Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μόνο ενοχλητικό στην κατά τα άλλα καλή 10.0.1 είναι το δάχτυλικο αποτύπωμα το οποίο αργεί λιγο και είναι στα όρια του ενοχλητικού, έχουμε μήπως καμία πρόταση για να καλυτερευσει λίγο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσωπικά ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το face unlock εδώ και 1 μήνα και από τότε ηρέμησα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μάλλον θα κάνω το ίδιο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η πιο σταθερή gcam για 10.0.1. Έχω δοκιμάσει μερικές, αλλά έχουν θεματάκια

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η πιο σταθερή gcam για 10.0.1. Έχω δοκιμάσει μερικές, αλλά έχουν θεματάκια

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Και εγώ το ίδιο ήθελα να ρωτήσω, δοκίμασα 3-4 αλλά όλες κάπου έχουν ένα-δυο θεματακια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 10.1 ΟΤΑ θα έρθει το 2022,αν την περάσω με το oxygen updater, θα έχω μελλοντικά προβλήματα αναβάθμισης;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 10.1 ΟΤΑ θα έρθει το 2022,αν την περάσω με το oxygen updater, θα έχω μελλοντικά προβλήματα αναβάθμισης;

 

Κάνε update μόνος σου κατεβάζοντας το επίσημο full zip από την oneplus. Προσωπικά αυτό έκανα.

Δες αυτό το ποστ (#170) έχει όλη τη διαδικασία. Πιο απλά δε γίνεται.

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-10-0-1-for-the-oneplus-6-and-6t.1142866/page-9#post-21108918

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η 10.1 ΟΤΑ θα έρθει το 2022,αν την περάσω με το oxygen updater, θα έχω μελλοντικά προβλήματα αναβάθμισης;

 

Κάνε update μόνος σου κατεβάζοντας το επίσημο full zip από την oneplus. Προσωπικά αυτό έκανα.

Δες αυτό το ποστ (#170) έχει όλη τη διαδικασία. Πιο απλά δε γίνεται.

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-10-0-1-for-the-oneplus-6-and-6t.1142866/page-9#post-21108918

 

 

Γίνεται πιο απλά :)

κατέβασε από το Oxugen updater, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

και η εφαρμογή από την Oneplus κατεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε update μόνος σου κατεβάζοντας το επίσημο full zip από την oneplus. Προσωπικά αυτό έκανα.

Δες αυτό το ποστ (#170) έχει όλη τη διαδικασία. Πιο απλά δε γίνεται.

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-10-0-1-for-the-oneplus-6-and-6t.1142866/page-9#post-21108918

 

Γίνεται πιο απλά :)

κατέβασε από το Oxugen updater, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

και η εφαρμογή από την Oneplus κατεβάζει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,το έκανα και όλα οκ...Μερικές παρατηρήσεις όσον αφορά την 10...

-το fingerprint reader για τα μπάζα,πιο αργό πεθαίνεις.Ευτυχώς που το face unlock δουλευει άψογα

-δεν είμαι σίγουρος,μπορεί να είναι placebo effect αλλά έχω την εντύπωση πως έκαναν πιο φωτεινή την οθόνη...?

-touch και scrolling αέρας

-μπαταρία είναι νωρίς να πώ ακόμα,αλλά μεχρι στιγμής όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 10. Αν εξαιρέσω το fingerprint scanner με το οποίο όμως ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένος, σε όλη την εμπειρία υπάρχει μια βελτίωση. Το touch και scrolling έγινε απλά τέλειο. Η οθόνη κι εμένα μου φαίνεται πιο φωτεινή. Στη μπαταρία βλέπω επίσης μια βελτίωση, αλλά ίσως είναι επειδή έκανα factory reset που είχα να κάνω ένα χρόνο.

 

Όλο λέω να πάω στο καινούριο OnePlus, αλλά μετά δε βλέπω το λόγο με τόση καλή εμπειρία χρήσης που ακόμη έχουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,το έκανα και όλα οκ...Μερικές παρατηρήσεις όσον αφορά την 10...

-το fingerprint reader για τα μπάζα,πιο αργό πεθαίνεις.Ευτυχώς που το face unlock δουλευει άψογα

-δεν είμαι σίγουρος,μπορεί να είναι placebo effect αλλά έχω την εντύπωση πως έκαναν πιο φωτεινή την οθόνη...?

-touch και scrolling αέρας

-μπαταρία είναι νωρίς να πώ ακόμα,αλλά μεχρι στιγμής όλα οκ

 

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την 10. Αν εξαιρέσω το fingerprint scanner με το οποίο όμως ποτέ δεν ήμουν ευχαριστημένος, σε όλη την εμπειρία υπάρχει μια βελτίωση. Το touch και scrolling έγινε απλά τέλειο. Η οθόνη κι εμένα μου φαίνεται πιο φωτεινή. Στη μπαταρία βλέπω επίσης μια βελτίωση, αλλά ίσως είναι επειδή έκανα factory reset που είχα να κάνω ένα χρόνο.

 

Όλο λέω να πάω στο καινούριο OnePlus, αλλά μετά δε βλέπω το λόγο με τόση καλή εμπειρία χρήσης που ακόμη έχουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Σχετικά με το Fingerprint reader, εδώ και δύο ημέρες δε μου ξεκλείδωνε με την καμία.

Το μήνυμα που έβγαζε ήταν ότι κράτησά το δάχτυλό μου πολύ λίγο πάνω από τον αισθητήρα.

