Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας έχω στην κατοχή μου το Note 6 Pro το οποίο στις ρυθμίσεις της κάμερας δεν έχει επάνω night scene mode όπως έχει το αντίστοιχο Note 5 Pro γιατί συμβαίνει αυτό . . ? ? Πήρα την νέα αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Νέο update 274MB στην Stable, η 10.3.3.0.... Με προσθήκη του dark mode.... aeafd55b5f7d5a73d66deb03015a0757.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πήρε. Και είναι κάπου 1.7gb το update

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 9 ξέρουμε πότε παίρνουμε;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Το Android 9 το έχουμε πάρει με την προηγούμενη ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Νέο update 274MB στην Stable, η 10.3.3.0.... Με προσθήκη του dark mode.... aeafd55b5f7d5a73d66deb03015a0757.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Android 9 το έχουμε πάρει με την προηγούμενη ενημέρωση λογισμικού.

 

Ναι με την προηγούμενη το πήραμε... Οπτικά διαφορές δεν υπάρχουν βέβαια, αν και εγώ είμαι με Nova Launcher, οπότε δεν ξέρω αν θα έβλεπα κάτι ιδιαίτερο έτσι και αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την προηγούμενη το πήραμε... Οπτικά διαφορές δεν υπάρχουν βέβαια, αν και εγώ είμαι με Nova Launcher, οπότε δεν ξέρω αν θα έβλεπα κάτι ιδιαίτερο έτσι και αλλιώς...

 

Τίποτα απολύτως δεν θα έβλεπες. Τι έγινε με την 10.3.3 που έχει το dark mode;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή Global Developer περιλαμβάνει μόνιμο εικονίδιο στη μπάρα ειδοποιήσεων

 

Μιλάμε για την 9.5.16 σωστά; Αξίζει να την βάλω έναντι της τελευταίας αναβάθμισης;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την 9.5.16 σωστά; Αξίζει να την βάλω έναντι της τελευταίας αναβάθμισης;
Όχι για την 9.5.23 μιλάω.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όχι για την 9.5.23 μιλάω.

 

Δεν έχει ανέβει ακόμα προφανώς στην σελίδα που έχει μπει κάποιες σελίδες πίσω.

Εν τέλει, αξίζει να την βάλω; Είναι και λίγο μανουρα να ξανά στήσω το κινητό...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανέβει ακόμα προφανώς στην σελίδα που έχει μπει κάποιες σελίδες πίσω.

 

Εν τέλει, αξίζει να την βάλω; Είναι και λίγο μανουρα να ξανά στήσω το κινητό...

Εγώ πάντα Global Developer δουλεύω και δεν έχω κάποιο θέμα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Εγώ ειχα ενεργοποιημένη τη λειτουργία διπλού χτυπήματος για να ανοξγει η οθόνη. Από τοτε που πήρα την νέα αναβάθμιση 10.3.2 παρατηρησα πως η συγκεκριμένη λειτουργία οπότε θυμηθεί λειτουργεί. Καμία ιδέα; Υποψιν χρησιμοποιω nova launcher.
Link to comment
Share on other sites

Την 10.3.3.0 δεν την πήρε ακόμα.

Το διπλό χτύπημα το έχω και δουλεύει μια χαρά(10.3.2.0)

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα έχει έρθει 10.3.3 ακόμα και δεν την βλέπω και στο site... Μήπως έγινε κάνα rollback;

Όσον αφορά το διπλό άγγιγμα στην οθόνη, μια χαρά δουλεύει στην 10.3.2 απλά θέλει σχετικά γρήγορα... Αν το κάνεις γρήγορα και δε δουλεύει μήπως έχεις κάποιο screen protector που δημιουργεί πρόβλημα στην αφή;

Εγώ πάντως δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με τη συγκεκριμένη λειτουργία...

