Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα το ρολόι για τρίτη φορά... αλτίμετρο fail κλασικά. Ζήτησα αντικατάσταση για να δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω... θεματα με τις μετρησεις των σφυγμων ειχες/εχεις καθολου ??

 

 

 

Έστειλα το ρολόι για τρίτη φορά... αλτίμετρο fail κλασικά. Ζήτησα αντικατάσταση για να δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω... θεματα με τις μετρησεις των σφυγμων ειχες/εχεις καθολου ??
Ναι τώρα είχα παρατηρήσει ότι δεν μετρούσε συχνά και όταν το έβαζα να μετρήσει παλμούς μου έλεγε ότι πρέπει να χαλαρώσετε για να μετρηθούν οι παλμοί,δεν ολοκλήρωνε την μέτρηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα φεγγάρια του αλλά γενικά δουλεύει άψογα συν την τεράστια αυτονομία του.;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έστειλα το ρολόι για τρίτη φορά... αλτίμετρο fail κλασικά. Ζήτησα αντικατάσταση για να δούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πήρα εχθές με αλλαγή κεντρικής πλακέτας,πλαισίου,οθόνη και πίσω καπάκι...βγαίνει αγγελία σαν καινούριο.Αν ενδιαφέρει κάποιον το αναφέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εχθές με αλλαγή κεντρικής πλακέτας,πλαισίου,οθόνη και πίσω καπάκι...βγαίνει αγγελία σαν καινούριο.Αν ενδιαφέρει κάποιον το αναφέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά δεν σου έκαναν αντικατάσταση; επισκευή μέσα στην εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εχθές με αλλαγή κεντρικής πλακέτας,πλαισίου,οθόνη και πίσω καπάκι...βγαίνει αγγελία σαν καινούριο.Αν ενδιαφέρει κάποιον το αναφέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νάνε καλά παιδιά... σου άφησαν την μπαταρία για ενθύμιο χαχχα. Δεν θα σχολιάσω άλλο την όλη επισκευή γιατί είναι λίγο γελοίο αλλά άμα δεν το πουλήσεις και το δουλεψεις.. πες μας αν ξανά βγάλει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νάνε καλά παιδιά... σου άφησαν την μπαταρία για ενθύμιο χαχχα. Δεν θα σχολιάσω άλλο την όλη επισκευή γιατί είναι λίγο γελοίο αλλά άμα δεν το πουλήσεις και το δουλεψεις.. πες μας αν ξανά βγάλει πρόβλημα.
Η μπαταρία ειναι κολλημένη στην πλακέτα. Αλλάχτηκε και αυτή σίγουρα. Βασικα τη στεφάνη και το λουράκι του άφησαν ίδιο και το βάφτισαν επισκευή ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ειναι κολλημένη στην πλακέτα. Αλλάχτηκε και αυτή σίγουρα. Βασικα τη στεφάνη και το λουράκι του άφησαν ίδιο και το βάφτισαν επισκευή ...

 

Το πάνω κουμπί δεν έπιανε εύκολα και όταν το πήγα μου άλλαξαν την οθόνη μέσα στην εγγύηση. Μου είπαν το κόστος είναι 90 € , σε περίπτωση εκτός εγγύηση ή σπασίματος. Οπότε μου έχουν αλλάξει οθόνη με κουμπιά, αισθητήρες με πίσω καπάκι από παλαιότερη επισκευή και ελπίζω να μην ξανά χρειαστώ κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν αγοράσω το smartwatch 2 αν θα είναι συμβατό σε όλες του τις λειτουργίες με το sony 1ii ή μόνο με συσκευές Samsung?

Επίσης εσείς που το έχετε και υπάρχει εμπειρία, αξίζει η αγορά του 2 ή να κοιτάξου αλλού?

Πιο πολύ ενδιαφέρομαι για gps ,κλήσεις και sms,viber ιδίως όταν είμαι στον δρόμο πεζός.

Κοιτάω και το Huawei gt 2, ξέρω ότι δεν ειναι θέμα για το huawei εδώ απλά κάποιος μπορεί να έχει περάσει και απο τα 2 smartwatches.

Ευχαριστώ.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν αγοράσω το smartwatch 2 αν θα είναι συμβατό σε όλες του τις λειτουργίες με το sony 1ii ή μόνο με συσκευές Samsung?

.

χανεις λειτουργίες.

Αυτά που έχω δει σε σχέση με πριν που είχα xiaomi και τωρα samsung .

 

Με άλλη συσκευή δεν έχεις:

-Εφαρμογή mail στο ρολοι

-Εφαρμογή sms στο ρολοι

-Εφαρμογη camera remote στο ρολοι

-Συγχρονισμο ξυπνητηριού και προφίλ όπως do not disturb.

-Λειτουγια προώθησης κλήσεων και sms μέσω wifi ( οχι απαραίτητα στο ίδιο δίκτυο).

