Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους! Αγόρασα προχθές (Τετάρτη) το iPhone XS 64GB. Έχω το εξής θέμα: Κατά τη διάρκεια μίας τηλεφωνικής κλήσης, όταν απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί μου, ενεργοποιείται αυτόματα η ανοιχτή ακρόαση. Όταν το ξαναπλησιάζω στο αυτί, η κλήση επανέρχεται στο ακουστικό. Είναι φυσιολογικό ή λέτε να πρόκειται για κάποιο πρόβλημα της συσκευής? Επειδή με ενοχλεί κάπως αυτή η λειτουργία, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αγόρασα προχθές (Τετάρτη) το iPhone XS 64GB. Έχω το εξής θέμα: Κατά τη διάρκεια μίας τηλεφωνικής κλήσης, όταν απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί μου, ενεργοποιείται αυτόματα η ανοιχτή ακρόαση. Όταν το ξαναπλησιάζω στο αυτί, η κλήση επανέρχεται στο ακουστικό. Είναι φυσιολογικό ή λέτε να πρόκειται για κάποιο πρόβλημα της συσκευής? Επειδή με ενοχλεί κάπως αυτή η λειτουργία, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Δεν το είχαμε αυτό στο iPhone x αλλά αν όντως υπάρχει πλέον είναι μια πολύ καλή προσθήκη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχαμε αυτό στο iPhone x αλλά αν όντως υπάρχει πλέον είναι μια πολύ καλή προσθήκη

Το μόνο που με ενδιαφέρει, είναι να μην πρόκειται για ελάττωμα και μπλέξω με το service από τόσο νωρίς. Κάπου είχα ακούσει παλαιότερα, ότι όταν η κλήση γυρίζει αυτόματα σε ανοιχτή ακρόαση, το τηλέφωνο χρειάζεται επισκευή και αγχώθηκα λίγο. Ελπίζω να μην έπεσα στην περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενδιαφέρει, είναι να μην πρόκειται για ελάττωμα και μπλέξω με το service από τόσο νωρίς. Κάπου είχα ακούσει παλαιότερα, ότι όταν η κλήση γυρίζει αυτόματα σε ανοιχτή ακρόαση, το τηλέφωνο χρειάζεται επισκευή και αγχώθηκα λίγο. Ελπίζω να μην έπεσα στην περίπτωση.

 

Μπορεί και να είναι ελάττωμα

Ας μας πει κάποιος που το έχει

Θα περιμένουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενδιαφέρει, είναι να μην πρόκειται για ελάττωμα και μπλέξω με το service από τόσο νωρίς. Κάπου είχα ακούσει παλαιότερα, ότι όταν η κλήση γυρίζει αυτόματα σε ανοιχτή ακρόαση, το τηλέφωνο χρειάζεται επισκευή και αγχώθηκα λίγο. Ελπίζω να μην έπεσα στην περίπτωση.

Το δικό μου πάντως δεν το κάνει με call audio routing -> Automatic.

To call audio routing τι το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο automatic το έχω κι'εγώ. Σοβαρά τώρα, έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι? Θα μπλέξω με επισκευές, σε τριών ημερών κινητό? Λες να πέζει ρόλο το γεγονός, ότι έχω ενεργοποιημένο το Voice Over? Edited by Gm87
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο automatic το έχω κι'εγώ. Σοβαρά τώρα, έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι? Θα μπλέξω με επισκευές, σε τριών ημερών κινητό? Λες να πέζει ρόλο το γεγονός, ότι έχω ενεργοποιημένο το Voice Over?

 

 

Δες τις ρυθμίσεις τηελφωνου η στην προσβασιμότητα μήπως είναι ενεργοποιημενο τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο automatic το έχω κι'εγώ. Σοβαρά τώρα, έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι? Θα μπλέξω με επισκευές, σε τριών ημερών κινητό? Λες να πέζει ρόλο το γεγονός, ότι έχω ενεργοποιημένο το Voice Over?

 

Από τα 8 και πάνω δεν γίνεται επισκευή αλλά αντικατάσταση off the record.

