Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηνύματα >ρυθμίσεις >use GSM alphabet>διακόπτης στο "on" e1d3b1918e47e185af9b6bfa4ca30db5.jpg

 

Ναι το έχω αλλά πάλι 70 χαρακτήρες με αφήνει.. Δεν μπορώ να καταλάβω..

UPDATE: τελικά όλα καλά απλά το είχα σε χώρα ινδια για να έχω την αναγνώριση προσωπου κ μόλις το έβαλα Ελλάδα κ έκανα επανεκκίνηση όλα καλά

Edited by giorgosmessa
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση μου κάνει νερά το δακτυλικό αποτύπωμα μια πιάνει μια βγάζει μήνυμα καθαρίστε τον αισθητήρα! Έκανα διαγραφή cache κ επανακινηση αλλά το πρόβλημα δεν εξαλείφθηκε τελείως. Έχει κανεις το ίδιο θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανεις αν φεύγουν και πως τα τρία touch κουμπιά κάτω και να εμφανίζονται αν συρω προς τα επάνω?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανεις αν φεύγουν και πως τα τρία touch κουμπιά κάτω και να εμφανίζονται αν συρω προς τα επάνω?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες μήπως είναι αυτό

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως είναι αυτό

 

;)

Θα το δω αν και σε αυτή την περίπτωση όμως πρέπει να χρησιμοποιείς gestures.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση μου κάνει νερά το δακτυλικό αποτύπωμα μια πιάνει μια βγάζει μήνυμα καθαρίστε τον αισθητήρα! Έκανα διαγραφή cache κ επανακινηση αλλά το πρόβλημα δεν εξαλείφθηκε τελείως. Έχει κανεις το ίδιο θέμα ;

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πρόβλημα, αλλά μετά την 10.2.2 από εκεί που άνοιγε αστραπιαία το τηλέφωνο τώρα θέλει περίπου 3 δεύτερα να διαβάσει το αποτύπωμα.. Απελπισία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πρόβλημα, αλλά μετά την 10.2.2 από εκεί που άνοιγε αστραπιαία το τηλέφωνο τώρα θέλει περίπου 3 δεύτερα να διαβάσει το αποτύπωμα.. Απελπισία

 

Και σε μένα το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο

Τελικά καταστροφή το update. Με τον αισθητήρα φωτός ενεργό αν δεν πέσει ο ήλιος απευθείας στο κινητό, η φωτεινότητα είναι πάντα στο minimum..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ή αν έχει βάλει κάποιος διαφανής full cover tempered glass xωρίς το μαύρο γύρω γύρω. βρίσκω κάποια διαφανή όπως αυτό εδώ αλλά δεν ξέρω αν θα καλύπτει όλη την μπροστά πλευρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκαναν μαντάρα το κινητό. Προέρχομαι από note 5 και έχω απογοητευτική με την Ρομ. Υπομονή μέχρι το 7αρι.

 

Μπορείς να βάλεις την ελληνική dev ROM MIUI10 9.1.24 η οποία είναι σε πολλά καλύτερη από την global stable που φοράει το τηλέφωνο και χωρίς προβλήματα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την ελληνική dev ROM MIUI10 9.1.24 η οποία είναι σε πολλά καλύτερη από την global stable που φοράει το τηλέφωνο και χωρίς προβλήματα
Που την βρηκες?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Που την βρηκες?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/35456-Miui-10-9-1-24-Διανομή-νέων-XTRV-ARΩMA-ROM-για-38-συσκευές/?pageNo=1

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Από που να το πάρω όσο δυνατόν φθηνότερα και με εγγύηση Ελλαδα; Εννοείται το international ή global. (Πως το λένε κανονικα;;)
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Από που να το πάρω όσο δυνατόν φθηνότερα και με εγγύηση Ελλαδα; Εννοείται το international ή global. (Πως το λένε κανονικα;;)
Κάτι διαβάζω για anti rollback το δικό μας εχει?θα φάμε κάνα brickαρισμα και θα κλαίμε καινούριο κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα >ρυθμίσεις >use GSM alphabet>διακόπτης στο "on" e1d3b1918e47e185af9b6bfa4ca30db5.jpg

 

Πως μπορώ να βρω αυτό τον πινακα με τα μηνυματα; Αδυνατώ πραγματικα να τον βρω από τις ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι διαβάζω για anti rollback το δικό μας εχει?θα φάμε κάνα brickαρισμα και θα κλαίμε καινούριο κινητό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν έχει προς το παρόν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως μπορώ να βρω αυτό τον πινακα με τα μηνυματα; Αδυνατώ πραγματικα να τον βρω από τις ρυθμίσεις..

 

Με Global developer ανοίγεις την εφαρμογή μηνύματα και πατάς 3 τελείες πάνω δεξιά.

