Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι βγήκαν νέες ROM τις τελευταίες μέρες.

 

Επίσης έβγαλε η dbrand θήκη και τζαμακι, για όλα τα κινητά, όχι μόνο για το 6Τ. Ακριβουτσικο βέβαια..

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν και ερχόμενος από Samsung και σούπερ ενθουσιασμενος με τη συσκευή θα σου έλεγα αφού ήδη έχεις μια σούπερ συσκευή να περιμένεις λίγους μήνες για το 7.

 

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Η μικρή τρύπα που έχει από πάνω σε τη χρησιμεύει?

 

Είναι το δεύτερο μικρόφωνο. Η κάμερα και οι αισθητήρες είναι στο notch και το ακουστικό ακριβώς από πάνω τους.

Edited by nkmst
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνη βγάζει η μπαταρία του περίπου?

 

Αυτές οι ερωτήσεις να κόβονται, είναι κακές.

 

Εγώ βγάζω 4 ώρες αλλά είναι όλες με data, άλλος μπορεί να βγάλει 10 και να κοιτάζει βίντεο όλη μέρα κλπ

 

Οι ώρες οθόνης ήταν πάντα πολύ κακός τρόπος για βλεπεις μπαταρία.

 

Τo oneplus 6t είναι πολύ καλό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Έχω χρησιμοποιήσει διαφορά icon packs. Πολλές φορές είχα 2 και 3 μαζί και πειράζει το κάθε app μέσω edit για να διαλέγω διαφορετικά από διαφορετικά packs. Τώρα τα διέγραψα όλα γτ ήθελα να γυρίσω στις OnePlus στα κλασσικά. Αλλά όσα έχω κάνει edit παρόλο που έσβησα τα pack δεν αλλάζουν! Παραμένουν με αυτά που είχα βάλει παρόλο που έχω σβήσει το pack που προέρχονται. Ξέρει κάποιος πως μπορώ να τα επαναφέρω?

 

Edit: άκυρο το βρήκα! Πατάς reset όταν πας να κάνεις edit

Edited by spyros_ks
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το S9+ το οποίο θα το δώσω σε φίλο και λέω να παραγγείλω 6Τ.

Τι λέτε > ?

Από που συμφέρει καλύτερα να παραγγείλω ?

Nα βάλω μαζί αξεσουάρ στην παραγγελία ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το S9+ το οποίο θα το δώσω σε φίλο και λέω να παραγγείλω 6Τ.

Τι λέτε > ?

Από που συμφέρει καλύτερα να παραγγείλω ?

Nα βάλω μαζί αξεσουάρ στην παραγγελία ?

 

Νομίζω η πιο ασφαλής αγορά (από πλευράς κατοχύρωσης, υποστήριξης, εγγύησης κλπ) είναι το site της ΟΡ. Τώρα για αξεσουάρ δεν μπορώ να ξέρω τι χρειάζεσαι. Μέσα στο κουτί πάντως υπάρχει μια θήκη (απλή αλλά κάνει δουλειά) και ένας αντάπτορας για ακουστικά από καρφάκι σε type-c. Τέλος υπάρχει και μια μεμβράνη τοποθετημένη στην οθόνη (screen protector) από το εργοστάσιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσες ώρες οθόνη βγάζει η μπαταρία του περίπου?

 

Η ερώτηση αυτή είναι άσκοπη. Δηλαδή αν ακούς όλη μέρα μουσική ή μιλάς στο τηλέφωνο με ΒΤ με την οθόνη κλειστή, το τηλέφωνο δεν καταναλώνει μπαταρία;

Εγώ δεν έχω πέσει κάτω από τις 7 ώρες SOT, ενώ έχω φτάσει και τις 9. Πάντα όμως για τη χρήση που εγώ κάνω. Εσύ μπορεί να έχεις καλύτερες ή χειρότερες επιδόσεις. Φορτίζω κάθε 2-3 ημέρες με μπαταρία γύρω στο 20-30%.

Γενικά η μπαταρία είναι πολύ καλή. Σε αυτό βέβαια βοηθά το doze το οποίο μπορεί να είναι πρόβλημα αν έχεις εφαρμογές όπως e-mail/viber κλπ και θέλεις άμεσες ειδοποιήσεις. Μόλις τις βγάλεις από το doze η διάρκεια της μπαταρίας θα επηρεαστεί προς τα κάτω, αλλά και πάλι όχι σημαντικά απ' ότι έχω δει, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

 

Η ερώτηση αυτή είναι άσκοπη. Δηλαδή αν ακούς όλη μέρα μουσική ή μιλάς στο τηλέφωνο με ΒΤ με την οθόνη κλειστή, το τηλέφωνο δεν καταναλώνει μπαταρία;

Εγώ δεν έχω πέσει κάτω από τις 7 ώρες SOT, ενώ έχω φτάσει και τις 9. Πάντα όμως για τη χρήση που εγώ κάνω. Εσύ μπορεί να έχεις καλύτερες ή χειρότερες επιδόσεις. Φορτίζω κάθε 2-3 ημέρες με μπαταρία γύρω στο 20-30%.

Γενικά η μπαταρία είναι πολύ καλή. Σε αυτό βέβαια βοηθά το doze το οποίο μπορεί να είναι πρόβλημα αν έχεις εφαρμογές όπως e-mail/viber κλπ και θέλεις άμεσες ειδοποιήσεις. Μόλις τις βγάλεις από το doze η διάρκεια της μπαταρίας θα επηρεαστεί προς τα κάτω, αλλά και πάλι όχι σημαντικά απ' ότι έχω δει, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.

