Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τζαμακι έχω πάρει της nillkin το h+ pro, όπως βάζω σε όλα μου τα κινητά.

 

Πολύ καλό, πολύ μαλακό αλλά και πολύ εύθραυστο.

 

Ψιλοάσχετη ερώτηση αλλά πόσο καιρό έκανε να σου έρθει το τζαμάκι; Έχω παραγγείλει από 26 Νοεμβρίου, από το κατάστημα της Nillkin κι ακόμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το tampered glass κάθισε καλά; το δακτυλικό δουλεύει καλά;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπεραριστο, όπως όλα τα h+.

Και το δαχτυλικο δουλεύει άριστα.

 

Ενα πολύ ελαφρύ rainbow effect στα borders, σχεδόν ανεπαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολύ ελαφρύ rainbow effect στα borders, σχεδόν ανεπαίσθητο.
δοκίμασε να το περάσεις με μια μπατονετα με λάδι, εγώ έτσι κανω και εξαφανίζεται στις περισσότερες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6t/themes/download-op6t-mclaren-sound-t3879240

 

Έβαλα bootanimation mclaren.. πολύ τζαματο. Έβαλα και τις ταπετσαρίες από το mclaren αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω μόνο την live ταπετσαρία.την βάζω αλλά δεν είναι κινούμενη..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους --

 

παρέλαβα κι εγώ το OP6T για αντικατάσταση του (υπέροχου) OP3. Αφού έκανα το τελευταίο Update είμαι στη φάση ξεκλειδώματος, TWRP, Magisk για να κάνω το πρώτο στήσιμο.

 

Αυτό που δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή όχι είναι, να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της One Plus για μεταφορά apps/data. Σίγουρα θα κερδίσω χρόνο -- έχει κάποιος εμπειρία πάνω στο θέμα να τη μεταφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους --

 

παρέλαβα κι εγώ το OP6T για αντικατάσταση του (υπέροχου) OP3. Αφού έκανα το τελευταίο Update είμαι στη φάση ξεκλειδώματος, TWRP, Magisk για να κάνω το πρώτο στήσιμο.

 

Αυτό που δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή όχι είναι, να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της One Plus για μεταφορά apps/data. Σίγουρα θα κερδίσω χρόνο -- έχει κάποιος εμπειρία πάνω στο θέμα να τη μεταφέρει;

 

Τα μισά μεταφέρει. Δεν τα μεταφέρει όλα. Εμένα δεν με ικανοποιησε.. τα έκανα όλα από την αρχή χειροκίνητα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Nillkin h+ Pro ή 3d Tempered Glass Screen τις oneplus;

 

Γνήσιο μόνο με κλειστά τα μάτια...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ειχα ποτέ 1+ και θα ήθελα να κάνω μια δοκιμή... Είμαι κάτοχος Note 9 και το σκέφτομαι μιας και πολλοί έμπειροι χρήστες γυρισαν πολύ γρήγορα πίσω ΝΟΤΕ 9...

Ξερω έχουν ειπωθεί πολλές φορές τα υπέρ και τα κατά αλλα εμένα ο μεγαλύτερος λόγος που με τρώει είναι το notch σταγόνα που έχει...

 

Αν σε τρωει η περιεργεια περι Oneplus,τσιμπα σε Used ή απο Κινα ενα Oneplus6 να ''παιξεις'' λιγο μαζι του και μετα αν ειναι το πουλας(δυστηχως σε καταστηματα στην Ελλαδα δεν υπαρχει.

 

Για το Notch ενα θα σου πω. Για χαρη του χασαμε το notification led που υπηρχε μεχρι και το Oneplus6.

Επισης δεν εχει στερεο ηχεια το κινητο,αρα απο το πανω μερος του κινητου δεν βγαινει ηχος οπως στο Note 9.

Και δεν αναφερομαι σε αλλες διαφορες οπως χειροτερη καμερα,απουσια αδιαβροχοποιησης/ασυρματης φορτισης/λιγα αξεσουαρ.

