Jump to content

iPhone XS


IRONMAIDEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τώρα που ειναι και στο iPhone ίσως κάτι γίνει για να πιάσει και το Apple Watch

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Σε αυτο ελπιζω κ εγω και ημουν σιγουρη κιολας οτι ετσι θα γινει μεχρι που ειδα οτι δεχεται και φυσικη καρτα σιμ. Ετσι δεν ειναι κ πολυ μεγαλη η πιεση.

Ας το εβγαζε χωρις και θα ηταν σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο ελπιζω κ εγω και ημουν σιγουρη κιολας οτι ετσι θα γινει μεχρι που ειδα οτι δεχεται και φυσικη καρτα σιμ. Ετσι δεν ειναι κ πολυ μεγαλη η πιεση.

Ας το εβγαζε χωρις και θα ηταν σιγουρο.

 

Νομίζω ακόμα ούτε Ευρώπη έχει έρθει

Μήπως μόνο Αμερική;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ακόμα ούτε Ευρώπη έχει έρθει

Μήπως μόνο Αμερική;

 

Εχει ερθει Ευρωπη. Αγγλια σιγουρα ηρθε με το που βγηκε το πρωτο watch με cellular και νομιζω καποιες αλλες (Τσεχια?).

 

Αμα δεν ερθει Ελλαδα τοτε για τους Ελληνες, οι αναβαθμισεις του φετινου μοντελου ειναι το σχεδον τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει Ευρωπη. Αγγλια σιγουρα ηρθε με το που βγηκε το πρωτο watch με cellular και νομιζω καποιες αλλες (Τσεχια?).

Αμα δεν ερθει Ελλαδα τοτε για τους Ελληνες, οι αναβαθμισεις του φετινου μοντελου ειναι το σχεδον τιποτα.

H eSIM, για τα νέα iPhone, θα είναι προς το παρόν διαθέσιμη μόνο σε συγκεκριμένες αγορές και δίκτυα. Έτσι μόνο 10 χώρες θα έχουν σε αυτή την φάση τη δυνατότητα να εκμεταλλευτούν τις δυνατότητές της.

Αυστρία

T-Mobile

 

Καναδάς

Bell

 

Κροατία

Hrvatski Telekom

 

Τσεχία

T-Mobile

 

Γερμανία

Telekom

Vodafone

 

Ουγγαρία

Magyar Telekom

 

Ινδία

Airtel

Reliance Jio

 

Ισπανία

Vodafone Spain

 

Ηνωμένο Βασίλειο

EE

 

ΗΠΑ

AT&T

T-Mobile

Verizon

 

Πηγη : https://www.digitallife.gr/ti-einai-i-esim-pou-ypostirizoun-ta-nea-iphone-xs-iphone-xs-max-kai-iphone-xr-kai-pou-tha-einai-diathesimi-88937

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εχω προπαραγγείλει στον Κωτσόβολο το XS MAX ( προέρχομαι από ip7 ) έχω μεγάλα χέρια Λέτε να το μετανοιώσω και να αλλάξω την παραγγεία σε XS ? Mε φοβίζει το βάρος όσον αφορά την φορητότητα σε σακάκι και τσέπη. Αύριο είναι η τελευταία μέρα που μποιρώ να αλλάξω την παραγγελία
Link to comment
Share on other sites

Εχω προπαραγγείλει στον Κωτσόβολο το XS MAX ( προέρχομαι από ip7 ) έχω μεγάλα χέρια Λέτε να το μετανοιώσω και να αλλάξω την παραγγεία σε XS ? Mε φοβίζει το βάρος όσον αφορά την φορητότητα σε σακάκι και τσέπη. Αύριο είναι η τελευταία μέρα που μποιρώ να αλλάξω την παραγγελία

 

Εάν έχεις μεγάλα χέρια εννοείται πως πας για το μεγάλο. Το Xs θα είναι ίδιο με το X πάνε εν τελει σε ένα κατάστημα και δες το x. Εάν σου φανεί μικρό πας για το μεγάλο. Αν όχι το ακυρώνεις. Το βάρος μη σε απασχολεί. Συνηθίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προπαραγγείλει στον Κωτσόβολο το XS MAX ( προέρχομαι από ip7 ) έχω μεγάλα χέρια Λέτε να το μετανοιώσω και να αλλάξω την παραγγεία σε XS ? Mε φοβίζει το βάρος όσον αφορά την φορητότητα σε σακάκι και τσέπη. Αύριο είναι η τελευταία μέρα που μποιρώ να αλλάξω την παραγγελία