Αναφέρομαι σε hardware προβλήματα όπως το 8αρη με το πρόβλημα στη μητρική και πάει λέγοντας. Το σέρβις πλέον εκτός της οθόνης και της μπαταρίας γίνεται ή στην Ουγγαρία ή στην Ολλανδία σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της apple αλλά από το 8 και πάνω θαρρώ πως γίνεται αντικατάσταση συσκευής μέσα σε εγγύηση.

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

Από τα 8 και πάνω δεν γίνεται επισκευή αλλά αντικατάσταση off the record.

Αναφέρομαι σε hardware προβλήματα όπως το 8αρη με το πρόβλημα στη μητρική και πάει λέγοντας. Το σέρβις πλέον εκτός της οθόνης και της μπαταρίας γίνεται ή στην Ουγγαρία ή στην Ολλανδία σε επίσημο επισκευαστικό κέντρο της apple αλλά από το 8 και πάνω θαρρώ πως γίνεται αντικατάσταση συσκευής μέσα σε εγγύηση.

Αλήθεια? Γίνεται αντικατάσταση συσκευής και μετά τις 7 ημέρες του DOA?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες τις ρυθμίσεις τηελφωνου η στην προσβασιμότητα μήπως είναι ενεργοποιημενο τίποτα

Δυστυχώς, τις έψαξα όλες αναλυτικά, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια? Γίνεται αντικατάσταση συσκευής και μετά τις 7 ημέρες του DOA?

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς, τις έψαξα όλες αναλυτικά, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό.

 

Δες πρώτα το doa από το κατάστημα πόσες μέρες είναι και από εκεί και πέρα αν δεν σε καλύπτει πλέον, ενημερώνεις την document μέσω messenger που είναι και από τους επισήμους μεταπωλητές iphone

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο automatic το έχω κι'εγώ. Σοβαρά τώρα, έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι? Θα μπλέξω με επισκευές, σε τριών ημερών κινητό? Λες να πέζει ρόλο το γεγονός, ότι έχω ενεργοποιημένο το Voice Over?

 

θα το εκανα hard reset πρωτα χωρις καμια εφαρμογη (setup as new without restoring ) για να εβλεπα αν θα το εκανε παλι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα το εκανα hard reset πρωτα χωρις καμια εφαρμογη (setup as new without restoring ) για να εβλεπα αν θα το εκανε παλι

 

Αυτό ακριβώς... πριν μιλήσουμε για επιστροφή, DOA κτλ, έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, είναι θέμα του Voice Over. Με απενεργοποιημένο το Voice Over, παύει να υφίσταται και η συγκεκριμένη λειτουργία. Εν τω μεταξύ, κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις, συνειδητοποίησα πριν από λίγο, ότι είχα ξεχάσει το φακό της συσκευής αναμμένο για 5 ώρες! Αφού το πήρα χαμπάρι και δεν τον άφησα αναμμένο μέχρι να καεί το flash, πάλι καλά!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, είναι θέμα του Voice Over. Με απενεργοποιημένο το Voice Over, παύει να υφίσταται και η συγκεκριμένη λειτουργία. Εν τω μεταξύ, κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις, συνειδητοποίησα πριν από λίγο, ότι είχα ξεχάσει το φακό της συσκευής αναμμένο για 5 ώρες! Αφού το πήρα χαμπάρι και δεν τον άφησα αναμμένο μέχρι να καεί το flash, πάλι καλά!

 

πάλι καλά. δύσκολο να ηταν προβλημα κατι τετοιο παντως

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, είναι θέμα του Voice Over. Με απενεργοποιημένο το Voice Over, παύει να υφίσταται και η συγκεκριμένη λειτουργία. Εν τω μεταξύ, κάνοντας διάφορες ρυθμίσεις, συνειδητοποίησα πριν από λίγο, ότι είχα ξεχάσει το φακό της συσκευής αναμμένο για 5 ώρες! Αφού το πήρα χαμπάρι και δεν τον άφησα αναμμένο μέχρι να καεί το flash, πάλι καλά!