Link to comment
Share on other sites

Εχωντας περάσει και από Mi mix2 έχω να πω ότι το διπλό ταπ για άνοιγμα της οθόνης δουλεύει εξαιρετικά στο Note 6 Pro.

Στο mix2 σχεδόν ποτέ δεν άνοιγε με την πρώτη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά δεν εχω αλλαξει τιποτα καιβουτε έχω καμία εφαρμογή που να παρενοχλεί το διπλό χτυπημα. Μονο τον nova launcher εχω ο οποιος δουλευει εξαιρετικα και στην προηγουμενη αναβαθμιση λειτουργοθσαν ολα τελεια. Από την ωρα που εκανα την τελευταια μεγαλη αναβαθμιση μου το κάνει. Βασικά αν κλεισω την οθονη και την ανοιξω σε κανένα λεπτό με διπλο χτυπημα, ανοιγει κανονικά. Αν περασει κανένα 10λεπτο δεν ανοιγει με τίποτα. Λες και κατι απενεργοποιει τη λειτουργία. Το ανοιγω απο το κουμπί και μετά παλι τα ίδια. Εβαλα και τον Μαμά launcher αλλα και εκει τα ιδια κάνει, άρα δεν ειναι του Nova launcher. Δε μπορω να καταλάβω
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά δεν εχω αλλαξει τιποτα καιβουτε έχω καμία εφαρμογή που να παρενοχλεί το διπλό χτυπημα. Μονο τον nova launcher εχω ο οποιος δουλευει εξαιρετικα και στην προηγουμενη αναβαθμιση λειτουργοθσαν ολα τελεια. Από την ωρα που εκανα την τελευταια μεγαλη αναβαθμιση μου το κάνει. Βασικά αν κλεισω την οθονη και την ανοιξω σε κανένα λεπτό με διπλο χτυπημα, ανοιγει κανονικά. Αν περασει κανένα 10λεπτο δεν ανοιγει με τίποτα. Λες και κατι απενεργοποιει τη λειτουργία. Το ανοιγω απο το κουμπί και μετά παλι τα ίδια. Εβαλα και τον Μαμά launcher αλλα και εκει τα ιδια κάνει, άρα δεν ειναι του Nova launcher. Δε μπορω να καταλάβω

 

Τέτοια μικροπροβλήματα συνήθως λύνονται με μια επανεκκίνηση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα: κολλάει όλο το κινητό, με το που έρχεται μήνυμα στον Messenger, και δουλεύει σαν να έχει όχι 3GB RAM αλλά 3ΚΒ!! Καμία λύση;

 

Επίσης, βγάζει διπλές ειδοποιήσεις για το μήνυμα του Messenger, μια με το στρόγγυλο εικονίδιο της συνομιλίας και μετά από 1" και το ορθογώνιο παράθυρο ειδοποίησης στο πάνω μέρος της οθόνης (το οποίο μετά από 3" φεύγει όμως). Πως μπορώ να αφήσω μόνο το πρώτο;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχει τύχει να σας κάνει αποσύνδεση το bluetooth? Συγκεκριμένα το έκανε με έξυπνο ρολόι, όπου η λύση ήταν να βγει η εφαρμογή από τη διαχείριση μπαταρίας. Το θέμα είναι ότι κάνει αποσύνδεση και το bluetooth του αυτοκινήτου αλλά δεν βρίσκω κάτι στη διαχείριση μπαταρίας. Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια μικροπροβλήματα συνήθως λύνονται με μια επανεκκίνηση.

 

Τέτοια μικροπρόβληματα δεν λυνονται με επανεκκίνηση πάντα. Εννοειται το έκανα οπως κια πολλα άλλα. Ειπα μπας και αποφυγω το φορμάτ αλλά δεν. Κριμα γιατι το χρησιμοποιω πολύ. Ελπιζω με το φορματ να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου ήρθε η νέα αναβάθμιση 10.3.3 και σαν να λύθηκε το πρόβλημα στο double tap που είχα. Το dark theme τα σπάει!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...