Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το εν λόγω κινητό (6/64 global version από μαγαζί best price) αλλά παρουσιάζει τρελή υπερθέρμανση μετά από τη χρήση της κάμερας και συγκεκριμένα με την χρήση του πορτραίτου, μέσα σε λίγα λεπτά καίει πάρα πολύ, δεν πατιέται το κουμπί του κλείστρου, κολλάει και η μπαταρία πέφτει 2-3 μονάδες αμέσως. Μου πετάει μήνυμα ότι το κινητό υπερθερμάνθηκε και ότι διάφορες εφαρμογές ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά. Αυτό έχει συμβεί μέχρι στιγμής 4 φορές. Έχει miui global 10.2 σταθερή 10.2.0 (ΟΕΚΜΙΧΜ) Τι μπορώ να κάνω; Γιατί σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω και να ζητήσω αντικατάσταση. :( Ευχαριστώ!

 

6/64 ή 4/64 είναι?

Για την έκδοση της ρομ είσαι σίγουρος?

Επειδή αυτή που βλέπω στο επίσημο είναι η 10.2.2.0 OEKMIXM και όχι αυτή που αναφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου πληκτρολογήσει *#*#4636#*#* και να μου πει τι γράφει στο preferred network type?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό εδώ 26b1faa6e19ec78818c08c748351d9b0.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

[/color]Αυτό εδώ 26b1faa6e19ec78818c08c748351d9b0.jpg

 

Στο phone information 1 ή 2, όπου έχεις τη sim. Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο phone information 1 ή 2, όπου έχεις τη sim. Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό εδώ δείχνει

ee0a86053377b1ca71100d9bb188a511.jpg

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις σβήσε το imei σου. GSM το έχεις βάλει εσύ ή έτσι ήταν από την αρχή; δεν το έχεις LTE?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις σβήσε το imei σου. GSM το έχεις βάλει εσύ ή έτσι ήταν από την αρχή; δεν το έχεις LTE?

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έχω σε GSM όταν δε δουλεύω δεδομένα, όταν το γυρίσω σε LTE δείχνει αυτό. Το έσβησα το imei, φαίνεται τώρα? 116819b5a1f8e4e19fa914956105ac90.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αγόρασα πριν 1 εβδομάδα το εν λόγω κινητό (6/64 global version από μαγαζί best price) αλλά παρουσιάζει τρελή υπερθέρμανση μετά από τη χρήση της κάμερας και συγκεκριμένα με την χρήση του πορτραίτου, μέσα σε λίγα λεπτά καίει πάρα πολύ, δεν πατιέται το κουμπί του κλείστρου, κολλάει και η μπαταρία πέφτει 2-3 μονάδες αμέσως. Μου πετάει μήνυμα ότι το κινητό υπερθερμάνθηκε και ότι διάφορες εφαρμογές ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά. Αυτό έχει συμβεί μέχρι στιγμής 4 φορές. Έχει miui global 10.2 σταθερή 10.2.0 (ΟΕΚΜΙΧΜ) Τι μπορώ να κάνω; Γιατί σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω και να ζητήσω αντικατάσταση. :( Ευχαριστώ!

 

Φιλε μου αυτό μαλλον παραπέμπει σε προβλημα του κινητού. Εγώ 2 μήνες τώρα δε μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα και φυσικά δε ζεστάθηκε ποτέ! Άμεσα αντικατάσταση ζήτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σε GSM όταν δε δουλεύω δεδομένα, όταν το γυρίσω σε LTE δείχνει αυτό. Το έσβησα το imei, φαίνεται τώρα? 116819b5a1f8e4e19fa914956105ac90.jpg
Ναι σε ευχαριστώ πολύ. Ενας φίλος μου από τότε που πήρε το τηλέφωνο χάνει πολλές κλήσεις (έχει αλλάξει και sim) και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ευχαριστώ πολύ. Ενας φίλος μου από τότε που πήρε το τηλέφωνο χάνει πολλές κλήσεις (έχει αλλάξει και sim) και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν το έχει μόνιμα σε LTE και στο μέρος που ειναι δεν πιάνει, τότε λογικό είναι

Και εγώ στο σπίτι που δεν έχω καλό σήμα χάνω κλήσεις αλλά δε φταίει το τηλέφωνο. Και η γυναίκα με cosmote το ίδιο...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο γιος του έχει το απλό και δεν έχει πρόβλημα. Όχι τπτ άλλο το το πρότεινα εγώ και...κάπως δυσκολεύομαι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω έχω δυο κάρτες sim 1 wind sim 2 cosmote όταν μιλάω στο τηλέφωνο και με πάρουν στην άλλη κάρτα δεν χτυπάει λέει ότι είμαι εκτός σύνδεσης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, nano παίρνει και όχι δεν μπορείς να την κόψεις, ζημιά θα κάνεις. 5 ευρώ θα σου κοστίσει...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ 4/64 είναι, από κεκτημένη ταχύτητα το έγραψα λάθος και η rom global 10.2 σταθερή 10.2.2.0 ΟΕΚΜΙΧΜ, με έκδοση android 8.1.0

