικά, δεν είχε κανένα πρόβλημα η μπαταρία μου. Σήμερα, 41 ημέρες μετά το αρχικό μου post, η υγεία της μπαταρίας μου, εξακολουθεί να είναι στο 99%, παρόλο που πλέον, το φορτίζω συχνότερα (κάθε 2,5 ημέρες), λόγω σύζευξης με το Apple Watch μου. Επιπλέον, λόγω της δουλειάς μου, αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ τον ταχυφορτιστή των 30W της Apple, τις περισσότερες φορές. Επομένως, δεδομένων των αναφορών για πτώση της υγείας της μπαταρίας κατά 4-5%/μήνα σε κάποιους χρήστες, μάλλον είμαι από τους πολύ τυχερούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έλυσα και αυτό το πρόβλημα, απενεργοποιώντας την ακύρωση θορύβου.

Σήμερα έπεσε το battery health μου στο 98%. Απολύτως αναμενόμενο, δεδομένων των γρήγορων φορτίσεων που έχουν γίνει. Δε με νοιάζει όμως, αν πέφτει κατά μία μονάδα κάθε 1,5 μήνα, θα είμαι υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ή ευτυχώς θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου !Και θα συμφωνήσω διότι είμαι παλαιός κάτοχος iPhone (του 4s και του 6plus ) κι γνωρίζω όσα λες!Για αρκετά χρόνια περιηγηθηκα στο χώρο του Android παιρνόντας από όλες τις εταιρίες και τις τότε τους ναυαρχιδες και γνωρίζω και την άλλη πλευρά!Αυτο που έχω αποκομίσει από την όλη μου εμπειρία τόσα χρόνια είναι ότι την απροβλημάτιστη ,μέσα στα χρόνια λειτουργία ενός iPhone ,δύσκολα μπορεί ένα Android να την έχει..Και καταλαβαίνω απόλυτα τους ταγμένους στο στρατόπεδο της apple διότι πέρα από την πιθανή κατοχή τους σε iPad,iMac κτλ είναι μια σίγουρη λύση η αγορά ενός iPhone που ξέρουν εκ των προτερων τι θα πάρουν και τι θα περιμένουν!Ολα αυτά δηλαδή που προείπες !

 

 

 

Το μόνο κακό πλέον είναι πως με την γυάλινη πλάτη ο κίνδυνος σπασίματος πλέον βρίσκεται και στις δυο πλευρές. Θα προτιμούσα να μην φορτίζει ασύρματα και να έχει αλουμίνιο από πίσω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό πλέον είναι πως με την γυάλινη πλάτη ο κίνδυνος σπασίματος πλέον βρίσκεται και στις δυο πλευρές. Θα προτιμούσα να μην φορτίζει ασύρματα και να έχει αλουμίνιο από πίσω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι συμφωνώ αλλά αφενός ήθελαν λόγω επετειακού να θυμίζει τα παλιά 2g και 3g και αφετέρου να συμβαδίζουν με τη μόδα της εποχής που θέλει όλες τις ναυαρχιδες να είναι γυάλινες !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά αφενός ήθελαν λόγω επετειακού να θυμίζει τα παλιά 2g και 3g και αφετέρου να συμβαδίζουν με τη μόδα της εποχής που θέλει όλες τις ναυαρχιδες να είναι γυάλινες !

 

 

 

Και τα 500€ για επισκευή τσούζουν εν το μεταξύ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ αλλά αφενός ήθελαν λόγω επετειακού να θυμίζει τα παλιά 2g και 3g και αφετέρου να συμβαδίζουν με τη μόδα της εποχής που θέλει όλες τις ναυαρχιδες να είναι γυάλινες !

 

Το 1ο iPhone (αν αυτό λες 2G) ήταν αλουμίνιο πίσω και το 3G πλαστικό :)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο iPhone (αν αυτό λες 2G) ήταν αλουμίνιο πίσω και το 3G πλαστικό :)

 

Ναι σωστά !Ε στην όψη και στο πλάι τέλος πάντων μοιάζει με τα παλιά και το 4s

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό πλέον είναι πως με την γυάλινη πλάτη ο κίνδυνος σπασίματος πλέον βρίσκεται και στις δυο πλευρές. Θα προτιμούσα να μην φορτίζει ασύρματα και να έχει αλουμίνιο από πίσω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αν είχε αλουμινένια πλάτη, δεν θα χάναμε μόνο την ασύρματη φόρτιση, αλλά και την αδιαβροχοποίηση IP68, η απουσία της οποίας θεωρείται αδιανόητη, για μία ναυαρχίδα του 2018 με τετραψήφιο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε αλουμινένια πλάτη, δεν θα χάναμε μόνο την ασύρματη φόρτιση, αλλά και την αδιαβροχοποίηση IP68, η απουσία της οποίας θεωρείται αδιανόητη, για μία ναυαρχίδα του 2018 με τετραψήφιο κόστος.

