Jump to content

OnePlus 6T


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να ξεκινήσει ενα καινούργιο επίσημο νήμα και για το ONEPLUS 6T που έρχεται οσονούπω ?

ανέβηκε βίντεο στην σελίδα του AMAZON που λέει για 17 Oκτωβριου.!

 

πηγη

https://m.gsmarena.com/oneplus_6t_will_be_exclusive_to_amazon_india-news-33347.php

 

https://www.amazon.in/b?ie=UTF8&node=15640898031&store_ref=HSA_AC3263PQZHV9DHM&pf_rd_m=A1VBAL9TL5WCBF&pf_rd_p=98f2ac8f-072b-41ed-b07d-7646b42eb4b7&pf_rd_s=desktop-sx-top-slot&pf_rd_t=301&pf_rd_i=oneplus+6t&hsa_cr_id=7809744620602&lp_slot=auto-sparkle-hsa-tetris&lp_mat_key=oneplus%206t&lp_query=oneplus%206t&sb-ci-n=headline&sb-ci-v=OnePlus%206T-%20Coming%20soon

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα μονα που ξερουμε ως τωρα οτι θα ισχυουν ειναι.

 

Απουσια θυρας ακουστικων.

Finger id κατω απο την οθονη

Μικροτερο notch.

Και κατι ακουγεται για μεγαλυτερη μπαταρια χωρις να γινεται λογος για ποσο μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηματικό παραμένει αν θα βάλουν led notification η οχι.

Και σε περίπτωση του οχι αν θα βάλουν τοτε κανονικό AOD και οχι το ημιτελές ambient display εως τώρα για 3-4 δευερολεπτα ειδοποιηση και μετα χαθηκε δια παντως.

 

Διότι και v30 πχ δεν εχει led notification αλλά εχει υπερπλήρες AOD.

 

Ερωτηματικό αν notch θα κρυβεται διοτι φοβάμαι λογο σχήματος οχι που αυτομάτως αποτελεί deal breaker για εμένα.

 

Επίσης ερωτηματικό αν βάλουν επιτέλους οι ανεπρόκοποι Κινέζοι type c 3.1

 

Και επίσης επιβάλλεται ενα γενναιο boost στην οθονη αν οχι στην ανάλυση αλλά στην φωτεινότητα απαραίτητο(θα μου πει κάποιος με root λύνεται ειτε με custom kernel ειτε custom rom αλλά αυτη είναι λύση για πολυ λίγους-εννοείται εγω ρουταρω day one διοτι oneplus χωρις root = ομελέτα δίχως αυγά :lol::p)

 

Για την μπαταρία αν βαλουν 3500 και παει 6.4 απο 6 κλαιν μαιν στα ιδια επίπεδα με προηγούμενη σειρά ειναι.(ουτε κρύο ουτε ζέστη δηλαδή)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω γιατι δεν εχουν βαλει ακομα 4000μπαταρια,οταν οι αλλες κινεζικες εταιρειες δινουν τις μεγαλες μπαταριες με το τσουβαλι.

 

Περαν τουτου περιμενω να δω τι αλλαγες θα φερει η συσκευη

1)για να δικαιολογησει την υπαρξη της στην αγορα

2)Για την αφαιρεση της θυρας ακουστικων.

 

Και τελος οχι αλλες gimmick 2ρες καμερες. Τι δευτερη καμερα για portrait mode και πρασινα αλογα,αυτα τα κανει η Xiaomi στα κινητα των 150ευρω....

 

Η μου βαζεις δευτερη καμερα με ουσιωδη λογο υπαρξης ή μην βαλεις καθολου οπως η google στο pixel.

 

και φυσικα απο την λιστα που αναφερει ο alex περαν απο usb c 3 λειπουν και

-αδιαβροχοποιηση επισημη(και οχι ανουσια splash resistant)

-στερεο ηχεια

-ασυρματη φορτιση(αλλιως το γυαλι ειναι ανουσιο)

 

Μπορε οταν βγηκε το 6ρι να ηταν value for money επιλογη αλλα πλεον η αγορα εχει αλλαξει.

