Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά υπαρχει καποιος φίλος να μου πει 2 πράγματα?

 

1. Ειναι σίγουρο οτι ROM UPDATE γίνετε να κάνουμε στην ελληνική συσκευη?

το λέω γιατί γιατί δεν μπαίνει σε κατάσταση boot loader ( μαυρη οθόνη κατά την διαδικασία του update) με τίποτα.

 

2. Με την ελληνικη εκδοση τα wm5 δεν εχουν μέθοδο γραφής "letter recognation" υπαρχει κάπου αυτο ως πρόγραμμα να το περάσω στο eten? δεν μιλάω για κάποιο πρόγραμμα 3ου κατασκευαστή αλλα για το default της Microsoft που έχει στα wm2003SE...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους ψαχνουν τις ρυθμισεις GPRS της Cosmote, επειδη και εγω κουραστηκα παρα πολυ!

 

Απο την ΕΝΑΡΞΗ, επιλεξτε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, στη συνεχεια επιλεξτε ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ, και τελος το εικονιδιο ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ/My Work Network.

 

Στη συνεχεια επιλεξτε το menu "Προσθηκη νεας συνδεσης modem".

 

Στην επιλογη Επιλεξτε modem, επιλεγετε Γραμμη κινητης τηλεφωνιας GPRS/Cellular Line (GPRS).

 

Επιλεγετε NEXT.

 

Στην επιλογη Ονομα σημειου προσβασης, πληκτρολογειτε wap.

 

Στην επιλογη User Name και Password, τα αφηνετε κενα.

 

Επιλεξτε FINISH.

 

Στην καρτελα Ρυθμισεις Διακομιστη μεσολαβησης, τσεκαρετε (V) , τα δυο κουτακια στην αρχη της σελιδας και πληκτρολογητε την IP 10.10.10.10.

 

Πιεστε την επιλογη Για προχωρημενους, οπου θα δειτε καταχωρημενο στο HTTP το 10.10.10.10:80. Πληκτρολογηστε διπλα στο 80 πάλι 80 για να μετατραπει σε 10.10.10.10:8080.

 

Τις επιλογες WAP, SECURE WAP, και SOCKS τις αφηνετε ως έχουν.

 

Τελος στο menu Συνδεσεις, επιλεξτε την καρτελα Για προχ./Επιλογη δικτυων.

 

Επιλεξτε και στα 2 πεδία το My Work Network.

 

Αυτο ηταν!

Καλη πλοηγηση και καλο καλοκαιρι!:) :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

paidia einai poio grigoro apo to htc tytn ama nai tha paro auto

Αν η βασικη σου προτεραιοτητα ειναι η ταχυτητα και δε σε νοιαζει που δεν εχει πληκτρολογιο..τοτε ΝΑΙ...Το ΕΤΕΝ ειναι πιο γρηγορο..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

α) γνωριζεται πως μπορω να κανω format την SD καρτα?

 

β) επισης εχω παρει ενα μεταχειρισμενο ΒΤ GPS το fortuna slim III. ξερετε ποιο ειναι το pin που εχει απο την την μανα του, το baudrate του, και ποια com port χρησιμοποει?

προσπαθω να το 'ζευγαρώσω' με το eten moy (m600+) και δεν μπορώ να τα καταφέρω.

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αν επιτρέπεται, ποια είναι τα γνωστά μέρη για μας τους καινούργιους;

 

επίσης, αφού φαίνεστε πολύ γνώστες της συσκευής, έχω ενα "σοβαρό" πρόβλημα. όταν κάνω cold boot, κτυπάνε συνεχώς δυο συγκεκριμένα ringtone εναλλάξ (τα οποία δεν έχω σαν το ringtone μου) αλλά επίσης και το Vibration. Έχετε κάτι υπόψη;

 

ευχαριστώ

pam
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, αν επιτρέπεται, ποια είναι τα γνωστά μέρη για μας τους καινούργιους;

 

επίσης, αφού φαίνεστε πολύ γνώστες της συσκευής, έχω ενα "σοβαρό" πρόβλημα. όταν κάνω cold boot, κτυπάνε συνεχώς δυο συγκεκριμένα ringtone εναλλάξ (τα οποία δεν έχω σαν το ringtone μου) αλλά επίσης και το Vibration. Έχετε κάτι υπόψη;

 

ευχαριστώ

 

τα γνωστα μερη ειναι ας πουμε εδω ή αμα θέλεις πας και καμια βολτα απο εδω..

Επισης αλλα γνωστα μερη ειναι και κατι peer to peer εφαρμογες οπου μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα δοκιμαστηκα και φυσικα μετα να το διαφραψεις απο την συσκευη σου.. :cool:

Οσων αφορα το θέμα με την δονηση οταν κανεις reset? το εχω παθει και εγω μερικες φορες στο reset..δεν του εδωσα σημασια μιας και δουλευουν ολα οκ..

