Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ στο Α8 2018 δεν έχω αυτό το κλήσεις και μηνύματα σε άλλες συσκευές...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ποια έκδοση android έχεις στο κινητό.

Πχ εγώ στο Note edge δεν μπορώ να ενεργοποιήσω αυτή τη λειτουργία.

Με το Galaxy 10 η δυνατότητα αυτή είναι ενεργοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ολοκαίνουργιος στην παρέα σας, μόλις χθες παρέλαβα το ρολογακι, θα ήθελα οποίος έχει την ευγενή καλοσύνη να με ενημερώσει ποιες εφαρμογές είναι απαραίτητες να περάσω. Με ενδιαφέρει πολύ για μηνύματα (WhatsApp, messenger, viber κτλ) να με ενημερώσετε αν υπάρχει κάτι... Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση μου κολαει λιγο το στεφανη και εχει κατι μικρο γρατζουνιες το αλλαζουν στην smartec?ξέρουμε κόστος ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση μου κολαει λιγο το στεφανη και εχει κατι μικρο γρατζουνιες το αλλαζουν στην smartec?ξέρουμε κόστος ?

 

Αλλάζει όλη η οθόνη φίλε μου... αμα εχεις εγγύηση πες τους ότι σου κολλάει μηπως στην αλλάξουν τσαμπα...(για κόστος οθόνης και όλο το μπροστά μέρος που πάει μαζί δεν ξέρω κόστος αλλά έχω μεγάλη φαντασία 180€ ίσως.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ολοκαίνουργιος στην παρέα σας, μόλις χθες παρέλαβα το ρολογακι, θα ήθελα οποίος έχει την ευγενή καλοσύνη να με ενημερώσει ποιες εφαρμογές είναι απαραίτητες να περάσω. Με ενδιαφέρει πολύ για μηνύματα (WhatsApp, messenger, viber κτλ) να με ενημερώσετε αν υπάρχει κάτι... Ευχαριστώ!!

 

 

Με γεια. Ότι εφαρμογή ανέφερες ως τώρα δεν υπάρχει ούτε παίζει να βγει ποτέ (κατά πάσα πιθανότητα) για το Tizen.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Ολοκαίνουργιος στην παρέα σας, μόλις χθες παρέλαβα το ρολογακι, θα ήθελα οποίος έχει την ευγενή καλοσύνη να με ενημερώσει ποιες εφαρμογές είναι απαραίτητες να περάσω. Με ενδιαφέρει πολύ για μηνύματα (WhatsApp, messenger, viber κτλ) να με ενημερώσετε αν υπάρχει κάτι... Ευχαριστώ!!
Να το χαρείς.

Απλα, απο την εφαρμογή του τηλεφωνου Galaxy wearable, διαλέγεις απο ποιες εφαρμογές του τηλ, θα σου έρχονται ειδοποιησεις στο ρολόι.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορεί κάποιος από τους κατόχους που κατάφεραν να το αντικαταστήσουν με νέο μοντέλο, μετά από την τρίτη εντός εγγύησης επισκευή, να μας καθοδηγήσει λίγο τι βήματα έκανε; Το ζήτησε προφορικά (τηλεφωνικά) ή εγγράφως, από τη smartec ή την Samsung Hellas, έκανε και αλλού καταγγελία ως μέσο πίεσης; Έστειλε στο service μαζί με το ρολόι και τον φορτιστή;

Το έχω στείλει ήδη 2 φορές με πρόβλημα στον αισθητήρα υψόμετρου και παρουσίασε πάλι (3η φορά) FAIL στο sensor test.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by JohnnyBoy2

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μηνες κλείνω 2 χρόνια που εχω το galaxy watch. Χρειάστηκε να το στείλω για επισκευή 8 φορές και γι αυτο εκανα τα εξής. Όλες τις κινήσεις μου τις εκανα εγγράφως όπως και την αποστολή του ρολογιού μέσω acs. Ζήτησα τα χρηματα μου πισω επειδή δεν ανταποκρίνεται πλέον για τη δουλειά που το θέλω μετα απο τοσες επισκευες. Παράλληλα καταγγελια στο συνηγορο και κοινοποίηση όλων των εγγράφων.

Μου πρότειναν η τα λεφτα μ πισω η το watch 3 το οποίο και συμφωνησα. Μεχρι τέλος της εβδομάδας θα τ εχω παρει.

Link to comment
Share on other sites

... Παράλληλα καταγγελια στο συνηγορο και κοινοποίηση όλων των εγγράφων...