Εχεις απο την μια το Pocophone στα 300κοντα ευρω(με τα υπερ και τα κατα του)

και απο την αλλη τις ναυαρχιδες που εχουν πεσει σε τιμη οπως

S9+στα 565 ευρω

https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3gJdPp2v9cP_6164b&seq=2

G7 465ευρω

https://www.bestprice.gr/item/2155362257/lg-g7-thinq-64gb.html?qid=3gJdT5Teago_5808a&seq=1

Sony xz2 490ευρω

https://www.bestprice.gr/item/2155402073/sony-xperia-xz2-4gb-64gb.html?qid=3gJdT_ZEWu3_ba7bb&seq=3

Και το mi8 απο Κινα στα 420ευρω

https://www.bestprice.gr/item/2155388606/xiaomi-mi-8-64gb.html?qid=3gJdVHrlNEg_31b50&seq=1

Link to comment
Share on other sites

2062595120921350815.jpg

Screenshot_2018-09-23-07-17-14-799_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

 

Ώπα τι έχουμε εδώ? Και 3πλη κάμερα? Και θύρα ακουστικών αλλά από πάνω? Ωραία πράματα.. λέτε και οι θήκες να είναι ψεύτικες??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για το jack δεν νομίζω... Μόνοι τους το είπαν.

Για την τρίτη κάμερα το σκέφτομαι από χθες. Αν δείτε το βιντεακι με τον Ινδό έχει το δάκτυλο του ακριβώς εκεί που θα μπορούσε να είναι η τρίτη κάμερα. Σαν να κρύβει κάτι.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για το jack δεν νομίζω... Μόνοι τους το είπαν.

Για την τρίτη κάμερα το σκέφτομαι από χθες. Αν δείτε το βιντεακι με τον Ινδό έχει το δάκτυλο του ακριβώς εκεί που θα μπορούσε να είναι η τρίτη κάμερα. Σαν να κρύβει κάτι.

Η κρύβει τον αισθητήρα αποτυπωμάτων που τελικά δεν θα έχει στην οθόνη :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η κρύβει τον αισθητήρα αποτυπωμάτων που τελικά δεν θα έχει στην οθόνη :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες να μας δουλεύουν στην OnePlus:lol::mad:

Έχει πάρει στραβό δρόμο μου φαίνεται,γουστάρουμε Oxygen αλλα καραγκιοζολικια και κωλοτουμπες εκ μέρους τους δεν ανέχομαι προσωπικά.

 

Η αφαίρεση της 3.5 δεν εχει καμιά δικαιολογία και ας ειναι τουλάχιστον ειλικρινείς δηλώνοντας οτι θελουμε απλα να ακολουθησουμε το trend της εποχης οπως και ακολούθησαν τη μοδα με δρακουλοδοντα και ας αφήσουν τις γελοίες δηλώσεις περι νεα τεχνολογία η μεγαλύτερη αυτονομία η οτι ο κόσμος κάνει χρήση ασύρματων ακουστικών(και εγω προσωπικά εχω καμια 5δα bluetooth ακουστικών αλλά δεν σημαίνει οτι θέλω να καταργηθεί η 3.5 θύρα και οτι είναι άχρηστη)

 

Ακόμα και 4000 μπαταρία να εβαζαν που ουτε μια στο δις θα συμβει παλι δεν θα ειχαν δικαιολογία την αφαίρεση 3.5 θύρας.

 

Αλλα δεν φταίνε αυτοί,αλλά ο κόσμος οσο τους στηρίζει τοσο θα αποθρασύνονται(βλεπε αύξηση πωλήσεων-μερίδιο αγοράς στις χωρες που δραστηριοποιούνται)

 

Και για την τιμη βλέπω να τσιμπάει κανα 20-30 ευρω που δεν θα ενοχλούσε τοσο οσο με με ενοχλεί η λογική τους να αφαιρούμε feature και χαρακτηριστικα οταν ηδη εχει αρκετες ελλείψεις σε σχέση με ανταγωνισμό που πανω αναφέρθηκαν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μας τρολαρουν εκει στην Oneplus μου φαίνεται.

Όπως και να έχει μου φαίνεται δύσκολο να παρουσιάσει το 6t μόνο με τον on screen fingerprint sensor σαν αναβάθμιση.

