Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα καλά...Το δικό μου έχει την WWE 230 πλέον κ δείχνει να πάει πιο καλά σαν συσκευή :)

 

Ωραια ! Μπραβο

 

Θα το δοκιμασω το βραδυ και εγω και θα σας ενημερωσω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η ελληνική ROM που αναφέρετε είναι για το Μ600+ ή για το Μ600;

 

Ειναι για το Μ600+

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ! Μπραβο

 

Θα το δοκιμασω το βραδυ και εγω και θα σας ενημερωσω

 

Λοιπον η δοκιμη εγινε

 

Τοποθετηση GREEK ROM 230 --- DONE !!

 

Αλλαγη σε English WWE 230 --- DONE !!

 

Επαναφορα GREEK ROM 230 (για δοκιμη) --- DONE !!

 

Φλασαρισμα English ROM 230 (ξανα και 2η φορα απο πανω για επιβεβαιωση -- DONE

 

SalonikateD οντως μου φαινεται και μενα καλυτερο τωρα το Μ600+ μου.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

gesamfunai mou fainetai oti ekanes o,ti lab test mporouse na ginei!

 

To provlima me mena einai oti afou ekana upgrade se GRC 230 den mporesa mexri kai twra na kanw connect to M600+ me to PC mesw USB. Mono me bluetooth :(

Link to comment
Share on other sites

gesamfunai mou fainetai oti ekanes o,ti lab test mporouse na ginei!

 

To provlima me mena einai oti afou ekana upgrade se GRC 230 den mporesa mexri kai twra na kanw connect to M600+ me to PC mesw USB. Mono me bluetooth :(

Para3eno..Dokimases na kaneis unpairing ta palia sou account sto active sync ?

Link to comment
Share on other sites

Themes για το Eten,που μπορούμε να βρούμε...;;;

 

 

Καλα δεν δεχεται κανονικα Themes οπως ολα τα PocketPC;

 

Παντως ριξε μια ματια στο

http://www.eten-users.net/

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να γίνω σύντομα κάτοχος του Μ600+, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κάπου αναφερθεί. Πόσες συσκευές bluetooth μπορούνε ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένες στο κινητό ? Το συνήθες βέβαια είναι μία, αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα. Επειδή πρόκειτε να πάρω εξωτερικό δέκτη gps, θα μπορώ στο αυτοκίνητο να έχω ενεργή την πλοήγηση και ταυτόχρονα να μιλάω στο τηλέφωνο μέσω bluetooth handsfree ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να γίνω σύντομα κάτοχος του Μ600+, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κάπου αναφερθεί. Πόσες συσκευές bluetooth μπορούνε ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένες στο κινητό ? Το συνήθες βέβαια είναι μία, αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα. Επειδή πρόκειτε να πάρω εξωτερικό δέκτη gps, θα μπορώ στο αυτοκίνητο να έχω ενεργή την πλοήγηση και ταυτόχρονα να μιλάω στο τηλέφωνο μέσω bluetooth handsfree ?

Νομίζω πως είναι σε ολα τα κινητά το ίδιο : δεν μπορεί να συνδεθεί ταυτόχρονα πάνω απο μια συσκευή Bt..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το destinator pn στο Μ600+ και το σκίζει !!!! ...Η τελευταία εμπειρία μου με το destinator ήτανε με το Qtek 9100...Μέρα με νύχτα μιλάμε.....!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειτε να πάρω εξωτερικό δέκτη gps, θα μπορώ στο αυτοκίνητο να έχω ενεργή την πλοήγηση και ταυτόχρονα να μιλάω στο τηλέφωνο μέσω bluetooth handsfree ?

 

Σε εμένα πάντως η πλοήγηση με bluetooth GPS και ταυτόχρονα η ομιλία με bluetooth ακουστικό λειτουργεί άψογα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το destinator pn στο Μ600+ και το σκίζει !!!! ...Η τελευταία εμπειρία μου με το destinator ήτανε με το Qtek 9100...Μέρα με νύχτα μιλάμε.....!

 

Και σε μενα παει σφαιρα!

 

Τελικα ειναι πολυ καλο μηχανακι!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να γίνω σύντομα κάτοχος του Μ600+, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που έχω την εντύπωση ότι δεν έχει κάπου αναφερθεί. Πόσες συσκευές bluetooth μπορούνε ταυτόχρονα να είναι συνδεδεμένες στο κινητό ? Το συνήθες βέβαια είναι μία, αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα. Επειδή πρόκειτε να πάρω εξωτερικό δέκτη gps, θα μπορώ στο αυτοκίνητο να έχω ενεργή την πλοήγηση και ταυτόχρονα να μιλάω στο τηλέφωνο μέσω bluetooth handsfree ?

