Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποια περιοχη εχετε βαλει για ξεκλειδωμα προσωπου;

 

Ινδια εχω εγω κ δουλεύει μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τελικά το update να το κάνω για τη 10.2.2 ή όχι? Πείτε σας παρακαλώ γιατί διάβασα κακές αναφορές με προβλήματα...

Επίσης η μπαταρία βελτιώνεται ή το αντίθετο?

 

Ευχαριστώ

 

Όχι μην το κάνεις εγω το σκυλομετανιωσα

Link to comment
Share on other sites

Ινδια εχω εγω κ δουλεύει μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι μην το κάνεις εγω το σκυλομετανιωσα

 

Εγώ να δεις.. Αν δεν βγει σύντομα αναβάθμιση μπας και φτιάξει θα πάω για hard reset

Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο ίσως για μένα πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις που δεν εμφανίζονται στη lock screen με αποτέλεσμα να πρέπει να μαντεύεις αν έχει έρθει κατι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικότερο ίσως για μένα πρόβλημα είναι οι ειδοποιήσεις που δεν εμφανίζονται στη lock screen με αποτέλεσμα να πρέπει να μαντεύεις αν έχει έρθει κατι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tο notification led δε δουλεύει; Ή η οθόνη δεν μπορεί να ρυθμιστεί να ξυπνάει όταν έρχονται ειδοποιήσεις;

Ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σ' αυτό το τηλέφωνο και στο Note 5 και οι ειδοποιήσεις είναι σημαντικές για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Tο notification led δε δουλεύει; Ή η οθόνη δεν μπορεί να ρυθμιστεί να ξυπνάει όταν έρχονται ειδοποιήσεις;

Ρωτάω γιατί είμαι ανάμεσα σ' αυτό το τηλέφωνο και στο Note 5 και οι ειδοποιήσεις είναι σημαντικές για μένα.

Αν οι ειδοποιήσεις είναι σημαντικές για σένα πας στο 5αρι εκτός αν βάλεις developer rom που μπορείτε να περάσεις patch για να έχεις ειδοποιήσεις στο 6

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω θέμα με το σήμα δεν πιάνει καλά και δεν ξέρω που οφείλεται από την τελευταία ενημέρωση η είναι πρόβλημα του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα αντιμετωπίζετε δηλαδή; Εμένα μου φαίνεται άψογο.

 

Εγώ βασικά έχω 2 θέματα ένα είναι ότι όταν βλέπω βίντεο με wifi κ βάλω Bluetooth κολλαει το βιντεο κ το δεύτερο είναι ότι αργεί να ανοιγει αμέσως είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode κ θελε 2 με 3 δεύτερα να ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

αργεί να ανοιγει αμέσως είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode κ θελε 2 με 3 δεύτερα να ανοίξει.

 

Α, αυτό μου το παρουσιάζει και εμένα. Φαντάζομαι είναι κάποιο lag του miui

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κάνεις από Θεσσαλονίκη αν παίζει ξανά tempered glass σε Κινεζομάγαζο?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά έχω 2 θέματα ένα είναι ότι όταν βλέπω βίντεο με wifi κ βάλω Bluetooth κολλαει το βιντεο κ το δεύτερο είναι ότι αργεί να ανοιγει αμέσως είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode κ θελε 2 με 3 δεύτερα να ανοίξει.

 

2~3 δευτερόλεπτα? Είσαι τυχερός μες στην ατυχία σου.. Εγώ χρονομέτρησα μέχρι και 7.. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να φανταστεί κανείς ότι όταν το αγόρασα έκανα επίδειξη στους φίλους μου πως ανοίγει με το δακτυλικό μέσα σε δέκατα του δευτερολέπτου

Link to comment
Share on other sites

Factory reset εκανες?

Μήπως διορθώνεται το δαχτυλικο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά WiFi calling έχουμε ή μόνο volte;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Παρατήρησα ότι ενώ έχω ενεργοποιημένη την εκτύπωση, δε μου βγάζει αυτή την επιλογή ούτε στις φωτό, ούτε όταν θέλω να τυπώσω ασύρματα μια ιστοσελίδα, ένα άρθρο κ.τ.λ.

Στο poco για παράδειγμα πατάω πάνω στο "μοιραστείτε" κι εν συνεχεία εκτύπωση. Τόσο απλά.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Παρατήρησα ότι ενώ έχω ενεργοποιημένη την εκτύπωση, δε μου βγάζει αυτή την επιλογή ούτε στις φωτό, ούτε όταν θέλω να τυπώσω ασύρματα μια ιστοσελίδα, ένα άρθρο κ.τ.λ.

Στο poco για παράδειγμα πατάω πάνω στο "μοιραστείτε" κι εν συνεχεία εκτύπωση. Τόσο απλά.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ενεργοποιημένη μπορεί να την έχεις αλλά πρέπει να προσθεσεις και κάποιον εκτυπωτή. Έχεις προσθέσει;

Εμενα ας πουμε σε ιστοσελίδες το εμφανίζει κανονικά. Δε χρησιμοποιω ομως την εν λόγω λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο αυτό που λες.

