Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά. Χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή messages της Google? Την έβαλα με σκοπό να εκμεταλλευομαι την υπηρεσία των μηνυμάτων μέσω ίντερνετ. Έχω όμως θέμα. Ενώ στην αρχή κανονικά αναγνωρίζει τα πάντα. Μετά από λίγο καιρό σταματάει να λειτουργεί η επιλογή αποστολής μηνυμάτων μέσω ίντερνετ.

Γνωρίζετε τίποτα;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολύς κόσμος έχει βάλει skin στην πλάτη της συσκευής. Αξίζει να βάλω, τι λέτε εσείς; Έχω θήκη της OP στο κινητό αλλά με skin φαίνεται πολύ ομορφότερο απ' ότι βλέπω σε φωτογραφίες κλπ. Για όποιον γνωρίζει, σε περίπτωση αφαίρεσης, βγαίνει εύκολα και καθαρά το skin;

Σκέφτομαι από Gadgetshieldz, ένα από τα δύο απ' τα special που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολύς κόσμος έχει βάλει skin στην πλάτη της συσκευής. Αξίζει να βάλω, τι λέτε εσείς; Έχω θήκη της OP στο κινητό αλλά με skin φαίνεται πολύ ομορφότερο απ' ότι βλέπω σε φωτογραφίες κλπ. Για όποιον γνωρίζει, σε περίπτωση αφαίρεσης, βγαίνει εύκολα και καθαρά το skin;

Σκέφτομαι από Gadgetshieldz, ένα από τα δύο απ' τα special που έχει.

 

Φοράω στο προηγούμενο καθώς και σε αυτό το κινητό slickwraps skins. Για να μπει θέλει κάποια επιμέλεια. Όταν το βαρεθείς το βγάζεις απλώς τραβώντας το. Δεν αφήνει υπολείμματα.

Εγώ κάθε εξάμηνο αλλάζω ένα.

Είναι μόνο για ομορφιά. Από προστασία προσφέρει μόνο αντιχαρακτική.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Οταν το τηλέφωνο ειναι στην αναμονή και πατάω πάνω στην κενη οθόνη μια φορά μου βγάζει ωρα, ημερομηνία επίπεδο μπαταρίας και τυχόν ειδοποιήσεις που έχω και φυσικά κατω το δακτυλικό αποτύπωμα για να το ξεκλειδώσω. Παρακάμπτεται το επίπεδο αυτό ώστε να πατάω μια φορά το power να βλέπω την οθόνη κλειδώματος και να ξεκλειδώνω ?
Link to comment
Share on other sites

Εξακουλουθει να μην λειτουργει η εφαρμογη... (PlusBeat)...

 

Τις 2 ρυθμισεις που φαινονται πανω πανω τις εχεις φτιαξει?

 

Εγω ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να διορθωσω το εξης.... (παλι με το plusbeat)

Οταν μου ερχεται μνμ απο το messenger και δεν το ανοιγω απο το κινητο αλλα απο τον υπολογιστη, σβηνει μεν το μηνυμα απο τις ειδοποιησεις αλλα συνεχιζει να υπαρχει ειδοποιηση για την "ενεργη συνομιλια". Και οταν ξεκλειδωνω το κινητο ειναι πια εξαφανισμενη και αυτη χωρις να κανω κατι. Μεχρι ομως να το ξεκλειδωσω εστω μια φορα η ειδοποιηση παραμενει.

Φανταζομαι δεν υπαρχει τροπος να το αποφευγω και αυτο αλλα ειπα να κανω μια ερωτηση....

Link to comment
Share on other sites

Απο σκιν μόνο Dbrand η διαφορά σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι χαώδης.

 

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο για το 1+6t; Ποιες είναι οι διαφορές;

 

Το ρωτάω γιατί αυτό που λες ίσως να ισχύει για τα iPhone, επειδή τα dbrand προσφέρουν και πλάγια επικάλυψη. Για το δικό μας όμως δεν ισχύει αυτό, οπότε όλα είναι στην ίδια κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο για το 1+6t; Ποιες είναι οι διαφορές;

 

Το ρωτάω γιατί αυτό που λες ίσως να ισχύει για τα iPhone, επειδή τα dbrand προσφέρουν και πλάγια επικάλυψη. Για το δικό μας όμως δεν ισχύει αυτό, οπότε όλα είναι στην ίδια κατηγορία.

