Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήρα στον Πειραιά στο Phone gallery, Ακτη Μιαούλη ειναι αυτο.. 1 χρόνο εγγύηση μου έδωσε, η global έκδοση του. Το 64αρι πριν κανα δίμηνο και βάλε το ειχα παρει 210 ευρω. Ειχε και το μαύρο, αλλα είπα να πάω προς το μπλε. Καλό μου φάνηκε σαν μαγαζί, τώρα και τα άλλα πιστεύω μια χαρα ειναι

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

 

Γιατί παίρνετε κινητά με ένα χρόνο εγγύηση; Είναι ρίσκο για μένα καλύτερα να το αποφεύγετε ....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίρνετε κινητά με ένα χρόνο εγγύηση; Είναι ρίσκο για μένα καλύτερα να το αποφεύγετε ....

 

Γιατί σε ένα χρόνο θα έχουν πάρει άλλο οπότε δεν τους νοιάζει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κ αλλιως, ότι είναι να βγάλει, θα εμφανιστεί σχετικά σύντομα.

Οπότε ο ένας χρόνος υποθέτω είναι οκ

Όμως Σίγουρα τα 2 είναι πιο safe επιλογη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εντόπισα το πρόβλημα με την 10.2.2 αλλά δεν ξέρω να το λύσω. Όταν το τηλέφωνο μείνει ανενεργό για μερικά δευτερόλεπτα μπαίνει μάλλον σε κάτι σαν sleep mode με αποτέλεσμα είτε πατήσεις να ανοίξεις με δαχτυλικο, power, camera, αργεί απελπιστικά (3 με 5 δευτερόλεπτα!)

Μια βοήθεια παιδιά, μου έχει σπάσει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εντόπισα το πρόβλημα με την 10.2.2 αλλά δεν ξέρω να το λύσω. Όταν το τηλέφωνο μείνει ανενεργό για μερικά δευτερόλεπτα μπαίνει μάλλον σε κάτι σαν sleep mode με αποτέλεσμα είτε πατήσεις να ανοίξεις με δαχτυλικο, power, camera, αργεί απελπιστικά (3 με 5 δευτερόλεπτα!)

Μια βοήθεια παιδιά, μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

Κ σε μενα μια από τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ένα χρόνο θα έχουν πάρει άλλο οπότε δεν τους νοιάζει
Ούτε καν.. Δεν είμαι απο εκείνους που παίρνουν ανα χρόνο και κινητό. Είχα ανάγκη απο κινητό γτ το 10αρι που ειχα μου έσβηνε λόγω μπαταρίας και δεν ειναι σίγουρο οτι θα φτιαχτεί. .. Αμα βγάλει αε ενα χρόνο πρόβλημα, οκ θα πω εκανα μ@λ@κι@ που το πήρα, αλλά τι να κάνουμε.. Να πω την αλήθεια βέβαια, δεν είχα ιδέα ότι σου δίνουν 2 χρόνια εγγύηση αλλα μαγαζιά. Δλδ νόμιζα τα κινέζικα δίνουν τοσο..οπότε να αναθεωρήσω για το μαγαζί που ειπα και ο φίλος αν είναι ν ψάξει για αλλού.. Αν δεν βιάζεσαι να αγοράσεις κάτι, τότε ειναι ΚΑΝΟΝΑΣ οτι το ψάχνεις πιο πολύ. Δεν χρειάζεται να το γράφουν στο site. Τηλεφωνακι και συνεννόηση το καλύτερο πράμα, για να μην εμφανίζονται μετά σαν Κινέζοι και σου λενε μα μου σου ξου...

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει προς το παρόν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με Global developer ανοίγεις την εφαρμογή μηνύματα και πατάς 3 τελείες πάνω δεξιά.

Αλλιώς πας settings>system app settings

 

Στο έγραψα αγγλικά γιατί έτσι το έχω στο δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit:αν το έχεις περιοχή εκτός Ελλάδας δε θα το βρεις το GSM alphabet

 

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση-λυση!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητο 2 εβδομάδες. 2 μέρες κρατουσε η μπαταρία και με το τελευταιο update μου κρατάει πλεον 3μιση μερες!!!!!! Ακριβώς ίδια χρήση. Όλα λειτουργούν τέλεια, δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Η επιλογή για χρήση full screen χωρίς τα 3 κουμπιά μου ελυσε τα χέρια και πλέον δε το αλλάζω. Εχω ένα κινέζικο πολυκατάστημα στην πολη μου και πήρα full face tempered glass με τα μαύρα borders γύρω γύρω και είναι απλά τέλειο, εκατσε 100% επάνω. 5 ευρώ αυτό. Πήρα και μία θήκη (άλλα 5 ευρώ) που δίνει βαθος στην κάμερα και στο δακτυλικό αποτύπωμα και πλέον δε φοβάμαι τίποτα!!!! Εννοείται τα 2 τελευταία ειναι μόνο για το συγκεκριμένο κινητό και όχι international. Τέτοιο τζαμακι και θήκη δε βρήκα πουθενά!!! Ουτε ebay, oυτε AliExpress, ούτε Amazon!!! Χοντρή και ανθεκτικη!
Περιοχή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κ αλλιως, ότι είναι να βγάλει, θα εμφανιστεί σχετικά σύντομα.

