Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι είστε με custom, δώστε καμιά καλή ιδέα. Σκέφτομαι την LOS σε πρώτη φάση. Επίσης, οι τραπεζικές εφαρμογές λειτουργούν σε custom roms;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρησιμοποιεί κάποιος αυτήν την εφαρμογή για led ειδοποιήσεις;Μου φαίνεται πολύ καλή..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θέλω λίγο τα φώτα σας και λυπάμαι εάν το έχουμε αναφέρει πάλι αλλά δε το βρίσκω.Εχω στην κατοχή μου 2 6t και παρόλο ότι στο oxygen updater και στις ενημερώσεις σύστηματος γράφει σύστημα ενημερωμενο και στα 2 έχουν διαφορετική ota version (μέχρι και οι ενημερώσεις ασφαλείας είναι διαφορετικες) πως γίνεται να περάσω και στα δυο το νεώτερο????
Link to comment
Share on other sites

Τέλος στις Beta αναβαθμίσεις για τη συσκευή μας.

 

Δυστυχώς!Και θεωρούσα την τελευταία πολύ σταθερή.. Άρα, πορευόμαστε λίγο με αυτή και αναμένουμε την επόμενη stable... Έτσι κι αλλιώς, έχουμε το security patch του Μαρτίου, ενώ στη stable ακόμα του Φλεβάρη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και όσοι είμαστε σε Beta, μάλλον σιγά σιγά πρέπει να ξαναγυρίσουμε σε Stable. Βρήκα κι εγώ ώρα να πάω σε Beta :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και όσοι είμαστε σε Beta, μάλλον σιγά σιγά πρέπει να ξαναγυρίσουμε σε Stable. Βρήκα κι εγώ ώρα να πάω σε Beta :lol:

 

Εγώ ήμουν beta ,το γύρισα πριν λίγες μέρες σε stable κι επειδή είχα κάποια θεματακια το ξαναγύρισα σε beta.. Νομίζω ήταν πολύ καλή μέχρι τώρα..Στην stable,είχα πολλές αποσυνδέσεις στο WiFi.. Ελπίζω να βελτιωθεί σε επόμενη update! Μέσω oxygen updater θα το κάνεις,ε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν beta ,το γύρισα πριν λίγες μέρες σε stable κι επειδή είχα κάποια θεματακια το ξαναγύρισα σε beta.. Νομίζω ήταν πολύ καλή μέχρι τώρα..Στην stable,είχα πολλές αποσυνδέσεις στο WiFi.. Ελπίζω να βελτιωθεί σε επόμενη update! Μέσω oxygen updater θα το κάνεις,ε;
Έχει rollback zip

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Έχει να προτείνει κάνεις κάνα καλό otg μετατροπέα για να συνδέω usb stick? Έχω ένα στικάκι που βγάζει σε usb , και usb mini.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα,

επέιδή έχω ''σκουριάσει'',μια ερώτηση:θέλω να απενεργοποιήσω ή διαγράψω τελείως το google photos.Πάω κλασσικά απο τις εφαρμογές ,κάνω διακοπή και απενεργοποιήση αλλά μετά απο λίγο επανέρχεται.Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
https://photos.app.goo.gl/m4oFaugWUsPNUyB38

Έκανα αυτά κι είμαι με 51% μπαταρία και 5 ώρες οθόνη..Με αντίστοιχη χρήση ,τις προηγούμενες μέρες θα ήμουν 3.5 ώρες οθόνη...Για τσεκαρετε!

 

Εμένα επίσης ξαφνικά άρχισε να πέφτει δραματικά η μπαταρία και μου τελείωνε το μεσημέρι ενώ συνήθως κράταγε όλη μέρα.

Μετά από αυτό νομίζω έφτιαξε.

Για να δούμε γιατί δεν έχω καμία όρεξη να δίνω 900αρια για καινούργιο κινητό.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να θυμηθώ πως ήταν. Είμαι με oxygen 10.3.4

 

Πως στο καλό ρυθμίζω όταν είναι στο αθόρυβο, στη πάνω θέση του slider, να ΜΗΝ δονείται;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

οποιος μπορει βοηθα απο beta σε stable?ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω op6t 02 35 και θελω να παω στην νεα 10.3.5 δε ξερω πολλα το κινητο το πηρα ετσι,γινεται?και παλι ευχαριστω εκ των προτερον.

Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει βοηθα απο beta σε stable?ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω op6t 02 35 και θελω να παω στην νεα 10.3.5 δε ξερω πολλα το κινητο το πηρα ετσι,γινεται?και παλι ευχαριστω εκ των προτερον.

