Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε ένα πρόχειρο βίντεο που έκανα με το mate 20 pro στην ένταση του ήχου να κλάψουμε μαζί όσοι δώσαμε 1049€

 

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορει καποιος να μας ενημερωσει κ να ανεβασει μια φωτο ,οταν εχεις το τηλ κλειστο κ ερχεται μια ειδοποιηση τι δειχνει στην οθονη?εχει always on display on?
Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα πρόχειρο βίντεο που έκανα με το mate 20 pro στην ένταση του ήχου να κλάψουμε μαζί όσοι δώσαμε 1049€

 

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

Ευτυχώς βελτίωσαν το ηχείο γιατί στο 6 ήταν τρισάθλιο.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε ένα πρόχειρο βίντεο που έκανα με το mate 20 pro στην ένταση του ήχου να κλάψουμε μαζί όσοι δώσαμε 1049€

 

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

 

Χαχαχααα.. άρχισαν οι φαπες ήδη.!!! 1050 είπαμε έτσι? Ναι αλλά πήρες δωράκι και το watch.χαχαζαααα.. πλάκα κάνω.!!

Η διαφορά είναι τεράστια..!! Μπράβο στην oneplus

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας ενημερωσει κ να ανεβασει μια φωτο ,οταν εχεις το τηλ κλειστο κ ερχεται μια ειδοποιηση τι δειχνει στην οθονη?εχει always on display on?

Δεν έχει AOD. Μόλις έρθει μια ειδοποίηση ανοίγει την εμφανίζει και μετά από λίγο σβήνει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεικτα τα συναισθήματα από το μεσημέρι που το έχω για βασική συσκευή με μάλλον περισσότερα να γέρνει πλάστιγγα προς τα αρνητικά σαν σούμα.

 

Στα θετικά η αξιοπιστία και αμεσότητα του in display fingerprint sensor.

 

Όπως και η μπαταρία με το καλημερα δείχνει τα δόντια του.

 

Τα αρνητικά περισσότερα όμως δεν θα σταθώ στις γνωστές ελλείψεις.

 

Με χάλασαν πολλά στα του λογισμικού.

 

Το UI το βρήκα όχι τόσο καλαίσθητο και παράλληλα βαρετό και μονότονο.

 

Το γκριζάρισμα σε notifications center είναι η αποθέωση της κακογουστιάς όταν βαλεις dark theme.

 

Τα εικονίδια ούτε στα setting menu ούτε notifications center μου άρεσαν.

 

Το notch πάλι δυστυχώς παραμένει τραγικό και κακάσχημο το μάτι πάει συνέχεια εκεί λες και έχεις ένα τεράστιο καμένο Pixel μόνιμα έχει.

 

Και στην απόκρυψη του πάλι φαίνεται ειδικά σε 30+φωτεινότητα.

 

Πέρα ότι χάνεις σημαντικό μέρος σε λειτουργικότητα και customization πχ δεν μπορείς να βαλεις την ώρα στην μέση.

 

Επίσης εγώ έχω συνηθίσει με gesture να κρύβω/εμφανίζω status bar τις περισσότερες ώρες τις ημέρας.

 

Ε λοιπόν εδώ το μόνο που επιτυγχάνεται είναι να εξαφανίζει τα εικονίδια αλλά η μαύρη και αντιαισθητική λωρίδα στη θέση της.

 

Πέρα από την ασυμμετρία πάνω με κάτω όταν κρύβεις το notch.

 

Δεν μου άρεσε ότι όταν έχεις ενεργό tap to wake απενεργοποιείται το double tap to wake.

 

Τραγική επιλογή της OnePlus.

 

Και όχι μόνο αυτό αλλά πρέπει να πας να το ενεργοποιήσεις χειροκίνητα μετά αν λες αφαιρέσεις tap to wake.

 

Έτσι αναγκαστικά το έχω lift to wake που δεν μπορώ ξετρελενομαι.

 

Δεν μου αρέσουν τα animation σε gesture navigation έχουν lag και σπασίματα ιδιαίτερα στα recent app gesture swipe όπως home swipe από το κέντρο κάνει 1-2 δευτερόλεπτα εμφανίσει home screen.

 

Κάκιστη υλοποίηση σε σχέση με 5Τ θυμίζει αρχική beta έκδοση όταν πρωτο παρουσιάστηκε πέρσι από OnePlus.

 

Επίσης έχω θέμα με Nova και Tesla unread συνέχεια όταν κάνω home swipe gesture για επιστροφή σε home screen μου βγάζει διαρκώς μήνυμα ότι σταμάτησε να αποκρίνεται η εφαρμογή.

