Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy A7 ή pocophone είναι η σωστή σύγκριση, sorry ε
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Galaxy A7 ή pocophone είναι η σωστή σύγκριση, sorry ε

Ναι το έχω σκεφτεί αλλά διάβασα ότι έχει πρόβλημα αφής η οθόνη του ειδικά στα άκρα και το απέρριψα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν είναι global version

 

Εγω που το εχω στα χερια μου 20 ημερες (global version απο σκρουτζομαγαζο ) δεν εχω δει ποτε 4G+ .... Μονο 4G . Ευελπιστω να το ενεργοποιησουν με καποια μελλοντικη αναβαμιση λογισμικου .

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον της συσκευής global 4/64 προερχόμενος από το redmi note 4.

Πέρασα την 10 και οι εντυπώσεις μου είναι ότι το κινητό πάει σφαίρα.

Σε όλα είναι πάρα πολύ καλύτερο[οθόνη,χρώματα,μέγεθος,κάμερα,βίντεο..] από το 4 και πολύ γρηγορότερο. Το πήρα από κατάστημα του σκρουτζ 171 με τιμολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε να προτείνετε κάποια θήκη και απο ποιο κατάστημα; Το Σκρουτζ νομιζω είναι λίγο φτωχο προς το παρόν..

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ πλέον της συσκευής global 4/64 προερχόμενος από το redmi note 4.

Πέρασα την 10 και οι εντυπώσεις μου είναι ότι το κινητό πάει σφαίρα.

Σε όλα είναι πάρα πολύ καλύτερο[οθόνη,χρώματα,μέγεθος,κάμερα,βίντεο..] από το 4 και πολύ γρηγορότερο. Το πήρα από κατάστημα του σκρουτζ 171 με τιμολόγιο

 

Ωραίος μαν, τα ίδια και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Την είχα κα στο j7 την πήρα και τώρα. Είναι πολύ καλη και και πλέον η κάμερα δεν εξέχει πίσω. Είναι πιο μέσα και προστατεύει από τριβή όταν το αφήνεις σε επιφάνεια με την οθόνη επάνω. Εάν θέλει κάποιος από Ελλάδα...

 

https://www.stoucky.gr/xiaomi-cases-mobile?product_id=16311&filter=530

Link to comment
Share on other sites

Την είχα κα στο j7 την πήρα και τώρα. Είναι πολύ καλη και και πλέον η κάμερα δεν εξέχει πίσω. Είναι πιο μέσα και προστατεύει από τριβή όταν το αφήνεις σε επιφάνεια με την οθόνη επάνω. Εάν θέλει κάποιος από Ελλάδα...

 

https://www.stoucky.gr/xiaomi-cases-mobile?product_id=16311&filter=530

 

Νομίζω δεν είναι η ίδια

Της Nillkin είναι hard back phone case

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι η ίδια

Της Nillkin είναι hard back phone case

 

Και βέβαια δεν είναι ίδιες η Nillkin είναι πολύ καλύτερη σε ποιότητα μια και είναι hard case ενώ η άλλη είναι σιλικόνης. Εγώ τις έχω και τις δύο σε άλλο κινητό όμορφες και η 2 αλλά η Nillkin είναι κορυφή

Να πω και κάτι άσχετο. Έχω παραγγείλει το κινητό από Κίνα μεριά (μ@λ@κί@,έκανα) banggood me priority mail και την ίδια μέρα παραγγειλα και την θήκη από το AliExpress με απλή αποστολή

Τη θήκη την έχω παραλάβει από την Παρασκευή και το τηλέφωνο δείχνει ακόμα ότι είναι στην Κίνα έτοιμο να αναχωρήσει για Ολλανδία

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν είναι ίδιες η Nillkin είναι πολύ καλύτερη σε ποιότητα μια και είναι hard case ενώ η άλλη είναι σιλικόνης. Εγώ τις έχω και τις δύο σε άλλο κινητό όμορφες και η 2 αλλά η Nillkin είναι κορυφή

Να πω και κάτι άσχετο. Έχω παραγγείλει το κινητό από Κίνα μεριά (μ@λ@κί@,έκανα) banggood me priority mail και την ίδια μέρα παραγγειλα και την θήκη από το AliExpress με απλή αποστολή

Τη θήκη την έχω παραλάβει από την Παρασκευή και το τηλέφωνο δείχνει ακόμα ότι είναι στην Κίνα έτοιμο να αναχωρήσει για Ολλανδία

Πόσα λεφτά γλύτωσες που το πήρες από Κίνα;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι η ίδια

Της Nillkin είναι hard back phone case

 

Όχι όχι δεν είπα ότι είναι ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν είναι ίδιες η Nillkin είναι πολύ καλύτερη σε ποιότητα μια και είναι hard case ενώ η άλλη είναι σιλικόνης. Εγώ τις έχω και τις δύο σε άλλο κινητό όμορφες και η 2 αλλά η Nillkin είναι κορυφή

Να πω και κάτι άσχετο. Έχω παραγγείλει το κινητό από Κίνα μεριά (μ@λ@κί@,έκανα) banggood me priority mail και την ίδια μέρα παραγγειλα και την θήκη από το AliExpress με απλή αποστολή

