Jump to content

ΕΤΕΝ M600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν απαντάς και στις κλήσεις κανονικά με αυτό τότε δεν έχει πρόβλημα το κουμπί, μπορεί να έχει το bt γενικότερα.

 

Σχετικά με την 216, για πρώτη φορά με ακούνε καθαρά όταν μιλάω με το bt handsfree. Εύγε!

 

Kirileman μπορείς να μου πεις που έχεις τα settings στο GSM gain, recording gain και Bluetooth gain?? Όπως και στο volume του speaker (νομίζω ότι δεν ακούω πολύ δυνατά). Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kirileman μπορείς να μου πεις που έχεις τα settings στο GSM gain, recording gain και Bluetooth gain?? Όπως και στο volume του speaker (νομίζω ότι δεν ακούω πολύ δυνατά). Ευχαριστώ

 

Και μαλλον κανενας δεν ακουει δυνατα με την 216..ενω εφυγε η ενοχλητικη Ηχω κατα την διαρκεια της κλησεις εχουμε νεο προβλημα τωρα με την ενταση..Στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ενα τηλεφωνο..χαμηλςσανε την ενταση η μου φενεται?? Ελεος πια..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Προσπαθώ να κάνω Registration στην επίσημη σελίδα της ETEN και μου μου εμφανίζει μία επιλογή -Select OS-.

Πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στα:

- CHT_006

- CHT_007

- CHT_009A

- CHT_0013

- CHT_0016

- CHT_0017

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς να επιλέξω και για ποιο λόγο?

 

Επίσης από χθες που αγόρασα και φόρτισα την συσκευή η μπαταρία δείχνει 100%.

Δεν πιστεύω βέβαια ότι ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Έχω την έκδοση 215 μετά το update που έκανα χθες.

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Και μαλλον κανενας δεν ακουει δυνατα με την 216..ενω εφυγε η ενοχλητικη Ηχω κατα την διαρκεια της κλησεις εχουμε νεο προβλημα τωρα με την ενταση..Στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ενα τηλεφωνο..χαμηλςσανε την ενταση η μου φενεται?? Ελεος πια..

Υπερβολή!

Link to comment
Share on other sites

Ma epeidh xamhlwsan thn entash exei fugei to echo ;)
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή!

 

Γιατι υπερβολη??εκανες update την 216 και ειναι οκ η ενταση σου?εκτος και εισαι απο τους τυχερους που δεν εχουν κανενα προβλημα με το ΕΤΕΝ τους (λιγοι πρεπει να ειναι) Παλι καλα που το ριμαδη ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ με ολοι την σημασια της λεξεως..

Μακαρι να βγαζουν καθε βδομαδα update δεν με χαλανε τα reset αλλα ας κανουν κατι με την pπλυερα τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Καλά που βγαίνουν τακτικα firmware και κανουμε και κανα hard reset γιατι ειναι υπερβολικα σταθερο σε σχεση με ολα τα ppc phones που εχουν περασει απο τα χερια μου.;)
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπερβολη??εκανες update την 216 και ειναι οκ η ενταση σου?εκτος και εισαι απο τους τυχερους που δεν εχουν κανενα προβλημα με το ΕΤΕΝ τους (λιγοι πρεπει να ειναι) Παλι καλα που το ριμαδη ειναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ με ολοι την σημασια της λεξεως..

Μακαρι να βγαζουν καθε βδομαδα update δεν με χαλανε τα reset αλλα ας κανουν κατι με την pπλυερα τηλεφωνο..

Έκανα update στην 216 και σήμερα ξαναπέρασα την 215. Με σιγουριά μπορώ να πω ότι είναι αρκετά χαμηλότερος ο ήχος στην 216... μη βιάζεσαι να αισθανθείς δικαιωμένος. Υπερβολή έκρινα το ότι "στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ενα τηλεφωνο". Έκανα πολλά τηλέφωνα στο δρόμο και στο αμάξι. Είναι λοιπόν χαμηλωμένος ο ήχος αλλά παλεύεται. Εγώ θα κρατήσω την 215 γιατί δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μου άρεσε αρκετά, έτσι και αλλιώς είναι καρασταθερό το τηλέφωνο, όπως λέει και ο Γρηγόρης, και για έναν λόγο ουσιαστικά, ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update στην 216 και σήμερα ξαναπέρασα την 215. Με σιγουριά μπορώ να πω ότι είναι αρκετά χαμηλότερος ο ήχος στην 216... μη βιάζεσαι να αισθανθείς δικαιωμένος. Υπερβολή έκρινα το ότι "στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ενα τηλεφωνο". Έκανα πολλά τηλέφωνα στο δρόμο και στο αμάξι. Είναι λοιπόν χαμηλωμένος ο ήχος αλλά παλεύεται. Εγώ θα κρατήσω την 215 γιατί δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μου άρεσε αρκετά, έτσι και αλλιώς είναι καρασταθερό το τηλέφωνο, όπως λέει και ο Γρηγόρης, και για έναν λόγο ουσιαστικά, ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