 

Μπορεί να μου διαφεύγουν και άλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά έβλεπα προς Samsung και λιγότερο σε Huawei αλλά από την άλλη αν δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις και να απαντήσω δεν έχει νόημα η αγορά του,αν κατάλαβα καλά βέβαια.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Άρα σωστά έβλεπα προς Samsung και λιγότερο σε Huawei αλλά από την άλλη αν δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις και να απαντήσω δεν έχει νόημα η αγορά του,αν κατάλαβα καλά βέβαια.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να απαντήσεις σε κλήσεις και να διαβάσεις sms (σαν ειδοποίηση) όσο είναι συνδεδεμένες οι συσκευές με bt. Την δυνατότητα να έχεις κλήσεις και sms , μεσω wifi χάνεις όταν οι δύο συσκευές είναι μακριά. Πχ έχω ξεχάσει το κινητό σπίτι και δεχόμουν κλήσεις κανονικά μέσω wifi στην ρεσεψιόν ενός γραφείου που ήξερα το wifi . Το κινητό τις προωθούσε μεσω ιντερνετ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

A οκ οκ ναι δεν το κατάλαβα!

Τέλεια,σας ευχαριστώ και τους 2 σας!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

A οκ οκ ναι δεν το κατάλαβα!

 

Τέλεια,σας ευχαριστώ και τους 2 σας!:)

Έχω εγώ το watch 3 με το 5 ii.

Μια χαρά λειτουργεί και χωρίς καμία αποσυνδεση η κάτι τέτοιο.

Και εγώ δεν θα πρότεινα Huawei.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγώ το watch 3 με το 5 ii.

Μια χαρά λειτουργεί και χωρίς καμία αποσυνδεση η κάτι τέτοιο.

Και εγώ δεν θα πρότεινα Huawei.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Τέλεια!

Πόσο το πήρες το 3 αν επιτρέπεται?

όταν έλεγα για το watch 2 εννοούσα αυτό

https://www.skroutz.gr/s/15598345/Samsung-Galaxy-Watch-46mm.html

Aν και το τριάρι είναι πολύ όμορφο και το λουράκι το δερμάτινο μου αρέσει πιο πολύ!

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα και μπερδεύτηκα και εγώ!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!

Πόσο το πήρες το 3 αν επιτρέπεται?

όταν έλεγα για το watch 2 εννοούσα αυτό

https://www.skroutz.gr/s/15598345/Samsung-Galaxy-Watch-46mm.html

Aν και το τριάρι είναι πολύ όμορφο και το λουράκι το δερμάτινο μου αρέσει πιο πολύ!

Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα και μπερδεύτηκα και εγώ!

Το πήρα από το αμαζον, με πωλητή το ίδιο το αμαζον, το είχε για κάποιο διάστημα 299 το μαύρο.

Ήμουν τυχερός και το βρήκα τέτοια τιμή από αμαζον.

Λόγω ομορφιάς το πήρα και εγώ σε σχέση με το δύο.

Πάντως δεν θα έχεις θέματα με το Sony εκτός από κάποιες λειτουργίες που χάνουμε.

Πιο πριν είχα το ticwatch 3 pro αλλά είχε πρόβλημα και το γύρισα πίσω, πήρα το galaxy watch.

Εκτός αυτού η στεφανη των Samsung βολεύει πάρα πολύ, σε βαθμό που SmartWatch χωρίς περιστρεφομενη στεφανη δεν μπορείς να το κρατήσεις.

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το καλοκαίρι που πέρασε ήταν η δεύτερη φόρα που το πήγα στο γνωστό service στο Χαϊδάρι γιατί δεν δούλευε το πάνω κουμπί. Το επισκεύασαν και από τον Δεκέμβριο το εμφανίζει πάλι το ίδιο πρόβλημα, ένα μήνα μετά που έληξε η εγγύηση. Το πήγα πριν μερικές μέρες και η απάντηση είναι πως θα το ελέγξουν με 15€ και αν συμφωνήσω για αλλαγή οθόνης (με αυτό το τρόπο επισκευάζουν το κουμπί...) θα συμψηφιστεί με τα 90€ που πρέπει να δώσω. Τους παρακάλεσα να εξετάσουν την περίπτωση αντικατάστασης γιατί έχω βαρεθεί να πηγαίνω από εκεί και η απάντηση την επόμενη μέρα ήταν ότι βρήκαν λίγο οξείδωση μέσα στο ρολόι και φυσικά ευθύνομαι εγώ. Είναι περιττό να σας πω ότι ούτε τα χέρια μου δεν πλένω με αυτό (που λέει ο λόγος) αλλά τέλος πάντων με αυτά που έχω διαβάσει αποφεύγω τα νερά. Υποψιάζομαι ότι τους έχουν τσακίσει στα παράπονα και έχουν βρει αυτή την δικαιολογία για να σταματήσουν την αντικατάσταση. Γιατί η κουβέντα έχει ξαναγίνει εδώ για την δικαιολογία της οξείδωσης, σε ένα αδιάβροχο ρολόι... Εγώ δεν έχω λόγω να πω ψέματα σε εσάς, αλλά σε νερό δεν έχει πλησιάσει το ρολόι από το τελευταίο servise του Ιουλίου, άρα μετράμε 5μήνες το πολύ από τότε που το άνοιξαν.

