Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια στιγμή πάλι θα αλλάξει. Ρυθμίσεις - WiFi και Internet - WiFi - πατάς πάνω στο ρούτερ που είσαι συνδεδεμένος και από τις σύνθετες ρυθμίσεις στο απόρρητο επιλέγεις χρήση MAC συσκευής και όχι χρήση τυχαίου που είναι η προεπιλογή

 

H default MAC της συσκευής αλλαξε.

Η χρηση τυχαιας mac ειναι αλλη επιλογη (fake)

Ισως επειδη ειχε προβλημα με την συνδεση στα 5ghz εγινε αυτη η αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές Γιορτές :)

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στην 10 ... Τι εντυπώσεις σας έχει αφήσει μέχρι σήμερα ?

Κάμερα - Μπαταρία ? έχουν καμία αλλαγή ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και καλές Γιορτές :)

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση στην 10 ... Τι εντυπώσεις σας έχει αφήσει μέχρι σήμερα ?

Κάμερα - Μπαταρία ? έχουν καμία αλλαγή ?

Η 10.0.3 μια χαρά, έχει φτάσει στα στάνταρ της 9

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αντάπτορα που ταυτόχρονα να φορτίζει και να λειτουργούν τα ακουστικά; ή από default είναι αδύνατον;

 

Πήρα ένα από aliexpress που έλεγε ότι το κάνει αυτό αλλά παπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχει καταφέρει κάποιος να εγκαταστήσει το android auto; Πρόσφατα ένας φίλος μου που έχει το 7t μου είπε ότι δεν τα κατάφερε. προσπάθησα και εγώ αλλά τίποτα. Στης γυναίκας του το κινητό (huwaei) το εγκατέστησε κανονικά. Έψαξα λίγο και στο community αλλά δεν γράφουν κάτι ή τουλάχιστον δεν το βρήκα εγώ.

Το έχει εγκαταστήσει κάποιος ή γνωρίζει τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχει καταφέρει κάποιος να εγκαταστήσει το android auto; Πρόσφατα ένας φίλος μου που έχει το 7t μου είπε ότι δεν τα κατάφερε. προσπάθησα και εγώ αλλά τίποτα. Στης γυναίκας του το κινητό (huwaei) το εγκατέστησε κανονικά. Έψαξα λίγο και στο community αλλά δεν γράφουν κάτι ή τουλάχιστον δεν το βρήκα εγώ.

Το έχει εγκαταστήσει κάποιος ή γνωρίζει τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ

 

Μέχρι και την oxygen 9.0.17 (Pie) το εγκαθιστούσα μέσω apkmiror.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-4-9-5949-release/

Με την oxygen 10.3 (Q) το android auto είναι προεγκατεστημένο.

Edited by AKOBITES
OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Τέλεια. Δεν εμφανίζεται όμως κάποιο εικονίδιο έτσι; απλά υπάρχει για τη σύνδεση των 2 συσκευών;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Τέλεια. Δεν εμφανίζεται όμως κάποιο εικονίδιο έτσι; απλά υπάρχει για τη σύνδεση των 2 συσκευών;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Εμένα μου εμφανίζει το εικονίδιο της εφαρμογής android auto κανονικά.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίζει το εικονίδιο της εφαρμογής android auto κανονικά.

 

Και εμένα το ίδιο στην 10.3,δουλευει κανονικότατα

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς αντάπτορα που ταυτόχρονα να φορτίζει και να λειτουργούν τα ακουστικά; ή από default είναι αδύνατον;

 

Πήρα ένα από aliexpress που έλεγε ότι το κάνει αυτό αλλά παπαλα.

Παιδιά συγνώμη που ξανά ρωτάω. Κανείς δεν το έχει δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο στην 10.3,δουλευει κανονικότατα
Τι να πω. Ούτε εμένα ούτε του φίλου μ που έχει το 7t εμφανίζεται το εικονίδιο. Ξέρεις κανείς τίποτα;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Ούτε εμένα ούτε του φίλου μ που έχει το 7t εμφανίζεται το εικονίδιο. Ξέρεις κανείς τίποτα;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Κατέβασε και πέρασε το apk. Το είχα γράψει σε ένα post πριν τα Χριστούγεννα. Κάνε ένα search.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7921928#post7921928

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 6αρι, στις εφαρμογές εικονίδιο δεν έχει, αν όμως το ψάξεις από τις ρυθμίσεις θα βρεις τα παρακάτω... 1bd97580aacb756215d2829c23262100.jpg39bd50b696dfda2d067cd472f256432a.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 6αρι, στις εφαρμογές εικονίδιο δεν έχει, αν όμως το ψάξεις από τις ρυθμίσεις θα βρεις τα παρακάτω... 1bd97580aacb756215d2829c23262100.jpg39bd50b696dfda2d067cd472f256432a.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου, έχει προεγκατεστημένα τα απαραίτητα της εφαρμογής για να συνδεθεί. Δεν έχει την εφαρμογή προεγκατεστημένη. Εγώ που το έχω εγκατεστημένο η εφαρμογή έχει χωρητικότητα περίπου 200 mb. Όταν θα εγκατασταθεί το apk, θα παίξει.

