Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Εμείς οι πιστοί στο watch 1 που δεν πήγαμε στα επόμενα tizen, προετοιμαζόμαστε σε 7 μέρες από σήμερα να δούμε τις κριτικές μετά από τα αποκαλυπτήρια του watch 4 που και θα είναι στροφή 180 μοιρών από την Samsung αφού δεν θα έχει πια το λειτουργικό που γνωρίζουμε αλλά το λειτουργικό της google.

Για τον τελευταίο λόγο, πολύ πιστεύουμε ότι θα πάει «άπατο» αφού το λειτουργικό της google ήταν εξ αρχής μια απογοήτευση (αν το συγκρίνουμε με το Tizen και το apple ios).

Διαβάζοντας λοιπόν το κάτωθι άρθρο με τίτλο: “Μαζικό leak για τα Samsung Galaxy Watch 4 αποκαλύπτει τα πάντα!”

https://techmaniacs.gr/maziko-leak-gia-ta-samsung-galaxy-watch-4-apokalyptei-ta-panta/

 

πέφτω στην παρακάτω πρόταση: Οι μπαταρίες παραμένουν περίπου ίδιες με αυτές των παλιών μοντέλων, 247mAh για τα μικρά μοντέλα και 361mAh για τα μεγαλύτερα. Η αυτονομία αναμένεται να φτάνει τις 7 ημέρες.

 

Να είναι καλά τα παιδιά.. με τέτοια ζέστη ήταν ότι έπρεπε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον 7.....ώρες μπαταρία ήθελαν να γράψουν κι έγινε λάθος. Θα θέλει κάθε βράδυ φορτιστή οπωσδήποτε με τέτοια μπαταρία και λειτουργικό. Άσε να το παίξει λίγο apple, τα χρήματα τα έχει για να κάνει μια αποτυχία. Μετά πάλι tizen. Το λειτουργικό το έχει.

 

:) Δεν φτάνει που είναι μάπα το wear os θα βάλει και από πάνω ui tizen.... 7 ώρες και πολύ είναι :lol:

Αυτό που ίσως θα έχει ενδιαφέρον θα είναι οι εφαρμογές όπως πχ google maps κτλ. Στην προσπάθεια τους να γίνει apple watch ή θα τα καταφέρουν ή θα πατώσει και στην δεύτερη περίπτωση που θα δουν ότι χάνουν και άλλους πελάτες (γιατί το smartwatch γίνεται όλο και ποιο αποδεκτό από νέο αγοραστικό κοινό) τότε θα αποδεσμεύσουν την sami να γυρίσει στο tizen (αντέχει η εταιρία την ζημιά, βλέπε Galaxy Note 7)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Εδώ κ λίγο καιρό μου πετάει ειδοποίηση κ συγχαρητήρια για την άσκηση που έκανα... Που είναι το πρόβλημα;; ότι εγώ εκείνη την ώρα η υπνοβατω κ πάω κ κάνω άθλοπαιδείες.. Όπως καταλάβετε κάτι δεν πάει καλά... Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; καμία επαναφορά εργοστασιακων θα βοηθήσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Εδώ κ λίγο καιρό μου πετάει ειδοποίηση κ συγχαρητήρια για την άσκηση που έκανα... Που είναι το πρόβλημα;; ότι εγώ εκείνη την ώρα η υπνοβατω κ πάω κ κάνω άθλοπαιδείες.. Όπως καταλάβετε κάτι δεν πάει καλά... Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση; καμία επαναφορά εργοστασιακων θα βοηθήσει

 

Και μένα μου το πετάει για τα βήματα, αρκετή ώρα που έχω επιστρέψει σπίτι. Νομίζω έχει να κάνει την ρύθμιση ειδοποίηση που υπολογίζει την ώρα που πας για ύπνο και ξυπνάς. Εάν δεν χρειάζεσαι την ειδοποίηση με το έπαθλο, μπορείς να την κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα θα ήθελα να βλέπω όταν όντως κάνω πολλά βήματα μου δίνει συγχαρητήρια ενώ δεν έχω κάνει απολύτως τίποτα γιατί κοιμόμουν όλη νύχτα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μα θα ήθελα να βλέπω όταν όντως κάνω πολλά βήματα μου δίνει συγχαρητήρια ενώ δεν έχω κάνει απολύτως τίποτα γιατί κοιμόμουν όλη νύχτα...
Ωπα!!

