Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι σε φάση μεταπηδησης από OnePlus 6t στο mate20 pro.. Αξίζει να δώσω διαφορά 120€,για ανταλλαγή;;

Μόνο αν είσαι τρελός.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόνο αν είσαι τρελός.

 

Ααα.. Κάνω πατάτα, λες; Ήμουν καιρό με Huawei mate 10 pro και γούσταρα.. Με ναυριαζει το κουμπί ου ήχου στα πλάγια του 6t,η selfie, η εφαρμογή καιρού που δεν ανανεώνεται, το ακουστικό που πρέπει να κεντράρεις το αυτί για ν'ακουσεις... Από την άλλη το mate 20 pro έχει τεράστιο notch και λίγο επίφοβη edge οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιος με ρουτ που να εχει βαλει την εφαρμογη του Τζοκερ και να παιζει? παροτι την εχω επιλεξει στο Magisk Hide πάλι το καταλαβαινει και δεν μου ανοιγει.

 

μπορω να κανω κατι?

Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιος με ρουτ που να εχει βαλει την εφαρμογη του Τζοκερ και να παιζει? παροτι την εχω επιλεξει στο Magisk Hide πάλι το καταλαβαινει και δεν μου ανοιγει.

 

 

 

μπορω να κανω κατι?

Δεν παίζει με ρουτ...μια χαρά βλακεία ...τραπεζικές εφαρμογές και tap and pay δουλεύουν και το τζόκερ δεν ...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω τον φορτιστή, κάνει έναν ήχο κατά τη σύνδεση.. Υπάρχει τρόπος να τον απεργοποιησω;;
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ήχος και δόνηση στο τελευταίο πας και το βγάζεις.

Καλημέρα.

Εσύ δηλαδή, εάν το κλείσεις αυτό, σταματάει η δόνηση στο ξεκλείδωμα; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες.. τελευταίο σε εμένα είναι το"δόνηση κατά το άγγιγμα" το οποίο το έχω απενεργοποίησει.. Ούτε στους ήχους συστήματος έχω κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Περί συζήτησης που είχαμε για κάμερα, προτιματε ολοι την Gcam;

Για φωτογραφίες portrait & normal χρησιμοποιώ gcam για βίντεο, πανόραμα, αργή κίνηση χρησιμοποιώ την native εφαρμογή. Για νύχτα μια είναι η επιλογή.... Gcam

Link to comment
Share on other sites

Για φωτογραφίες portrait & normal χρησιμοποιώ gcam για βίντεο, πανόραμα, αργή κίνηση χρησιμοποιώ την native εφαρμογή. Για νύχτα μια είναι η επιλογή.... Gcam

 

Όντως το βίντεο της stock είναι καλύτερο... Απλά η gcam μου κρασαρει σε κάνα δύο λειτουργίες.. κατέβασα την τελευταία από telegram 7.2_GCam_Burial_vB_03.03.20.apk

73.5 MB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Είναι καλό να το γυρίσω απο beta σε stable? Τρώει κάτι σκάλωματα σε browser, Viber και αλλού..Την 10αρα την πέρασα clean..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί σε SIP account; Μου βγάζει registration unsuccessful τόσο μέσα από τον dialer όσο και μέσα από άλλη εφαρμογή που δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί σε SIP account; Μου βγάζει registration unsuccessful τόσο μέσα από τον dialer όσο και μέσα από άλλη εφαρμογή που δοκίμασα.

 

Με callingcredit λειτουργεί οκ σε OnePlus 7 pro, και από dialer και από την εφαρμογή της callingcredit

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε beta και τελευταία τρώει πολύ σκάλωμα σε viber, chrome ακόμα και στην εφαρμογή της κάμερας..Αν το γυρίσω σε stable,θα γίνει τίποτα ή φταίει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς κάποιον custom kernel στο κινητό; Έχω μερικές ερωτήσεις, έχουν αρχίσει να με τρώνε τα χέρια μου πάλι :X Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς κάποιον custom kernel στο κινητό; Έχω μερικές ερωτήσεις, έχουν αρχίσει να με τρώνε τα χέρια μου πάλι :X

 

Omega, μην προσπαθησεις να δοκιμασεις κανεναν αλλο. τρομερος developer με τρομερο αποτελεσμα (κερνελ). Μπαταρια ταχυτητα σταθεροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Omega, μην προσπαθησεις να δοκιμασεις κανεναν αλλο. τρομερος developer με τρομερο αποτελεσμα (κερνελ). Μπαταρια ταχυτητα σταθεροτητα.