Γενικος παντος ενα καλο φαρμακο για τα ppc ειναι το Hard Reset.. οτι και να ναι..θα στρωσει μετα..

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Και για τους φίλους που "τρελένονται" κάθε φορά που πάνε να στείλουν ενα SMS και δεν έχει αυτοματη απάντηση (sms delivery report) απο default, εχω εδω την λήση...

 

This setting enables you to customize the SMS Delivery Notify.

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFWARE\MICROSOFT\INBOX\SETTINGS]

Δημιουργήστε ενα DWORD με όνομα SMSDeliveryNotify

και στο value βάλτε:

 

[Enabled ] SMSDeliveryNotify = 1

[Disabled] SMSDeliveryNotify = 0

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος που έχει το ETEN M600+, αν έχει πρόβλημα με το κεντράρισμα της οθόνης (Aligh Screen)?

 

Και γενικά αν έχει προβλήματα μετά το τελευταίο Firmware?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος φίλος που έχει το ETEN M600+, αν έχει πρόβλημα με το κεντράρισμα της οθόνης (Aligh Screen)?

 

Και γενικά αν έχει προβλήματα μετά το τελευταίο Firmware?

 

Εγω παντως δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα με την οθονη.

Ουτε κανενα αλλο σοβαρο προβλημα , εκτος απο την ενταση του ηχου που με ενα patch βελτιωνεται.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι-συναγωνιστες,το μηχανακι μου επαθε ενα μεγαλοπρεπες κρασαρισμα λογω του οτι με ειχε πιασει η λαλακια μου και του εβγαλα τα ματια...Οχι τιποτα αλλο,αλλα δεν ειχα κανει και μπακ-απ!!(Αι λαλακιαι πληρωνονται!)

Τελος παντων,θα πεσει αυριο δουλεια να το επαναφερω.

Θελω ομως τη βοηθεια σας..Επειδη δεν πολυειχα χρονο,του ειχα μεσα το 213 firmware και επειδη δεν ειχα κανενα σοβαρο προβλημα,δεν ειχα αλλαξει..

Τωρα πιο να περασω?Ποιο firmware εχετε εσεις και ειναι οκ να περασω?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

djdog εγώ έβαλα πριν 2 μέρες την 225 από την 215 που είχα. Μέχρι τώρα όλα είναι μια χαρά. Μόνο λίγο παιδέφτηκα με τα audio, voice, noise κ.τ.λ. patch γιατί δε θυμόμουνα αλλά τελικά τώρα είναι οκ όλα...

 

Πάντως για τα patchάκια μόνο το audio πρέπει να χρειάζεται το οποίο νομίζω πως μόνο άμα το κάνεις install στο device (κι όχι στην κάρτα) λειτουργεί.

 

Κατά τα άλλα η πιο σημαντική διαφορά με την 215 είναι ότι πάει λιγάκι πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το ril_patch_12 χρειάζεται. Φυσικά, απαραίτητες είναι και οι κλασσικές αλλαγές στη registry. Τέλος, προτείνω την 215 rom. Κανένα πρόβλημα και μέγιστη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα τωρα ειδα το ποστ που λεει για κατι αλλαγες στην ρεντζιστρη. :lol: :lol: πως το κανω? ευχαριστω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

Kirileman εννοείς εάν δε σου κάνει το 12 που έχει από μόνο του το patch ή κάτι άλλο??

 

Εννοώ αυτά (έχουν ξαναγραφτεί και αφορούν τα wm5 γενικά):

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=4096

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize=4096

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\DataCacheSize=0x1000(4096)

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\Flags=0x28(40)

-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\limit=0x8000(32768)

-[HKEY_CURRENT_USER\SOFWARE\MICROSOFT\INBOX\SETTINGS]SMSDeliveryNotify = 1

-HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\ClearTypeSettings. Change the value the value for OffOnRotation from 1 to 0

-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GWE\Menu,

then change the value of "AniType" from 6 (default) to 0.

 

Και αυτά:

-Bluetooth-screen auto turn off

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\AudioGateway]

"ConnectScoInAlways"=dword:00000001

HKLM\software\Microsoft\Bluetooth\sys\

DisableAutoSuspend => 0 to 1 ........ (απότι θυμάμαι το 1 από τα 2 αρκεί)

-Ενίσχυση ήχου εισερχόμενης κλήσης:

Κοιτάς στο HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL

Dll=rilgsm_x.dll (Dll=rilgsm_12.dll)

και αντίστοιχα βάζεις στο HKLM\Drivers\BuiltIn\SPKPHONE

Dll=rilgsm_x.dll (Dll=rilgsm_12.dll)

 

ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ να μειώσουμε το GSM microphone gain στo star/system/settings για να εξαφανίσουμε τα πιθανά προβλήματα ηχούς στο ακουστικό του συνομιλητή μας.

Αυτά τουλάχιστον κάνω εγώ, δεν ξέρω αν έχει βγει κάτι νέο, δεν ασχολούμαι πια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...