Ontos i mpataria stin 215 ksexniotan na pesei! Logo sixnotitas othonis fysika alla auto dimiourgouse paremboles sto tilefono! Tora gia to an milas me tin 216 i oxi sto amaksi einai thema autokinitou kai oxi tilefonoun mono! :D Sto Passat mou pou exei pio poly hsyxia akoma kai sta 160 apo to na kathese ekso ston dromo einai mia xara alla sto fiataki enos filou pou mpika xtes ontos den milas apo ton thoribo! :D Pantos h 216 stin alli pleura tou tilefonou akougetai krystallo kai kammia sxesi me tin 215! As perimenoume mia nea 216 pio optimized gia battaria kai poiotita ixou kai tote blepoume pantos ego kratisa tin 216.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα update στην 216 και σήμερα ξαναπέρασα την 215. Με σιγουριά μπορώ να πω ότι είναι αρκετά χαμηλότερος ο ήχος στην 216... μη βιάζεσαι να αισθανθείς δικαιωμένος. Υπερβολή έκρινα το ότι "στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις ενα τηλεφωνο". Έκανα πολλά τηλέφωνα στο δρόμο και στο αμάξι. Είναι λοιπόν χαμηλωμένος ο ήχος αλλά παλεύεται. Εγώ θα κρατήσω την 215 γιατί δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, μου άρεσε αρκετά, έτσι και αλλιώς είναι καρασταθερό το τηλέφωνο, όπως λέει και ο Γρηγόρης, και για έναν λόγο ουσιαστικά, ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

Προς Θεου δεν τιθετε θεμα δικαιωσης η οχι :D αλοιμονο αποψεις και εμπειριες ανταλλασουμε...

Εγω κραταω με τα χιλια την 216 μονο και μονο γιατι επιτελους καθαρα μιλαω χωρις να ακουγετε δυο φορες ι φωνη μου..ενα ακομα update πιστευω και θα ειναι το απολυτο εργαλειο το ΕΤΕΝ ..

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεου δεν τιθετε θεμα δικαιωσης η οχι :D αλοιμονο αποψεις και εμπειριες ανταλλασουμε...

Εγω κραταω με τα χιλια την 216 μονο και μονο γιατι επιτελους καθαρα μιλαω χωρις να ακουγετε δυο φορες ι φωνη μου..ενα ακομα update πιστευω και θα ειναι το απολυτο εργαλειο το ΕΤΕΝ ..

Αυτό το πρόβλημα της ηχούς ομολογώ ότι δεν θα το γνώριζα αν δεν διάβαζα τα φόρα! Γι'αυτό και είπα να ξαναβάλω την 215. 3 μέρες χωρίς φόρτιση είναι πολλές, βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

hi you guys

exei kaneis protaseis gia working programs pou na kanoun to eten

pio euxrhsto(oxi oti den einai) kai pio fun to use?prwth fora krataw sta xeria mou ppc!to phra apto VNP, by the way euxaristw giati hmoun etoimos na parw to qtek s200 an den evlepa sto foroum gia to VNP!akoma aksizei telika h 216?

Link to comment
Share on other sites

hi you guys

exei kaneis protaseis gia working programs pou na kanoun to eten

pio euxrhsto(oxi oti den einai) kai pio fun to use?prwth fora krataw sta xeria mou ppc!to phra apto VNP, by the way euxaristw giati hmoun etoimos na parw to qtek s200 an den evlepa sto foroum gia to VNP!akoma aksizei telika h 216?

Κάποια προγραμματάκια είναι τα ακόλουθα

1.pocketmax Phonealarm

2.Phoneplus

3.Rescokeyboard

4.Pocketbreeze

5.Pocketinformant

6.Handyswither

7.Mortring(εαν θελεις διαφορετικο ηχο για ομαδες επαφων)

Οσο για την 216 η αληθεια ειναι οτι οντως χαμηλωνει την ενταση που ακους.Εαν κανεις χρηση σε θορυβωδη περιβαλλον δεν τη συνιστω.

