Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω ολους τους φιλους που με βοηθησαν στο θεμα καμερας….και γω το εψαξα λιγο σε ξενα reviews...και ένα κλικ μαλλον καλυτερο το 6Τ …αυτό το mac laren είναι ερωτας….
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ έχω ρουταρει κανονικά και φλασαρω διάφορες rom kernel χωρίς προβλήματα.

Μερικές φορές έχασα τα δεδομένα με το παλιο twrp αλλά τα ίδια γίνονταν και με pixel κλπ, οπότε δεν μου έκανε και εντύπωση.

Βγήκε Beta 4 :)

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Έχω αφήσει τις εποχές του Ρουτ προ πολλού.. Me s7 Edge σ8 plus στη κατοχή μου έχω βρει την ησυχία μου με το one plus όσον αφορά εμπειρία χρήσης κολλήματα και κυρίως μπαταρία.. Θεωρώ πολύ άστοχο ακόμα και στο θέμα φωτογραφικής τα περί s9.. Προτιμώ να έχω update στη συσκευή μου πάρα να περιμένω στα Samsung κάθε χρόνο και ένα..

Δεν τα υποτιμώ τα αγαπάω τα Samsung αλλά η αίσθηση του one plus είναι σε άλλα επιπεδα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ρουταρει κανονικά και φλασαρω διάφορες rom kernel χωρίς προβλήματα.

Μερικές φορές έχασα τα δεδομένα με το παλιο twrp αλλά τα ίδια γίνονταν και με pixel κλπ, οπότε δεν μου έκανε και εντύπωση.

Βγήκε Beta 4 :)

Δεν ξέρω τι να σου πω, και εγώ ρουταρισμένος με twrp την 28 (προφανώς δεν εννοείς αυτήν ως παλιά), και πραγματικά τώρα έχω κολλήσει, όλη τη μέρα ακολουθώ οδηγούς μπας και καταφέρω να μου κάνει decrypt τα αρχεία μου και να τα περάσω στον υπολογιστή και δεν τα έχω καταφέρει. Από τις 11 το πρωί ασχολούμαι με αυτό.

Έχω αφήσει τις εποχές του Ρουτ προ πολλού.. Me s7 Edge σ8 plus στη κατοχή μου έχω βρει την ησυχία μου με το one plus όσον αφορά εμπειρία χρήσης κολλήματα και κυρίως μπαταρία.. Θεωρώ πολύ άστοχο ακόμα και στο θέμα φωτογραφικής τα περί s9.. Προτιμώ να έχω update στη συσκευή μου πάρα να περιμένω στα Samsung κάθε χρόνο και ένα..

Δεν τα υποτιμώ τα αγαπάω τα Samsung αλλά η αίσθηση του one plus είναι σε άλλα επιπεδα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Εννοείς ότι είχες Samsung και πήρες το 6Τ και σε εμπειρία χρήσης σου φάνηκε πολύ καλό; Δηλαδή είσαι στοκ χωρίς ρουτ κλπ;

 

Πραγματικά σε τεράστιο δίλημμα είμαι. Να συνεχίσω με ρουτ και ρομς (πόσα χρόνια το είχα ως καθημερινότητα, έβγαινα για καφέ με φίλο και στην κουβέντα πάνω έβαζα και καμία ρομ που είχα σταμπάρει από πριν) ή να τα αφήσω για να βρω την ησυχία μου.

Αν παρατηρήσετε το πρώτο από τα μηνύματα που έγραψα, ήμουν πραγματικά φοβερά εκνευρισμένος

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και είχα και τα έχω ακόμα τα 2 Samsung..

Όμως το 6τ με στοκ μορφή πραγματικά δεν ξεκόλλα από τα χέρια μου..

Πλέον Ρουτ προσωπικά θα έκανα μόνο για διαφημίσεις αλλά ούτε μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία. Πάνε οι εποχές που άλλαζα ρομ με τις nexus συσκευές..

