Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω ακόμα τι συμβαίνει. Τι εννοώ; Για 2 μέρες λειτουργούσε τέλεια. Και σφιγμοί, και gps, σωστές μετρήσεις κλπ. Περπατούσα 5χλμ την ημέρα και είχα τέλεια καταγραφή.

Εχθές μου αρχίσαν κάποια περίεργα. Την ώρα της άσκησης αν σήκωνα το χέρι άναβε το ρολόι, αλλά μετά από 1"έσβηνε. Δεν υποψιάστηκα τίποτα γιατί κουνώντας το χέρι έστρωνε. Το βράδυ, και ενώ το είχα μερικές ώρες που δεν το φορούσα στο χέρι, ήθελα να το βάλω να καταγράψει τον ύπνο. Και βλέπω πως δεν μετρούσε πάλι σφιγμούς. Έβγαζε ένα διαφορετικό μήνυμα, ότι πρέπει να είμαι ακίνητος και να χαλαρώσω, λες και κουνιόμουν και δεν μπορούσε. Το πράσινο λαμπάκι από κάτω ανάβει κανονικά, και δείχνει κάποιο διάγραμμα την ώρα της μέτρησης, αλλά δεν ολοκληρώνει. Στη συνέχεια έκανα 2 επανεκκινήσεις και τίποτα. Το άφησα κλειστό όλο το βράδυ, χωρίς να το φοράω.

Το πρωί μόλις σηκώθηκα, το φόρεσα και το άνοιξα, και μέτρησε κανονικά τους σφιγμούς. Μια χαρά λέω. Μετά από κανένα μισάωρο τα ίδια. Τίποτα

Τα πήρα, και του ξανπερνάω το 4.0.0.0. Μιας και δούλευε εξ αρχής μια χαρά, και μου φαινόταν και πιο ελαφρύ από το 4.0.0.7. Το σετάρω γρήγορα και βγαίνω έξω για περπάτημα. Τίποτα. Αδυναμία μέτρησης σφιγμών, και gps δεν ανοίγει. Μόνο τα βήμαστα μετράει σωστά πλέον. Ξαναπερνάω 4.0.0.7 μπας και.

Τελικά δεν αποκλείω να έχει μηχανικό πρόβλημα το δικό μου. Ωστόσο μου φαίνεται πολύ περίεργο που για 2 μέρες δούλευε άψογα και ξαφνικά αρχίσανε τα προβλήματα.

Θα το ψάξω και άλλο, να δω αν μπορεί να αλλάξει κάτι. Αλλιώς μόνο για smartwatch θα το έχω μέχρι να μπορέσω να πάρω άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχιζουν τα προβληματα ακομα και με το παλιο λογισμικο, ε τι να πω.

Παντως πολυ περιεργο που εμφανιστηκαν τα ιδια προβληματα.

Εκτος κι αν εχουμε το ιδιο hardware προβλημα 😲

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mythos said:

Αν συνεχιζουν τα προβληματα ακομα και με το παλιο λογισμικο, ε τι να πω.

Παντως πολυ περιεργο που εμφανιστηκαν τα ιδια προβληματα.

Εκτος κι αν εχουμε το ιδιο hardware προβλημα 😲

Καθόλου απίθανο να έχετε τα ίδια θέματα άμα έχει κλαταρει η πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos1989 said:

Καθόλου απίθανο να έχετε τα ίδια θέματα άμα έχει κλαταρει η πλακέτα.

Τετοια λεγε μας να χαρουμε πιο πολυ.🤣

Ωραια δικαιολογια για να παμε στο Watch 4 τωρα που εχει πεσει κι η τιμη του 😇

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mythos said:

Τετοια λεγε μας να χαρουμε πιο πολυ.🤣

Ωραια δικαιολογια για να παμε στο Watch 4 τωρα που εχει πεσει κι η τιμη του 😇

Τα άσχημα με τα ηλεκτρικα ... και ιδικά με τα ρολόγια ... είναι πολύ μικρες πλακέτες με όλους τους σενσορες στριμωγμένους. Το πρώτο πράγμα που χαλάει αυτό είναι.