 

 

Πολλά θέματα λύνονται αν κοιτάξουμε λίγο τις ρυθμίσεις των συσκευών

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα πρόβλημα που μπορεί να συναντήσει κάποιος είναι σχετικά με τις προπληρωμενες κάρτες της apple που εγώ χρησιμοποιώ και έχω αντιληφθεί

Με το ios 12 νομίζω , όσες φορές έχω προσπαθήσει να εξαργυρώσω κάποια κάρτα ενώ την δέχεται κανονικά , το ποσό που είχες μέσα παραμένει το ίδιο που είχες πριν

Εκεί πρέπει να κάνεις αποσύνδεση και επανασύνδεση στο apple store και μετά θα δείξει το πραγματικό ποσό που έχεις τώρα μέσα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν έχεις Αpple id Ελλαδα δηλαδη μπορείς να κατεβάσεις μονο απο το Ελληνικό store αν βρισκεσαι εξωτερικό και παρεις κάρτα apple απο έξω δέν θα υπάρχει κανένα προβλημα με αγορές ετσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν έχεις Αpple id Ελλαδα δηλαδη μπορείς να κατεβάσεις μονο απο το Ελληνικό store αν βρισκεσαι εξωτερικό και παρεις κάρτα apple απο έξω δέν θα υπάρχει κανένα προβλημα με αγορές ετσι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Θα σου πω την δική μου εμπειρία από την αντίθετη όμως πλευρά. Έχω US account από εποχές πρώτων iPod (δεν υπήρχαν Ελλάδα). Οι Ελληνικές Apple Gift Cards που βρίσκεις εδώ στα μαγαζιά δεν κάνουν για το Αμερικάνικο account μου. Έτσι παραγγέλνω από internet Αμερικάνικες κάρτες... Ελπίζω να σε βοήθησα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω την δική μου εμπειρία από την αντίθετη όμως πλευρά. Έχω US account από εποχές πρώτων iPod (δεν υπήρχαν Ελλάδα). Οι Ελληνικές Apple Gift Cards που βρίσκεις εδώ στα μαγαζιά δεν κάνουν για το Αμερικάνικο account μου. Έτσι παραγγέλνω από internet Αμερικάνικες κάρτες... Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

 

 

Ναί οκ άρα σε αν είσαι πχ ταξίδι στην σιγκαπούρη και βρείς καρτες gift apple store δέν θα γίνουν δεκτες λογω του οτι έχω ελληνικό ID

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναί οκ άρα σε αν είσαι πχ ταξίδι στην σιγκαπούρη και βρείς καρτες gift apple store δέν θα γίνουν δεκτες λογω του οτι έχω ελληνικό ID

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Θα αλλαξεις την region στο apple store της συσκευής σου στη χωρ που θα είσαι

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξεις την region στο apple store της συσκευής σου στη χωρ που θα είσαι

 

 

 

Ναι για να γίνει αυτό πρέπει να μην εχεις συνδρομες μεσω ελληνικο ID σε appe music tunes cloud κτλ.Προσπαθησα να το κανω μα μου ζητησε να ακυρωσω οτι συνδρομες ειχα.Πολυπλοκα τα κανανε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι για να γίνει αυτό πρέπει να μην εχεις συνδρομες μεσω ελληνικο ID σε appe music tunes cloud κτλ.Προσπαθησα να το κανω μα μου ζητησε να ακυρωσω οτι συνδρομες ειχα.Πολυπλοκα τα κανανε..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι..και εγώ δεν το καταλαβαίνω

Αν έχεις καλά τα αγγλικά διάβασε εδώ ίσως σε βοηθήσει

 

https://support.apple.com/en-us/HT201389

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι πρεπει να προσεξω για να παρω ασυρματο φορτιστη που να κανει την πιο γρηγορη φορτιση?

αυτα που φορτιζουν πανω απο μια συσκευη να τα εμπιστευτω?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οπως στο ειπα.Πρεπει να ακυρωσεις οτι συνδρομή εχεις σε υπηρεσιες apple όπως music cloud etc

Μετά αφου ακυρωσεις τα παντα βαζεις εγκυρο τροπο πληρωμής της χώρας που θες να βάλεις.

 

700621887cfd5120c46c3ada72239bd9.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...