 

Αυτό ακριβώς που είπα και εγώ πριν.

 

Εγώ τώρα πχ έχω 3.5 ώρες οθόνες με υπόλοιπο 25% στην μπαταρία, αλλά το έχω σκίσει το κινητό με πλοήγηση, μόνο δεδομένα και καθόλου Wifi κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση στο σοτ είναι σε σύγκριση με αλλες συσκευές που είχες δηλαδή να τα βάλεις δίπλα δίπλα. Σε μενα πάντως είναι η καλύτερη μπαταρία που είχα μέχρι τώρα και πέρασα από αρκετές ναυαρχίδες. Ακόμα και σε μέρα με full data θα με βγάλει άνετα μεχρι το βράδυ δε με έχει κρεμάσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κόψεις τιμολόγιο από αμαζον..

Αλλιώς από το επίσημο σσιτ της one plus

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βγάλω το επίσημο screem protector θα έχω καλύτερη ποιότητα οθόνης; Αξίζει να τη βγάλω ;

Επειδή μετά ενα διάστημα την εβγαλα σε 5Τ όντως παρατήρησα διαφορά προς το καλύτερό,μεγαλύτερη ζωντάνια καλύτερη ευκρίνεια σε εξωτερικές συνθήκες.

Απο Μαιο και έπειτα θεωρώ ομως οτι αξιζει να βγει που ο ήλιος ειναι πιο δυνατός και χτυπάει πιο κάθετα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Mirror BlackMirror Black 8GB RAM + 128GB Storage 579,00 €

Midnight BlackMidnight 8GB RAM + 128GB Storage 579,00 €

 

Αποφάσια να πάω σε ένα από τα 2. δίνει και ένα voucher για εκπτωση στην θήκη ... Sandstone αποφάσησα.

 

Αλλά δεν βλέπω δυνατότητα απαλλαγής του ΦΠΑ ... ξέρει κανείς πως γίνεται. Εχω την δυνατότητα αγορών μέσω Vies αλλά δεν βλέπω που μπορώ να αφαιρέσω το ΦΠΑ ... Χμμ, καμιά βοήθεια ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι στενά οικονομικά δηλαδή αν δε σου είναι μεγάλο ζόρι το 30αρι πάρε το 8 με το σκεπτικό να το κρατήσεις χρόνο και βάλε.

Αλλιως με το 6 είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν βγάλω το επίσημο screem protector θα έχω καλύτερη ποιότητα οθόνης; Αξίζει να τη βγάλω ;

 

Η οθόνη ίδια είναι από κάτω, τι εννοείς?

 

Εγώ το έβγαλα σε 2 μέρες, και μόνο που 'ξυριζει' το δάχτυλο στις άκρες ήταν αρκετό για σουτο.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ίδια είναι από κάτω, τι εννοείς?

 

Εγώ το έβγαλα σε 2 μέρες, και μόνο που 'ξυριζει' το δάχτυλο στις άκρες ήταν αρκετό για σουτο.

 

Εννοούσα αν επηρεάζει την απόδοση χρωμάτων και την αίσθηση στο δάχτυλο... Απλά φοβάμαι για τις γρατσουνιές

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι στενά οικονομικά δηλαδή αν δε σου είναι μεγάλο ζόρι το 30αρι πάρε το 8 με το σκεπτικό να το κρατήσεις χρόνο και βάλε.

Αλλιως με το 6 είσαι μια χαρά.

Και με 6 γιγα ραμ είσαι μια χαρά για πολύ καιρό ακόμα. Ούτε στο pc δεν έχουμε καλά καλά 8 και 10.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

https://www.phonearena.com/news/Notchless-OnePlus-7-with-sliding-mechanism-visualized-in-hot-new-renders_id112722

 

Πως το βλέπετε?

 

Αν πήγαινε σε λογική vivo nex s με slide μόνο την selfocamera... Θα λεγα Οκ

 

 

Εδώ φαίνεται ότι θα πάει σε λύση OPPO find X με slide μηχανισμό όλων την καμερών και αισθητήρων.. με ότι σημαίνει για σταθερότητα μηχανισμού (ανοχή δεξιά αριστερά) και χρήση θήκης....

 

Μπλέξαμε?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε κανεις το εργοστασιακο προστατευτικο; Αξιζει να το βγαλω ; Θα εχω καλυτερη εμπειρια(εικονα χρωματα και τετοια);;;;
Link to comment
Share on other sites

https://www.phonearena.com/news/Notchless-OnePlus-7-with-sliding-mechanism-visualized-in-hot-new-renders_id112722

 

Πως το βλέπεται?

 

Αν πήγαινε σε λογική vivo nex s με slide μόνο την selfocamera... Θα λεγα Οκ

 

 

Εδώ φαίνεται ότι θα πάει σε λύση OPPO find X με slide μηχανισμό όλων την καμερών και αισθητήρων.. με ότι σημαίνει για σταθερότητα μηχανισμού (ανοχή δεξιά αριστερά) και χρήση θήκης....

 

Μπλέξαμε?

Τρυπες,μεσεδακια και teardrop να μην εχει και ολα τα αλλα καλοδεχουμενα:lol:

Αρκει να διατηρήσει in display finger σε πιο βελτιωμένη εκδοχή του και δεν με πειράζει sliding μηχανισμός.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...