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο μαγαζί που το αγόρασα και από το service μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πως αν συνεχιστεί να το γυρίσω για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Σόρυ 4/64 είναι, από κεκτημένη ταχύτητα το έγραψα λάθος και η rom global 10.2 σταθερή 10.2.2.0 ΟΕΚΜΙΧΜ, με έκδοση android 8.1.0

Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο μαγαζί που το αγόρασα και από το service μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πως αν συνεχιστεί να το γυρίσω για αλλαγή.

 

Αυτό κάνε. Σώσε ότι έχεις από επαφες, φωτο κτλ γιατι η επαναφορα θα τα σβησει ολα. Δες πως πάει μετά και αν συνεχίσει τοτε πηγαινε για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η συσκευή πάιρνει nano sim.?? Σημερα έχω micro. Μπορω να την κοψω μόνος???

Χθες παρέλαβα, είμαι από επαρχία, την έκοψα μόνος μου σε νάνο με ένα ψαλίδι. Δες βίντεο στο youtube.

 

Χθες παρέλαβα 2 κινητα αλλά το ένα δυστυχώς δεν ανοίγει και αν το βάλω για φόρτιση αναβοσβηνει συνέχεια. Άντε να σταλθεί πίσω..

Πάντως κινηταρα....!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν βγάζω φωτογραφίες κάτω δεξιά βγάζει υπογραφή το όνομα του τηλεφώνου, ξέρετε πως βγαίνει αυτή η επιλογή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε andtoi9;

Πότε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρουμε Android 9;

Πότε;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάμερα -πανω δεξιά τρεις παύλες -ρυθμισεις κάμερας -υδατογραφημα διπλής κάμερας

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε andtoi9;

 

Πότε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πάρουμε Android 9;

 

Πότε;

Σε κανένα μήνα περίπου η Developer rom
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιούνται οι ήχοι στο like του Facebook; Όπως και όταν έρχεται μήνυμα στο messenger;

Δεν το βρήκα πουθενά.

Κάτοχος κινητού λιγότερο από 24ωρο, κατανόηση! :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Για το messenger μπορείς να το βάλεις σε σιγαση μέσω της εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το messenger μπορείς να το βάλεις σε σιγαση μέσω της εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βεβυ αυτό. Το like δεν έχω βρει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις του fb έχει επιλογές για τους ήχους.

Τις κοίταξες ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως απενεργοποιούνται οι ήχοι στο like του Facebook; Όπως και όταν έρχεται μήνυμα στο messenger;

Δεν το βρήκα πουθενά.

Κάτοχος κινητού λιγότερο από 24ωρο, κατανόηση! :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >ειδοποιήσεις και κλείνεις το διακόπτη του ήχου fbb19c1bbe9cf751889c4f700cc0d791.jpg
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο το έχω περίπου 3 μήνες.Πριν είχα ένα lenovo το οποίο είχα περάσει custom rom και δούλευε άψογα.

Λάτρης της xiaomi η γυναίκα μου μου το έκανε δώρο.

Θα περίμενα για την ναυαρχίδα της εταιρείας το τηλέφωνο να είναι σε όλα απροβληματιστο δυστυχώς όμως με εξέπληξε αρνητικά.

Οι εισερχόμενες ειδοποίησεις αν δεν κάνεις scroll down δεν τις βλέπεις ποτέ .

Το Bluetooth πολύ ασταθές έως κουραστικό.

Δέχεται η δύο sim η μία και μια κάρτα μνήμης το οποίο με ανάγκασε με πατέντα να έχω και τα τρία δηλαδή 2 κάρτες sim και μνήμης.

Θα μου πείτε μόνο αυτα?Όποιος έχει δουλέψει custom rom θα συμφωνήσει ότι τηλέφωνο low budget μπορεί να απογειωθεί άρα για ένα κορυφαίο όπως αυτό εδώ δεν συγχωρούνται λαθη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι στην τελευταία stable και σκέφτομαι να δοκιμάσω την επίσημη dev rom αυτή π έχει η miui στην σελίδα της. Αν φλασαρω γίνεται διαγραφή των δεδομένων μου;η μένουν όλα όπως είναι;

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...