Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, μου έκλεισε από μπαταρία το έβαλα το μεσημέρι κ δεν φορτίσε.. Το βάζω στη βάση δείχνει κόκκινο το λαμπάκι κ μετά από 2 λεπτά αναβοσβήνει.. Η οθόνη δεν ανάβει ούτε στη βάση για να δείξει το ποσοστό... Το έχω πάρει από φίλο εδώ μέσα δε θυμάμαι αν το καλύπτει η σμαρτεκ αν είναι ευρωπαϊκό...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το ρολόι στη smartec για το πρόβλημα στο κάλυμμα του αισθητήρα και το είχα έτοιμο την επόμενη μέρα χωρίς να πληρώσω ούτε ένα ευρώ. Εξαιρετικοί και στην επικοινωνία τους, επιβεβαιώνω όλα τα καλά που έχουν γραφτεί κατά καιρούς εδώ μέσα.

 

Στο θέμα μου τώρα: Έκανα το τελευταίο update στο ρολόι (δεν το είχα κάνει) και κάθε βράδυ γύρω στις 23:30 αποσυνδέεται από το τηλέφωνο. Αν το συνδέσω μετά οκ, μένει έτσι συνδεδεμένο.

Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα κάτι σχετικό, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Ισως να εχεις βαλει το "μην ενοχλειτε" καθως αυτο βαζει σε αποσυνδεση το ρολοι σε καποια ωρα που θες.

Εγω πχ το εχω βαλει απο τις 23:00 εως 08:00 να μην χτυπαει σε κληση, μηνυμα και να μην αναβει εαν κουνησω το χερι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω συνέχεια αποσυνδέσεις . Μάλιστα την μια φορά αναγκάστηκα να κάνω reset καθώς η εφαρμογή στο κινητό δεν το έβλεπε . Βασικά το κινητό δεν το έβλεπε καν στις συσκευές bt. Την λύση την βρήκα με την εφαρμογή του browser στο ρολοι που όταν πάω να ανοίξω και σελίδα ζητάει pair με κωδικό και τότε το κινητό το βλέπει . Το θέμα είναι ότι από τότε που το κάνω αυτό μου τρώει 40% μπαταρία τη μέρα! Πραγματικά πιστεύω ότι η αυτονομία του ρολογιού επηρεάζεται άμεσα από την συσκευή που το συνδέεις .

 

Xiaomi note 5 .

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ, όταν βγάζω το ρολόι αποσυνδέεται, αυτό όμως το κάνει μόνο το βράδυ, κάπου διάβασα ότι είναι για εξοικονομηση μπαταρίας, δοκίμασα να το φορέσω ξανά και μετά από λίγο συνδέθηκε....

 

Στάλθηκε από το OnePlus 7pro χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βγάζω το βράδυ . Δεν έχει σχέση ούτε με do not disturb . έτσι στα καλά καθούμενα το κινητό δεν το βλέπει . Και σίγουρα δεν έχει να κάνει με το ρολόι γιατί το laptop το βλέπει κανονικά . είναι θέμα καθαρά του κινητού που βάζει περιορισμούς αυθαίρετα σε εφαρμογές τρίτων να τρέχουν στο παρασκήνιο .

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και μένα σε samsung ποτε σχεδόν δεν έχει αποσυνδεθεί. Μετά από τα θέματα με τους ορόφους αν αποσυνδέοταν κιολας..
Link to comment
Share on other sites

αμα αποσυνδέεται σε κινεζικές μαρκες τηλεφώνων τότε φταίει η εξοικονόμηση ενέργειας που έχουν τα τηλέφωνα.

Βγάλτε το galaxy wear από τις λίστες που βάζουν τις εφαρμογές σε sleep mode μετά από κάποιες ώρες.

Ψάξτε το θέμα στο ίντερνετ και κάτι θα βρείτε.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα με το ρολόι σε αυτό το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi είναι το τηλέφωνο και οι εφαρμογές της Samsung είναι πάντα on, δεν τους "επιτρέπω" να κοιμηθούν.