 

Επίσης ιδιαίτερα σπαστικό το θέμα με pop up keyboard όπου σε πολλές εφαρμογές στο πεδίο που είναι να γράψεις δεν εμφανίζεται με την μια αλλά αρκετές φορές με την δεύτερη και αφού έχω ξανανοίξει την εκάστοτε εφαρμογή το παρατήρησα και σε Viber και WhatsApp και σε email(Gmail,outlook)

 

Χρησιμοποιώ Google keyboard και ουδέποτε παρατήρησα αντίστοιχο θέμα στο παρελθόν.

 

Root είναι μονόδρομος να λύσω αρκετά θέματα και εμφάνισης και λειτουργικότητας με αλλά λόγια.

 

Stock όπως είναι δεν μπορώ να το ανεχτώ.

 

Επίσης προτιμήστε black midnight το mirror black είναι fingerprint magnet σε απίστευτο βαθμό.

 

Ωραία όταν είναι να το κοιτάζεις καθαρό αλλά στην πράξη θες κάθε λίγα λεπτά καθάρισμα με πανί.

 

Skin η θήκη υπέρ απαραίτητα.

 

Οθόνη θα την ήθελα πιο φωτεινή δεν απέχει από του 5Τ.

 

Γενικα δεν ξετρελάθηκα δηλαδή.

 

Αυτά σε μια πρώτη ανάγνωση.

 

Θέλει άμεσα βελτιώσεις σε λογισμικό θύμισε πρωτάρα εδώ η OnePlus ανέλπιστα και αναπάντεχα.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος κι εδώ

Μόλις βρήκα χρόνο να ανοίξω και νά ξεκινήσω το σεταρισμα

Οι προηγούμενες oneplus συσκευές δεν είχαν καταφέρει να με κρατήσουν καιρό

Για να δούμε εδώ τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου αρέσουν τα animation σε gesture navigation έχουν lag και σπασίματα ιδιαίτερα στα recent app gesture swipe όπως home swipe από το κέντρο κάνει 1-2 δευτερόλεπτα εμφανίσει home screen.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Οι περισσότερες επισημάνσεις σου είναι θέματα υποκειμενικά και κυρίως θέματα αισθητικής. Όμως το θέμα lag που αναφέρεις απλά δεν υπάρχει τουλάχιστον στα δικά μου μάτια

Η συσκευή είναι εντελώς lag free τουλάχιστον προς το παρόν

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ήχος του 6Τ όταν το κρατάς στα χέρια (όχι επάνω στο τραπέζι) και πχ βλέπεις κάποιο βίντεο, ακούγεται καθαρότερα και πιο δυνατά από το mate 20? Το μονό ηχείο;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ επίσης χθες. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Το κινητό σφαίρα κλασσικά, ποιότητα κατασκευής υψηλή, οθόνη φοβερή, το notch πολύ μικρό όντως.

Φοβερό κινητο για τα λεφτά του.

Τεστ σοβαρό θα είναι η μπαταρία.

Πρώτα δείγματα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες επισημάνσεις σου είναι θέματα υποκειμενικά και κυρίως θέματα αισθητικής. Όμως το θέμα lag που αναφέρεις απλά δεν υπάρχει τουλάχιστον στα δικά μου μάτια

 

Η συσκευή είναι εντελώς lag free τουλάχιστον προς το παρόν

 

Ξήλωσα stock gesture navigation και έβαλα OnePlus gesture app και τώρα δουλεύει άψογα όπως ηταν σε 5Τ υλοποίηση.

 

Την ίδια εφαρμογή δούλεψα και σε Note 9 και δούλεψε υποδειγματικά.

 

Και σε Vivo Nex άψογα δουλεύει εξόδου αν και δεν χρειάζεται διότι η native υλοποίηση είναι άψογη.

 

Απόλυτα smooth animation και ομαλή κίνηση.

 

Δεν κάνω root ακόμα διότι δεν έχει βγει twrp επίσημο και επιπλέον δεν υποστηρίζεται decrypted που θέλω να κάνω.

 

Έως τότε adb shell και ξήλωσα καμία 30αρια άχρηστες stock και google εφαρμογές συν κάποια περιττά service.

 

Επίσης με tile app έβαλα battery saver mode στα location για εξάλειψη χρήση GPS με το παραμικρό.

 

Να βρω λύση τώρα με Nova και Tesla unread και το πολύ σπαστικό bug με pop up keyboard και είμαστε σε καλό δρόμο.

 

Βέβαια το root θα ολοκληρώσει και εμβαθύνει την εμπειρία χρήσης να αλλάξω πολλές πινελιές σε UI.