 

Αν καταλαβαίνω σωστά αυτό που λες, της Gadgetshieldz που ανέφερα παραπάνω, προσφέρει και πλάγια κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο για το 1+6t; Ποιες είναι οι διαφορές;

 

Το ρωτάω γιατί αυτό που λες ίσως να ισχύει για τα iPhone, επειδή τα dbrand προσφέρουν και πλάγια επικάλυψη. Για το δικό μας όμως δεν ισχύει αυτό, οπότε όλα είναι στην ίδια κατηγορία.

Έχω δοκιμάσει ναι απο slickwraps και δεν υπάρχει καμία σχέση η διαφορά είναι χαώδης.

Σε πολλές συσκευές όχι μόνο σε αυτό.

Επίσης είναι πολύ πιο εύκολη η τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το black matrix απο dbrand και ειναι καλο, ειδικα με κοκκινες λεπτομερειες. Εχω βαλει και μαυροκοκκινο θεμα στο κινητο και ταιριαζουν γαντι.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά αυτό που λες, της Gadgetshieldz που ανέφερα παραπάνω, προσφέρει και πλάγια κάλυψη.

Πολύ σωστά. Πλάγια κάλυψη από το ίδιο αυτοκόλλητο που κολλάει πίσω, και πρέπει να το λυγίσεις με πιστολάκι.

Ενώ στα slickwraps, τα πλαϊνά έρχονται χωριστά, και θέλει πολύ δουλειά, για να το φέρεις ακριβώς με το πίσω αυτοκόλλητο, ώστε να μην πετάγεται και "σκαλώνει" στο χέρι.

Είναι πολύ ωραία τα gadgetshieldz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω δοκιμάσει ναι απο slickwraps και δεν υπάρχει καμία σχέση η διαφορά είναι χαώδης.

Σε πολλές συσκευές όχι μόνο σε αυτό.

Επίσης είναι πολύ πιο εύκολη η τοποθέτηση.

 

Τι εννοείς με την πιο εύκολη τοποθέτηση. Εγώ το κεντράρω και το κολλάω από πίσω. απλά δουλεύω λίγο τα πλαϊνά με το πιστολάκι.

Το dbrand πως είναι πιο εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο εύκολο γενικά στρώνει πιο ομαλά και είναι πιο smooth.

 

Καλά. Όταν θα δοκιμάσω κάποιο, θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες μέρες. Έχω διαβάσει πάνω από το μισες σελίδες του θέματος. Εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Ανησυχούσα λίγο για το δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά είναι πραγματικά αστραπιαίο και ειδικά με το εφέ του Mc Laren. Ενα κόλπο για όσους δεν το ξέρουν ξαναπερνάς το δάχτυλο δεύτερη φορά (θέλει λίγο κόπο) και πιάνει ακόμα πιο καλά! Αστραπιαίο επίσης face unlock. Το μόνο που είχα ξεχάσει και με ξενερώνει λίγο είναι ότι εδώ και 2 χρόνια είχα xiaomi με aroma rom και δεν είχα διαφημίσεις. Καμία ιδέα πως θα τις απενεργοποιησουμε χωρίς κόπο (root); Κατά τα άλλα όλα τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες μέρες. Έχω διαβάσει πάνω από το μισες σελίδες του θέματος. Εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Ανησυχούσα λίγο για το δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά είναι πραγματικά αστραπιαίο και ειδικά με το εφέ του Mc Laren. Ενα κόλπο για όσους δεν το ξέρουν ξαναπερνάς το δάχτυλο δεύτερη φορά (θέλει λίγο κόπο) και πιάνει ακόμα πιο καλά! Αστραπιαίο επίσης face unlock. Το μόνο που είχα ξεχάσει και με ξενερώνει λίγο είναι ότι εδώ και 2 χρόνια είχα xiaomi με aroma rom και δεν είχα διαφημίσεις. Καμία ιδέα πως θα τις απενεργοποιησουμε χωρίς κόπο (root); Κατά τα άλλα όλα τέλεια.

