Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δεκάδες κλικ σε επιλογές, συμβουλές από εσάς εδώ και τηλεφωνικές συζητήσεις με φίλο για να βγάλουμε κάποια άκρη, το μηχανάκι πάει καλά. Δεν αποκλείεται να έπαιξε ρόλο η αφαίρεση του repeater από το δίκτυο, αφού ίσως κάπου έκανε conflict και πρόσθετε πρόβλημα (το κατάλαβα από ένα roku, στη διάρκεια μετρήσεων και δοκιμών που έκανα στο δίκτυό μου όλες αυτές τις ημέρες). Δεν ξέρω αν κόβεται το wifi σε φάση που δεν το βλέπω, αλλά τουλάχιστον έρχονται εγκαίρως οι ειδοποιήσεις. Αυτό με καίει πάνω απ' όλα.

 

Θα συνεχίσω να το ελέγχω, ελπίζω να λύθηκε το θέμα, αν και είμαι επιφυλακτικός διότι το έχω πει ήδη 2-3 φορές την προηγούμενη εβδομάδα αυτό. Καλημέρα σε όλους, καλή δύναμη.

 

Εγώ αυτό που παρατηρώμε ένα tplink repeater, είναι ότι παλιότερα δεν έκανε τόση ώρα να συνδεθεί το κινητό στη μετάβαση από ρούτερ σε repeater.. Γινόταν ακαριαία, αλλά τώρα κάνα 8αρι δευτερόλεπτα,τα χρειάζεται στην διάρκεια τών οποίων βγαίνει θαυμαστικό στο σήμα του WiFi.. Ίσως το ξαναγυρίσω σε beta,που δεν είχα αυτό το πρόβλημα! Χρόνος για σκότωμα, υπάρχει άπλετος!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήγα κι εγώ για πρώτη φορά σε beta από stable σε αυτή την ενημέρωση. Παρατηρώ μια μικρή βελτίωση στην κατανάλωση μπαταρίας. Πολύ πρόχειρο συμπέρασμα βέβαια, θα δείξει τις επόμενες μέρες πως πάει πραγματικά.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ για πρώτη φορά σε beta από stable σε αυτή την ενημέρωση. Παρατηρώ μια μικρή βελτίωση στην κατανάλωση μπαταρίας. Πολύ πρόχειρο συμπέρασμα βέβαια, θα δείξει τις επόμενες μέρες πως πάει πραγματικά.

Με οxygen updaterτο έκανες; Εγώ έκανα το αντίθετο.. Νομίζω είμαι καλύτερα με stable...

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενημερωση Μαρτιου 2020 πριν απο λιγο

 

Έχει έρθει πολλές μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω oxygen updater κατέβασα το update (full). Πριν 7-8 ώρες βγήκε η αναβάθμιση.

Τσεκαρε κι ενημέρωσε τα + και -..Υπό σκέψη είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με την ένταση του ήχου στις κλήσεις όταν μιλάει με ενσύρματα ακουστικά;

 

Έχω την ένταση στο ελάχιστο και είναι αδύνατο να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά. Είναι υπερβολικά δυνατή και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω oxygen updater κατέβασα το update (full). Πριν 7-8 ώρες βγήκε η αναβάθμιση.

 

Από WiFi πώς την βλέπεις;Από την μέρα που πήγα από beta->stable έχω συχνές αποσυνδέσεις..Με μικρή επιφύλαξη,να προέρχονται από το γενικό μπούκωμα του τηλ/κου συστήματος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω oxygen updater κατέβασα το update (full). Πριν 7-8 ώρες βγήκε η αναβάθμιση.

 

Χρειάστηκε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;Την εγκατέστησα κι όλα φαίνονται κομπλέ..όταν είχα πάει από beta-

>stable,κρασαρε το play store και κάτι άλλο, οπότε είχα κάνει επαναφορά.. Τώρα, λέω να πορευτώ ως έχει, γιατί βαριέμαι το στήσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα πάλι σε beta και το WiFi πάει σφαίρα.. Ευτυχώς!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλιστα. Τα θαύματα κρατούν τρεις μέρες, σε εμένα κράτησαν μόνο μία. Άρχισε πάλι. Ούτε εγώ θεωρώ ότι είναι θέμα κινητού, άλλωστε δεν υπήρχε πρόβλημα μέχρι πρότινος.

 

Πιθανολογώ ότι είναι bug λογισμικού σύμφωνα με τα ανάλογα παράπονα που διάβασα στο φόρουμ της 1+, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Χωρίς αναβάθμιση λογισμικού δεν θα το ξέρω ποτέ. Δεν θεωρώ ότι ψειρίζουμε καμία μαϊμού, το να μην παίρνεις ειδοποιήσεις είναι θεμελιώδες πρόβλημα για οποιαδήποτε φορητή συσκευή. Αν ήταν να αποκτήσω ένα Νόκια 3310, δεν χρειαζόταν να πληρώσω μισό μηνιάτικο :)

 

Εγώ γύρισα σε beta και σώθηκα... Το WiFi δεν κάνει καμία αποσύνδεση.. Επίσης,δεν βγάζει το θαυμαστικό δίπλα στο WiFi,όταν κινούμαι από το ρούτερ προς το repeater.. πιστεύω να είναι θέμα της stable..Για τσεκαρε..