Όπως είναι η συσκευή με καλύπτει απόλυτα και απλά την απολαμβάνω χωρίς να ψάχνομαι.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Root και πάλι root.

-Adaway

-Black substratum θέμα

-ViPER4Android

-Lucky patcher

-Animation scaling 0.25

-Universal gms doze

-Titanium backup

-Αλλαγή γραμματοσειράς κλπ

Ειδικά σε κινητό που δεν χάνω εγγύηση δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνω root. Ο μόνος λόγος, που δεν αφορά εμένα, είναι που χάνονται οι υψηλές αναλύσεις βίντεο σε Netflix και YouTube.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την υπογραφή μου φαίνεται ποια νέξους είχα, για άπειρες ρομ μιλάμε (ρεκόρ μου 3 ρομ σε μία μέρα). Τέλος πάντων, άλλαξαν αυτά τα πράγματα και πλέον βλέπω ότι τα κάνει όλο και πιο δύσκολα η Google τα πράγματα. Δηλαδή τώρα δεν έχεις ρουτ ούτε custom recovery;

Απλά επειδή δεν καταλαβαίνω, περιέγραψέ μου λίγο τι σε μαγνητίζει τόσο πολύ στν OnePlus σε σχέση με τη Samsung (παράδειγμα η Samsung), γιατί εγώ με το θάνατο των Νέξους, τα φλασαρίσματα ήταν ο λόγος που ήρθα στην 1+. Τώρα μου φαίνεται ότι αρχίζω να αναπροσδιορίζω την κατάσταση...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλιά ασχολιομουν με ρουτ αλλά τα παράτησα και το κεφάλι μου είναι ήσυχο. Δεν κερδίζεις πολλά πράγματα πέρα από άγχος. Μόνο το call recording ήθελα που το πέτυχα μέσω προγράμματος και adb .

Είχα s9 δεν γυρνάω πίσω σε καμία περίπτωση. Κυρίως για μπαταρία, εμφάνιση,ταχύτητα και updates.

Είναι δυνατόν να περιμένω ένα χρόνο να πάρω android 9?

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, μπήκα και εγώ στον πειρασμό να τα σβήσω όλα και να μην έχω ούτε ρουτ, αλλά το μικρόβιο δε με άφησε. Είχα backup των αρχείων στον υπολογιστή οπότε πάτησε ένα format data που ήταν όλο δικό του. Έβαλα resurrection, πέρασα και τα αρχεία από τον υπολογιστή και πριν λίγο τελείωσε και το titanium με την επαναφορά των προγραμμάτων. Τα υπόλοιπα αύριο γιατί έχω 10 ώρες που ασχολούμαι σήμερα. Από εδώ και πέρα θα παίρνω backup των αρχείων μου στον υπολογιστή όταν είναι να αλλάξω ρομ και να τελειώνει και αυτό το πανηγύρι με το encryption / decryption. Μέχρι να βγάλουν κάποια twrp που να υποστηρίζει πλήρως και με ασφάλεια decryption στο τηλέφωνο ώστε να ησυχάσω από αυτόν τον βραχνά.

 

Εντάξει, το s9 το ανέφερα τυχαία. Ακόμα δεν πήρε pie ε; Η φάση είναι ότι έχω σαν δεύτερο τηλέφωνο το 5Τ και όταν είχε βγει η πρώτη pie σχολίαζαν σε μια σελίδα κάποιοι με s9 ότι έλεγε η Oneplus ότι θα το δώσει τον Οκτώβριο και άργησε δύο μήνες (μέχρι τώρα, εκτός από αυτά που κυκλοφόρησαν με pie, δεν ξέρω ποιος άλλος έχει δώσει pie, εκτός από το oneplus 6 που έχει κάτι μηνες που πήρε).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και τι χάνει δηλαδή το s9 που δεν έχει pie?