Και σαν να μην φτανανε αυτα βγαλανε και την θυρα ακουστικων.

Προσωπικα αυτο που με χαλασε περισσοτερο στο 6t παρολο που η μπαταρια του φαινεται να κανει παπαδες ειναι η απουσια notification led,η απουσια θυρας ακουστικων για χαρη του on screen finger id,και ο υψηλος δεικτης Sar που ειναι απο τους ψηλοτερους της αγορας.

 

Βεβαια ειναι και σχεδον 200ευρω φθηνοτερο απο το note 9 για να λεμε την αληθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους --

 

παρέλαβα κι εγώ το OP6T για αντικατάσταση του (υπέροχου) OP3. Αφού έκανα το τελευταίο Update είμαι στη φάση ξεκλειδώματος, TWRP, Magisk για να κάνω το πρώτο στήσιμο.

 

Αυτό που δεν ξέρω αν πρέπει να το κάνω ή όχι είναι, να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της One Plus για μεταφορά apps/data. Σίγουρα θα κερδίσω χρόνο -- έχει κάποιος εμπειρία πάνω στο θέμα να τη μεταφέρει;

 

Εγώ το χρησιμοποίησα για να μεταφέρω εικόνες, βίντεο και επαφές, όλα πήγαν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!! Κάτοχος και εγώ πλέον του op6t και θέλω να κάνω μια ερώτηση αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει..

Άλλαξα το φόντο της lockscreen και τώρα δεν μπορώ να το επαναφέρω στο default! Γνωρίζει κάποιος πως γίνεται;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά κάποιος από εσάς έχει συγκρίνει το op6t με το Xiaomi Mi mix 3 ή το honor magic 2?

Μιας και το κόστος είναι το σχεδόν το ίδιο σε όλα.

 

Αγόρασα και περιμένω σαν αναβάθμιση του op5t το 6t αλλά λέω μήπως αξίζει να δοκιμάσω κάποιο από τα άλλα δύο που αναφέρω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tampered glass και τώρα το fingerprint σχεδόν δεν δουλεύει.

Δουλεύει 1 στις 10.

Ξέρει κανείς κάτι?

Φταίει το συγκεκριμένο tampered glass?

Κάνω κάτι λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο το έφτιαξα

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tampered glass και τώρα το fingerprint σχεδόν δεν δουλεύει.

Δουλεύει 1 στις 10.

Ξέρει κανείς κάτι?

Φταίει το συγκεκριμένο tampered glass?

Κάνω κάτι λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο το έφτιαξα

Κάθε φορά που αλλάζεις γυαλί πρέπει να ξαναπερνας τα δακτυλικά.Αυτό τουλάχιστον λέει η one plus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά κάποιος από εσάς έχει συγκρίνει το op6t με το Xiaomi Mi mix 3 ή το honor magic 2?

Μιας και το κόστος είναι το σχεδόν το ίδιο σε όλα.

 

Αγόρασα και περιμένω σαν αναβάθμιση του op5t το 6t αλλά λέω μήπως αξίζει να δοκιμάσω κάποιο από τα άλλα δύο που αναφέρω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το Honor 2 magic το αποκλείω σαν πρόταση διοτι δεν ενσωματώνει 20αρα μπάντα και φυσικά δεν κυκλοφορεί Ευρώπη σε αντίθεση με Xiaomi που και 20αρα εχει ακόμα και η κινεζική version και Ευρώπη θα έρθει με το νεο έτος.