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα ήδη, ο συνδυασμός αφαίρεσης δικαιωμάτων από διάφορες εφαρμογές και ο επανέλεγχος του δικτύου μου έπαιξαν ρόλο. Δεν χάνω πια ειδοποιήσεις. Σιγά-σιγά μάλιστα επαναφέρω τις ειδικές ρυθμίσεις που είχα κάνει (όσες θυμάμαι τουλάχιστον) για να δω μήπως κάποια από αυτές έπαιξε ρόλο. Πλέον όλα δουλεύουν όπως πρέπει, ελπίζω να συνεχίσει έτσι διότι το κινητό είναι μπόμπα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα ήδη, ο συνδυασμός αφαίρεσης δικαιωμάτων από διάφορες εφαρμογές και ο επανέλεγχος του δικτύου μου έπαιξαν ρόλο. Δεν χάνω πια ειδοποιήσεις. Σιγά-σιγά μάλιστα επαναφέρω τις ειδικές ρυθμίσεις που είχα κάνει (όσες θυμάμαι τουλάχιστον) για να δω μήπως κάποια από αυτές έπαιξε ρόλο. Πλέον όλα δουλεύουν όπως πρέπει, ελπίζω να συνεχίσει έτσι διότι το κινητό είναι μπόμπα.

Είσαι σε stable ή beta?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε stable ή beta?

 

Εχμ... δεν ξέρω :lol:

 

Είμαι σε Oxygen 10.3.2. Να υποθέσω ότι είναι stable; Δεν βλέπω να γράφει πουθενά beta.

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... δεν ξέρω :lol:

 

 

 

Είμαι σε Oxygen 10.3.2. Να υποθέσω ότι είναι stable; Δεν βλέπω να γράφει πουθενά beta.

Stable είσαι ναι και γενικά σαν ρομ είναι πολύ καλή και σταθερή

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stable είσαι ναι και γενικά σαν ρομ είναι πολύ καλή και σταθερή

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Εγώ, επειδή έπαιξα ανάμεσα στις δύο, θωρώ ότι η beta υπερτερεί.. Ειδικά σε θέματα μπαταρίας και συνδεσιμότητας..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει call recorder στην ενσωματωμένη εφαρμογή τηλεφώνου; Βλέπω στο φόρουμ της op ότι σε κάποιες χώρες είναι μέσα στην stock εφαρμογή, στις ρυθμίσεις της εφαρμογής τηλεφώνου πάνω από τις "γρήγορες απαντήσεις"!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει call recorder στην ενσωματωμένη εφαρμογή τηλεφώνου; Βλέπω στο φόρουμ της op ότι σε κάποιες χώρες είναι μέσα στην stock εφαρμογή, στις ρυθμίσεις της εφαρμογής τηλεφώνου πάνω από τις "γρήγορες απαντήσεις"!
Υπήρχε αλλά αφαιρέθηκε με το A10 νομίζω. Λόγω ευρωπαϊκών νομοθεσιών.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Υπάρχει call recorder στην ενσωματωμένη εφαρμογή τηλεφώνου; Βλέπω στο φόρουμ της op ότι σε κάποιες χώρες είναι μέσα στην stock εφαρμογή, στις ρυθμίσεις της εφαρμογής τηλεφώνου πάνω από τις "γρήγορες απαντήσεις"!

 

Μόνο με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λέει ο baiosss. Η 10αρα σε κανένα κινητό που κυκλοφορεί επίσημα σε Ευρώπη και Αμερική δεν έχει Call Recorder.

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..Στο mate 10 Pro,που πούλησα,είχα περάσει χωρίς ροοτ εφαρμογή της Huawei,που έκανε δουλίτσα..Δεν καίγομαι κιόλας, απλά το σκαλίζω, ένεκεν του ατελείωτου χρόνου για σκότωμα!
Link to comment
Share on other sites

Όπως το λέει ο baiosss. Η 10αρα σε κανένα κινητό που κυκλοφορεί επίσημα σε Ευρώπη και Αμερική δεν έχει Call Recorder.

 

from my 1+6t

 

Πότε είχε στην Ευρώπη? Από το 5t που είχα μόνο με ρουτ γινόταν

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/m4oFaugWUsPNUyB38

Έκανα αυτά κι είμαι με 51% μπαταρία και 5 ώρες οθόνη..Με αντίστοιχη χρήση ,τις προηγούμενες μέρες θα ήμουν 3.5 ώρες οθόνη...Για τσεκαρετε!

Edited by rapsodos1979_
Αλλαγή φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/m4oFaugWUsPNUyB38

Έκανα αυτά κι είμαι με 51% μπαταρία και 5 ώρες οθόνη..Με αντίστοιχη χρήση ,τις προηγούμενες μέρες θα ήμουν 3.5 ώρες οθόνη...Για τσεκαρετε!

 

8 ώρες οθόνη.. perfect!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...