 

Θα είναι παρόμοιο με note 9 και όλα αυτά τα μεγάλα

Επίσης με 7-8 plus

Σαν μέγεθος πιάσε μια τέτοια συσκευή και δες αν σε βολεύει

Το βάρος συνηθίζεται

Το xs θα έχει το μέγεθος του iPhone X/6/6s/7/8 περίπου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ποτε λετε να ειναι σε χαμηλοτερη τιμη στο σκρουτζ?

 

Προσωπικά πιστεύω θα μειωθεί το Μάρτιο. Μόλις οι πωλήσεις δεν είναι οι προβλεπόμενες θα προβούν και από την apple σε μια μείωση. Εάν πέσει λίγο κάτω από 1000 δεν ξέρω τι θα κάνω. Και το θέλω και δεν θέλω να ξοδέψω χρήματα πριν βγει το επόμενο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο ιδιος ο Τιμ κατεβηκε σε καταστημα για να υποδεχτει πελατες που δεν ηταν και αυτο που περιμεναν τον χαμο δηλαδη.Σε πολλα Apple Store ανα τον κοσμο που παραδοσιακα την πρωτη μερα της κυκλοφοριας γινοτανε χαμος δεν υπηρχε κοσμος.Στην Γερμανια οι προπαραγγελιες μια βδομαδα τωρα ειναι -60%.

Οι αριθμοι θα ορισουν την τιμη και το τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

στο σκρουτζ παιδια ρωτησα, οχι ποτε θα κατεβασει τιμη η apple.

Συνηθως τα εχουν κανενα 100αρι πιο φθηνο

Link to comment
Share on other sites

στο σκρουτζ παιδια ρωτησα, οχι ποτε θα κατεβασει τιμη η apple.

Συνηθως τα εχουν κανενα 100αρι πιο φθηνο

 

Πέρυσι τέτοιο καιρό εμφανίστηκε το Χ στα 1200€

Λίγο πριν ένα μήνα είχε ακόμα 1000€ δηλαδή μετά από 11 μήνες

Αναλόγως σκέψου και για τα καινούργια μοντέλα τι θα γίνει με τις τιμές

Για skroutz μιλάω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν μεγεθος το XS max ειναι μικροτερο απο το Note 9 αρα ειναι πιο ανετο στην χρηση.

Τωρα για παντελονι αυτα τα κινητα ειναι οτι το χειροτερο φυσικα,ειδικα λογω του υψηλου κοστους και επισκευης.

 

Περαν τουτου το Χ περυσι ηταν μια κατηγορια(μαζι με τα νεα 8ρια) απο μονο του και δικαιολογουσε(για δεδομενα apple)την τιμη.

 

Amoled οθονη

Πρωτα κινητα που τραβανε 4κ 60fps και απεριοριστα

Νεος σχεδιασμος

Κατασκευη απο γυαλι και ατσαλι

Επισημη υποστηριξη ασυρματης και γρηγορης φορτισης

 

Τα νεα iphone ναι μεν ειναι τα S μοντελα αλλα δεν φερνουν απολυτως τιποτα στο τραπεζι περαν της μεγαλυτερης οθονης και μπαταριας του Max.

 

Το θεμα ειναι οτι ενω τα κινητα αυτα καθαυτα πετανε κυριολεκτικα και ειναι και κοσμηματα και το Ios το προτιμω καμια 50ρια φορες παραπανω απο το Android,η πολιτικη της εταιρειας απεναντι σε μας τους καταναλωτες συνεχιζει να μου την δινει στα νευρα.

 

Τωρα που τα iphone υποστηριζουν ολα τα features που πανω κατω ζηταει ο κοσμος(ασυρματη και γρηγορη φορτιση,στερεο ηχεια,κορυφαιος επεξεργαστης/γραφικα,πολυ καλες καμερες και πλεον και oled οθονες κλπ κλπ),η εταιρεια για αλλη μια χρονια συνεχιζει να κανει αντι consumer τακτικες την μια πισω απο την αλλη.

