Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορούμε στο watch 3, να φτιάξουμε δικό μας watchface και να το φορτωσουμε;

 

Υπάρχει εφαρμογή;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Κοίτα ποστ 3238

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, αξίζει για αγορά το ρολοι σε εχέση με το 3; η διαφορά 110ε περίπου δεν είναι τρελή απλά προτιμώ το watch λόγο αυτονομίας και οιό sport εμφάνισης

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να νεότερο να επιμείνεις ότι το συγκεκριμένο έχει κατασκευαστικο σφάλμα και σε καμία περίπτωση δεν θα δεχτείς αντικατάσταση με το ιδιο μοντέλο.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Τη συζήτηση την ξεκίνησα γραπτώς ζητώντας μία λύση λόγω κατασκευαστικής αστοχίας. Μου είπαν από τη Samsung ο προϊστάμενος ότι θα βρούμε μια μόνιμη λύση επειδή μου έχει χαλάσει 3 φορές ο αισθητήρας ο γνωστός και το ιστορικό του ρολογιού είναι βεβαρημένο. Δεν μου είπε ακόμα βέβαια ποιά θα είναι η μόνιμη λύση. Τώρα βρίσκομαι στη φάση που έχω πάει το ρολόι στη smartec απλά για να επιβεβαιώσουν ότι όντως έχει χαλάσει για 3η φορά. Θα μάθουμε τη Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα να διαβάζουμε και να απανταμε σε μυνηματα Viber απο το ρολοι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τα διαβάζεις κανονικά και απαντάς κανονικά και με το πληκτρολόγιο και με το χειρόγραφο, δηλαδή με το δάχτυλο σου γράφεις στην οθόνη. Το υποστηρίζει στη γλώσσα μας και φυσικά τα αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν λάβω μήνυμα από την alpha bank δεν μου το εμφανίζει και λεει να το δω στο τηλέφωνο.

 

Μπορω να τα δω στο ρολόι;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχω κλείσει 2 χρόνια με το ρολόι. Σχεδόν όλη αυτή τη διάρκεια το δούλεψα με μη samsung κινητά. Το πρώτο 6μηνο πηγε 5 φορες στο service για το γνωστό πρόβλημα με το βαρόμετρο. Την τελευταία πηγε στην smartec όπου για 1.5 χρονο δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Το ρολόι το φοράω συνέχεια ακομη και στο μπάνιο. Μάλιστα κάνω ξυλουργικο χόμπι που τρίβω ξύλα και γεμίζει ψιλή σκόνη κατω απο την ροδέλα και στην οπη του αισθητήρα του βαρόμετρου συνέχεια.

Το χρησιμοποιώ εδώ και 1 μηνα κοντά με το note 20 . Το ρολόι κρατάει 1 μερα παραπάνω σε μπαταρία. 5-6 μέρες με ιδια χρήση. Και καμια αποσυνδεση οπως ειχα με τα xiaomi ακομη και όταν διπλα το κινητό. Ο αισθητήρας βαρομετρου εκει που το είχα στην χειροκίνητη ρύθμιση που το σεταριζα 1 φορά την εβδομάδα, τώρα το έχω στο αυτόματο ανα 6 ώρες και δουλεύει υποδείγματικα . Μάλιστα αν πατήσω την ενημέρωση εγω , κλειδώνει στο σωστό υψόμετρο σε 1-2 δευτερόλεπτα. Εδω πρέπει να παίζει ρόλο οτι και το κινητό έχει βαρόμετρο. Βήματα και όροφοι δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Μάλιστα δοκίμασα ξεχωριστά ρολόι και κινητό σε ιδιες διαδρομες και μέτρησαν το ίδιο με μια μικρή απόκλιση 15 βημάτων.

Φυσικά email και μηνύματα πλέον στέλνονται και απο το κινητό και με την λειτουργία προωθησης κλήσεων και μηνυμάτων wifi μπορώ να χρησιμοποιώ το ρολόι χωρις κινητό μαζί μου αρκεί να υπάρχει wifi .

