Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους και καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Κατά τη διάρκεια των περισσότερων κλήσεων, εισερχομένων και εξερχομένων, ο συνομιλητής μου παραπονιέται, ότι με ακούει σαν να του μιλάω από ανοιχτή ακρόαση. Θα έλεγα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο, αλλά σε όλες τις άλλες λειτουργίες (μαγνητόφωνο, Siri), το μικρόφωνο ανταποκρίνεται καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη συσκευή που είχα (έχω περάσει από πολλές Android ναυαρχίδες). Τι λέτε να ευθύνεται? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Έκανες καμία επανεκκίνηση την συσκευή;

Σε κλήσεις FaceTime;

Σε κλήσεις με WiFi calling;

Στο λέω να τα δεις αυτά μήπως έχεις κάποιο θέμα με το δίκτυο στην περιοχή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σε όλους και καλή χρονιά! Αντιμετωπίζω το εξής θέμα: Κατά τη διάρκεια των περισσότερων κλήσεων, εισερχομένων και εξερχομένων, ο συνομιλητής μου παραπονιέται, ότι με ακούει σαν να του μιλάω από ανοιχτή ακρόαση. Θα έλεγα ότι μπορεί να έχει πρόβλημα το μικρόφωνο, αλλά σε όλες τις άλλες λειτουργίες (μαγνητόφωνο, Siri), το μικρόφωνο ανταποκρίνεται καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη συσκευή που είχα (έχω περάσει από πολλές Android ναυαρχίδες). Τι λέτε να ευθύνεται? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μήπως έχεις wind?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τα κάνουν αυτά

Δες iPhone 6 με 6s

Το XR ναι έχει καλή αυτονομία αλλά το xs max έχει κι αυτό καλή

Όλα αυτά την μια μέρα την βγάζουν

Τι ψάχνουμε παραπάνω;

Πάρε ένα Poco να βγάζεις 10 ώρες οθόνη αλλά μην παραπονεθείς ούτε για ποιότητα κατασκευής ούτε για ηχεία ούτε για οθόνη ούτε για κεραία 4g+ ούτε για έλλειψη ακουστικών μέσα στο κουτί ούτε για bugs παιδικά ούτε για μερικά αγγλικά μέσα στην ROM ούτε για άλλα πολλά

 

Όλα τα τηλέφωνα έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα

Ελεύθερη αγορά έχουμε για αυτό ο καθένας κρίνει και δίνει τα λεφτά όπου του αρέσει

Αν υπήρχε το τέλειο να είσαι σίγουρος ότι το 90% των χρηστών τουλάχιστον του myphone θα το είχαμε πρώτοι από όλους

 

Αφού θεωρείς τόσο καλό το XR γιατί δεν το πήρες και ψάχνεις τι κακό έχει το xs max;

 

To pocophone που κοστιζει το 1/4 του xs max που ακριβως κολλαει?

 

Οσο για τα περι xs max που λες η απαντηση ειναι πολυ απλη και αφορα την οθονη. Οχι μονο την παραπανω αναλυση του xs/max αλλα και την amoled οθονη. Καλο και χρυσο το XR για αυτο που ειναι αλλα 800ευρω για κινητο με 820p ips οθονη δεν τα δινω,παρολο που ειναι πιο value for money.

 

Φανταζομαι ειναι και ο ιδιος λογος που οι περισσοτεροι δινουν τα παραπανω ευρω και παιρνουν το απλο XS του θεματος και οχι το XR εκτος των αλλων.

 

Το ολο point μου στα παραπανω ειναι οτι καποια στιγμη επιτελους περιμενω να δω περισσοτερο κοσμο να αρχιζει να ζηταει παραπανω πραγματα απο την Apple που χρεωνει οσα χρεωνει.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις wind?