 

 

 

Αδιαβροχοποίηση ip67 ειχε το 7. Λες να μην μπορούν να εφαρμόσουν ip68 στα νεότερα μοντέλα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως προτιμάω να έχω κινητό Όχι αδιάβροχο

Είναι ευκολότερο να το ανοίξεις και να αλλάξεις πχ μπαταρία

Τώρα όλα τα τηλέφωνα δεν ανοίγουν έτσι όπως τα έχουν κάνει

Αναγκαστικά το στέλνεις αντιπροσωπεία και πληρώνεις και το ανάλογο τίμημα. Έτσι κι αλλιώς εγώ στο νερό δεν το βάζω ούτε και θα το έβαζα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το messenger γιατί δεν μου βγάζει ειδοποιηση με νούμερο όπως μου βγάζει το fb,το Viber κτλ και για να δω αν ήρθε κάτι πρέπει να μπω Facebook και να δω επάνω δεξιά ότι ήρθε ειδοποίηση !

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει για το messenger?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει για το messenger?

 

Έχεις ενεργοποιημένες τις γνωστοποιήσεις για την εφαρμογή του messenger? Έχεις τικάρει την γνωστοποίηση στην οθόνη κλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένες τις γνωστοποιήσεις για την εφαρμογή του messenger? Έχεις τικάρει την γνωστοποίηση στην οθόνη κλειδώματος?

 

Αυτό είναι το θέμα ,όταν πάω στις γνωστοποιήσεις ενώ μου βγάζει όλες τις εφαρμογές αυτή δεν υπάρχει πουθενά !Πολυ παράξενο

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα ,όταν πάω στις γνωστοποιήσεις ενώ μου βγάζει όλες τις εφαρμογές αυτή δεν υπάρχει πουθενά !Πολυ παράξενο

 

Δεν είναι παράξενο. Απλά χρησιμοποιείς το messenger μέσω facebook.

Κατέβασε την ανεξάρτητη εφαρμογή του messenger και τότε θα την δεις στις Γνωστοποιήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενο. Απλά χρησιμοποιείς το messenger μέσω facebook.

Κατέβασε την ανεξάρτητη εφαρμογή του messenger και τότε θα την δεις στις Γνωστοποιήσεις....

 

Όχι κατεβασμένη την έχω κανονικά!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δες μέσα στην εφαρμογή του messenger αν έχεις ανοιχτές τις ειδοποιήσεις .

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για δες μέσα στην εφαρμογή του messenger αν έχεις ανοιχτές τις ειδοποιήσεις .

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Σωστός ήταν απενεργοποιημενες !!Ευχαριστω

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος προβεί σε jailbreak?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος προβεί σε jailbreak?

 

 

 

Λίγο βαρετό το iOS ε; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο βαρετό το iOS ε; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όχι καθολου(εξάλλου γι αυτό γύρισα γιατί ψιλό βαρέθηκα το Android αυτά τα χρόνια),απλά έβλεπα ένα βιντεάκι στο YouTube και έλεγε ότι έχει γίνει πολύ εύκολο πλέον το jailbreak και τι δυνατότητες σου δίνει που με έβαλε σε σκέψεις!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λίγο βαρετό το iOS ε; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Βαρετο για μενα ειναι... Οπως κ το android χωρις root. Παιδια, ειναι αποψεις αυτες...

Για καποιον που ψαχνει κατι παραπανω παίζει σε τετοιες επιλογες...

Link to comment
Share on other sites

συμβαινουν τα εξης περιεργα με το κινητο μου:

1) οταν το συνδεω στο itunes δειχνει οτι εχω περισσοτερο χωρο στην συσκευη απο οτι λεει οτι εχει η συσκευη στις ρυθμισεις

2) ενω ολες οι φωτος περνιουνται στο photos app του mac, τα βιντεο εχουν να περαστουν απο το 2016! Δηλαδη οτι βιντεο εχω βγαλει απο τοτε κ μετα δεν βρισκεται μεσα στο photos του mac. Για ποιο λογο συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...