Το μόνο περίεργο είναι ότι με τα xiaomi όταν δεχόμουν μήνυμα στο viber μπορούσα να το διαβάσω ακομη και να δω εικόνα. Τωρα απλα με ενημερωνει ότι έχω μήνυμα από τον τάδε και με προωθεί να το δω στο κινητό.

 

Ελπίζω να παρει και το tizen 5 . Ένα ρολόι που δεν θα το άλλαζα αυτη τη στιγμη ουτε με το watch 3. Αν χαλούσε τωρα , παλι αυτό θα αγοραζα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΣΤΙ ΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ, ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΩΝ ΣΦΥΓΜΩΝ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΣΦΥΓΜΩΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΡΕΧΩ , ΠΧ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ 60ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 15 ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟΥΣ ΧΑΝΕΙ. ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ? ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ? ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ? (ΕΧΩ ΛΕΠΤΟ ΚΑΡΠΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ). ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΚΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΣΕΡΒΙΣ ΑΛΛΑ ΑΘ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Το samsung pay παιζει με πλάγιο τρόπο;

Ειχα βρει καποιες οδηγιες που επαιζε κανονικα, αλλα ειχε παλαιότερη version tizen.

Το εχει δοκιμάσει κανείς;

 

καλησπερα. Το εχω βάλει και τρεχει μια χαρά. Βεβαια δυσκολευτικα παρα πολυ για να το βάλω γιατι εβλεπα οδηγιες απο αλλα μοντελα, δεν ειχα τα αρχεια μαζεμένα αλλά εβγαλα άκρη και ειναι οκ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Το εχω βάλει και τρεχει μια χαρά. Βεβαια δυσκολευτικα παρα πολυ για να το βάλω γιατι εβλεπα οδηγιες απο αλλα μοντελα, δεν ειχα τα αρχεια μαζεμένα αλλά εβγαλα άκρη και ειναι οκ

 

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα λινκ ή με πμ τις οδηγίες για να δοκιμάσω και εγώ να το περάσω;

Υπάρχει μήπως και τρόπος να μετράει πίεση ή είναι θέμα αισθητήρα;

Τέλος μη cosmote ρολόγια μπορούμε να τα συνδεσουμε σε δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να στείλει ένα λινκ ή με πμ τις οδηγίες για να δοκιμάσω και εγώ να το περάσω;

Υπάρχει μήπως και τρόπος να μετράει πίεση ή είναι θέμα αισθητήρα;

Τέλος μη cosmote ρολόγια μπορούμε να τα συνδεσουμε σε δίκτυο;

 

όχι δεν μετράει πίεση όπως το active 2.

όχι δεν παίζει αμα δεν είναι αγορασμένο από την cosmote μονο με την esim της.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας περιγράψω την διαδικασία που εκανα ωστε να εχω το samsung pay.

 

1) Πρώτο βήμα είναι να περάσουμε το το combination firmware

Θα χρειαστούμε το netodin για να περάσουμε αρχείο SM-R800_Combination_FT40_R800XXU1ARI2.

 

1α) Κλείνουμε το ρολόι, και παταμε παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει. Ενω το εχουμε πατημένο,

οταν γράψει το rebooting το αφηνουμε και το παταμε 2-2 φορες συνεχόμενα.

1β)Στο μενού που ανοίγει διαλεγουμε το sTP download wireless. (Κατεβαίνουμε στις επιλογές με το power button και επιλέγουμε πατωντας το για 2 δευτερόλεπτα)

1γ) Στο wps mode που βρισκομαστε , παταμε το power για 2 δευτερόλεπτα και θα δουμε οτι γράφει ap mode SM-R800

1δ) Στο wifi του υπολογιστή μας συνδεόμαστε στο δίκτυο SM-R800,

1ε)ανοίγουμε το ODIN Θα πρεπει να εχει παρει IP απο το ρολόι.

1ζ) Στο πεδίο AP, φορτώνουμε το αρχείο SM-R800_Combination_FT40_R800XXU1ARI2\Firmware\COMBINATION-FT40_R800XXU1ARI2.tar.md5

και πατάμε start. Η διαδικασία χρειάζεται γυρω στα 10 λεπτά

 

Αφού περάσουμε το firmware, το ρολόι θα μπει σε λειτουργία προγραμματιστή.