Έμενα μου την έχουν αλλάξει 2 φορές.

Μια φορά γιατί δεν δούλευε το βαρόμετρο και μια δεύτερη όταν δεν έπιανε καλά το power button. 

(ναι άμα χαλάσει κάποιο κουμπί χρειάζεται αλλαγή η πλακέτα) 

Άμα σαρεσει το 4 πάρτο μια χαρά ρολόι. Πάρε το 46αρη με την στεφάνη όμως total black ... κατά την γνώμη μου είναι το πιο ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα ένα βίντεο και έγραφαν κάτι ενδιαφέρον στα σχόλια.



Εν συντομία, ο τύπος είχε ρολόι που δεν του δούλευε ο αισθητήρας heart rate, αγόρασε άλλον imitation για να τον αλλάξει, δεν έπαιζε, και μετά βάζει τον αρχικό που είχε το ρολόι του και δούλευε κανονικά. Και άλλοι γράφουν ότι δοκίμασαν να αποσυνδέσουν τον αισθητήρα αφού το άνοιξαν και μετά να τον συνδέσουν ξανά, και φαίνεται πως το πρόβλημα λύθηκε. Πρόβλημα που συνήθως εμφανίζεται μετά από update...

Δεν έχω το τριγωνικό κατσαβίδι που θέλει για να ανοίξει. Μέχρι να το βρω λέω να δοκιμάσω να το αφήσω να τελειώσει η μπαταρία μέχρι να κλείσει μπας και έχει καμία αλλαγή...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ενα προβλημα να πεις οτι το φτιαχνεις και τελος. Σε εμενα ειναι 3-4, κατι που οντως κανει πιο πιθανο το θεμα πλακετας.

Ειναι το θεμα κινησης χεριου που δεν ανοιγει/κλεινει, ειναι η μετρηση παλμων, ειναι επισης και το οτι τα κουμπια καποιες φορες δεν αποκρινονται. Και πριν κατι βδομαδες ειχα θεμα με τρελη καταναλωση μπαταριας, που εφτιαξε μονο του, αγνωστο πως!

Να το ανοιξω δε νομιζω, απλα θα δοκιμασω τιποτα λογισμικο ή επαναφορα. Αν δε φτιαξει, κοιταω αλλου μετα.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Πραγματικά δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά σε κάτι τέτοιο. Αλλά υπολογίζοντας όλα τα δεδομένα, δεν θα ξέκοβα το ενδεχόμενο να έχει να κάνει με software. Ίσως και σε συνδυασμό με κάποιο θέμα στους αισθητήρες. Πχ, δεν δουλεύει το heart rate monitor αν το έχω ρυθμίσει στο χειροκίνητο ή να διαβάζει κάθε 10 λεπτά. Αν το βάλω στο συνεχές, μια χαρά μετράει...


Edit: βρήκα και κάτι άλλο... Έχοντας εγκαταστήσει τρίτη εφαρμογή που μετράει σφιγμούς,η οποία μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο μέχρι να την κλείσεις, τότε η "μαμά" μέτρηση στιγμών δουλεύει υποδειγματικά και γρηγορότερα από ποτέ. Μόλις κλείσει η τρίτη εφαρμογή, βγάζει τα προβλήματα στην δικιά του...

Sent from my TCL 20 5G



Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Guys η αλλαγη πλακετας τι χρονικη εγγυηση εχει? 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Guys η αλλαγη πλακετας τι χρονικη εγγυηση εχει? 

Για θέματα εγγύησης ρώτα την ίδια την smartec τηλεφωνικά για να έχεις σωστή πληροφόρηση (όλα μπορεί να αλλάξουν ανάλογα της πολιτικες τους). 

Πάρε τηλ και ρώτα τιμή και πόσο εγγύηση δίνουν.