Ούτε στο poco έχω ορίσει εκτυπωτη αλλά την επιλογή της εκτύπωσης μου τη βγάζει, κάτι το οποίο δε γίνεται στο note 6 pro.

Μπαίνω για παράδειγμα στη σελίδα του gsmarena και δοκιμάζω να την εκτυπωσω.

Αυτό λοιπόν το εικονίδιο του εκτυπωτή, δε μου το εμφανίζει.

ba252c84a81d24713cfeaefb948066ad.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αργεί να ανοιγει αμέσως είναι σαν να μπαίνει σε sleep mode κ θελε 2 με 3 δεύτερα να ανοίξει.

 

Δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> επιλογές προγραμματιστών και βάλε στις κλίμακες μηδενική τιμή.

 

Το δοκίμασα και.μεχρι στιγμής δεν αργεί να ανοίξει.2bc722872c1a773159b4737982bb71f8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω θέμα με το σήμα δεν πιάνει καλά και δεν ξέρω που οφείλεται από την τελευταία ενημέρωση η είναι πρόβλημα του κινητού; Edited by Roubakis
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> επιλογές προγραμματιστών και βάλε στις κλίμακες μηδενική τιμή.

 

Το δοκίμασα και.μεχρι στιγμής δεν αργεί να ανοίξει.2bc722872c1a773159b4737982bb71f8.jpg

 

Έλα ρε φίλε! Είσαι μεγάλος μάγκας! Μόλις το δοκίμασα κ ανοίγει σφαίρα.... Σε ευχαριστώ πολύ!! τα έβαλα όλα ανενεργα

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητο αυτό που λες.

Ούτε στο poco έχω ορίσει εκτυπωτη αλλά την επιλογή της εκτύπωσης μου τη βγάζει, κάτι το οποίο δε γίνεται στο note 6 pro.

Μπαίνω για παράδειγμα στη σελίδα του gsmarena και δοκιμάζω να την εκτυπωσω.

Αυτό λοιπόν το εικονίδιο του εκτυπωτή, δε μου το εμφανίζει.

ba252c84a81d24713cfeaefb948066ad.jpg

 

Στάλθηκε από το Pocophone F1

 

Εμένα από την άλλη μου το εμφανίζει. Ομως οταν πηγαινω στη συλλογή και παταω σε μία φωτογραφία για την "μοιρασω" εκεί δε μου εμφανίζει τον εκτυπωτή παρά μόνο τα υπόλοιπα, facebook, messenger, viber κτλ

Δε ξερω πως αλλιως να σε βοηθήσω..

Link to comment
Share on other sites

η εκτύπωση είναι ενεργή στο" πρόσθετες ρυθμίσεις - εκτυπωση;"

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> επιλογές προγραμματιστών και βάλε στις κλίμακες μηδενική τιμή.

 

καλημέρα εμένα στις προσθετες ρυθμίσεις δεν έχει επιλογές προγραμματιστων τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

καλημέρα εμένα στις προσθετες ρυθμίσεις δεν έχει επιλογές προγραμματιστων τι παίζει;

 

Πας ρυθμίσεις -> σχετικα με το τηλέφωνο -> πατάς μερικές φορές στο "MIUI έκδοση" και ενεργοποιείται. be002de86f16ab28c71b27b564c3891f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προς ενημέρωση σας αγορά εξωτερική nanosim και έβγαλα την μια κάρτα εκτός.Οποτε τώρα έχω 64 gb και άλλα 32 gb από την κάρτα που έβαλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προς ενημέρωση σας αγορά εξωτερική nanosim και έβγαλα την μια κάρτα εκτός.Οποτε τώρα έχω 64 gb και άλλα 32 gb από την κάρτα που έβαλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λες εξωτερική nanosim?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τα κάτωθι

Έκαναν περίπου 25 και 30 ημέρες να έρθουν

 

Το τζαμάκι: κάθεται ακριβώς, έχω την αίσθηση ότι χαλάει λίγο τα χρώματα (αναμενόμενο μάλλον), με το έξτρα πάχος το κινητό έρχεται ακριβώς στο "ύψος" της original θήκης του κινητού κάτι που βολεύει αν έχεις Full Screen Display όπως εγώ. Σε φυσικό φως είναι μια χαρά, σε τεχνητό φωτισμό, υπό συγκεκριμένες γωνίες βλέπεις κάτι τελίτσες σε όλη την επιφάνεια καθώς επίσης (νομίζω κάτω από λάμπες φθoρίου) δημιουργεί rainbow effect, αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος

 

Η θήκη: φαίνεται πολύ πιο ανθεκτική από αυτή που είχε το κινητό στη συσκευασία, κάθεται ακριβώς, καλό grip, είναι λίγο πιο βαριά από την original (περίπου 30 γρ έναντι 15 γρ) και εξέχει λίγο πανω από το protector που έχω βάλει

 

Με το τζαμάκι και τη θήκη αυτή το συνολικό βάρoς του κινητού έχει πάει περίπου στα 220γρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...