Στην συνέχεια πάmε να ετοιμάσουμε το ρολόι μας.

2) σε αυτό το βήμα πρέπει να εχουμε συνεχής ενεργή wifi σύνδεση και να ξερουμε την IP του ρολογιού.

οποτε:

2α)απο τις ρυθμισεις πάμε στο συνδέσεις, wifi, πάντα ενεργοποιημένο.

2β)Στα δικτυα wifi συνδεόμαστε στο wifi μας, και στην συνέχεια βρισκουμε την IP που έχει πάρει

Για να το δουμε αυτο πατάμε στο δίκυο που έχει συνδεθεί και κανοντας scroll down, βλεπουμε την IP και την σημειώνουμε κάπου.

 

3Στην συνέχεια παμε να αλλάξουμε το CSC.

Τρέχουμε το sdb και γράφουμε τις εντολές.

sdb connect 192.168.x.xxx (οπου xxx η IP απο το ρολοι)

 

sdb root on

* PULL COMMANDS

sdb pull /csa/csc/csc-active-customer.inf

 

sdb pull /csa/imei/prodcode.dat

 

*PUSH COMMANDS

 

sdb push csc-active-customer.inf /csa/csc/

 

sdb push prodcode.dat /csa/imei/

 

Αφου εχουμε τρέξει τις εντολές, στον φάκελο το sdb θα εχουν εμφανιστεί 2 νέα αρχεια.

Το customer.inf και το prodcode.dat

 

Αυτα τα δυο αρχεια εχουν μέσα το CSC που έχει τώρα το ρολόι μας.

Ανοιγουμε το αρχειο customer.inf σβηνουμε αυτο που έχει και γράφουμε XAR και το αποθηκευουμε.

Ανοιγουμε και το prodcode.dat (με ενα notepad) και σβηνουμε τα 3 τελευταια γραμματα και γραφουμε παλι XAR και το αποθηκευουμε.

Τωτρα θα στειλουμε πίσω στο ρολόι τα αρχεια με το αλαγμένο CSC.

Οποτε γράφουμε πάλι τις εντολές

sdb push csc-active-customer.inf /csa/csc/

sdb push prodcode.dat /csa/imei/

 

4) Αφου τα πέρασε όλα σωστά, ξανακάνουμε την αρχική διαδικασία για να περάσουμε το κανονικό firmware απο το netodin.

 

Εγω εχω μεσα 2 firmware.

Το παλιο και το καινούργιο.

Το παλιο ειναι το R800XXU1CSD7_Tizen.EF.zip

και το καινουργιο το R800XXU1DSL1.zip

Ειχα περάσει πρώτα το παλιο και μετα το καινουργιο γιατί δεν εβρησκα το καινουργιο.

Δοκιμάστε να περάσετε το καινουργιο απ ευθειας.

 

Εγω κατέβασα και samsung pay watch plug in (δεν ξερω αν βιάστηκα η το εχει απο μονο του μεσα)

 

με βοήθησαν τα παρακατω βίντεο που περιγραφουν την ίδια διαδικασία

 

 

Ολα τα αρχεία μπορείτε να τα κατεβάσετε απο εδώ.

 

Ελπίζω να βοήθησα

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Με XAR που ειναι για αμερικη, ποια καρτα εχεις συνδεσει επανω ; Η curve δουλευει με Βρετανικο csc (BTU) ;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με XAR που ειναι για αμερικη, ποια καρτα εχεις συνδεσει επανω ; Η curve δουλευει με Βρετανικο csc (BTU) ;

 

την curve εχω ναι.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κάνα κολπάκι να βάλουμε GPay έχει εντοπίσει κάποιος;

 

2 ποστ πιο πάνω εχει samsung pay.

Για google οσο εχω ψαξει δεν υπάρχει για tizen μόνο για wear OS

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

2 ποστ πιο πάνω εχει samsung pay.