Σίγουρα και κάτι άλλο θα έχει να δώσει από τα παρακάτω

1)Τριπλή κάμερα

2)Στέρεο ηχεία

3)Qhd οθόνη

4)Wireless charging

5)Μεγαλύτερη μπαταρία

6)VOOC flash charging

7) IP68

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Μας τρολαρουν εκει στην Oneplus μου φαίνεται.

Όπως και να έχει μου φαίνεται δύσκολο να παρουσιάσει το 6t μόνο με τον on screen fingerprint sensor σαν αναβάθμιση.

Σίγουρα και κάτι άλλο θα έχει να δώσει από τα παρακάτω

1)Τριπλή κάμερα

2)Στέρεο ηχεία

3)Qhd οθόνη

4)Wireless charging

5)Μεγαλύτερη μπαταρία

6)VOOC flash charging

7) IP68

 

Και γω έτσι λέω. Κάτι από αυτά θα μας δώσει..δεν γίνεται αλλιώς.μονο μια εγκοπή στην οθόνη να μας πει πάρτε 6τ..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Λες να μας δουλεύουν στην OnePlus:lol::mad:

Έχει πάρει στραβό δρόμο μου φαίνεται,γουστάρουμε Oxygen αλλα καραγκιοζολικια και κωλοτουμπες εκ μέρους τους δεν ανέχομαι προσωπικά.

 

Η αφαίρεση της 3.5 δεν εχει καμιά δικαιολογία και ας ειναι τουλάχιστον ειλικρινείς δηλώνοντας οτι θελουμε απλα να ακολουθησουμε το trend της εποχης οπως και ακολούθησαν τη μοδα με δρακουλοδοντα και ας αφήσουν τις γελοίες δηλώσεις περι νεα τεχνολογία η μεγαλύτερη αυτονομία η οτι ο κόσμος κάνει χρήση ασύρματων ακουστικών(και εγω προσωπικά εχω καμια 5δα bluetooth ακουστικών αλλά δεν σημαίνει οτι θέλω να καταργηθεί η 3.5 θύρα και οτι είναι άχρηστη)

 

Ακόμα και 4000 μπαταρία να εβαζαν που ουτε μια στο δις θα συμβει παλι δεν θα ειχαν δικαιολογία την αφαίρεση 3.5 θύρας.

 

Αλλα δεν φταίνε αυτοί,αλλά ο κόσμος οσο τους στηρίζει τοσο θα αποθρασύνονται(βλεπε αύξηση πωλήσεων-μερίδιο αγοράς στις χωρες που δραστηριοποιούνται)

 

Και για την τιμη βλέπω να τσιμπάει κανα 20-30 ευρω που δεν θα ενοχλούσε τοσο οσο με με ενοχλεί η λογική τους να αφαιρούμε feature και χαρακτηριστικα οταν ηδη εχει αρκετες ελλείψεις σε σχέση με ανταγωνισμό που πανω αναφέρθηκαν.

Δυστυχώς θα μας τελειώσει και η Oneplus κάποια στιγμή. Αν το 7 δεν έχει κάτι ενδιαφέρον και δεν πληρεί του προσδοκίες, πάμε γι αλλα! Το 5αρι μου καλά κρατάει άλλωστε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

αν παρουσιαζεται 17 τότε πότε θα ειναι διαθέσιμο ευρώπη;

έχετε εμπειρία απο τα πρηγούμενα μοντέλα;

Link to comment
Share on other sites

αν παρουσιαζεται 17 τότε πότε θα ειναι διαθέσιμο ευρώπη;

 

έχετε εμπειρία απο τα πρηγούμενα μοντέλα;

 

Υπολόγισε 2 με 3 εβδομάδες από ανακοίνωση έως κυκλοφορία.

Μερικά νέα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αυτόν μάλλον είναι το αισιόδοξο σενάριο

USB 3.1 type c και 3700 μπαταρία είναι ήδη μεγάλο άλμα για OnePlus.

Μαζι με το 3D underscreen fingerprint scanner.