 

Με stock ή custom ROM είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από το beta to stable..Ενώ είχα κάνει backup,δεν το βρίσκω...Και τώρα,που προσπαθώ να φτιάξω καινούργιο, με έχει συνέχεια στην αναμονή! Αυτό, λογικά,δεν έπρεπε να το βρω στο Google drive?
Link to comment
Share on other sites

Με έχει ζορίσει πολύ τελευταία το wifi. Αν αφήσω idle το κινητό για λίγη ώρα, ίσως 15-20 λεπτά αλλά δεν μπορώ να το υπολογίσω ακριβώς, αποσυνδέεται από το wifi. Ανοίγω το κινητό ξανά, η σύνδεση στο wifi είναι εκεί αλλά γράφει "Συνδεδεμένο, χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ". Διαπιστώνω ότι στο φόρουμ του 6Τ έχει πολλά ίδια θέματα.

 

Εννοείται ότι βελτιστοποίηση μπαταρίας, εξοικονόμηση, wifi optimisation κλπ κόλπα έχουν φτιαχτεί όπως πρέπει. Το πρόβλημα ίσως είναι bug της τελευταίας αναβάθμισης, αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν έχει κάποιος από εσάς ανάλογο πρόβλημα. Παίζω με 10.3.2 και δεν έχει κάποια αναβάθμιση αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες μετέβη από beta σε stable, αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. Είμαστε στην ίδια έκδοση!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο ιδιωτικό DNS; Αν ναι, βάλε τη ρύθμιση στο αυτόματο και ξανατσέκαρε τι θα κάνει. Μου έκανε το ίδιο ξαφνικά ένα πρωί (συνδεδεμένο στο WiFi αλλά χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ) και έφταιγε το dns του AdGuard που είχα βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω να μη μπορώ να κάνω αντίγραφο ασφαλείας, μέσω των ρυθμίσεων..Είναι σε αναμονή και δε μπορώ να επιλέξω:'"αντίγραφο ασφαλείας τώρα"..Είναι γκριζαρισμενο..
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παίδες.

 

Εγώ χθες μετέβη από beta σε stable, αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι.. Είμαστε στην ίδια έκδοση!

 

Πολύ πρόσφατα το παρατήρησα, είναι-δεν είναι δέκα μέρες. Αλλά τώρα που είμαστε εργαζόμαστε πια από το σπίτι, η έλλειψη ειδοποιήσεων είναι μεγάλο πρόβλημα. Ειδικά για εμένα που πρέπει να συνεργάζομαι με διευρυμένη ομάδα και δεν αρκεί ο υπολογιστής για να έχω επικοινωνία με όλες τις εφαρμογές!

 

Έχεις κάποιο ιδιωτικό DNS; Αν ναι, βάλε τη ρύθμιση στο αυτόματο και ξανατσέκαρε τι θα κάνει. Μου έκανε το ίδιο ξαφνικά ένα πρωί (συνδεδεμένο στο WiFi αλλά χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ) και έφταιγε το dns του AdGuard που είχα βάλει.

 

Χρησιμοποιώ 1.1.1.1 και 1.0.0.1 στο ρούτερ, τώρα είδα ότι το ιδιωτικό dns ήταν στο "ανενεργό". Το γύρισα στο αυτόματο για να δω τι θα κάνει. Στις σύνθετες ρυθμίσεις του δικού μου δεν είχα πειράξει κάτι, ήταν (και παραμένει) στον αυτόματο συντονισμό, σε DHCP και χρήση τυχαίας MAC address. Όμως το γύρισα σε στατική ΙΡ, με χρήση της MAC που έχει η συσκευή και έβαλα τους dns του ρούτερ για να δω τι παίζει.

 

Δεν μου τα λέει καλά η κινητάρα, δεν θα ζοριστώ πολύ να το στείλω για επιστροφή. Είναι κρίμα να φύγει από τα χέρια μου, το αγάπησα, αλλά αν υπάρχει θέμα δεν θα ζοριστώ καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...