Αλλιώς πας settings>system app settings

 

Στο έγραψα αγγλικά γιατί έτσι το έχω στο δικό μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit:αν το έχεις περιοχή εκτός Ελλάδας δε θα το βρεις το GSM alphabet

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά....:(

 

εμφανίστηκε στο μερικών ημερών κινητό ένα 'κίτρινο' pixel δίπλα από τα εικονίδια (dial,επαφές) κάτω στην οθόνη. Το κινητό δεν έχει πέσει κάτω, δεν έχει χτυπήσει είναι με την θήκη από την πρώτη μέρα ΚΑΙ με τζαμάκι προστασίας !!! :blink: :cry:

 

Είναι της γυναίκας μου αλλά τι στο καλό, σε μερικές μέρες ;

 

έχει συμβεί σε κάποιον άλλο τόσο σύντομα ;

σημείωση: δεν φαίνεται σε άσπρο φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σα να έχει η οθόνη σε εκείνο το σημείο? Ή είναι πίξελ?

 

Το redmi note 4 είχε τέτοια θέματα με την οθόνη του (2 στα 2 σε μένα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητο 2 εβδομάδες. 2 μέρες κρατουσε η μπαταρία και με το τελευταιο update μου κρατάει πλεον 3μιση μερες!!!!!! Ακριβώς ίδια χρήση. Όλα λειτουργούν τέλεια, δεν εχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Η επιλογή για χρήση full screen χωρίς τα 3 κουμπιά μου ελυσε τα χέρια και πλέον δε το αλλάζω. Εχω ένα κινέζικο πολυκατάστημα στην πολη μου και πήρα full face tempered glass με τα μαύρα borders γύρω γύρω και είναι απλά τέλειο, εκατσε 100% επάνω. 5 ευρώ αυτό. Πήρα και μία θήκη (άλλα 5 ευρώ) που δίνει βαθος στην κάμερα και στο δακτυλικό αποτύπωμα και πλέον δε φοβάμαι τίποτα!!!! Εννοείται τα 2 τελευταία ειναι μόνο για το συγκεκριμένο κινητό και όχι international. Τέτοιο τζαμακι και θήκη δε βρήκα πουθενά!!! Ουτε ebay, oυτε AliExpress, ούτε Amazon!!! Χοντρή και ανθεκτικη!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Από που να το πάρω όσο δυνατόν φθηνότερα και με εγγύηση Ελλαδα; Εννοείται το international ή global. (Πως το λένε κανονικα;;)

 

Μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει καποιος; Μου απάντησε ένας φίλος αλλα θέλω σε μαύρο. Ευχαριστώ.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται σα να έχει η οθόνη σε εκείνο το σημείο? Ή είναι πίξελ?

 

Το redmi note 4 είχε τέτοια θέματα με την οθόνη του (2 στα 2 σε μένα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ένα pixel που έχει αλλάξει χρώμα 'κίτρινο' σε 'μαύρο φόντο' (κολλημένο μάλλον από ότι διαβάζω συμβαίνει σε οθόνες).

 

Υπάρχουν κάποια βίντεο που κρατάνε αρκετά, αλλάζοντας χρώματα κ.τ.λ που τεστάρουν οθόνες και λένε ότι ΙΣΩΣ και να 'ξεκολήσει' κάποιο τέτοιο pixel. Το έχει δοκιμάσει κάποιος με επιτυχία ; :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί παρακαλώ να μου απαντήσει καποιος; Μου απάντησε ένας φίλος αλλα θέλω σε μαύρο. Ευχαριστώ.
Εγώ το πήρα στον Πειραιά στο Phone gallery, Ακτη Μιαούλη ειναι αυτο.. 1 χρόνο εγγύηση μου έδωσε, η global έκδοση του. Το 64αρι πριν κανα δίμηνο και βάλε το ειχα παρει 210 ευρω. Ειχε και το μαύρο, αλλα είπα να πάω προς το μπλε. Καλό μου φάνηκε σαν μαγαζί, τώρα και τα άλλα πιστεύω μια χαρα ειναι

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο πρόβλημα, αλλά μετά την 10.2.2 από εκεί που άνοιγε αστραπιαία το τηλέφωνο τώρα θέλει περίπου 3 δεύτερα να διαβάσει το αποτύπωμα.. Απελπισία

 

Εγω δεν εχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. (Φτου φτου φτου) :-)

Αλλά η διάρκεια της μπαταρίας έχει μάλλον μειωθεί, αυτή την αίσθηση έχω. Πάντος δεν έχω τις ίδιες εφαρμογές που είχα και πριν 10 μέρες.

Τι να πω

https://i.postimg.cc/85kkGFb6/Screenshot-2019-01-29-11-28-23-681-com-miui-securitycenter.png

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό και μπορώ να πω ότι είναι άψογο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πότε το κινητό θα πάρει το Android 9.:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...