Οπότε ο ένας χρόνος υποθέτω είναι οκ

Όμως Σίγουρα τα 2 είναι πιο safe επιλογη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 χρόνια είναι αυτό που δικαιούσε...Αν σου δώσει ένα χρόνο σου κλέβει ένα χρόνο αρα δεν στο δίνει πιο φθηνά...Ασε που ρισκάρεις άσε που αν θες να το πουλήσεις στο χρόνο πιο εύκολα θα το δώσεις με 1 χρόνο εγγύηση παρά με χωρίς....

Τέλος αν δεν αγόραζε κανείς με 1 χρόνο το κολπάκι αυτό θα είχε τελειώσει και θα έδιναν όλοι 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια είναι αυτό που δικαιούσε...Αν σου δώσει ένα χρόνο σου κλέβει ένα χρόνο αρα δεν στο δίνει πιο φθηνά...Ασε που ρισκάρεις άσε που αν θες να το πουλήσεις στο χρόνο πιο εύκολα θα το δώσεις με 1 χρόνο εγγύηση παρά με χωρίς....

 

Τέλος αν δεν αγόραζε κανείς με 1 χρόνο το κολπάκι αυτό θα είχε τελειώσει και θα έδιναν όλοι 2 χρόνια...

Σε αυτό ίσως φταίει ο κορεσμός της εποχής που ζούμε.. Βαρεθηκα το κινητό σε 1 χρόνο μέσα (αλήθεια πριν 10 χρόνια κάθε πότε αλλάζαμε κινητό; και πόσο πιο φθηνά ήταν επίσης) αςβτο δώσω να παρω άλλο που έχει μια ακομα καμερα
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κανά 6d full cover tempered glass από ebay?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς γιατί κολλάει το Google map και παγώνει εντελώς;
Και μένα τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κανά 6d full cover tempered glass από ebay?
Από aliexpres

 

https://s.click.aliexpress.com/e/c8bzExzm

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται λογικά σε λίγο και σε εμάς το Android 946ad0205a673fb72ef96dc4ccb6102dc.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!! Ξαφνικά εκεί που ακουγα μουσική με τα ενσυρματα ακουστικά αρχισε να χαμηλωνει μονη της η ένταση! Προς το παρών εχω παρατηρησει πως το κανει με ενα συγκεκριμενο σετ ακουστικων (Γνήσια SONY). Το θέμα ειναι πως σε άλλα κινητα που δοκιμαζω το συγκεκριμένο σετ ακουστικών λειτουργεί κανονικά. Το συγκεκριμένο σετ ακουστικών έχει κουμπιά για ελεγχο έντασης, το αναφερω μηπως βοηθησει. Το εχει αντιμετωπισει και αλλος αυτό η εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Wipe cache kai dalvic εδώ πως κάνουμε;; μολις μπαίνω recovery έχει αλλάξει κ έχει wipe data αλλά φοβάμαι μην σβηστούν όλα
Link to comment
Share on other sites

Wipe cache kai dalvic εδώ πως κάνουμε;; μολις μπαίνω recovery έχει αλλάξει κ έχει wipe data αλλά φοβάμαι μην σβηστούν όλα

 

Το wipe data θα σου διαγραψει τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Wipe cache kai dalvic εδώ πως κάνουμε;; μολις μπαίνω recovery έχει αλλάξει κ έχει wipe data αλλά φοβάμαι μην σβηστούν όλα

 

Πρέπει να του περάσεις custom recovery με το μαμά δεν μπορείς.

Βέβαια και custom να περάσεις θα χρειαστεί να κάνεις format data οπότε πάλι θα πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να του περάσεις custom recovery με το μαμά δεν μπορείς.

Βέβαια και custom να περάσεις θα χρειαστεί να κάνεις format data οπότε πάλι θα πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή

 

Κατάλαβα άρα πάλι από την αρχή στήσιμο.... Θέλει να ξεκλειδωσω κ bootloader? Κ η δεύτερη ερώτηση μου... Σε επόμενο οτα θα μου βάλει πάλι αυτή? Γιατί custom είχα με το πιο προηγούμενο οτα την έχασα

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα άρα πάλι από την αρχή στήσιμο.... Θέλει να ξεκλειδωσψ κ bootliader? Κ η δεύτερη ερώτηση μου... Σε επόμενο οτα θα μου βάλει πάλι αυτή? Γιατί custom είχα με το πιο προηγούμενο οτα την έχασα

 

Δε κάνεις ota update σε rootαρισμενο τηλέφωνο. Κινδυνος brick.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το update να το κάνω για τη 10.2.2 ή όχι? Πείτε σας παρακαλώ γιατί διάβασα κακές αναφορές με προβλήματα...

Επίσης η μπαταρία βελτιώνεται ή το αντίθετο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...