Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες root μόνο για να απεγκαταστησεις κάποιες εφαρμογές, δεν είναι απαραίτητο.

 

Για δωσε μας τα φωτα σου....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται... Settings ---> Full Screen Display ---> Hide Notch ;)

 

Ευχαριστω ελεγα μηπως φαινοταν το WiFi σηματακι ετσι αλλα μπααα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με 10.3.3 stable και μου πετάγονται συχνά ειδοποιήσεις από το Mi Video για προτεινόμενα video κλπ...

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος, τώρα τελευταία;

Ότι έχω δοκιμάσει από google (turn off reccomendations etc), δεν έχει δουλέψει και συνεχίζουν να εμφανίζονται...

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Ευχαριστω ελεγα μηπως φαινοταν το WiFi σηματακι ετσι αλλα μπααα.

 

Ποιο WIFI σηματάκι εννοείς; Σε εμένα το σήμα ότι είναι συνδεδεμένο σε WIFI εμφανίζεται κανονικά και με το notch enabled...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ελεγα μηπως φαινοταν το WiFi σηματακι ετσι αλλα μπααα.

 

Για να φανεί το σηματάκι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wi fi....

Κανονικά εμφανίζεται, είτε με notch είτε όχι

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σας έχει τύχει να μη δουλεύουν σωστά τα δεδομένα του κινητού; εννοώ οτι εχω φουλ 4G και αρνείται πεισματικά να ανοιξει και την πιο απλη σελίδα ατο ίντερνετ.. Γενικά δεν κατεβαζει τπτ και του εχω κάνει και 2 επανεκκινησεις εαν τυχόν ειχε κολλήσει η κεραία ή οτιδήποτε άλλο ειχε συμβεί..

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Σας έχει τύχει να μη δουλεύουν σωστά τα δεδομένα του κινητού; εννοώ οτι εχω φουλ 4G και αρνείται πεισματικά να ανοιξει και την πιο απλη σελίδα ατο ίντερνετ.. Γενικά δεν κατεβαζει τπτ και του εχω κάνει και 2 επανεκκινησεις εαν τυχόν ειχε κολλήσει η κεραία ή οτιδήποτε άλλο ειχε συμβεί..

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

 

Wind έχεις?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Wind έχεις?
Vodafone.

 

Τελικά φτιάχτηκε, ολα καλα. Αλλά μου φάνηκε περίεργο αρκετά αυτό.. Υποθέτω δεν ηταν το δίκτυο γτ κινήθηκα σε απόσταση 5 περίπου χιλιομέτρων απο το ενα σημειο στο άλλο και ηταν το ίδιο εδω στην Πατρα..

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει fast charge κι έχω πάρει φορτιστή της blitzwolf γι' αυτό το λόγο, αλλά όταν το βάζω για φόρτιση δε βγάζει το στρογγυλό σημάδι της γρήγορης φόρτισης
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει fast charge κι έχω πάρει φορτιστή της blitzwolf γι' αυτό το λόγο, αλλά όταν το βάζω για φόρτιση δε βγάζει το στρογγυλό σημάδι της γρήγορης φόρτισης
Οταν φορτιζει σε fast charge γράφει κατω στην οθονη "γρηγορη φορτιση"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει fast charge κι έχω πάρει φορτιστή της blitzwolf γι' αυτό το λόγο, αλλά όταν το βάζω για φόρτιση δε βγάζει το στρογγυλό σημάδι της γρήγορης φόρτισης

 

Την υποστηρίζει... Έχω φορτιστή από galaxy S6 και όταν το βάζω σε αυτόν γράφει κάτω γρήγορη φόρτιση και τον υπολειπόμενο χρόνο για πλήρη φόρτιση

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει fast charge κι έχω πάρει φορτιστή της blitzwolf γι' αυτό το λόγο, αλλά όταν το βάζω για φόρτιση δε βγάζει το στρογγυλό σημάδι της γρήγορης φόρτισης
Βάλε την εφαρμογή ampere από play store.

Με μπαταρία στο 40-50% και το φορτιστή στην πρίζα δες πόσα ampere τραβάει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 6 της δουλειάς μου έπεσε (απο το 1 μέτρο) και έσπασε η οθόνη του.