Φυσικά αυτό δε συνέβαινε και μου το έβγαζε ακόμη και αν κρατούσα ακίνητο το δάχτυλο για πάνω από 2''.

Μετά από ένα restart ξαναήρθε στα ίσια του.

 

Tip. Στα 5 δαχτυλικά αποτυπώματα που μπορεί να αποθηκεύσει έχω βάλει:

Το δεξί αντίχειρα 3 φορές, από άλλη γωνία

Και τον δείκτη του άλλου χεριού από δύο γωνίες.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ και έστρωσε και εμένα με ρεσταρτ. Γενικά όπως έχω ξαναγράψει, με τελείως γυμνή οθόνη θα δείτε τεράστια διαφορά προς το καλύτερο . Με ζελατίνα λίγο χειρότερα και με τζαμί θα χαρακτήριζα το ξεκλείδωμα κακο και εκνευριστικό

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάθει και εγώ και έστρωσε και εμένα με ρεσταρτ. Γενικά όπως έχω ξαναγράψει, με τελείως γυμνή οθόνη θα δείτε τεράστια διαφορά προς το καλύτερο . Με ζελατίνα λίγο χειρότερα και με τζαμί θα χαρακτήριζα το ξεκλείδωμα κακο και εκνευριστικό

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Συμφωνώ ως την αρχή. Γενικά ένας κανόνας είναι ότι όταν αλλάζουμε επιφάνεια προστασίας της οθόνης ή την αφαιρούμε τελείως, τότε πρέπει να καταχωρούμε ξανά το αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε νέο update στη stable σε 10.3.0. Πολλές διορθώσεις και βελτίωση του δαχτυλικού τα κύρια σημεία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ερώτηση. Με επαναφορά ρυθμίσεων από το recovery, χάνω και το backup που έχω κάνει μέσω του OP Switch ή όχι; Αν ναι, πώς μπορώ να το κρατήσω για να το επαναφέρω μετά το update, χωρίς να χρειάζομαι pc;
Link to comment
Share on other sites

Ποια 10.3.0;

 

Εγώ ακόμα στην 9.0.17 oxygen είμαι και δεν μου βγάζει ενημέρωση.

 

Πόσο καιρό έχει που είστε στην 10;

Link to comment
Share on other sites

Ποια 10.3.0;

 

Εγώ ακόμα στην 9.0.17 oxygen είμαι και δεν μου βγάζει ενημέρωση.

 

Πόσο καιρό έχει που είστε στην 10;

 

αν το ψαξεις με oxygen updater θα στο βγαλει...αλλιως μπορει να περιμενεις πολυ καιρο ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλή η αναβάθμιση, βελτιώνει αρκετά πράγματα, το ακαριαιο ξεκλείδωμα πάντως νομίζω το χάσαμε για πάντα....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το δαχτυλικο δεν είναι τόσο κακό. Με clean install ξεκλειδώνει ίσως και ελάχιστα καλύτερα από πρίν. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται. Και έχω μόνο ένα αποτύπωμα αποθηκευμένο.
Link to comment
Share on other sites

Ηλθε με ΟΤΑ η 10.3

Ολα πολυ καλα μεχρι στιγμης.

Το μονο προβλημα ηταν η αλλαγη της MAC address , και δεν μπορουσε να συνδεθει στο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Ηλθε με ΟΤΑ η 10.3

Ολα πολυ καλα μεχρι στιγμης.

Το μονο προβλημα ηταν η αλλαγη της MAC address , και δεν μπορουσε να συνδεθει στο wifi.

 

εγω δεν αντιμετωπισα κανενα τετοιο προβλημα....δεν νομιζω οτι αλλαξε η MAC Address μου...νομιζω(αν δεν λεω βλακειες) οτι αυτο ειναι θεμα hardware και δεν αλλαζει μονο αν αλλαξει ο ανταπτορας

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν αντιμετωπισα κανενα τετοιο προβλημα....δεν νομιζω οτι αλλαξε η MAC Address μου...νομιζω(αν δεν λεω βλακειες) οτι αυτο ειναι θεμα hardware και δεν αλλαζει μονο αν αλλαξει ο ανταπτορας

Και ομως αλλαξε,(το διασταυρωσα και με αλλους).

Στο router εχω mac security,και μολις εβαλα την νεα mac ολα ok.

(MAC addresses—sometimes referred to as physical or hardware addresses—are assigned in the factory, but you can usually change the addresses in software)

Link to comment
Share on other sites

Και ομως αλλαξε,(το διασταυρωσα και με αλλους).

Στο router εχω mac security,και μολις εβαλα την νεα mac ολα ok.

(MAC addresses—sometimes referred to as physical or hardware addresses—are assigned in the factory, but you can usually change the addresses in software)

 

οσο ζεις μαθαινεις....

Link to comment
Share on other sites

Και ομως αλλαξε,(το διασταυρωσα και με αλλους).

Στο router εχω mac security,και μολις εβαλα την νεα mac ολα ok.

(MAC addresses—sometimes referred to as physical or hardware addresses—are assigned in the factory, but you can usually change the addresses in software)

 

Κάποια στιγμή πάλι θα αλλάξει. Ρυθμίσεις - WiFi και Internet - WiFi - πατάς πάνω στο ρούτερ που είσαι συνδεδεμένος και από τις σύνθετες ρυθμίσεις στο απόρρητο επιλέγεις χρήση MAC συσκευής και όχι χρήση τυχαίου που είναι η προεπιλογή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...