 

Και εδώ τελειώνουν όλα κατά 99.9999% σε επίπεδο feature.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν παρουσιαζεται 17 τότε πότε θα ειναι διαθέσιμο ευρώπη;

έχετε εμπειρία απο τα πρηγούμενα μοντέλα;

 

Το 5t παρουσιάστηκε 16 Νοέμβριο και ξεκίνησαν οι πωλήσεις στις 21 Νοεμβρίου.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, μετά από 3 χρόνια με το πιστό σκυλί μου το Nexus 6 είμαι και εγώ έτοιμος για νέα αγορά και ψήνομαι σοβαρά για το 6Τ. Ο επόμενος μήνας θα κυλήσει πολύ αργά μέχρι να βγουν όλες οι νέες συσκευές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιες νέες φωτογραφίες υποτίθεται του 6Τ που διέρρευσαν.

 

Sn9pbBpM_t.jpg 3AYv0BGf_t.jpg EHXWJk1a_t.jpg O51d3NVK_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον Οppo F9 ειναι με wallpaper απο το OnePlus... Λείπει το OnePlus Alert Slider :lol:

Εδω εχει 3.5 θύρα ενω ξέρουμε θα απουσιάζει 100%:lol::lol:

https://www.techgear.gr/oneplus-6t-leaked-real-life-photos-144965/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον Οppo F9 ειναι με wallpaper απο το OnePlus... Λείπει το OnePlus Alert Slider :lol:
Να ένα πραγματακι που αν το αφαιρούσε η Oneplus, δε θα ξαναγοραζα τίποτα από αυτήν. Όσο αστείο και αν ακούγεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ηλιθιότητα εκ μερους της εταιρίας.

Ήθελα να ξερα τι πίνουν οι ανεπρόκοποι Κινέζοι:blink:

https://www.neowin.net/news/oneplus-shoots-itself-in-the-foot-again-by-asking-a-silly-question-on-twitter

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και καλο ειναι παντα να υπάρχουν επιλογές, για εμένα προσωπικά, δεν είναι αποτρεπτικό το οτι δεν θα έχει headphone jack.

Και τώρα που έχει η συσκευή μου έχω πάνω από χρόνο να το χρησιμοποιήσω, από τότε που γύρισα σε bluetooth ακουστικά.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τώρα εγώ αν πρέπει να πουλήσω το 5Τ για να πάω σε 6Τ!

Προς το παρών κανένα από τα specs που έρχονται δεν με χαλάει πολύ...αλλά μήπως αξίζει εμείς με καινούργιες συσκευές οι οποίες ούτε καν έχουν φάει τα ψωμιά τους ακόμα, να περιμένουμε από το 2019 τους επεξεργαστές στα 7nm;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τώρα εγώ αν πρέπει να πουλήσω το 5Τ για να πάω σε 6Τ!

Προς το παρών κανένα από τα specs που έρχονται δεν με χαλάει πολύ...αλλά μήπως αξίζει εμείς με καινούργιες συσκευές οι οποίες ούτε καν έχουν φάει τα ψωμιά τους ακόμα, να περιμένουμε από το 2019 τους επεξεργαστές στα 7nm;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Κανονικά ειμαστε για του χρόνου και το 7 αλλά υπάρχει και το μικρόβιο της αλλαγής που μας παρακινεί για αλλαγή:lol::p:rolleyes:

Το 3D fingerprint μαζι με 3700 μπαταρία συν usb 3.1 είναι είναι όσο να ναι μια ουσιώδη αναβάθμιση σε εμπειρία χρήσης.

Βάλε και την κάμερα που σίγουρα θα είναι 2 κλικ καλύτερη(μη ξεχνάς το 5t ακόμα ακόμα δεν έχει OIS).

 

Βέβαια μου ξενιζει και η έλλειψη 3.5 θύρας και το notch εστω μικρότερο δεν παυει να ειναι ενα φυσικό εμπόδιο εντός οθονης(ελπίζω να κρύβεται στη χειρότερη)

 

Και προσωπικά αμφιβάλλω πολυ αν στο 7αρι δωσουν κανα feature παραπάνω στυλ αδιαβροχοποιηση,ασύρματη φόρτιση η stereo ηχεια.

 

Απλα θα εχει το νεο soc και ισως βάλουν τριπλή κάμερα και ολα τα άλλα αναλλοίωτα και τα ιδια οπως με 6T.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...