Cosmote έχω. Η αλήθεια όμως είναι, ότι το σήμα εδώ δεν είναι και ό,τι καλύτερο, παρ'όλο που δείχνει 3 από 4 γραμμές. Με καμία συσκευή από όσες είχα, δε μπορώ να πω, ότι το σήμα πετούσε. Επανεκκίνηση ναι, έχω κάνει. Facetime όχι, επειδή δεν έχω κανένα γνωστό με ios για να το δοκιμάσω. Wifi calling όχι, επειδή χαλάει τη λειτουργία της 2in1 SIM που χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Η αλήθεια όμως είναι, ότι το σήμα εδώ δεν είναι και ό,τι καλύτερο, παρ'όλο που δείχνει 3 από 4 γραμμές. Με καμία συσκευή από όσες είχα, δε μπορώ να πω, ότι το σήμα πετούσε. Επανεκκίνηση ναι, έχω κάνει. Facetime όχι, επειδή δεν έχω κανένα γνωστό με ios για να το δοκιμάσω. Wifi calling όχι, επειδή χαλάει τη λειτουργία της 2in1 SIM που χρησιμοποιώ.

 

Όχι το ένα όχι το άλλο έτσι όμως δεν μπορείς να καταλάβεις τι φταίει

Πρέπει κάπως να δοκιμάσεις για να δεις αν είναι από το σήμα

Εγώ βασικά νομίζω κιόλας αυτό είναι

Με cosmote και iPhone το έχω τύχει αρκετές φορές αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Η αλήθεια όμως είναι, ότι το σήμα εδώ δεν είναι και ό,τι καλύτερο, παρ'όλο που δείχνει 3 από 4 γραμμές. Με καμία συσκευή από όσες είχα, δε μπορώ να πω, ότι το σήμα πετούσε. Επανεκκίνηση ναι, έχω κάνει. Facetime όχι, επειδή δεν έχω κανένα γνωστό με ios για να το δοκιμάσω. Wifi calling όχι, επειδή χαλάει τη λειτουργία της 2in1 SIM που χρησιμοποιώ.

 

 

 

Κάνε μερικες κλήσεις μέσω messenger ή viber ή Skype. Αν ακούγεσαι καλά, φταίει ο πάροχος και όχι η συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερχομενος απο p20 pro μιας και διαβασα εναν που το εχει, ναι μπορει να εχει μικροτερη μπαταρια στα χαρτια το xs αλλα ειναι απιστευτο ποσο καλη διαχειριση κανει.Το p20 pro ναι το βραδυ θα επεφτα για υπνο με τουλαχιστον 40% αλλα παλι πριζα εμπαινε. Ε τωρα το iphone θα μπει πριζα με 20%. Το θεμα ειναι οτι δεν κοιταμε την χωρητικοτητα μονο μιας μπαταριας αλλα το πως την διαχεριζεται. Γιαυτο το xs παροτι θεωρητικα μικρη μπαταρια ειναι εξισου δυνατη με κινητα διπλης σχεδον χωρητικοτητας. Αν ηθελα ακομα καλυτερη μπαταρια θα επαιρνα το Μax , (100 ευρω διαφορα) αλλα ειναι αβολο το μεγεθος
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλη χρονιά. Ερχόμενος από 6s plus έχω να πω πως με μια πρώτη ματιά άξιζε και με το παραπάνω η αλλαγή. Αυτό που ήθελα να ρωτησω είναι πως μπορώ όταν το κινητο είναι κλειστό(όχι απενεργοποιημένο τελείως) να μην κατεβαίνει η μπάρα του κέντρου ελέγχου. Στο 6s plus το είχα κάνει αλλά το είχα βρει σε ένα ποστ πριν 2-3 χρόνια και δεν θυμάμαι πλέον πως γίνεται.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Θα πας Settings -> Touch ID & Passcode.

Στην ενότητα ALLOW ACCESS WHEN LOCKED, βάλε το Control Center στο OFF.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, να σαι καλά

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει ενεργοποιήσει e-sim και το χρησιμοποιεί με 2 αριθμούς, έχει δει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας??
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει ενεργοποιήσει e-sim και το χρησιμοποιεί με 2 αριθμούς, έχει δει διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας??

Έχουμε e-sim στην Ελλάδα? Απ'ό,τι άκουσα, η Cosmote θα ξεκινούσε τώρα να δίνει e-sim, όχι όμως συμβατή με iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε e-sim στην Ελλάδα? Απ'ό,τι άκουσα, η Cosmote θα ξεκινούσε τώρα να δίνει e-sim, όχι όμως συμβατή με iPhone.