 

Χρονικά λοιπόν προηγήθηκε η καταγγελία ώστε να την επισυνάψεις στα έγγραφα που έστειλες. Σωστά;

Και ενώ το είχες ήδη στείλει ξανά για service ζήτησες τα χρήματα από την επισκευάστρια εταιρεία (Smartec) ή από την Samsung Hellas;

ΥΓ: Είχες το 42" ή το 45" και ποιο σου πρόσφεραν αυτοί σε μέγεθος;

Edited by JohnnyBoy2

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μηνες κλείνω 2 χρόνια που εχω το galaxy watch. Χρειάστηκε να το στείλω για επισκευή 8 φορές και γι αυτο εκανα τα εξής. Όλες τις κινήσεις μου τις εκανα εγγράφως όπως και την αποστολή του ρολογιού μέσω acs. Ζήτησα τα χρηματα μου πισω επειδή δεν ανταποκρίνεται πλέον για τη δουλειά που το θέλω μετα απο τοσες επισκευες. Παράλληλα καταγγελια στο συνηγορο και κοινοποίηση όλων των εγγράφων.

Μου πρότειναν η τα λεφτα μ πισω η το watch 3 το οποίο και συμφωνησα. Μεχρι τέλος της εβδομάδας θα τ εχω παρει.

 

Πάμε όλοι για watch 3!!!

Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε επισκεφτεί απο 2 και πάνω φορές την αντιπροσωπεία...

Εγω κάθε φορά το πήγαινα έκανα βόλτες μέχρι να κάνουν διάγνωση και όταν γύρναγα μου το είχαν έτοιμο. Η αλήθεια είναι μου άνοιξε η όρεξη για το 3, κυρίως για το ****το και την ταλαιπωρία με τα σέρβις απο τον πρώτο χρόνο αλλά για την ώρα θα κάτσω στα αυγά μου. Μου μένει άλλος ένας μήνας εγγύηση, έχω πάει 3 φορές, πάντα πλακέτα και καπάκι αλλαγή. Εχω βαρεθεί να ασχολούμαι πια. Αν ξαναχαλασει σύντομα, θα πάρω το active 2 που έχει καλή τιμή και βλέπουμε....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Γιατί τόσες επισκευές? Χωρίς ευθύνη χρηστών? Έτσι μόνο του χαλούσε? Είναι προβληματική η κατασκευή του?

Έχω αρχίσει να ανησυχώ.... :blink:

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 μηνες κλείνω 2 χρόνια που εχω το galaxy watch. Χρειάστηκε να το στείλω για επισκευή 8 φορές και γι αυτο εκανα τα εξής. Όλες τις κινήσεις μου τις εκανα εγγράφως όπως και την αποστολή του ρολογιού μέσω acs. Ζήτησα τα χρηματα μου πισω επειδή δεν ανταποκρίνεται πλέον για τη δουλειά που το θέλω μετα απο τοσες επισκευες. Παράλληλα καταγγελια στο συνηγορο και κοινοποίηση όλων των εγγράφων.

Μου πρότειναν η τα λεφτα μ πισω η το watch 3 το οποίο και συμφωνησα. Μεχρι τέλος της εβδομάδας θα τ εχω παρει.

 

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Και εγώ μια από τα ίδια, 4 φορές στο σέρβις, οπότε στην σημερινή επικοινωνία με την samsung μου είπαν ότι το Galaxy Watch κρίθηκε ως DOA οπότε θα στείλουν σχετική επιστολή στο κωτσόβολο για αντικατάσταση. Εγώ τους είπα ότι δεν επιθυμώ αντικατάσταση αλλά επιστροφή χρημάτων και μου απάντησαν ότι αυτό έχει να κάνει με το κατάστημα. Το περίεργο είναι ότι και εγώ σε λίγους μήνες κλείνω τα 2 χρόνια, ενώ το DOA συγκεκριμένα αναφέρεται σε λίγες ημέρες από την αγορά.

 

Η επιστροφή χρημάτων στην δική σου περίπτωση πως θα γινόταν, κατευθείαν από την Samsung ? Πάντως το Galaxy Watch 3 δεν μου το πρότειναν, ίσως γιατί δεν τους μίλησα για καταγγελια στο συνήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

 

Και εγώ μια από τα ίδια, 4 φορές στο σέρβις, οπότε στην σημερινή επικοινωνία με την samsung μου είπαν ότι το Galaxy Watch κρίθηκε ως DOA οπότε θα στείλουν σχετική επιστολή στο κωτσόβολο για αντικατάσταση. Εγώ τους είπα ότι δεν επιθυμώ αντικατάσταση αλλά επιστροφή χρημάτων και μου απάντησαν ότι αυτό έχει να κάνει με το κατάστημα. Το περίεργο είναι ότι και εγώ σε λίγους μήνες κλείνω τα 2 χρόνια, ενώ το DOA συγκεκριμένα αναφέρεται σε λίγες ημέρες από την αγορά.