 

 

 

Νέος κάτοχος κι εδώ

 

Μόλις βρήκα χρόνο να ανοίξω και νά ξεκινήσω το σεταρισμα

 

Οι προηγούμενες oneplus συσκευές δεν είχαν καταφέρει να με κρατήσουν καιρό

 

Για να δούμε εδώ τι θα γίνει...

 

Καλορίζικο Βαγγέλη για να σε δω αν θα καταφέρει να σε κρατήσουν που βέβαια αν αναλογιστούμε πατάτες ανταγωνισμού βλέπε mix 3/mate 20 pro δεν έχεις και πολλές επιλογές :lol:

 

Εκτός γυρίσεις σε ξαναζεσταμένο φαΐ και επιστροφή σε Sammy!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξήλωσα stock gesture navigation και έβαλα OnePlus gesture app και τώρα δουλεύει άψογα όπως ηταν σε 5Τ υλοποίηση.

 

Την ίδια εφαρμογή δούλεψα και σε Note 9 και δούλεψε υποδειγματικά.

 

Και σε Vivo Nex άψογα δουλεύει εξόδου αν και δεν χρειάζεται διότι η native υλοποίηση είναι άψογη.

 

Απόλυτα smooth animation και ομαλή κίνηση.

 

Δεν κάνω root ακόμα διότι δεν έχει βγει twrp επίσημο και επιπλέον δεν υποστηρίζεται decrypted που θέλω να κάνω.

 

δεν βγηκε ακομη twrp ε? ε νομιζω πολυ συντομα θα την βγαλουν και αυτην. εγω αυριο παραλαμβανω. θα ξεκλειδωσω με την μια bootloader να ειμαι ready .. και μολις βγει το img θα το περασω απευθειας.. μα μην στηνω 2 φορες την συσκευη.!αναμενουμε..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

δεν βγηκε ακομη twrp ε? ε νομιζω πολυ συντομα θα την βγαλουν και αυτην. εγω αυριο παραλαμβανω. θα ξεκλειδωσω με την μια bootloader να ειμαι ready .. και μολις βγει το img θα το περασω απευθειας.. μα μην στηνω 2 φορες την συσκευη.!αναμενουμε..!

 

Βλακεία μου που δεν ξεκλειδωσα bootloader.

Τεσπα.

 

Έχει βγει unofficial αλλά δεν υποστηρίζει decrypted και δεν έχει την πλήρη λειτουργικότητα.

Μέσα στο μήνα όλα θα βγουν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο ήχος του 6Τ όταν το κρατάς στα χέρια (όχι επάνω στο τραπέζι) και πχ βλέπεις κάποιο βίντεο, ακούγεται καθαρότερα και πιο δυνατά από το mate 20? Το μονό ηχείο;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δες αυτό και βγάλε τα συμπεράσματα σου

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και βγάλε τα συμπεράσματα σου

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

 

απο οτι καταλαβα ο φιλος λεει να τα κρατας στο χερι σου και οχι να τα εχεις ακουμπισμενα πανω στο τραπεζι. ισως γιατι κρυβει το ηχειο του mate? που δεν παιζει κατι τετοιο το ξερω γιατι βγαινει απο κατω οπως και απο το 6Τ αλλα οκ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό και βγάλε τα συμπεράσματα σου

https://youtu.be/MUsUXtnrFbI

όπως το πολυδιαφημισμενο τελικό αποτέλεσμα των πολλών καμερών το αμφισβητεί άνετα το Pixel..

(με εξαίρεση τον ευρυγωνιο)

 

έτσι και εδώ...

 

στερεοφωνικα ηχεία σε συσκευές 16 εκατοστών... δεν υφισταται...

 

ένα και Ποιοτικό...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη η επιλογη της εταιριας μην βαλει κανονικό AOD

Και οχι μονο αυτο αλλα δεν προχώρησαν σε καμία βελτίωση σε σχεση με το πως δουλεύει ambient display.

Το απόλυτο μηδέν σε customization σε σχήματα,χρώματα,ένδειξη μπαταρία και σε ρολόι.

 

Ουτε backgroung image υποστηριζει.

 

Επίσης οι μπετοβλακες δεν αύξησαν το χρονικό διάστημα οταν δέχεσαι ενα μήνυμα πχ να φαίνεται για 6-8 δευτερόλεπτα και οχι 2-3 που ειναι τωρα.

 

Μου αρεσει που μας διαφημιζαν περι νεο UI και θα σκίσουμε φλέβες δηλώσεις αλλά τρίχες στην πραξη.:lol:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη η επιλογη της εταιριας μην βαλει κανονικό AOD

Και οχι μονο αυτο αλλα δεν προχώρησαν σε καμία βελτίωση σε σχεση με το πως δουλεύει ambint display.