 

Συμβατή μόνο με Apple iPad και Samsung galaxy watch από ότι έχω διαβάσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμβατή μόνο με Apple iPad και Samsung galaxy watch από ότι έχω διαβάσει

Επίσημα ναι, ανεπίσημα δουλεύει κανονικά και στα XS / XS Max.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά με έντονη χρήση κάμερα και εφαρμογές έχετε παρατηρήσει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος η συσκευή στην μέση περίπου εκεί που είναι το μηλαράκη...! και προς την κάμερα... πιθανόν εκεί να βρίσκετε ο επεξεργαστής... πάντως χτες είχα ανοιχτά καμια 10αρια apps και έπαιζα με την κάμερα βγάζοντας video και φωτογραφίες και παρατήρησα ότι ζεστάθηκε η συσκευή και έπεσε σχετικά πιο γρήγορα η μπαταρία...! αλλα πέρα από αυτό με έβγαλε 9 ώρες ενεργής οθόνης... δεν το περίμενα αυτό..

 

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αργούνε τόσο πολύ τα downloads από appstore με wifi... και αυτό το παρατηρώ και στο ipad 4 αλλα και στο iPhone 5 γενικά έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το router της vodafone... γιατί με 4G κατεβάζω τα πάντα σφαίρα...!

 

το internet γενικα κομπλε ειναι... αυτο συμβενει μονο σε συσκευες apple...

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με έντονη χρήση κάμερα και εφαρμογές έχετε παρατηρήσει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος η συσκευή στην μέση περίπου εκεί που είναι το μηλαράκη...! και προς την κάμερα... πιθανόν εκεί να βρίσκετε ο επεξεργαστής... πάντως χτες είχα ανοιχτά καμια 10αρια apps και έπαιζα με την κάμερα βγάζοντας video και φωτογραφίες και παρατήρησα ότι ζεστάθηκε η συσκευή και έπεσε σχετικά πιο γρήγορα η μπαταρία...! αλλα πέρα από αυτό με έβγαλε 9 ώρες ενεργής οθόνης... δεν το περίμενα αυτό..

 

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αργούνε τόσο πολύ τα downloads από appstore με wifi... και αυτό το παρατηρώ και στο ipad 4 αλλα και στο iPhone 5 γενικά έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το router της vodafone... γιατί με 4G κατεβάζω τα πάντα σφαίρα...!

 

το internet γενικα κομπλε ειναι... αυτο συμβενει μονο σε συσκευες apple...

 

Ειναι φυσιολογικο να σου ζεσταθηκε εκει. Επισης οι εφαρμογες της apple δεν ειναι οπως στο playstore του android. Ειναι πολυ μεγαλυτερες σε χωρο γιαυτο αργει κ τοσο.Αν εχεις 50αρι οπως εγω ,δν φαινεται η μικρη καθυστερηση που εχεις εσυ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με έντονη χρήση κάμερα και εφαρμογές έχετε παρατηρήσει να ζεσταίνεται στο πίσω μέρος η συσκευή στην μέση περίπου εκεί που είναι το μηλαράκη...! και προς την κάμερα... πιθανόν εκεί να βρίσκετε ο επεξεργαστής... πάντως χτες είχα ανοιχτά καμια 10αρια apps και έπαιζα με την κάμερα βγάζοντας video και φωτογραφίες και παρατήρησα ότι ζεστάθηκε η συσκευή και έπεσε σχετικά πιο γρήγορα η μπαταρία...! αλλα πέρα από αυτό με έβγαλε 9 ώρες ενεργής οθόνης... δεν το περίμενα αυτό..

 

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αργούνε τόσο πολύ τα downloads από appstore με wifi... και αυτό το παρατηρώ και στο ipad 4 αλλα και στο iPhone 5 γενικά έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με το router της vodafone... γιατί με 4G κατεβάζω τα πάντα σφαίρα...!

 

το internet γενικα κομπλε ειναι... αυτο συμβενει μονο σε συσκευες apple...