Για google οσο εχω ψαξει δεν υπάρχει για tizen μόνο για wear OS

 

Ναι το είδα για το Samsung pay, γι' αυτό και ρώτησα.

Δυστυχώς δεν το χρησιμοποιώ της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

την curve εχω ναι.
Την εχεις εκδοσει απο Ελλαδα και εχεις δηλωσει ελληνικη διευθυνση;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις εκδοσει απο Ελλαδα και εχεις δηλωσει ελληνικη διευθυνση;

Ναι όλα απο Ελλάδα τα εκανα

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα απο Ελλάδα τα εκανα
Ευχαριστω. Θα δοκιμασω σημερα την μεθοδο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ολα άψογα. Επιτελους samsung Pay στο ρολοι. Kudos @nondaz

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα σας περιγράψω την διαδικασία που εκανα ωστε να εχω το samsung pay.

 

1) Πρώτο βήμα είναι να περάσουμε το το combination firmware

Θα χρειαστούμε το netodin για να περάσουμε αρχείο SM-R800_Combination_FT40_R800XXU1ARI2.

 

1α) Κλείνουμε το ρολόι, και παταμε παρατεταμένα το κουμπί για να ανοίξει. Ενω το εχουμε πατημένο,

οταν γράψει το rebooting το αφηνουμε και το παταμε 2-2 φορες συνεχόμενα.

1β)Στο μενού που ανοίγει διαλεγουμε το sTP download wireless. (Κατεβαίνουμε στις επιλογές με το power button και επιλέγουμε πατωντας το για 2 δευτερόλεπτα)

1γ) Στο wps mode που βρισκομαστε , παταμε το power για 2 δευτερόλεπτα και θα δουμε οτι γράφει ap mode SM-R800

1δ) Στο wifi του υπολογιστή μας συνδεόμαστε στο δίκτυο SM-R800,

1ε)ανοίγουμε το ODIN Θα πρεπει να εχει παρει IP απο το ρολόι.

1ζ) Στο πεδίο AP, φορτώνουμε το αρχείο SM-R800_Combination_FT40_R800XXU1ARI2\Firmware\COMBINATION-FT40_R800XXU1ARI2.tar.md5

και πατάμε start. Η διαδικασία χρειάζεται γυρω στα 10 λεπτά

 

Αφού περάσουμε το firmware, το ρολόι θα μπει σε λειτουργία προγραμματιστή.

Στην συνέχεια πάmε να ετοιμάσουμε το ρολόι μας.

2) σε αυτό το βήμα πρέπει να εχουμε συνεχής ενεργή wifi σύνδεση και να ξερουμε την IP του ρολογιού.

οποτε:

2α)απο τις ρυθμισεις πάμε στο συνδέσεις, wifi, πάντα ενεργοποιημένο.

2β)Στα δικτυα wifi συνδεόμαστε στο wifi μας, και στην συνέχεια βρισκουμε την IP που έχει πάρει

Για να το δουμε αυτο πατάμε στο δίκυο που έχει συνδεθεί και κανοντας scroll down, βλεπουμε την IP και την σημειώνουμε κάπου.

 

3Στην συνέχεια παμε να αλλάξουμε το CSC.

Τρέχουμε το sdb και γράφουμε τις εντολές.

sdb connect 192.168.x.xxx (οπου xxx η IP απο το ρολοι)

 

sdb root on

* PULL COMMANDS

sdb pull /csa/csc/csc-active-customer.inf

 

sdb pull /csa/imei/prodcode.dat

 

*PUSH COMMANDS

 

sdb push csc-active-customer.inf /csa/csc/

 

sdb push prodcode.dat /csa/imei/

 

Αφου εχουμε τρέξει τις εντολές, στον φάκελο το sdb θα εχουν εμφανιστεί 2 νέα αρχεια.

Το customer.inf και το prodcode.dat

 

Αυτα τα δυο αρχεια εχουν μέσα το CSC που έχει τώρα το ρολόι μας.

Ανοιγουμε το αρχειο customer.inf σβηνουμε αυτο που έχει και γράφουμε XAR και το αποθηκευουμε.