Κατέβασε το oxygen updater και θα σου βγάλει εκεί την νέα αναβάθμιση , έχει και οδηγίες πώς να τη περάσεις ...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το oxygen updater και θα σου βγάλει εκεί την νέα αναβάθμιση , έχει και οδηγίες πώς να τη περάσεις ...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

εδω ειναι το προβλημα αφου στην τοπικη αναβαθμιση δεν βγαζει την αναβαθμιση που κατεβασα απο το oxygen updater αλλα" μετακινηση του πακετου εγκαταστασης στον ριζικο καταλογο"η "move installation package into root directory"οποτε παω στη διαχειρηση αρχειων βρισκω την αναβαθμιση αλλα που την μεταφερω?

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι το προβλημα αφου στην τοπικη αναβαθμιση δεν βγαζει την αναβαθμιση που κατεβασα απο το oxygen updater αλλα" μετακινηση του πακετου εγκαταστασης στον ριζικο καταλογο"η "move installation package into root directory"οποτε παω στη διαχειρηση αρχειων βρισκω την αναβαθμιση αλλα που την μεταφερω?τελικα κατεβασα την 10,3,2 πηγε στο 10,3,4 και το στηνω απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα ρωτησω κι εδω γιατι απο XDA και OP δεν πηρα απαντηση και γενικα δεν εχω δει καποιον με το ιδιο προβλημα με τη δόνηση και τον ήχο, το οποίο μέχρι κάποια στιγμή δούλευε αλλά δεν έχω εφαρμογές που να το επηρεάζουν. Θέλω όταν το έχω σε δόνηση να δονείται κανονικα για ειδοποιήσεις και κλήσεις αλλά θέλω οταν το εχω σε ηχο να χτυπάει χωρις δονηση. Αυτο παλια δουλευε απλα επιλεγοντας δόνηση στις ρυθμισεις ειδοποιησεων της εκαστοτε εφαρμογης αλλα πλεον δε δουλευει παρα μονο στις κλησεις. Για να εχω δονηση στο προφιλ δονησης θα πρεπει να το επιλεξω απο το accessibility settings αλλα αυτο κραταει τη δονηση και στο προφιλ ηχου...

αρα;; πως στην ευχη το πετυχαινεις;; :p

Link to comment
Share on other sites

χωρις να το εχω δοκιμασει και χωρις να ξερω αν δουλεψει , δοκιμασε με το tasker μηπως μπορει να φτιαξεις καποιο profile που να ελεγχει την δονηση
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω κι εδω γιατι απο XDA και OP δεν πηρα απαντηση και γενικα δεν εχω δει καποιον με το ιδιο προβλημα με τη δόνηση και τον ήχο, το οποίο μέχρι κάποια στιγμή δούλευε αλλά δεν έχω εφαρμογές που να το επηρεάζουν. Θέλω όταν το έχω σε δόνηση να δονείται κανονικα για ειδοποιήσεις και κλήσεις αλλά θέλω οταν το εχω σε ηχο να χτυπάει χωρις δονηση. Αυτο παλια δουλευε απλα επιλεγοντας δόνηση στις ρυθμισεις ειδοποιησεων της εκαστοτε εφαρμογης αλλα πλεον δε δουλευει παρα μονο στις κλησεις. Για να εχω δονηση στο προφιλ δονησης θα πρεπει να το επιλεξω απο το accessibility settings αλλα αυτο κραταει τη δονηση και στο προφιλ ηχου...

αρα;; πως στην ευχη το πετυχαινεις;; :p

Στις ρυθμίσεις ήχος και δόνηση , ήχος κλήσης και δόνησης αν βγάλεις από εκεί τη δόνηση όταν σε καλούν λογικά δεν θα δονείται...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

χωρις να το εχω δοκιμασει και χωρις να ξερω αν δουλεψει , δοκιμασε με το tasker μηπως μπορει να φτιαξεις καποιο profile που να ελεγχει την δονηση

δεν ειναι λαθος να χρειαζεται tasker ομως; και σε εσας ετσι δουλευει;

Στις ρυθμίσεις ήχος και δόνηση , ήχος κλήσης και δόνησης αν βγάλεις από εκεί τη δόνηση όταν σε καλούν λογικά δεν θα δονείται...

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

οι κλησεις ειναι οι μονες που δουλευουν σωστα, δηλαδη εχουν δονηση οταν εχω δονηση και μονο ηχο οταν εχω ηχο. τη συγκεκριμενη ρυθμιση την εχω απενεργοποιημενη, οπως επισης και τη δονηση στις ειδοποιησεις της εφαρμογης τηλεφωνο... αβυσσος!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανένα νέο για την μπαταρία?

Μου κράταγε μέχρι αργά το βράδυ,

τώρα δύσκολα μέχρι το απόγευμα.

Είχα κάνει πριν 5 μήνες force close τα πάντα και έφτιαξε, τώρα το ξανα έκανα αλλά δεν έφτιαξε η μπαταρία.

Υπάρχει κάποια λύση ή να αγοράσω καινούργιο? (Δεν έχω όρεξη πάντως να δίνω 600αρια)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες μπαταρία βλέπω τελικά. Μάλλον πρέπει να ασχοληθώ και με κάτι άλλο εκτός από το κινητό.
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...