 

Καλύτερα άνοιξε νεο θεμα στην επιλογή συσκευής και οχι εδω ομως για περαιτέρω σχολιασμό διοτι βγαίνουμε of topic.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Πιος ο λόγος να παραγειλλεις το 3d tempered glass screen protector απο την επισημη one plus στη τιμη των 21 ευρω παρα ναντο παραγγειλεις απο το ebay(παραδειγμα λεω) που το βρισκεις και στα 2 ευρω... Ειπαρχουν διαφορες;;

Ευχαριστω εκτον προτερον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Πιος ο λόγος να παραγειλλεις το 3d tempered glass screen protector απο την επισημη one plus στη τιμη των 21 ευρω παρα ναντο παραγγειλεις απο το ebay(παραδειγμα λεω) που το βρισκεις και στα 2 ευρω... Ειπαρχουν διαφορες;;

Ευχαριστω εκτον προτερον

 

γιατι προφανως στο ebay δεν βρισκεις το γνησιο απο τη oneplus και πολλα που κυκλοφορησαν στην αρχη δεν καλυπταν ολη την οθονη οπως επρεπε.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Πιος ο λόγος να παραγειλλεις το 3d tempered glass screen protector απο την επισημη one plus στη τιμη των 21 ευρω παρα ναντο παραγγειλεις απο το ebay(παραδειγμα λεω) που το βρισκεις και στα 2 ευρω... Ειπαρχουν διαφορες;;

Ευχαριστω εκτον προτερον

 

Αρχικά για να το πάρεις απο oneplus θες 31 ευρω γιατί είναι 10ευρω και τα μεταφορικά. Αυτό που βρήκες στο ebay δεν υπάρχει περίπτωση να είναι το γνήσιο με τόσα λίγα χρήματα. Με το γνήσιο απλά το βάζεις και ξεμπερδεύεις. Ταιριάζει απόλυτα. Με τα άλλα παίζεις με τις πιθανοτητες αν θα ταιριάζει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο Ενώ στο amazon.de έχω κάνει εγγραφή πιο παλιά για απαλλαγή ΦΠΑ κι μου το βγάζει και έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές στο amazon.co.uk ενώ ο λογαριασμός μου είναι ενεργοποιημένος πάλι κανονικά στο τελικό βήμα πληρωμής ενώ έχω επιλέξει ένα προϊόν δεν δίνει την τιμή χωρίς ΦΠΑ. Την βγάζει κανονικά. Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει? Χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο Ενώ στο amazon.de έχω κάνει εγγραφή πιο παλιά για απαλλαγή ΦΠΑ κι μου το βγάζει και έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές στο amazon.co.uk ενώ ο λογαριασμός μου είναι ενεργοποιημένος πάλι κανονικά στο τελικό βήμα πληρωμής ενώ έχω επιλέξει ένα προϊόν δεν δίνει την τιμή χωρίς ΦΠΑ. Την βγάζει κανονικά. Ξέρει κανείς τι ακριβώς παίζει? Χρειάζεται να κάνω και κάτι άλλο?
Τι θέλεις να αγοράσεις;η απαλλαγή ΦΠΑ ισχύει σε προϊόντα που πουλάει το αμαζον και όχι κάποιος άλλος πωλητής.Επίσης η απαλλαγή ΦΠΑ δεν ισχύει για όλα τα προϊόντα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να αγοράσεις;η απαλλαγή ΦΠΑ ισχύει σε προϊόντα που πουλάει το αμαζον και όχι κάποιος άλλος πωλητής.Επίσης η απαλλαγή ΦΠΑ δεν ισχύει για όλα τα προϊόντα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κινητό λάπτοπ tablet...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το 6τ είτε από Ιταλία είτε από Γερμανία είτε από Αγγλία το αφαιρούμε κανονικά. Πρέπει όμως να προσέχεις ο πωλητής να είναι το αμαζόν όπως είπε το παιδί και όχι reseller..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λέω να χτυπήσω και το mclaren. Το έχει σε 9 μέρες αποστολή. Λέτε αν το βάλω να μου έρθει νωρίτερα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε'σεις εγω το μωβάκι ήθελα και δεν το βλέπω στο site,θα ξαναβγεί ή τέλος;

 

Το μωβακι μου θα δώσω να πάρω mclaren

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...