 

Τι εγινε περυσι με το iphone X εκραζε ο κοσμος που δεν ειχε γρηγορο φορτιστη ή ασυρματο φορτιστη για τα χρηματα που ζητουσε.

Θα βγαλουμε τα νεα κινητα ακριβοτερα που ουτε αυτα θα εχουν.

Επισης παρολο που η τιμη επιασε ταβανι σχεδον 2000ευρω για το ακριβοτερο XS max 512,ας βγαλουμε και το dongle απο το κουτι για να τους σπασουμε τα νευρα. Τα dongle ειναι πρωτα σε πωλησεις αξεσουαρ,κοροιδα ειμαστε?

 

Δηλαδη ειμαι ο μονος που θεωρει τραγικο εστω το 256ρι XS και XSmax και πανω που κανονικα για την τιμη επρεπε να ειχαν δωρο και ενα ζευγαρι Airpods ξερω γω?

 

Βγαλε εστω τα XS και XS Max με αρχικο χωρο τα 128gb ας πουμε.

 

Και πολλους αλλους γνωστους που εχω κοιταζουν μεχρι iphone 8 με αυτες τις τιμες γιατι και το 8plus στα 750+ευρω δεν το λες και φθηνο.

 

Και εγω προσωπικα πλεον με τα 4ψηφια νουμερα σχεδον μεχρι και στο φθηνοτερο μοντελο το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα αν θελω να συνεχισω στο ios,γιατι η τσεπη μου για εκει που το πανε δεν μπορει να ακολουθησει.

 

1000 συγνωμη για το μικρο rant που κανω αλλα καιρους αλλα ενω ''αγαπαω''το Ios και προτιμω τα iphone,δυστηχως η ιδια η εταιρεια με τις κινησεις τις συνεχεια με διωχνει μακρια απο αυτο :(

 

Ευχομαι οσοι αγορασετε τα XS και XS Max να τα απολαυσετε,κυριως λογω των πανεμορφων amoled οθονων που πρεπει να δινουν πονο :)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σαν μεγεθος το XS max ειναι μικροτερο απο το Note 9 αρα ειναι πιο ανετο στην χρηση.

Τωρα για παντελονι αυτα τα κινητα ειναι οτι το χειροτερο φυσικα,ειδικα λογω του υψηλου κοστους και επισκευης.

 

Περαν τουτου το Χ περυσι ηταν μια κατηγορια(μαζι με τα νεα 8ρια) απο μονο του και δικαιολογουσε(για δεδομενα apple)την τιμη.

 

Amoled οθονη

Πρωτα κινητα που τραβανε 4κ 60fps και απεριοριστα

Νεος σχεδιασμος

Κατασκευη απο γυαλι και ατσαλι

Επισημη υποστηριξη ασυρματης και γρηγορης φορτισης

 

Τα νεα iphone ναι μεν ειναι τα S μοντελα αλλα δεν φερνουν απολυτως τιποτα στο τραπεζι περαν της μεγαλυτερης οθονης και μπαταριας του Max.

 

Το θεμα ειναι οτι ενω τα κινητα αυτα καθαυτα πετανε κυριολεκτικα και ειναι και κοσμηματα και το Ios το προτιμω καμια 50ρια φορες παραπανω απο το Android,η πολιτικη της εταιρειας απεναντι σε μας τους καταναλωτες συνεχιζει να μου την δινει στα νευρα.

 

Τωρα που τα iphone υποστηριζουν ολα τα features που πανω κατω ζηταει ο κοσμος(ασυρματη και γρηγορη φορτιση,στερεο ηχεια,κορυφαιος επεξεργαστης/γραφικα,πολυ καλες καμερες και πλεον και oled οθονες κλπ κλπ),η εταιρεια για αλλη μια χρονια συνεχιζει να κανει αντι consumer τακτικες την μια πισω απο την αλλη.

 

Τι εγινε περυσι με το iphone X εκραζε ο κοσμος που δεν ειχε γρηγορο φορτιστη ή ασυρματο φορτιστη για τα χρηματα που ζητουσε.

Θα βγαλουμε τα νεα κινητα ακριβοτερα που ουτε αυτα θα εχουν.

Επισης παρολο που η τιμη επιασε ταβανι σχεδον 2000ευρω για το ακριβοτερο XS max 512,ας βγαλουμε και το dongle απο το κουτι για να τους σπασουμε τα νευρα. Τα dongle ειναι πρωτα σε πωλησεις αξεσουαρ,κοροιδα ειμαστε?