 

Εγώ προσωπικά, που έχω φλασαρει 1000δες ρομ σε πολλά τηλέφωνα εδώ και 9 χρόνια, έχω πει τέλος οι custom, εκτός αν είναι stock based και πάλι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις (πχ Xiaomi)

 

Ούτε ρουτ δεν κάνω και απολαμβάνω την ηρεμία μου και τα άκοπα OTA μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την υπογραφή μου φαίνεται ποια νέξους είχα, για άπειρες ρομ μιλάμε (ρεκόρ μου 3 ρομ σε μία μέρα). Τέλος πάντων, άλλαξαν αυτά τα πράγματα και πλέον βλέπω ότι τα κάνει όλο και πιο δύσκολα η Google τα πράγματα. Δηλαδή τώρα δεν έχεις ρουτ ούτε custom recovery;

Απλά επειδή δεν καταλαβαίνω, περιέγραψέ μου λίγο τι σε μαγνητίζει τόσο πολύ στν OnePlus σε σχέση με τη Samsung (παράδειγμα η Samsung), γιατί εγώ με το θάνατο των Νέξους, τα φλασαρίσματα ήταν ο λόγος που ήρθα στην 1+. Τώρα μου φαίνεται ότι αρχίζω να αναπροσδιορίζω την κατάσταση...

Εμένα δούλεψε έτσι και ειχα κανονικα twrp και root και custom rom εβαζα κανονικα.

Μονο multiboot rom και backup δεν δουλεψε οπως με 5T διοτι δεν μπορουσα decrypted να είμαι με 6T.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=471105&page=127

 

Επίσης αν θέλεις wipe για να περάσεις με καθαρή εγκατάσταση stock rom ειτε custom και το αντίστροφο τικαρεις μόνο clear cache/dalvik και data τιποτα άλλο.

vendor,system,usb storage και internal storage δεν αγγίζεις.

 

Αντίστοιχα σε αναβάθμιση μόνο clear cache/dalvik τιποτα άλλο.

 

Σε backup πάλι τικαρεις system image και vendor image αντι για vendor σκέτο και system σκέτο και ολα τα υπόλοιπα φυσικά.

 

Αν κάτι-κάπου στραβώσει ακόλουθα τη διαδικασία μέσω usb flash.

 

Put full OTA, twrp installer, and magisk 18 on a USB drive.

Fastboot twrp image.

Disconnect from your computer

Insert USB drive

Flash full OTA and TWRP installer zip from USB

Remove USB drive and Reboot to TWRP

Insert USB drive and Flash magisk from USB

Remove USB and reboot to system

 

Επίσης αρκετοί φλασαρουν 2 φορές μια και μιλάμε πλέον για Α/Β patrition πλέον για να ελαχιστοποιησουν στο ελάχιστο κατι να πάει στραβά και η διαδικασία είναι η ακόλουθη.

 

I was able to update with no issues. Here are the steps I followed:

Install latest TWRP(εγώ έβαζα twrp-fajita-3.2.3-28-installer)

Flash OOS full update zip / TWRP / Magisk - Reboot to recovery - This will set second partition as active

Flash OOS full update zip / TWRP / Magisk - Reboot to recovery

Flash kernel (if wanting a custom kernel) / Magisk / kernel - Reboot system

 

I do it this way so I know both partitions have the latest update and to verify everything is flashed correctly.

Might be over-doing it, bit it works.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ otg stick στο back up.

Έχω ένα που γράφει με 150mb/s κοντά και περνάνε ακαριαία παιδιά!

 

Με ειχε σώσει αρκετές φορές με 5Τ να περνάω το backup μέσω usb flash.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλάσαρα αυτό https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/development/renovate-ice-stables-nightlies-svn-t3801364

Έχει αρκετά ωραία mods. Αν δεν σας αρέσει απλά disable από magisk Manager.