Το απόλυτο μηδεν σε customization σε σχήματα,χρώματα,ένδειξη μπαταρία και σε ρολόι.

 

Ουτε backgroung image υποστηριζει.

 

Επίσης οι μπετοβλακες δεν αυξησαν το χρονικο διάστημα οταν δεχεσαι ενα μήνυμα πχ να φαίνεται για 6-8 δευτερόλεπτα και οχι 2-3 που ειναι τωρα.

 

Μου αρεσει που μας διαφημιζαν περι UI να σκισουμε φλεβες δηλωσεις αλλα τριχες στην πραξη.:lol:

 

root και καμια custom rom και θα εχουν λυθει τα περισσοτερα απο οσα λες.. φανταζομαι..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

root και καμια custom rom και θα εχουν λυθει τα περισσοτερα απο οσα λες.. φανταζομαι..!!

Μονο ετσι δεν γίνεται διαφορετικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

 

Έως τότε adb shell και ξήλωσα καμία 30αρια άχρηστες stock και google εφαρμογές συν κάποια περιττά service.

 

μηπως ειναι ευκολο να μοιραστεις εδω τις εντολες και τι ακριβως ξηλωσες? θενκς

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

 

Έως τότε adb shell και ξήλωσα καμία 30αρια άχρηστες stock και google εφαρμογές συν κάποια περιττά service.

 

μηπως ειναι ευκολο να μοιραστεις εδω τις εντολες και τι ακριβως ξηλωσες? θενκς

 

εσυ παρελαβες βρε? χιχιιχχχιχ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

 

Έως τότε adb shell και ξήλωσα καμία 30αρια άχρηστες stock και google εφαρμογές συν κάποια περιττά service.

 

μηπως ειναι ευκολο να μοιραστεις εδω τις εντολες και τι ακριβως ξηλωσες? θενκς

 

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Εδω τι ξήλωσα.

 

Κατά σειρά εκτελείς τις παρακάτω εντολές.

 

adb devices και πατάς enter όπου πρέπει να σου δείξει την συνδεδεμένη συσκευή(με ανοιχτό κινητό παντα κάνεις σύνδεση με pc)

 

μετά εκτελείς

adb shell και enter

pm list packages και enter

 

θα σου βγάλει μια μεγάλη λίστα με ολα που ειναι εγκατεστημενα στην συσκευή σου.

 

Και γράφεις pm uninstall -k --user 0 αφήνεις κενό και κάνεις copy paste οτιδήποτε θες διαγράψεις πχ τον μαμά brower γράφεις

pm uninstall -k --user 0 com.android.chrome πατάς enter και πρέπει να σου βγάλει μήνυμα Success

 

com.google.android.youtube

com.google.android.googlequicksearchbox

com.android.providers.calendrar

com.oneplus.card

com.oneplus.skin

com.oneplus.account

cn.oneplus.photos

cn.oneplus.nvbackup

com.google.android.marvin.talkback

com.oneplus.gallery

com.oneplus.iconpack.square

net.oneplus.push

com.google.android.music

com.android.printspooler

com.android.hotwordenrollment.okgoogle

com.oneplus.iconpack.oneplus

net.oneplus.widget

com.android.chrome

com.google.android.videos

com.google.android.feedback

com.google.android.apps.photos

com.google.android.calendar

com.android.wallpaper.livepicker

com.google.android.backuptransport

com.oneplus.opbackup

com.oneplus.wallpaper

com.oneplus.backuprestore

com.oneplus.iconpack.circle

com.google.android.apps.docs

 

Και εδω για oneplus gesture app και tile app adb εντολες εδωσα.

 

one plus gesture app

adb -d shell pm grant com.ivianuu.hidenavbar android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

tile app-location battery saver

adb shell pm grant com.rascarlo.quick.settings.tiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Εδω τι ξήλωσα.

 

Κατά σειρά εκτελείς τις παρακάτω εντολές.

 

adb devices και πατάς enter όπου πρέπει να σου δείξει την συνδεδεμένη συσκευή(με ανοιχτό κινητό παντα κάνεις σύνδεση με pc)

 

μετά εκτελείς

adb shell και enter

pm list packages και enter

 

 

oλα τα παραπανω ειναι περιττα λες δηλαδη.? και τα στειλες??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά το κινητό θεωρώ ότι θα πηγαίνει μπάλα όπως και το 6..

 

Με 215 εφαρμογές προσωπικά όλα είναι βούτυρο στο 6

 

θεωρώ ότι το ξήλωμα εφαρμογών εξυπηρετει το προσωπικό οπτικό κομμάτι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...