 

Η επιστροφή χρημάτων στην δική σου περίπτωση πως θα γινόταν, κατευθείαν από την Samsung ? Πάντως το Galaxy Watch 3 δεν μου το πρότειναν, ίσως γιατί δεν τους μίλησα για καταγγελια στο συνήγορο.

 

Δεν τους μίλησα για καταγγελια αλλα εκανα καταγγελια. Απλά τους την κοινοποίηση.

Η samsung με πηρε τηλ και μου ζήτησαν λογαριασμο να μου βάλουν τα χρηματα σε λογαριασμό η να μου δώσουν το samsung watch 3 45mm οτι χρώματος θέλω. Μου είπαν απευθείας από τη samsung θα ειναι, κλειστο κουτί. Εγω το ειχα αγοράσει από kaizer (σκρουτζομαγαζο) αλλα ποτε δεν ασχολήθηκα με αυτους. Επομένως ηταν κατάστημα κ απο 3τη χώρα που ακομα πιο δύσκολο θα ήταν.

Αυτό με το doa για 14 μέρες από την αγορά δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μπράβο για την ενέργεια σου, πόσες μέρες σου πήρε από τότε που έστειλες την καταγγελία μέχρι το τελευταίο θετικό τηλέφωνο από Samsung; Edited by xristos75
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 7 μέρες (5 εργάσιμες) αλλα νομιζω οτι ακομα δεν τους έχει ενημερώσει ο συνήγορος σχετικά με τη καταηγελια γτ από τα λεγόμενα του προϊστάμενου της samsung δεν φάνηκε να ξέρει περί τίνος πρόκειται. Απο οτι φαινεται θα μου έκαναν ούτως η άλλως αντικατάσταση και το βασικότερο ρόλο σε αυτό παίζει η smartec. Οτι πουν αυτοι θα κάνει και η samsung. Τελευταία φορά που είχα πάει δεν μου άλλαξαν κατι, απλά έκαναν επαναφορά λες και είμαι κανενα χαζο και μου είπαν ότι δεν έβρισκαν προβλημα (με ορόφους, βαρόμετρο).

Γι αυτο τωρα εκανα εγγραφως τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, όπως ανέφερα, δουλεύει το αλτίμετρο - βαρόμετρο και το test τώρα βγάζει PASS. Δεν θα με χάλαγε να πάλευα λίγο για το 3, αλλά κοντεύει η λήξη της διετίας τώρα. Αν και κανονικά θα έπρεπε να κάνει επανεκκίνηση η διετία από το τελευταίο σέρβις εντός εγγύησης αλλά μάλλον (?) πολλά ζητάω..

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξαφνικά, σήμερα άρχισε να μετράει ξανά ορόφους κανονικά. Έκανα το τεστ των αισθητηρίων και . . . PASS. Έφτιαξε μόνο του! Χωρίς επαναφορά, χωρίς τίποτε. :)

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, όπως ανέφερα, δουλεύει το αλτίμετρο - βαρόμετρο και το test τώρα βγάζει PASS. Δεν θα με χάλαγε να πάλευα λίγο για το 3, αλλά κοντεύει η λήξη της διετίας τώρα. Αν και κανονικά θα έπρεπε να κάνει επανεκκίνηση η διετία από το τελευταίο σέρβις εντός εγγύησης αλλά μάλλον (?) πολλά ζητάω..

 

Μαλλον πολλά ζητάς. Αν σου γίνει αντικατάσταση θα ξεκινήσει η διετία μόνο από την αρχή. Και εμένα pass πρέπει να λέγανε αλλα άλλες φορές με έδειχνε 300 μετρς ύψος άλλες-100..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που γίνεται το test? Έψαξα τώρα στις ρυθμίσεις αλλά δεν το βρήκα κάτι..

Αυτό με τους ορόφους είναι πάντως περίεργο όντως.. Δεν είναι αξιόπιστο νομίζω.

Ευχαριστώ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που γίνεται το test? Έψαξα τώρα στις ρυθμίσεις αλλά δεν το βρήκα κάτι..

Αυτό με τους ορόφους είναι πάντως περίεργο όντως.. Δεν είναι αξιόπιστο νομίζω.

Ευχαριστώ

 

Πατάς στο dialer του ρολογιού *#0*#

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πατάς στο dialer του ρολογιού *#0*#

 

Δεν έβρισκα πως να βγω.... τελικά πατάς το πάνω κουμπί 2 φορές!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά από 3 επισκευές εντέλει έγινε αντικατάσταση με το ίδιο, έχουν περάσει από τότε 8 μήνες και το ρολόι λειτουργεί υποδειγματικά.

Βέβαια μεταξύ μας... Δεν το ξανά έβαλα στις δραστηριότητες για να μην μένει ώρες με τον ιδρώτα το χρυσό μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...