Άλλαξα το μέγεθος της navigation Bar και τον αριθμό των quick tiles.

Link to comment
Share on other sites

Open beta 4. Αναμένουμε ....!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο γράφει 150 mb/s?

https://www.skroutz.gr/s/7885938/HyperX-Savage-128GB-USB-3-1.html

 

Απο τον υπολογιστή μου που έχει ssd και 3.1 θύρα γράφει 200-220mb/s σταθερά.

Βλέπεις και 250mb/s για λίγο αλλα συνήθως σταθεροποιείται στα 220.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια...ψαχνει φιλος το mac laren….είναι σε ελλειψη ?? γνωριζει καποιος ?? ευχαριστω εκ των προτερων
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα παιδια...ψαχνει φιλος το mac laren….είναι σε ελλειψη ?? γνωριζει καποιος ?? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Είναι limited edition και βγήκε σε λίγα κομμάτια. Μόνο δεύτερο χέρι τώρα αν το βρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Ζω εδω κι 6 μηνες με το 6. Θα ηταν πραγματικα αψογο αν η καμερα του δεν εκανε αυτο το διαρκες auto focus που κανει τη ληψη βιντεο αισχρη! Και το κακο ειναι πως το εκανε με ολες τις εφαρμογες καμερας που δοκιμασα.

Σκεπτομουν για την αγορα του 6Τ αν δεν εχει το ιδιο προβλημα φυσικα. Ούτως η αλλως για αναβαθμιση μπας και λυθει το προβλημα, δεν βλεπω να κανει κατι η oneplus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πουλάω το δικό μου (Thunder Purple 8 Ram / 128 storage). Αν ενδιαφέρεται κάποιος έχω καταχωρήσει σχετική αγγελία στο σχετικό θέμα :D

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τους κατοχους. Ζω εδω κι 6 μηνες με το 6. Θα ηταν πραγματικα αψογο αν η καμερα του δεν εκανε αυτο το διαρκες auto focus που κανει τη ληψη βιντεο αισχρη! Και το κακο ειναι πως το εκανε με ολες τις εφαρμογες καμερας που δοκιμασα.

Σκεπτομουν για την αγορα του 6Τ αν δεν εχει το ιδιο προβλημα φυσικα. Ούτως η αλλως για αναβαθμιση μπας και λυθει το προβλημα, δεν βλεπω να κανει κατι η oneplus.

Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα του αναφέρεις στο 6. Έχω τραβήξει ένα σωρό βίντεο. To focusing ΔΕΝ το καταλαβαίνεις.

Το λέω 100% και γιατί καταλαβαίνω ακριβώς τί εννοείς (το έκαμνε έντονα το Xiami mi A2) αλλά και γιατί έχουν περάσει δύο 1+6 απο τα χέρια μου. Κανένα από τα δύο δεν έχει το πρόβλημα που αναφέρεις.

Ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα του αναφέρεις στο 6. Έχω τραβήξει ένα σωρό βίντεο. To focusing ΔΕΝ το καταλαβαίνεις.

Το λέω 100% και γιατί καταλαβαίνω ακριβώς τί εννοείς (το έκαμνε έντονα το Xiami mi A2) αλλά και γιατί έχουν περάσει δύο 1+6 απο τα χέρια μου. Κανένα από τα δύο δεν έχει το πρόβλημα που αναφέρεις.

Ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή σου.

 

 

Ειναι γνωστο προβλημα σε πολλους κατοχους σε ληψεις βιντεο τοσο σε 108060fps οσο και σε 4k60fps. Στα 30fps δεν εχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο προβλημα σε πολλους κατοχους σε ληψεις βιντεο τοσο σε 108060fps οσο και σε 4k60fps. Στα 30fps δεν εχει θεμα...

Αχα Αχα!!!! ΟΚ!!! Γράψε λάθος!!! Δεν εχω τραβήξει 60fps!!!! Πάσο.....:X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...