Εσύ τη χρησιμοποιείς; Συνδέεται και παίζει στο αυτοκίνητο σου;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το apk αλλά δεν μ αφήνει. Μου πετάει μήνυμα. Δοκίμασα διαφορά apk. Και απλά αναφέρατε ότι είναι εγκατεστημένο. Αλλά εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ στο αυτοκίνητο.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχει προεγκατεστημένα τα απαραίτητα της εφαρμογής για να συνδεθεί. Δεν έχει την εφαρμογή προεγκατεστημένη. Εγώ που το έχω εγκατεστημένο η εφαρμογή έχει χωρητικότητα περίπου 200 mb. Όταν θα εγκατασταθεί το apk, θα παίξει.

Εσύ τη χρησιμοποιείς; Συνδέεται και παίζει στο αυτοκίνητο σου;

Όχι, δεν τη χρησιμοποιώ την εφαρμογή, εγώ έχω ένα Sony Radio/CD με ΒΤ και δεν τη χρειάστηκα ποτέ…μπορεί να έχεις δίκιο, δε γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να εγκαταστήσω το apk αλλά δεν μ αφήνει. Μου πετάει μήνυμα. Δοκίμασα διαφορά apk. Και απλά αναφέρατε ότι είναι εγκατεστημένο. Αλλά εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ στο αυτοκίνητο.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Μπορείς να κάνεις ένα screenshot το μήνυμα;

Εμένα μου παίζει σε δύο αυτοκίνητα με το apk που περιέχει το link.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από το λινκ που έδωσε ο yiangoun. Και με άλλα όμως apk μου κάνει το ίδιο.... 3b4b5511723a666fe80e6391fa9bb6ea.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

To link του yiangoun χρησιμοποιησα και εγω και μου δουλευει.Μήπως δεν κατεβάζεις την σωστή έκδοση για το κινητό σου?Γιατι είχα δοκιμάσει 4-5 διαφορετικές εκδόσεις μέχρι να πετύχω την σωστή...

Android auto έχει το αμάξι σου?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και προσπάθησα να εγκαταστήσω όλα τα apk από το link. Όμως το ίδιο μήνυμα σε όλα.

Ναι έχει το αυτοκίνητο μου.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά είπε κ ο φίλος παραπάνω μην ψάχνετε εφαρμογή. Μόνο από τις ρυθμίσεις. Εγώ το έκανα ως εξής: Ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->android auto & απεγκατάσταση όλων των ενημερώσεων. Έπειτα κατέβασμα και εγκατάσταση της έκδοσης 4.6.593333. Απ' όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει η συγκεκριμένη λειτουργεί απροβλημάτιστα τουλάχιστον στο δικό μου αμάξι (Opel astra k).
Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά είπε κ ο φίλος παραπάνω μην ψάχνετε εφαρμογή. Μόνο από τις ρυθμίσεις. Εγώ το έκανα ως εξής: Ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->android auto & απεγκατάσταση όλων των ενημερώσεων. Έπειτα κατέβασμα και εγκατάσταση της έκδοσης 4.6.593333. Απ' όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει η συγκεκριμένη λειτουργεί απροβλημάτιστα τουλάχιστον στο δικό μου αμάξι (Opel astra k).

 

Αυτό που προτείνεις μαλλον είμαι το σωστό.

Εμένα λογικά μου παίζει γιατί ήρθα με την εφαρμογή φορεμένη από το 9 στο 10.

Αν ήρθες στο 10 χωρίς την εφαρμογή, κάνε αυτό που προτείνει ο φίλος εδώ.

Απεγκατάσταση, κατέβασμα το apk στο link που έχω ποστάρει παραπανω, εγκατάσταση ( πριν την εγκατάσταση θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την εγκατάσταση μη ασφαλών εφαρμογών, εκτός playstore).

Το αν έχει το αυτοκίνητο Android auto ή όχι, αφορά το επόμενο βήμα. Θα πρέπει η εφαρμογή να παίζει στο κινητό σου πρώτα, για να κουμπωσεις μετα με το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις Beta 4 και να εχει κανει ρουτ; με κανεναν file manager δεν εχω πληρη προσβαση στα αρχεια συστηματος να κανω οτι θελω, μου βγαζει errors και δεν καταλαβαινω γιατι.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ηρθα στην ομάδα.. Ερώτηση: Εφαρμογή για μουσική έχει εγκατεστημένη; Κάποιο τιπ για το ψάρι; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...