 

Δηλαδη ειμαι ο μονος που θεωρει τραγικο εστω το 256ρι XS και XSmax και πανω που κανονικα για την τιμη επρεπε να ειχαν δωρο και ενα ζευγαρι Airpods ξερω γω?

 

Βγαλε εστω τα XS και XS Max με αρχικο χωρο τα 128gb ας πουμε.

 

Και πολλους αλλους γνωστους που εχω κοιταζουν μεχρι iphone 8 με αυτες τις τιμες γιατι και το 8plus στα 750+ευρω δεν το λες και φθηνο.

 

Και εγω προσωπικα πλεον με τα 4ψηφια νουμερα σχεδον μεχρι και στο φθηνοτερο μοντελο το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα αν θελω να συνεχισω στο ios,γιατι η τσεπη μου για εκει που το πανε δεν μπορει να ακολουθησει.

 

1000 συγνωμη για το μικρο rant που κανω αλλα καιρους αλλα ενω ''αγαπαω''το Ios και προτιμω τα iphone,δυστηχως η ιδια η εταιρεια με τις κινησεις τις συνεχεια με διωχνει μακρια απο αυτο :(

 

Ευχομαι οσοι αγορασετε τα XS και XS Max να τα απολαυσετε,κυριως λογω των πανεμορφων amoled οθονων που πρεπει να δινουν πονο :)

 

Καλά όλα αυτά που λες αλλ ισχύουν μόνο για την Ελλάδα

 

Μην ξεχνάμε ότι στην Αμερική που είναι και το μεγάλο κοινό της συσκευής θα πληρώσουν 200-300 δολάρια ίσως απλά με μια ανανέωση του συμβολαίου τους

 

Άρα για εκείνους είναι σιγά τ αυγά.

 

Εκεί είναι και πιο φθηνή η συσκευή λόγο φόρων και λοιπών χρεώσεων αλλά και τα συμβόλαια τους είναι τέτοια που αγοράζουν τις συσκευές σχεδόν τζάμπα ενώ εδώ σε εμάς και καλό συμβόλαιο να έχεις πρέπει να δώσεις αλλά 600€ για να πάρεις την συσκευή ίσως και περισσότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες αλλ ισχύουν μόνο για την Ελλάδα

 

Μην ξεχνάμε ότι στην Αμερική που είναι και το μεγάλο κοινό της συσκευής θα πληρώσουν 200-300 δολάρια ίσως απλά με μια ανανέωση του συμβολαίου τους

 

Άρα για εκείνους είναι σιγά τ αυγά.

 

Εκεί είναι και πιο φθηνή η συσκευή λόγο φόρων και λοιπών χρεώσεων αλλά και τα συμβόλαια τους είναι τέτοια που αγοράζουν τις συσκευές σχεδόν τζάμπα ενώ εδώ σε εμάς και καλό συμβόλαιο να έχεις πρέπει να δώσεις αλλά 600€ για να πάρεις την συσκευή ίσως και περισσότερα

 

Εγώ νομίζω πως σε Ευρώπη αρκετοί θα στραφούν στο XR και μόλις οι πωλήσεις δεν είναι οι αναμενόμενες θα ρίξουν τις τιμές για να στρέψουν τους χρήστες στα xs. Ξαναλέω. Το target group δεν είναι οι κάτοχοι του Χ αλλά του 6/6s . Στο επόμενο μοντέλο θα στοχεύσουν τους κατόχους του 7 και 8. Λίγο υπομονή. Είναι χρυσός η υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως σε Ευρώπη αρκετοί θα στραφούν στο XR και μόλις οι πωλήσεις δεν είναι οι αναμενόμενες θα ρίξουν τις τιμές για να στρέψουν τους χρήστες στα xs. Ξαναλέω. Το target group δεν είναι οι κάτοχοι του Χ αλλά του 6/6s . Στο επόμενο μοντέλο θα στοχεύσουν τους κατόχους του 7 και 8. Λίγο υπομονή. Είναι χρυσός η υπομονή.