Σηκώθηκες καλά ή ένιωθες κουρασμένος?

Μήπως άρχισες να υπνοβατείς και σε έσωσε το ρολόι επειδή το πήρες πρέφα?

 

ΥΓ. Μην παρεξηγήσεις τα γραφόμενα μου. Τα γράφω χιουμοριστικά.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ωπα!!

Σηκώθηκες καλά ή ένιωθες κουρασμένος?

Μήπως άρχισες να υπνοβατείς και σε έσωσε το ρολόι επειδή το πήρες πρέφα?

 

ΥΓ. Μην παρεξηγήσεις τα γραφόμενα μου. Τα γράφω χιουμοριστικά.

 

Δεν παρεξηγώ κατι.. 2 μηνύματα πιο πίσω αυτό έγραψα κ γω μήπως υπνοβατω χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαζη ερωτηση. Πηρα σημερα πρωτη φορα το ρολοι για μπανιο. Και ξαφνικά βλεπω κάποια στιγμη πως εχω ανέβει 15 ορόφους :lol:

Θέμα αισθητήρα ή βουτιων?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαζη ερωτηση. Πηρα σημερα πρωτη φορα το ρολοι για μπανιο. Και ξαφνικά βλεπω κάποια στιγμη πως εχω ανέβει 15 ορόφους :lol:

Θέμα αισθητήρα ή βουτιων?

 

Βουτιάς ... δεν είναι καθόλου αξιόπιστη η μέτρηση ορόφων γι'αυτό μην δίνεις σημασία.

Λογικά εσύ πηγενες πάνω κάτω στο κολύμπι και αυτό μετραγε ορόφους.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον 7.....ώρες μπαταρία ήθελαν να γράψουν κι έγινε λάθος. Θα θέλει κάθε βράδυ φορτιστή οπωσδήποτε με τέτοια μπαταρία και λειτουργικό. Άσε να το παίξει λίγο apple, τα χρήματα τα έχει για να κάνει μια αποτυχία. Μετά πάλι tizen. Το λειτουργικό το έχει.

 

Η παρουσίαση έγινε, είναι διαθέσιμο στο στο Γερμανό και σε άλλες αλυσίδες για προπαραγγελία

και το μεγάλο μοντέλο λέει ότι θα φτάνει η μπαταρία του έως και τις 40 ώρες!!! Άρα μου λύθηκε η απορία.....

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κάποιος αν το gw4 θα συμπεριφέρεται σαν apple watch σε apps,πχ να βάλεις fb viper και να μπορεις να μπαινεις απο watch να διαβάζεις ,να σου στελνουν φωνητικο και να το ακπύς απο το ρολοι αντι να σε στέλνει στο τηλέφωνο ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαβάσει κάποιος αν το gw4 θα συμπεριφέρεται σαν apple watch σε apps,πχ να βάλεις fb viper και να μπορεις να μπαινεις απο watch να διαβάζεις ,να σου στελνουν φωνητικο και να το ακπύς απο το ρολοι αντι να σε στέλνει στο τηλέφωνο ?

 

Οταν ερθει ελλαδα με το καλο θα τα δουμε ολα στην πραξη. Οσο εχω ψαξει μεχρι τωρα δεν εχω δει τιποτα απο εφαρμογες play store.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για τους κατόχους του Galaxy Watch 46mm.

 

Έχω την ρολογάρα!! από τον Νοέμβριο του 2018.

Καθημερινή χρήση με κλήσεις, sms, mail, viber, messanger. Απάντηση και κλήση από το ρολόι και καθημερινή έκθεση στον ήλιο και σε κραδασμούς λόγο της μηχανής που κινούμαι.

Είχε συνδεθεί κανονικά με το τηλ μέσω bluetooth κ κάποια στιγμή που άλλαξα δωμάτιο, μου έκανε την κλασική δόνηση "οτι έχασε την σύνδεση".