Τιμή είναι κοντά 130€ μπορεί και παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω iPhone και όταν ανοίγω την εφαρμογή για να συγχρονισει το ρολόι τα βήματα που έχω κάνει μέσα στην εβδομάδα, γράφει πάρα πολύ λιγότερα από αυτά που κάνω. Συμβαίνει και σε άλλον αυτό,και αν ναι,με ποιο τρόπο μπορώ να το διορθώσω; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, thanos1989 said:

Για θέματα εγγύησης ρώτα την ίδια την smartec τηλεφωνικά για να έχεις σωστή πληροφόρηση (όλα μπορεί να αλλάξουν ανάλογα της πολιτικες τους). 

Πάρε τηλ και ρώτα τιμή και πόσο εγγύηση δίνουν.

Τιμή είναι κοντά 130€ μπορεί και παραπάνω 

Το θεμα ειναι πως μου την εχουν ηδη αλλαξει πέρυσι και βλεπω παλι τον αισθητήρα για τους οροφους να τα εχει παιξει. 

Οποτε θα τους παρω αυριο να δουμε αν είμαι εντος ή εκτος. Καλα αν ειμαι εκτος δεν αλλαζω την πλακετα με τιποτα. 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Prattein_Aloga said:

Το θεμα ειναι πως μου την εχουν ηδη αλλαξει πέρυσι και βλεπω παλι τον αισθητήρα για τους οροφους να τα εχει παιξει. 

Οποτε θα τους παρω αυριο να δουμε αν είμαι εντος ή εκτος. Καλα αν ειμαι εκτος δεν αλλαζω την πλακετα με τιποτα. 

Αμα ειχες αλλάξει πλακέτα σε εγγύηση, συνεχίζει η εγγύηση σου μεχρι να λήξει κανονικα, τα 2 χρόνια που εχεις απο τοτε που το αγόρασες. Αν την ειχες πληρώσει  εχεις 1 χρόνο απο την μερα της επισκευής. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, galactob said:

Αμα ειχες αλλάξει πλακέτα σε εγγύηση, συνεχίζει η εγγύηση σου μεχρι να λήξει κανονικα, τα 2 χρόνια που εχεις απο τοτε που το αγόρασες. Αν την ειχες πληρώσει  εχεις 1 χρόνο απο την μερα της επισκευής. 

Αρα την πατησαμε γιατί η 2ετια εληξε τον Γεναρη. Θα τους παρω αυριο και ενημερώνω 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, galactob said:

Αμα ειχες αλλάξει πλακέτα σε εγγύηση, συνεχίζει η εγγύηση σου μεχρι να λήξει κανονικα, τα 2 χρόνια που εχεις απο τοτε που το αγόρασες. Αν την ειχες πληρώσει  εχεις 1 χρόνο απο την μερα της επισκευής. 

Τους καλεσα και επιβεβαιώνω λοιπον πως ειναι ετσι. Οποτε δεν πειραζει, το κραταω ως εχει και ας με δειχνει να ανεβαινω ουρανοξυστες καθε μερα😅

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει ενημέρωση λογισμικού, για το gps.
Καντε τσεκ απο την εφαρμογη τηλεφώνου για να την κατεβάσετε


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σίγουρα έχει ειπωθεί στο παρελθόν αλλά για να μην ψάξω όλες τις σελίδες πως ρυθμίζω το ρολόι να κάνω πληρωμές; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _dimdim_ said:

Σίγουρα έχει ειπωθεί στο παρελθόν αλλά για να μην ψάξω όλες τις σελίδες πως ρυθμίζω το ρολόι να κάνω πληρωμές; 

Δεν γίνεται να πληρώσεις με το ρολόι γιατί δεν δουλεύει το Samsung pay στην Ελλάδα και Κύπρο. 

Για να το κάνεις αυτό θέλει αλλαγή rom στο ρολόι και να βάλεις κάρτα εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έιχα αγοράσει το Galaxy watch πριν 3 χρόνια, όλα τέλεια πολύ ωραίο κράταγε η μπαταρία του με τη χρήση που κάνω έως 3 μέρες.