https://blokada.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα κάτοχος και εγώ εδώ και λίγες μέρες. Έχω διαβάσει πάνω από το μισες σελίδες του θέματος. Εχω να πω μόνο τα καλύτερα. Ανησυχούσα λίγο για το δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά είναι πραγματικά αστραπιαίο και ειδικά με το εφέ του Mc Laren. Ενα κόλπο για όσους δεν το ξέρουν ξαναπερνάς το δάχτυλο δεύτερη φορά (θέλει λίγο κόπο) και πιάνει ακόμα πιο καλά! Αστραπιαίο επίσης face unlock. Το μόνο που είχα ξεχάσει και με ξενερώνει λίγο είναι ότι εδώ και 2 χρόνια είχα xiaomi με aroma rom και δεν είχα διαφημίσεις. Καμία ιδέα πως θα τις απενεργοποιησουμε χωρίς κόπο (root); Κατά τα άλλα όλα τέλεια.

 

Στις ρυθμίσεις για τα δίκτυα στο πεδίο 'ιδιωτικο DNS' βάλε του adguard. dns.adguard.com

Λογικά υπάρχει αυτή η επιλογή στην pie εκτός αν την έχει αφαιρέσει η OnePlus

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις δοκίμασα το blokada και φαίνεται πολύ καλό, ελπίζω να είναι legit.

 

Μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να κάνω fingerprint login in σε browser όπως γίνετε στον samsung browser? (απλά δεν δουλεύει εκτός από samsung)

Edited by apostolos01
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μια επαφή μου στο FB μου έστειλε ένα βίντεο,πάτησα σε αυτό,αλλά πριν ανοίξει το έκλεισα...Με πήγε σε μια άλλη σελίδα που δεν την άνοιξα...Η επαφή είχε χακαριστει...Υπαρχει κάποιος τρόπος να δω αν και εγώ έχω κακόβουλο λογισμικό στην συσκευή;;Ποτέ δεν ανοίγω τέτοια βιντεάκια,απλά έκανα δουλειά και ασυναίσθητα το άνοιξα...Πως μπορώ να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Μια επαφή μου στο FB μου έστειλε ένα βίντεο,πάτησα σε αυτό,αλλά πριν ανοίξει το έκλεισα...Με πήγε σε μια άλλη σελίδα που δεν την άνοιξα...Η επαφή είχε χακαριστει...Υπαρχει κάποιος τρόπος να δω αν και εγώ έχω κακόβουλο λογισμικό στην συσκευή;;Ποτέ δεν ανοίγω τέτοια βιντεάκια,απλά έκανα δουλειά και ασυναίσθητα το άνοιξα...Πως μπορώ να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα;;;

 

Αν δεις κανένα mail που λέει ότι μπορείς να πάρεις πολλά λεφτά από τη Νιγηρία, μην το ανοίξεις, σπαμ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις κανένα mail που λέει ότι μπορείς να πάρεις πολλά λεφτά από τη Νιγηρία, μην το ανοίξεις, σπαμ είναι.

ειναι κι αλλες χωρες στο κολπο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε την εφαρμογή calendar της oneplus?

Έβαλα το calendar της Google πριν από καιρό και τώρα τώρα δεν βρίσκω της oneplus

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: ενώ έχω ενεργοποιημένο το wifi όταν μπαίνω στο σπίτι για παράδειγμα (ή σε άλλο μέρος που έχω κάνει σύνδεση με το wifi) δεν συνδέεται αυτόματα στο wifi. Η σύνδεση συνήθως γίνεται όταν ενεργοποιώ την οθόνη. Το ίδιο πράγμα ακριβώς μου έκανε με ενεργοποιημένες τις επιλογές "Αυτόματη ενεργοποίηση wifi" και "η σάρωση να είναι πάντα διαθέσιμη". Είχε ποτέ κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...