Επιστρέφω στο χώρο που ήταν το τηλ και μετά από λίγο κοιτάζω τι ώρα είναι και δεν έδειχνε τίποτα. Γύρναγα στεφάνι, πάταγα κουμπιά, τίποτα.

Θα έσβησε κατά λάθος λέω. Πατάω να ανάψει...... μάταια περίμενα.

θυμάμαι οτι το πρωι που έφυγα η μπαταρία ήταν στο 50%

Επιστρέφω σπίτι, το βάζω για φόρτιση. ΤΙΠΟΤΑ. Νεκρό εντελώς.

Με ζώσανε τα φίδια :)

 

Το πρωί φεύγω από τη δουλειά κ πάω Smartec.

Αφού εξηγώ στο "γιατρό" τα συμπτώματα, μου λέει πως πρέπει να ανοιχτεί για να δουν αν είναι μπαταρία, πλακέτα, οθόνη.

Μου είπε τα κόστη (για να δω αν αξίζει να το φτιάξω), και αφού έγινε τσεκ οτι υπάρχει διαθέσιμη μπαταρία του είπα να προχωρήσει στην επέμβαση.

Μετά από μια ώρα με πήρανε τηλέφωνο, να μου πουν οτι ο "ασθενής είναι έτοιμος για εξαγωγή".

Πήγα μεσ' την τρελή χαρά αφού γλίτωσα τα περαιτέρω.

Κόστος μπαταρίας με στεγανοποίηση 28€ και εγγύηση 1 χρόνο.

 

Άψογοι, εξυπηρετικοί κ επαγγελματίες.

 

Πολύ ωραια ανάλυση! Από μπαταρία πως ήσουν μ όλα αυτά ανοιχτα;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραια ανάλυση! Από μπαταρία πως ήσουν μ όλα αυτά ανοιχτα;
2 φορές την εβδομάδα (ίσως και μια) έμπαινε για φόρτιση.

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παμε παλι για αλλαγη πλακέτας λογικα. Ο αισθητήρας των οροφων τα εχει παιξει, διαβάζει 10ψηφιους ορόφους ενω ειμαι στατικος. 

Τον Απρίλιο το ειχα στειλει γιατι νεκρωσε ο αισθητηρας και άλλαξαν πλακετα  😛

Να ρωτήσω, στις ποσες επισκευες μπορώ να αξιωσω αλλαγη συσκευής? Δεν προτίθεμαι να το στέλνω καθε 4 μηνες στο service...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Prattein_Aloga said:

Παμε παλι για αλλαγη πλακέτας λογικα. Ο αισθητήρας των οροφων τα εχει παιξει, διαβάζει 10ψηφιους ορόφους ενω ειμαι στατικος. 

Τον Απρίλιο το ειχα στειλει γιατι νεκρωσε ο αισθητηρας και άλλαξαν πλακετα  😛

Να ρωτήσω, στις ποσες επισκευες μπορώ να αξιωσω αλλαγη συσκευής? Δεν προτίθεμαι να το στέλνω καθε 4 μηνες στο service...

Εγώ στην 3 φορά ζήτησα να μου αλλάξουν συσκευή και δεν το δέχτηκαν απο την Sam Hellas.

To Αpp έχει καταργήσει το μέτρημα ορόφων ή είναι η ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pchrono said:

Εγώ στην 3 φορά ζήτησα να μου αλλάξουν συσκευή και δεν το δέχτηκαν απο την Sam Hellas.

To Αpp έχει καταργήσει το μέτρημα ορόφων ή είναι η ιδέα μου;

Μαλιστα... Για να δουμε..

Δεν το εχω προχειρο δυστυχως γιατι το εχω συσκευασει, αλλα το έβλεπα στο watchface.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξαν κατι παλι και τωρα λειτουργεί κανονικα. Αυτο παντως που αναγνωρίζω στην Smartec, ειναι πώς ειναι αψογη στην εξυπηρέτηση. 

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 3:18 ΜΜ, Prattein_Aloga said:

Αλλαξαν κατι παλι και τωρα λειτουργεί κανονικα. Αυτο παντως που αναγνωρίζω στην Smartec, ειναι πώς ειναι αψογη στην εξυπηρέτηση. 