Εδω και 2 βδομάδες δεν βγάζω ούτε μέχρι το απόγευμα....τι εργοστασιακές επαναφορές έκανα τι εφαρμογές έβαλα έβγαλα , τίποτα!!!!Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει. Αντιμετώπισε κάποιος το ίδιο;

Αξίζει ο κόπος να το φτιάξω ή να πάω στο GW 4 Classic με eSim στα 195€.

Ποια η γνώμη σας.

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hagic200k said:

Έιχα αγοράσει το Galaxy watch πριν 3 χρόνια, όλα τέλεια πολύ ωραίο κράταγε η μπαταρία του με τη χρήση που κάνω έως 3 μέρες.

Εδω και 2 βδομάδες δεν βγάζω ούτε μέχρι το απόγευμα....τι εργοστασιακές επαναφορές έκανα τι εφαρμογές έβαλα έβγαλα , τίποτα!!!!Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει. Αντιμετώπισε κάποιος το ίδιο;

Αξίζει ο κόπος να το φτιάξω ή να πάω στο GW 4 Classic με eSim στα 195€.

Ποια η γνώμη σας.

Ευχαριστώ!!

αλλαγή μπαταρίας. πάρε τηλ την σμαρτεκ για τιμή. άμα πας σε esim θα έχεις τραγικές αυτονομίες.

Μαξ μια μέρα δλδ.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Έιχα αγοράσει το Galaxy watch πριν 3 χρόνια, όλα τέλεια πολύ ωραίο κράταγε η μπαταρία του με τη χρήση που κάνω έως 3 μέρες.
Εδω και 2 βδομάδες δεν βγάζω ούτε μέχρι το απόγευμα....τι εργοστασιακές επαναφορές έκανα τι εφαρμογές έβαλα έβγαλα , τίποτα!!!!Ξέρει κάποιος τι μπορεί να έχει. Αντιμετώπισε κάποιος το ίδιο;
Αξίζει ο κόπος να το φτιάξω ή να πάω στο GW 4 Classic με eSim στα 195€.
Ποια η γνώμη σας.
Ευχαριστώ!!
Τον περασμένο Αύγουστο άλλαξα μπαταρία στην σμαρτεκ.
Κόστος μπαταρίας με στεγανοποίηση κ εγγύηση 1 έτος, 28€.
Ήμουνα εκτός εγγύησης.
Σε μισή ώρα ήταν έτοιμο.

Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα , υπαρχει τροπος να βαλω την καρτα μου στο 4άρι χωρις να μου ζητάει κλειδωμα ρολογιου με pin ή μοτίβο , το εχει λύσει κανεις αυτό το πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, puntix said:

καλησπέρα , υπαρχει τροπος να βαλω την καρτα μου στο 4άρι χωρις να μου ζητάει κλειδωμα ρολογιου με pin ή μοτίβο , το εχει λύσει κανεις αυτό το πρόβλημα ?

Δεν είναι πρόβλημα αλλά μέθοδος ασφαλείας και δεν θα αλλάξει σύντομα.  

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , υπαρχει τροπος να βαλω την καρτα μου στο 4άρι χωρις να μου ζητάει κλειδωμα ρολογιου με pin ή μοτίβο , το εχει λύσει κανεις αυτό το πρόβλημα ?
Το σπαστικό ειναι οτι μου ζηταει το πιν και οταν ανοιγω το πρωι το ρολοι.
Πολλές φορες ξεχνιέμαι κ οταν φτανω δουλειά παω να δω τι ωρα ειναι, κ το ρολοι δεν εχει "φορτώσει" γιατι δεν ειχα βαλει το πιν (μοτίβο στην περίπτωσή μου).


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδες το δινω σε αψογη κατασταση και εξωτερικα και σε μπαταρια ενα 50αρι (βγαζει 5-6 μερες). Για Αθηνα.
Αν ενδιαφερεται κανεις μου λεει

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...