 

Υ.Γ. Επίσης μου είπαν ότι και φυσικά φταίω εγώ αφού για να τους επιτρέψει το σύστημα να παραδώσουν ένα ρολόι, περνάει από τεστ στεγανοποίησης.....

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα σε ποίο ρολόι αναφέρεσαι??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα σε ποίο ρολόι αναφέρεσαι??

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν με ρωτάς για το μοντέλο, αναφέρομαι στο ρολόι του τίτλου στο forum που είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αν με ρωτάς για το μοντέλο, αναφέρομαι στο ρολόι του τίτλου στο forum που είμαστε.

Οκ επειδή αναφερόμουν πριν στο watch 3 και μπερδεύτηκα!

Από όσο διαβάζω πιστεύω ότι έπεσες στην περίπτωση και στην εξαίρεση και ταλαιπωρήσε.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ επειδή αναφερόμουν πριν στο watch 3 και μπερδεύτηκα!

Από όσο διαβάζω πιστεύω ότι έπεσες στην περίπτωση και στην εξαίρεση και ταλαιπωρήσε.

Από τις τρείς φορές που χάλασε, η πρώτη ήταν ο αισθητήρας που το έχουν πάθει πολύ και αναφέρεται συχνά εδώ, μετράει λάθος ή κολλάει, και οι άλλες δύο είναι το πάνω κουμπί. Το πρόβλημα με το κουμπί έχει αναφερθεί από διαφόρους σε ξένα forum "https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Galaxy-watch-back-button-not-working/td-p/1054787/page/5 , https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/galaxy-smart-watch-back-button-not-working/td-p/1432362 ,

" αλλά πράγματι εδώ δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει από άλλον συναγωνιστή.
Link to comment
Share on other sites

Από τις τρείς φορές που χάλασε, η πρώτη ήταν ο αισθητήρας που το έχουν πάθει πολύ και αναφέρεται συχνά εδώ, μετράει λάθος ή κολλάει, και οι άλλες δύο είναι το πάνω κουμπί. Το πρόβλημα με το κουμπί έχει αναφερθεί από διαφόρους σε ξένα forum "https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Galaxy-watch-back-button-not-working/td-p/1054787/page/5 , https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/galaxy-smart-watch-back-button-not-working/td-p/1432362 ,
" αλλά πράγματι εδώ δεν θυμάμαι να το έχω διαβάσει από άλλον συναγωνιστή.

 

επειδη το παρακολυθω πολυ το συγκεκριμενο θεμα γιατι εχω και γω το ρολοι και αντιμετωπιζω ηδη το θεμα με τους σφυγμους θα ηθελα σε παρακαλω να μου πεις την αντιδραση σου οταν σου ειπαν για "οξειδωση" !!!! εγω προσωπικα το βγαζω απο πανω μου μονο για να το φορτισω ! ολες τις αλλες ωρες το φοραω κι οπωσ καταλαβαινεις κανω και μπανιο!! (οταν βγαινω απο το μπανιο το τιναζω κανονικα οπως προτεινει και πραγνατικα βγαινει καποια ποσοτητα νερου απο μεσα). επειδη βλεπω να το πηγαινω και γω συντομα στο σερβις για τον αισθητηρα με βλεπω να τσακωνομαι πολυ ασχημα (οπως εχω κανει στο παρελθον για ενα ταμπλετ που το ειχα παει τρεις φορες) για την "οξειδωση". θα ηθελα να μαθω την αντιδραση σου φιλε...

Link to comment
Share on other sites

επειδη το παρακολυθω πολυ το συγκεκριμενο θεμα γιατι εχω και γω το ρολοι και αντιμετωπιζω ηδη το θεμα με τους σφυγμους θα ηθελα σε παρακαλω να μου πεις την αντιδραση σου οταν σου ειπαν για "οξειδωση" !!!! εγω προσωπικα το βγαζω απο πανω μου μονο για να το φορτισω ! ολες τις αλλες ωρες το φοραω κι οπωσ καταλαβαινεις κανω και μπανιο!! (οταν βγαινω απο το μπανιο το τιναζω κανονικα οπως προτεινει και πραγνατικα βγαινει καποια ποσοτητα νερου απο μεσα). επειδη βλεπω να το πηγαινω και γω συντομα στο σερβις για τον αισθητηρα με βλεπω να τσακωνομαι πολυ ασχημα (οπως εχω κανει στο παρελθον για ενα ταμπλετ που το ειχα παει τρεις φορες) για την "οξειδωση". θα ηθελα να μαθω την αντιδραση σου φιλε...

Η αλήθεια είναι ότι το πήγα κατάκαρδα και στεναχωρήθηκα γιατί ένιωσα την αδικία. Δεν τους έβρισα αλλά έκανα παράπονα και απλά δεν μου απαντούσαν, αν και τώρα που το λες πρέπει κάποιος να τους βάλει φρένο σε αυτή την "καραμέλα" της "μικρής οξείδωσης"

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το πάνω κουμπί το είχα πάει και εγώ για επισκευή εντός εγγύησης και μου το έφτιαξαν. Τώρα είμαι πλέον εκτός εγγύησης και απλά ελπίζω να μην πάθει τίποτα άλλο.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...