 

Σίγουρα η υπομονή κάνει την διαφορά αλλά εγώ δεν νομίζω να ξανά αγοράσω τόσο ακριβή συσκευή

Είχα το Χ μου φτάνει. Γύρισα σε κάτι φθηνότερο και κάνω την δουλειά μου

Το xr πάντως δεν θα το αγοράζα με τίποτα καινούργιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η μπροστά κάμερα έχει διάφορες σε σχέση με του χ ? Συγκρίνοντας το χ με s9 βρίσκω μειον το οτι δεν έχει wide lens

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν η μπροστά κάμερα έχει διάφορες σε σχέση με του χ ? Συγκρίνοντας το χ με s9 βρίσκω μειον το οτι δεν έχει wide lens

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αν έχει θα είναι ελάχιστες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες αλλ ισχύουν μόνο για την Ελλάδα

 

Μην ξεχνάμε ότι στην Αμερική που είναι και το μεγάλο κοινό της συσκευής θα πληρώσουν 200-300 δολάρια ίσως απλά με μια ανανέωση του συμβολαίου τους

 

Άρα για εκείνους είναι σιγά τ αυγά.

 

Εκεί είναι και πιο φθηνή η συσκευή λόγο φόρων και λοιπών χρεώσεων αλλά και τα συμβόλαια τους είναι τέτοια που αγοράζουν τις συσκευές σχεδόν τζάμπα ενώ εδώ σε εμάς και καλό συμβόλαιο να έχεις πρέπει να δώσεις αλλά 600€ για να πάρεις την συσκευή ίσως και περισσότερα

 

Εχεις απολυτο δικιο βεβαια εγω σε Ελληνικο forum σχολιαζω αρα παντα ολα ειναι με βαση εμας εδω.

 

Επισης συμφωνω απολυτα οτι και εγω δεν μπορω/θελω να αγορασω τοσο ακριβο γενικα κινητο και γιατι δεν νιωθω ανετα να κυκλοφορω εξω(προφανως για κλοπη)και φυσικα αν παθει κατι που η επισκευη κοστιζει παρα πολυ.

 

Δηλαδη ακομα και το Χ αν ειχα αγορασει στην αρχικη τιμη των 1200ευρω,παλι θα ψιλο φοβομουν να κυκλοφορησω εξω που λεει ο λογος.

 

Προφανως και οι παραπανω πωλησεις θα γινουν απεξω που εχουν και συμβολαια και εκπτωσεις και apple care κλπ κλπ,αλλα βλεπω αντιδρασεις ακομα και απο τους κατοικους του εξωτερικου γιατι και αυτοι σιγα σιγα βλεπουν οτι πληρωνουν περισσοτερα για λιγοτερα νεα πραγματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναλέω. Το target group δεν είναι οι κάτοχοι του Χ αλλά του 6/6s . Λίγο υπομονή. Είναι χρυσός η υπομονή.

 

Δεν εχεις αδικο βεβαια για να ειναι καποιος τοσο καιρο με το 6 και ή το 6s μαλλον δεν θα ειναι μεσα στην χαρα να δωσει 1200+ευρω για το XS,γιατι με αυτη την λογικη θα ειχε αγορασει το X την προηγουμενη χρονια.

 

Πιο πιθανο βλεπω οι παραπανω που λες να πανε στα φθηνοτερα 8ρια με το finger id.

 

Κατα τα αλλα εννοειται υπομονη,δεν μας παιρνει πλεον για πολλα πολλα στην Ελλαδα με αυτες τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν σαν demo να τα δούμε σε καποιο καταστημα στην Αθήνα?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως σε Ευρώπη αρκετοί θα στραφούν στο XR και μόλις οι πωλήσεις δεν είναι οι αναμενόμενες θα ρίξουν τις τιμές για να στρέψουν τους χρήστες στα xs. Ξαναλέω. Το target group δεν είναι οι κάτοχοι του Χ αλλά του 6/6s . Στο επόμενο μοντέλο θα στοχεύσουν τους κατόχους του 7 και 8. Λίγο υπομονή. Είναι χρυσός η υπομονή.

 

 

 

Προσωπικά ήμουν στο iPhone 6S plus και ομολογουμένως θα πήγαινα στο 6R αλλά τέτοιες μέρες δε θα έδινα τέτοια λεφτά για να αγοράσω κινητό με LCD οθόνη.

 

Συμφωνούμε ότι το target Group είναι οι 6/6S.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone XS
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...