Ξέρει κανείς πόσο κάνει η αλλαγή οθόνης ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note 6 της δουλειάς μου έπεσε (απο το 1 μέτρο) και έσπασε η οθόνη του.

Ξέρει κανείς πόσο κάνει η αλλαγή οθόνης ;

 

Πάρε καινούριο... Το κόστος επισκευής είναι δυσανάλογο, το κινητό τώρα κοστίζει κάτι λιγότερο από 150 ευρώ ενώ η οθόνη θα πάει σίγουρα 70 με 80 και αν γίνει σωστή δουλειά...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή θέλω να αλλάξω τον default browser.. Πώς γίνεται αυτο; παω στις ρυθμίσεις, πατάω να αλλαξω τον mi browser που έχει ψς προεπιλεγμενο, πατάω switch στο πλαίσιο που βγάζει, αλλα τελικα δεν τον αλλαζει με τιποτα.. Είναι κάποιο πρόβλημα γενικο αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή θέλω να αλλάξω τον default browser.. Πώς γίνεται αυτο; παω στις ρυθμίσεις, πατάω να αλλαξω τον mi browser που έχει ψς προεπιλεγμενο, πατάω switch στο πλαίσιο που βγάζει, αλλα τελικα δεν τον αλλαζει με τιποτα.. Είναι κάποιο πρόβλημα γενικο αυτό;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Ε τότε κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.system, απενεργοποίησε τον browser της Xiaomi και πλέον μένεις με αυτόν που θες

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε κατέβασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learnpainless.system, απενεργοποίησε τον browser της Xiaomi και πλέον μένεις με αυτόν που θες

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε καινούριο... Το κόστος επισκευής είναι δυσανάλογο, το κινητό τώρα κοστίζει κάτι λιγότερο από 150 ευρώ ενώ η οθόνη θα πάει σίγουρα 70 με 80 και αν γίνει σωστή δουλειά...

Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω. απλά είναι κρίμα γιατί είναι 6 μηνών το κινητό

Οι οθόνες των Xiaomi είναι πολύ ευαίσθητες, και σε ένα Redmi note 4 έσπασε η οθόνη, Gorilla Glass τοης πλάκας

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Για να φανεί το σηματάκι πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε κάποιο δίκτυο wi fi....

Κανονικά εμφανίζεται, είτε με notch είτε όχι

 

Και ομως ειναι συνδεδεμενο και δε φαινεται τιποτα πρεπει να κατεβασω κουρτινα για να το δω. Το ανάποδο τριγωνακι

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω. απλά είναι κρίμα γιατί είναι 6 μηνών το κινητό

Οι οθόνες των Xiaomi είναι πολύ ευαίσθητες, και σε ένα Redmi note 4 έσπασε η οθόνη, Gorilla Glass τοης πλάκας

€ 16,31 22%OFF | 10-Touch Tested AAA Quality LCD+Frame For Xiaomi Redmi Note 6 Pro LCD Display Screen Replacement For Redmi Note 6 Pro LCD

https://s.click.aliexpress.com/e/T7l8iyY

 

Δεν είναι και πολύ ακριβή η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω. απλά είναι κρίμα γιατί είναι 6 μηνών το κινητό

Οι οθόνες των Xiaomi είναι πολύ ευαίσθητες, και σε ένα Redmi note 4 έσπασε η οθόνη, Gorilla Glass τοης πλάκας

 

Κάπου τα μπερδεύεις.. το gorilla glass μια χαρά σπάει σε όλα τα κινητά, αυτό που κάνει είναι να μην γδέρνεται εύκολα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο θα κάνω. απλά είναι κρίμα γιατί είναι 6 μηνών το κινητό

Οι οθόνες των Xiaomi είναι πολύ ευαίσθητες, και σε ένα Redmi note 4 έσπασε η οθόνη, Gorilla Glass τοης πλάκας

Έχει περίπου 31,50 €, και κανα 15άρι η τοποθέτηση αν δεν μπορείς να την κάνεις μόνος σου.

https://www.skroutz.gr/s/17710798/%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Xiaomi-Redmi-Note-6-Pro-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html

πριν περίπου δύο χρόνια είχα πάρει μια οθόνη για Σάμσουνγκ από το FixMobile όπου και μου την τοποθέτησαν, έκαναν πάρα πολύ καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...