 

9 ώρες δεν έβγαλες έχασε το

Επάνω λέει τις τελευταίες 24 ώρες η χρήση

Εσύ μπορεί πιο μετά να το φορτισες παραπάνω

 

Ναι ζεσταίνεται υπό προϋποθέσεις

Πχ video σε υψηλή ανάλυση και frame

Κολλάει κάποια εφαρμογή όπως κολλάει σε εμένα το Viber

Επίσης αν δεν έχεις καλό σήμα μπορεί να ζηματαει

Τεκμηριωμένα στα λέω όχι έτσι στην θεωρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες δεν έβγαλες έχασε το

Επάνω λέει τις τελευταίες 24 ώρες η χρήση

Εσύ μπορεί πιο μετά να το φορτισες παραπάνω

 

Ναι ζεσταίνεται υπό προϋποθέσεις

Πχ video σε υψηλή ανάλυση και frame

Κολλάει κάποια εφαρμογή όπως κολλάει σε εμένα το Viber

Επίσης αν δεν έχεις καλό σήμα μπορεί να ζηματαει

Τεκμηριωμένα στα λέω όχι έτσι στην θεωρία

 

δεν κοίταξα καθόλου την ενεργή οθόνη... από την ώρα που το έβγαλα από την φόρτιση το δούλευα συνεχόμενα... χωρίς καθόλου να το αφήσω στην άκρη.. από τις 11 το πρωί μέχρι της 8 το απόγευμα το είχα σε χρήση... χωρίς gaming... safari/facebook/instagram και κατέβασμα απο appstore..

 

με το τελευταιο iOS exei καπια θεματα λεει με το wifi και το σημα... 2 με 3 γραμμες σημα... αναλογα... full δεν πιανει μεσα στο σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

δεν κοίταξα καθόλου την ενεργή οθόνη... από την ώρα που το έβγαλα από την φόρτιση το δούλευα συνεχόμενα... χωρίς καθόλου να το αφήσω στην άκρη.. από τις 11 το πρωί μέχρι της 8 το απόγευμα το είχα σε χρήση... χωρίς gaming... safari/facebook/instagram και κατέβασμα απο appstore..

 

με το τελευταιο iOS exei καπια θεματα λεει με το wifi και το σημα... 2 με 3 γραμμες σημα... αναλογα... full δεν πιανει μεσα στο σπιτι...

 

Ότι και να κάνεις 9 ώρες δεν βγάζει με τίποτα

Ειδικά με αυτά που λες ότι ζεσταίνεται και λοιπά 2 ώρες ίσως έβγαλες όχι 9

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα μεσω itunes και την τελευταια ενημερωση 104. Χωρις επαναφορα κλπ.

 

 

 

beta ειναι η 104;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

beta ειναι η 104;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οχι, κανονικη. Απλα βγηκε λιγο αργοτερα απο την OTA 101. Μονο μεσω itunes γινεται ομως.Τον λογο που δεν δοθηκε μεσω οτα και αυτη δεν τον γνωριζω.Διαβασα οτι εχει λιιγο καλυτερη μπαταρια

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οχι, κανονικη. Απλα βγηκε λιγο αργοτερα απο την OTA 101. Μονο μεσω itunes γινεται ομως.Τον λογο που δεν δοθηκε μεσω οτα και αυτη δεν τον γνωριζω.Διαβασα οτι εχει λιιγο καλυτερη μπαταρια

 

θα την περασω και εγω...!!!

 

αντιμετωπίζω τώρα ένα περίεργο πρόβλημα...

 

στην υγεία της μπαταρίας στην 3 φόρτιση που έκανα την συσκευή μου πήγε 99% :(

 

το ειχα αφήσει στην ασύρματη φόρτιση όλο το βραδυ... γιατί το ξέχασα... και το πρωί το είδα 99% την υγεία της μπαταρίας και με αγχώνει μην χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

θα την περασω και εγω...!!!

 

αντιμετωπίζω τώρα ένα περίεργο πρόβλημα...

 

στην υγεία της μπαταρίας στην 3 φόρτιση που έκανα την συσκευή μου πήγε 99% :(

 

το ειχα αφήσει στην ασύρματη φόρτιση όλο το βραδυ... γιατί το ξέχασα... και το πρωί το είδα 99% την υγεία της μπαταρίας και με αγχώνει μην χαλάσει...

 

Όσο και να σε αγχωνει δεν χαλάει

Στα δύο χρόνια θα φτάσει στο 80%

Τώρα στην αρχή μπορεί να πέσει στο 95% σχετικά εύκολα.

Μετά θα μείνει έτσι δεν πέφτει με μια ασύρματη φόρτιση και ένα ξεχασμα του φορτιστή για 7-8 ώρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...