Τη θήκη την έχω παραλάβει από την Παρασκευή και το τηλέφωνο δείχνει ακόμα ότι είναι στην Κίνα έτοιμο να αναχωρήσει για Ολλανδία

 

Και εγώ ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω από Κίνα αλλά το έκοψα τιμολόγιο και μου στοίχισε πιο φθηνά και το βασικότερο το πήρα την επόμενη της παραγγελίας

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λεφτά γλύτωσες που το πήρες από Κίνα;

Για αυτόό λέω ότι έκανα μ@λ@κί@, γιατί στην ουσία "γλίτωσα"πολύ λίγα για τα οποία δεν άξιζε ο κόπος και η αναμονή που έχω τώρα και 20 μέρες.

Άσε που μέχρι να παραλάβω η τιμή του θα είναι πιο φτηνά εδώ από ότι το πήρα

Είχα πάρει όρκο ότι δεν θα αγοράσω ξανά από Κίνα αλλά με έβαλε ο διάολος να γράψω άλλη μια φορά τα μούτρα μου. Ενώ τα τελευταία χρόνια ψωνίζω xiaomi μόνο από ένα συγκεκριμένο μαγαζί του Σκρουτζ που δίνει 2 χρόνια εγγύηση και από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος τώρα δεν ξέρω πως την πάτησα έτσι

Το πάθημα μου έγινε μάθημα. Ποτέ ξανά

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Για αυτόό λέω ότι έκανα μ@λ@κί@, γιατί στην ουσία "γλίτωσα"πολύ λίγα για τα οποία δεν άξιζε ο κόπος και η αναμονή που έχω τώρα και 20 μέρες.

Άσε που μέχρι να παραλάβω η τιμή του θα είναι πιο φτηνά εδώ από ότι το πήρα

Είχα πάρει όρκο ότι δεν θα αγοράσω ξανά από Κίνα αλλά με έβαλε ο διάολος να γράψω άλλη μια φορά τα μούτρα μου. Ενώ τα τελευταία χρόνια ψωνίζω xiaomi μόνο από ένα συγκεκριμένο μαγαζί του Σκρουτζ που δίνει 2 χρόνια εγγύηση και από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος τώρα δεν ξέρω πως την πάτησα έτσι

Το πάθημα μου έγινε μάθημα. Ποτέ ξανά

Ποιο κατάστημα δίνει δύο χρόνια εγγύηση?

Αν δε θέλεις να το αναφέρεις δημόσια στείλε π.μ παρακαλώ!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να μοιραστώ την δικιά μου εμπειρία από Note 6 Pro 4/64 Global (Infoquest) λίγων εβδομάδων. Έχει MIUI 9.6.6.0 σταθερή out of the box και ήρθε ενημέρωση MIUI 9.6.10.0.OEKMIFD σταθερή 1,6GB, η οποία δεν εφαρμόστηκε ακόμα. Ίσως βελτιώνει κάτι ουσιαστικό, ίσως καταστρέφει την αυτονομία όπως αναφέρουν διάφοροι στα forum. Με Open Camera σε ρύθμιση για 4K Video γράφει σε FullHD, δηλαδή όσο και με το stock app, αρκετά περίεργο και ανεξήγητο. Μετά από δοκιμή σε Redmi 4X 3/32 και Redmi Note 4 4/64, μόνο στο Note 4 δούλεψε το 4Κ video (όλα Infoquest). Φωτογραφίες την ημέρα μια χαρά όπως όλα τα κινητά, τις υπόλοιπες ώρες σούπερ για social media, σε PC ασχολίαστες (4000x3000Pixel, AI on, HDR off, 1,79ΜΒ μέγεθος, η λεπτομέρεια έχει χαθεί εντελώς, την ημέρα το αντίστοιχο μέγεθος φτάνει τα 5,6ΜΒ!!!). Έχει πολύ δρόμο ακόμα στο τομέα μάλλον... Και όπως όλα τα κινητά και τα καλύτερα PC εννοείται ότι θα κολλήσει στιγμιαία, και Snapdragon 10000 να έχει και 40GB ram (άδεια rom, 17 εφαρμογές όλες κ όλες , Lite εκδόσεις, 3 ανοιχτές)… Φωτεινότητα οθόνης και Light sensor έχει θέματα (σε άλλες μάρκες το βάζεις αυτόματο και το ξεχνάς). Γενικά, μια καλή λύση overall σε mid-range, δεν είναι τόσο μεγάλο όσο φαίνεται, συνηθίζεται… Αστείο να σου έρχονται ενημερώσεις στα ινδικά προκειμένου να έχεις face unlock που βολεύει πολύ! Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε ice15280 για το εκτενές review... το σκέφτομαι κι εγω (4/64) αλλά περιμένω τη Μαύρη Παρασκευή, μήπως δούμε "άσπρη μέρα" αν κ δεν το βλέπω.... χεχεχε
The best is yet to come.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται να βγάλω την "υπογραφή" του κινητού από τις φωτογραφίες?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...