Jump to content

Redmi Note 6 Pro


BMW_E36
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.7gb είναι αυτά θέλει τον χρόνο της να κατέβει
140MB είναι φίλε μου η OTA update..... Όχι 1,7Gb...0080247cd1a799041f50e24fb0065438.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Λες να με κοροιδεύει το κινητό; :lol:

 

Ναι το αναφέρανε και στο Miui forum

 

Κάποιοι όπως εγώ είχαν παλιότερη έκδοση (δεν θυμάμαι ποιά είχα) και ήθελε 1.7Gb. Εσύ προφανώς είχες πιο νέα έκδοση και χρειάστηκε λιγότερα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Λες να με κοροιδεύει το κινητό; :lol:

 

Ναι το αναφέρανε και στο Miui forum

 

Κάποιοι όπως εγώ είχαν παλιότερη έκδοση (δεν θυμάμαι ποιά είχα) και ήθελε 1.7Gb. Εσύ προφανώς είχες πιο νέα έκδοση και χρειάστηκε λιγότερα πράγματα

 

1,7 giga κ σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Η υποστήριξη του Audio Codec εξαρτάται από τον επεξεργαστή και τα RN5 & 6 είναι ίδια σε αυτό τον τομέα, χρησιμοποιούν τον SD 636

 

Στην παρακάτω σελίδα, αν ψάξεις, φαίνεται καθαρά ότι υποστηρίζεται από τον επεξεργαστή:

 

https://www.qualcomm.com/products/qualcomm-snapdragon-636-mobile-platform

 

Οπότε, η πιθανότητα να μην υποστηρίζεται είναι πολύ μικρή έως μηδαμινή

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν και από θέμα hardware είναι σίγουρα οκ (όπως και πολλά άλλα Xiaomi) δυστυχώς λόγω licensing/software τα μόνα xiaomi που το υποστηρίζουν out of the box- τουλάχιστον απ' οτι λεει εδώ - είναi τα Redmi Note 5 Pro, Pocophone F1 και Mi MIX 2

Απ' ότι λέει εδώ για το RN5 η υποστήριξη άρχισε με την 9.6.4, γι αυτό ρωτάω αν κάποιος κάτοχος το έχει δει να υποστηρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Απλά πάτα το κουμπι

 

Στο forum της miui αναφέρουν καλύτερη διαχείριση μνημης και αυτονομία κοαταριας

Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίσω με φορτιστή QC 3.0 θα φορτίσει πιο γρήγορα? Έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο χτεσινο update αισθητη διαφορα στην αποδοση της μπαταριας (οχι οτι πριν ειχε προβλημα δηλαδη) .

Απο τις 6:30 το πρωι που το εβγαλα απο την πριζα και με νορμαλ χρηση μεχρι τωρα (12:30) ειμαι στο 90% . Μπαταριαρα το κινητο μας ! Προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος σε αυτο τον τομεα .

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει ειναι πολυ καλη απο αποψη αυτονομιας η μπαταρια του τηλεφωνου, προερχομαι απο Samsung S6 απο το οποιο ημουν πολυ απογοητευμενος απο την αρχη που το ειχα παρει . Δε το συζητω για μετα απο 2 χρονια σε τι κατασταση ηταν η αποδοση του .
Link to comment
Share on other sites

Αν το φορτίσω με φορτιστή QC 3.0 θα φορτίσει πιο γρήγορα? Έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα αλλά όταν το βάλω σε fast charge φορτιστή λέει γρήγορη φόρτιση κάτω αριστερά .Σε φόρουμ διαβάζω ότι δεν έχει fast charge.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν ταιριάζει θήκη από redmi note 5?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Question: Does Xiaomi Redmi 6 Pro supports fast charging or quick charging?

 

Answer: Yes, Xiaomi Redmi 6 Pro does supports Quick charging

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζετε αν ταιριάζει θήκη από redmi note 5?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, δεν ταιριάζουν οι οπές επάνω και κάτω... Μόνο της πίσω πλευράς ταιριάζουν και στο μήκος....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ταιριάζουν οι οπές επάνω και κάτω... Μόνο της πίσω πλευράς ταιριάζουν και στο μήκος....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το SAR της συσκευής;
https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/3a9f4b13

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μερικές μέρες τώρα το έχω στη κατοχή μου μου. Πρώτη φορά στη xiaomi πολύ καλά μέχρι στιγμής. Μια απορία έχω, του έχω μέσα μια sim και μια sd. Γιατί την sim την αναφέρει sim2? Δεν μπαίνουν αλλιώς. Υποθέτω ότι με μια sim και sd θα έπρεπε να την βλέπει σαν sim1 και αν ήθελες και δεύτερη sim, καταργείς την sd και την βλεπει σαν sim2...

 

Τι παίζει;:(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα 2, ένα για την γυναίκα μου και ένα για μένα. Εξαιρετική συσκευή (αν και το SAR παραμένει υψηλό στα Xiaomi).

 

Το κακό με αυτό το κινητό είναι πως μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχουν ΟΛΟΙ.

 

Είναι απλά πολύ καλό για τα χρήματα που ζητάει και θα πέσει κι άλλο.

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μερικές μέρες τώρα το έχω στη κατοχή μου μου. Πρώτη φορά στη xiaomi πολύ καλά μέχρι στιγμής. Μια απορία έχω, του έχω μέσα μια sim και μια sd. Γιατί την sim την αναφέρει sim2? Δεν μπαίνουν αλλιώς. Υποθέτω ότι με μια sim και sd θα έπρεπε να την βλέπει σαν sim1 και αν ήθελες και δεύτερη sim, καταργείς την sd και την βλεπει σαν sim2...

 

Τι παίζει;:(

 

Και εγώ το παρατήρησα αυτό αλλά έτσι δουλεύει. Και εγώ έχω μόνο μια sim, δηλαδή sim2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πήρα 2, ένα για την γυναίκα μου και ένα για μένα. Εξαιρετική συσκευή (αν και το SAR παραμένει υψηλό στα Xiaomi).

 

Το κακό με αυτό το κινητό είναι πως μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχουν ΟΛΟΙ.

 

Είναι απλά πολύ καλό για τα χρήματα που ζητάει και θα πέσει κι άλλο.

 

Και εγώ πήρα σήμερα δεύτερο για την αδελφη μου! Το είχα πάρει 215 το δικό μου, τώρα έπεσε στα 197.

 

Η επιλογη του είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...