Άρα σύμφωνα με τον αγαπητό hab δουλεύουνε πάνω απο 1 συσκευές bt ταυτόχρονα...Τελικά κάθε μέρα όλο και κάτι καινουριο μαθαίνω σαυτή τη ζωή !! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μόλις μπήκε στην παρέα ένας νέος κάτοχος Μ600!!!

Το βλέπω τώρα δίπλα μου να φορτίζει και δε μπορώ να αντισταθώ!!!!

Κουκλί είναι!!!

 

Παρακαλούνται οι εμπειρότεροι στον τομέα να μου δώσουν τα φώτα τους σχετικά με το τι χρειάζεται να κατεβάσω για να είναι λειτουργικό (firmware, sound patch κλπ.).

 

ΑΛΛΕΣ 7 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 42 ΛΕΠΤΑ!!!!

(ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 18 ΣΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ:Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Μόλις μπήκε στην παρέα ένας νέος κάτοχος Μ600!!!

Το βλέπω τώρα δίπλα μου να φορτίζει και δε μπορώ να αντισταθώ!!!!

Κουκλί είναι!!!

 

Παρακαλούνται οι εμπειρότεροι στον τομέα να μου δώσουν τα φώτα τους σχετικά με το τι χρειάζεται να κατεβάσω για να είναι λειτουργικό (firmware, sound patch κλπ.).

 

ΑΛΛΕΣ 7 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 42 ΛΕΠΤΑ!!!!

(ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 18 ΣΤΗ ΦΟΡΤΙΣΗ:Ρ)

καλησπερα. μια βδομαδα το εχω , δεν το εχω τσεκαρει καιρο , αλλα νομιζω οτι καλυτερα ειναι να τρεξεις το patch για τον ηχο , να κανεις τις αλλαγες στην registry και τελος να ρυθμισεις το μικροφωνο πιο χαμηλα απο την default τιμη, λιγο πιο κατω απο την μεση. και την ενταση στο ακουστικο στο τερμα η ενα κλικ πριν.

ερωτηση ; θελει 25 ωρες φορτισμα? γιατι το αφηνεις τοσο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μια βδομαδα το εχω , δεν το εχω τσεκαρει καιρο , αλλα νομιζω οτι καλυτερα ειναι να τρεξεις το patch για τον ηχο , να κανεις τις αλλαγες στην registry και τελος να ρυθμισεις το μικροφωνο πιο χαμηλα απο την default τιμη, λιγο πιο κατω απο την μεση. και την ενταση στο ακουστικο στο τερμα η ενα κλικ πριν.

ερωτηση ; θελει 25 ωρες φορτισμα? γιατι το αφηνεις τοσο?

 

Ευχαριστώ φίλε μου, αλλά μήπως ξέρεις που μπορώ να τα βρώ; Με το firmware τι γίνεται;

 

Όχι φίλε μου, 8 ώρες γράφει το manual. Ο πωλητής μου είπε 6 αλλά εγώ θα το βγάλω όταν σβήσει το φωτάκι:) Προς το παρόν κοντεύει μία ώρα... Δεν περνάει!!! λολ

 

Edit: εννούσα 18 λεπτά, ξέχασα να βάλω το " ' " μετά το 18 (18'), τώρα το πρόσεξα:Ρ

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μόνο το volume patch με τα ril χρειάζεσαι και τίποτε άλλο. Κάνε ένα search μέσα στο post αυτό και θα βρεις λεπτομέρειες...

 

Άφησέ το καλύτερα να φορτίσει τις ώρες λέει το manual για να διατηρηθεί η μπαταρία και να είναι σε καλά επίπεδα...

 

Επίσης δες και στην προηγούμενη σελίδα αυτό που λένε τα παιδιά μπας και βάλεις την Αγγλική ROM για καλύτερα...

 

Έχω κι εγώ μια ερωτησούλα να κάνω σε εσάς που έχετε το M600+ από το Πλαίσιο με τα Ελληνικά. Είναι και τα menu όλα στα Ελληνικά και δε γίνεται να γίνει επιλογή για Αγγλικά, ή απλώς έχει πληκτρολόγιο Ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά μόνο το volume patch με τα ril χρειάζεσαι και τίποτε άλλο. Κάνε ένα search μέσα στο post αυτό και θα βρεις λεπτομέρειες...