Είσαι ακόμα στην εγγύηση; 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pchrono said:

Είσαι ακόμα στην εγγύηση; 

Nαι για κανα δίμηνο ακομα αν θυμάμαι καλά. Αλλα πλακα πλακα δεν ξερω τωρα τι ισχύει, αλλαξαν πλακέτα παλι, εχει καμια έξτρα εγγύηση ή υφίσταται η αρχική ακομα?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Prattein_Aloga said:

Nαι για κανα δίμηνο ακομα αν θυμάμαι καλά. Αλλα πλακα πλακα δεν ξερω τωρα τι ισχύει, αλλαξαν πλακέτα παλι, εχει καμια έξτρα εγγύηση ή υφίσταται η αρχική ακομα?

6 μήνες για αυτό που άλλαξαν μόνο 

Link to comment
Share on other sites

Στην 3 φορά service αξιώνεις αλλαγή συσκευής και μάλιστα με αλλο μοντελο, που δεν είχε τα ίδια προβλήματα.  Επικοινωνία με συνήγορο του καταναλωτή, επισύναψη την συνομιλία στα email με την samsung και ολα παιρνουν το δρόμο τους. Έτσι έκανα εγώ τουλάχιστον και μου αντικαταστήσαν  το galaxy watch με το active 2(δεν είχε βγει το watch 3 ακομα). Απαραίτητη προϋπόθεση  η επικοινωνία  με email με samsung hellas και όχι με το service. Όταν θα το πας service θα τους πεις απλά να διαπιστώσουν την βλάβη και να μην προχωρήσουν  σε επισκευή μέχρι να πάρουν εντολή είτε από εσένα είτε από εκεί που πρέπει. Το galaxy watch έχει κατασκευαστικο σφάλμα στους αισθητηρες και τα πράγματα είναι πιο εύκολα στην αντικατάσταση  του. Κοτσαρε και τους όρους ευρωπαϊκής εγγύησης  μέσα στα email 

https://www.google.com/amp/s/europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/indexamp_el.htm

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bromonano2 said:

Στην 3 φορά service αξιώνεις αλλαγή συσκευής και μάλιστα με αλλο μοντελο, που δεν είχε τα ίδια προβλήματα.  Επικοινωνία με συνήγορο του καταναλωτή, επισύναψη την συνομιλία στα email με την samsung και ολα παιρνουν το δρόμο τους. Έτσι έκανα εγώ τουλάχιστον και μου αντικαταστήσαν  το galaxy watch με το active 2(δεν είχε βγει το watch 3 ακομα). Απαραίτητη προϋπόθεση  η επικοινωνία  με email με samsung hellas και όχι με το service. Όταν θα το πας service θα τους πεις απλά να διαπιστώσουν την βλάβη και να μην προχωρήσουν  σε επισκευή μέχρι να πάρουν εντολή είτε από εσένα είτε από εκεί που πρέπει. Το galaxy watch έχει κατασκευαστικο σφάλμα στους αισθητηρες και τα πράγματα είναι πιο εύκολα στην αντικατάσταση  του. Κοτσαρε και τους όρους ευρωπαϊκής εγγύησης  μέσα στα email 

https://www.google.com/amp/s/europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/indexamp_el.htm

Ακόμα και αν εχεις βγεις από την εγγύηση; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρατήρησα ότι όταν με καλούν στο viber (s21 ultra) δεν έρχεται ειδοποίηση στο ρολόι. Όταν μου στέλνουν μύνημα στο viber, λαμβάνω κανονικά ειδοποίηση στο ρολόι.

Είναι φυσιολογικό ή έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παρέλαβα το 4 classic και θα βάλω αγγελία το ρολόι μας (τυχερός όποιος το πάρει...) Οπότε έφτασε η ώρα να σας χαιρετήσω, (θα τα λέμε και στα άλλα topic!) 

ΥΓ Αν με ρωτάτε πρώτη εντύπωση σε σχέση με το άλλο ρολόι... : Μπαταρία και πάλι μπαταρία...   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...