Ανοιγουμε και το prodcode.dat (με ενα notepad) και σβηνουμε τα 3 τελευταια γραμματα και γραφουμε παλι XAR και το αποθηκευουμε.

Τωτρα θα στειλουμε πίσω στο ρολόι τα αρχεια με το αλαγμένο CSC.

Οποτε γράφουμε πάλι τις εντολές

sdb push csc-active-customer.inf /csa/csc/

sdb push prodcode.dat /csa/imei/

 

4) Αφου τα πέρασε όλα σωστά, ξανακάνουμε την αρχική διαδικασία για να περάσουμε το κανονικό firmware απο το netodin.

 

Εγω εχω μεσα 2 firmware.

Το παλιο και το καινούργιο.

Το παλιο ειναι το R800XXU1CSD7_Tizen.EF.zip

και το καινουργιο το R800XXU1DSL1.zip

Ειχα περάσει πρώτα το παλιο και μετα το καινουργιο γιατί δεν εβρησκα το καινουργιο.

Δοκιμάστε να περάσετε το καινουργιο απ ευθειας.

 

Εγω κατέβασα και samsung pay watch plug in (δεν ξερω αν βιάστηκα η το εχει απο μονο του μεσα)

 

με βοήθησαν τα παρακατω βίντεο που περιγραφουν την ίδια διαδικασία

 

 

Ολα τα αρχεία μπορείτε να τα κατεβάσετε απο εδώ.

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Πολύ ενδιαφέρον, δυστυχώς η δικιά μου curve δεν γίνεται δεκτή στο samsung pay.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον, δυστυχώς η δικιά μου curve δεν γίνεται δεκτή στο samsung pay.
O λόγος; Εμενα περασε κανονικα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

O λόγος; Εμενα περασε κανονικα .

 

Δεν το γνωρίζω, ίσως επειδή έχει ελληνικό bin. Το κινητό μου είναι παραεισαγωγής οπότε έχει κανονικά samsung pay, δοκίμασα να προσθέσω την curve αλλά δεν την δέχτηκε. Ίσως οι κάρτες που έχουν εκδοθεί λίγο πιο παλιά και φαίνονται σαν αγγλικές να περνάνε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, ίσως επειδή έχει ελληνικό bin. Το κινητό μου είναι παραεισαγωγής οπότε έχει κανονικά samsung pay, δοκίμασα να προσθέσω την curve αλλά δεν την δέχτηκε. Ίσως οι κάρτες που έχουν εκδοθεί λίγο πιο παλιά και φαίνονται σαν αγγλικές να περνάνε κανονικά.
Και εμένα ελληνικό bin εχει . Το θέμα είναι να εχει η συσκευή σου csc που δραστηριοποιείται η curve και το samsung pay . Εγω έβαλα βρετανικό csc ( BTU ) και δέχτηκε κανονικά την ελληνική μου curve με καταχώρηση ελληνικής διεύθυνσης με αγγλικούς χαρακτήρες, όπως την είχα καταχωρήσει στην curve.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ελληνικό bin εχει . Το θέμα είναι να εχει η συσκευή σου csc που δραστηριοποιείται η curve και το samsung pay . Εγω έβαλα βρετανικό csc ( BTU ) και δέχτηκε κανονικά την ελληνική μου curve με καταχώρηση ελληνικής διεύθυνσης με αγγλικούς χαρακτήρες, όπως την είχα καταχωρήσει στην curve.

 

Εγω δεν εχω το samsung pay σαν εφαρμογή στο κινητό. Ειχα φλασάρει το κινητό σαν BTU το καλοκαίρι θεωρώντας οτι θα πάρει και στο ρολοι αυτόματα το samsung pay.

Οταν ξεκινησε το android για πρώτη φορά κατι είπε για την καρτα sim πάτησα "ναι" και σαν να ξανα εκανε φορματ το κινητο και φυσικά δεν δούλεψε το samsung pay.

Στις πληροφορίες λογισμικού γράφει EUR,EUR/COS (πουθενά δεν εχει btu)

 

Δεν ξαναασχολήθηκα απο τότε με το κινητό να σας πω την αληθεια μιας και εχω το google pay.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...