Α και μη ξεχασω

7.pocket travel alarm(για ξυπνητηρια)

8.AE button plus(περισσοτερες απο μια λειτουργιες για καθε πληκτρο.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Grigori evala amesws ta perissotera programmata pou protineis. Nase kala.

 

Yparxei kapios tropos na ftiaxoume elliniko speller? Boroume na paroume to .dll file gia ellinika apo to office 97? eine mikro afou periexei tis pio aparetites lexeis mono.

 

Xerei kanenas pou akrivos vriskete to file pou filagonte oles tis lexeis pou tou grafoume; Isos boresoume na to kanoume replace me kanena diko mas file pou na periexonte lexeis.

 

Prepei na yparxei kapios tropos. Ean enosoume oloi tis gnoseis mas kati tha vgei

Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα κυριες και κυριοι !!

 

Καποιος με πολυ κακο ματι μου ματιαξε το εργαλειο και παει η οθονη εγινε 2 κομματακια :wacko: ..Δεν το συζηταμε οταν το ειδα νομιζα θα παθω καρδια..

ξερετε εαν ανοιγει αλλαζη η οθονη ευκολα ? Το εχει δοκιμασει κανενας ?

Link to comment
Share on other sites

Χοντρό!!!! Περαστικά. Να πω ότι με την 215 διανύω αισίως την 4η μέρα χωρίς ενδιάμεση φόρτιση (echo, βουητά από οθόνη κλπ δεν υπάρχουν)!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα κυριες και κυριοι !!

 

Καποιος με πολυ κακο ματι μου ματιαξε το εργαλειο και παει η οθονη εγινε 2 κομματακια :wacko: ..Δεν το συζηταμε οταν το ειδα νομιζα θα παθω καρδια..

ξερετε εαν ανοιγει αλλαζη η οθονη ευκολα ? Το εχει δοκιμασει κανενας ?

Αν πιανουν λιγο τα χεράκια σου και εχεις οθονη είναι πάρα πολυ ευκολο.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο το παραγγέλνω.. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι κάρτα μνήμης να πάρω?? απο 1 - 2 GB... γιατί αλλου διαβάζω ότι έχει minisd και αλλού ότι έχει MMC...!!!!! και δέν ξέρω τι να πάρω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αύριο το παραγγέλνω.. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι κάρτα μνήμης να πάρω?? απο 1 - 2 GB... γιατί αλλου διαβάζω ότι έχει minisd και αλλού ότι έχει MMC...!!!!! και δέν ξέρω τι να πάρω...

Προτείνω Sandisk SD 1GB UltraII Plus.Στον κατερελο θα τη βρεις προς 75 ευρο(εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι και flashdisk)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξαναπέρασα και εγώ την 215.Δεν είχα προβλήματα με echo οθονες κλπ οπότε εν αναμονή καινουργιας ROM...
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις τη νέα rom; Δεν την αλλάζω με τίποτα την 215 εκτός και αν η επόμενη έχει την ίδια απόδοση μπαταρίας, τέλειο και δυνατό ήχο και ψήνει και καφέ! (τέλος 4ης μέρας κ' η μπαταρία είναι αυτή τη στιγμή στο 15%... να τη φορτίσω απόψε ή να το αφήσω για αύριο μεσημέρι;...!!!)
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Sandisk SD 1GB UltraII Plus.Στον κατερελο θα τη βρεις προς 75 ευρο(εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι και flashdisk)

 

Ποιός είναι αυτός?? Ακόμη τί εννοείς ότι είναι και flashdisk??

 

Ακόμη ο VAT number τι είναι?? Μου το ζητάει στο aspidshop που λέω να το παραγγείλω.. Πώς γίνεται να το πάρω χωρίς ΦΠΑ ??

Link to comment
Share on other sites

you guys you guys molis phra thn pio argh karta sd sto sympan(1gb 30 euro), ekana lalakia?exei kaneis sas antimetwpisei sthn 215 provlhma me to BT?egw 2 fores to xrhsimopoihsa kai tis 2 fores meta den ksananoige(me hard resest eftiakse)!oxi oti me endiaferei to BT alla enai o monos logos pou me pshnei na paw sth 216!telos kserei kaneis kapoio tropo( progammataki h otidhpote) na valeis toy dikous sou hxous sta notifications gia sms wifi ktl?sorry gia tis polles erwthseis alla eimai pragmatika kainourgios "asxetos" sta ppc!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ΕΤΕΝ M600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...