 

Άφησέ το καλύτερα να φορτίσει τις ώρες λέει το manual για να διατηρηθεί η μπαταρία και να είναι σε καλά επίπεδα...

 

Επίσης δες και στην προηγούμενη σελίδα αυτό που λένε τα παιδιά μπας και βάλεις την Αγγλική ROM για καλύτερα...

 

Έχω κι εγώ μια ερωτησούλα να κάνω σε εσάς που έχετε το M600+ από το Πλαίσιο με τα Ελληνικά. Είναι και τα menu όλα στα Ελληνικά και δε γίνεται να γίνει επιλογή για Αγγλικά, ή απλώς έχει πληκτρολόγιο Ελληνικό?

 

Μόλις έσβησε το φωτάκι μετά από 2,5 ώρες.... σκέφτομαι να το βγάλω γιατί ούτως η άλλως δε φορτίζει άλλο τώρα... θα δείξει:)

 

Και εγώ από το πλαίσιο το πήρα αλλά μου είπε ο τυάκος ότι μου έδωσε το αγγλικό και όχι το ελληνικό, είδωμεν. Το quick start guide πάντως του κουτιού είναι στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ψαχνουν τις ρυθμισεις GPRS της Cosmote, επειδη και εγω κουραστηκα παρα πολυ!

 

Απο την ΕΝΑΡΞΗ, επιλεξτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, στη συνεχεια επιλεξτε ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ, και τελος το εικονιδιο ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ/My Work Network.

 

Στη συνεχεια επιλεξτε το menu "Προσθηκη νεας συνδεσης modem".

 

Στην επιλογη Επιλεξτε modem, επιλεγετε Γραμμη κινητης τηλεφωνιας GPRS/Cellular Line (GPRS).

 

Επιλεγετε NEXT.

 

Στην επιλογη Ονομα σημειου προσβασης, πληκτρολογειτε wap.

 

Στην επιλογη User Name και Password, τα αφηνετε κενα.

 

Επιλεξτε FINISH.

 

Στην καρτελα Ρυθμισεις Διακομιστη μεσολαβησης, τσεκαρετε (V) , τα δυο κουτακια στην αρχη της σελιδας και πληκτρολογητε την IP 10.10.10.10.

 

Πιεστε την επιλογη Για προχωρημενους, οπου θα δειτε καταχωρημενο στο HTTP το 10.10.10.10:80. Πληκτρολογηστε διπλα στο 80 πάλι 80 για να μετατραπει σε 10.10.10.10:8080.

 

Τις επιλογες WAP, SECURE WAP, και SOCKS τις αφηνετε ως έχουν.

 

Τελος στο menu Συνδεσεις, επιλεξτε την καρτελα Για προχ./Επιλογη δικτυων.

 

Επιλεξτε και στα 2 πεδία το My Work Network.

 

Αυτο ηταν!

Καλη πλοηγηση και καλο καλοκαιρι!:) :D :lol:

 

βγάζει error που λέει το εξής:

 

dialed:wap

the answering modem has disconnected.

check your connection settings and change them if needed, tap settings

 

:(

 

Δοκίμασα να μπω σε 2-3 σελίδες και στο pocket msn αλλά μετά από αρκετή ώρα αναμονής βγάζει το παραπάνω... Καμιά ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ειδικά εσείς που το έχετε πάρει τώρα τελευταία.Ένα αυτοκόλλητο σε χαρτάκι που υπάρχει μέσα στην συσκευασία του κινητού,που μας χρησιμεύει...;;;:worry:

 

Πριν λίγες μέρες το ανακάλυψα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ειδικά εσείς που το έχετε πάρει τώρα τελευταία.Ένα αυτοκόλλητο σε χαρτάκι που υπάρχει μέσα στην συσκευασία του κινητού,που μας χρησιμεύει...;;;:worry:

 

Πριν λίγες μέρες το ανακάλυψα...

 

Μηπως εννοεις το screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδία.. Είμαι εδώ και τρείς μέρες κάτοχος του Eten M600+ από το Πλαίσιο.. Πράγματι είναι πολύ γρήγορο, η οθόνη του είναι super...και το design όπως ακριβώς το ήθελα... το πρόβληματάκι που έχω είναι με τις ρυθμίσεις για MMs της Cosmote. Αν κάποιος τις έχει περάσει pls ας τις κάνει post εδώ in detail για να τις φτιάξω.... Δοκίμασα με βάση του Qten (φτου κακα) αλλά δεν έβγαλα άκρη.... Thanks
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...