By the way αν δεν τις έχεις έτσι, κάθε 10λεπτο έχεις αποσυνδέσεις.

 

Εγώ το παθαίνω μόνο το βράδυ και όχι συγκεκριμένη ώρα. Μπορεί να το κάνει στις 23:26, την άλλη μέρα στις 23:45 κλπ. :blink:

Το "Μην ενοχλείτε" δεν είναι ενεργό!

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ τις τελευταίες μερες παρατηρω το εξής κουλό. Ανα τακτα χρονικά διαστήματα βλεπω στο κινητο το εικονιδιο του data transfering προς το ρολοι. Το θέμα είναι πως δεν εχει κατι να στειλει, οι εφαρμογές ειναι ολες στην τελευταία εκδοση.

Το κακο είναι πως δεν ξερω αν ειναι θέμα του ρολογιου ή του note 10, διότι το παρατηρησα μετα απο update και στα δυο. Οχι πως παρατηρω δυσλειτουργιες ή κατι τετοιο, απλα μου φάνηκε περιεργο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γκαηζ τις τελευταίες μερες παρατηρω το εξής κουλό. Ανα τακτα χρονικά διαστήματα βλεπω στο κινητο το εικονιδιο του data transfering προς το ρολοι. Το θέμα είναι πως δεν εχει κατι να στειλει, οι εφαρμογές ειναι ολες στην τελευταία εκδοση.

 

Το κακο είναι πως δεν ξερω αν ειναι θέμα του ρολογιου ή του note 10, διότι το παρατηρησα μετα απο update και στα δυο. Οχι πως παρατηρω δυσλειτουργιες ή κατι τετοιο, απλα μου φάνηκε περιεργο.

Το ίδιο και εγώ σε s20 ultra.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ σε s20 ultra.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου έλυσες την απορία, "τι ειναι αυτο που κάνει μεταφορά αρχείων?"

Εχω το s8+

Το κακο είναι πως δεν ξερω αν ειναι θέμα του ρολογιου ή του note 10, διότι το παρατηρησα μετα απο update και στα δυο. Οχι πως παρατηρω δυσλειτουργιες ή κατι τετοιο, απλα μου φάνηκε περιεργο.

Του galaxy wearable μάλλον είναι (μετα το τελευταίο update), γιατι το s8+ μου, εχει να παρει ενημέρωση πανω απο μήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Same here με Galaxy S10 μου. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και με το Note 4C μου.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει δεν το έχεις δει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το παρακολουθώ 2 μέρες τώρα.... έκανα και όλα τα update.... δεν το κάνει.... μάλλον θέλω γυαλιά, τι αν πω χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολουθώ 2 μέρες τώρα.... έκανα και όλα τα update.... δεν το κάνει.... μάλλον θέλω γυαλιά, τι αν πω χαχαχα

To κάνει 100%, εμφανίζει στη status bar ένα εικονίδιο που δείχνει συγχρονισμό με gear services και είναι εκεί για 1-2 δευτερόλεπτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

To κάνει 100%, εμφανίζει στη status bar ένα εικονίδιο που δείχνει συγχρονισμό με gear services και είναι εκεί για 1-2 δευτερόλεπτα.

Καμία αντίρρηση αφού λες 100%... εξάλλου δεν έχω τρόπο να σου αποδείξω το αντίθετο. Φαντάζομαι δίπλα στο ρολόι θα έπρεπε να εμφανίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Καμία αντίρρηση αφού λες 100%... εξάλλου δεν έχω τρόπο να σου αποδείξω το αντίθετο. Φαντάζομαι δίπλα στο ρολόι θα έπρεπε να εμφανίζεται;
Όχι. Απο την άλλη μεριά, στις ειδοποιήσεις εφαρμογών

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Απο την άλλη μεριά, στις ειδοποιήσεις εφαρμογών

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λες να μην μου το εμφανίζει γιατί εκεί έχω 7 εικονίδια;

Link to comment
Share on other sites

Το κανει και σε εμενα. Οντως ξεκινησε οταν εγινε η τελευταια αναβαθμιση.

Μαλλον κανει συνχρονισμο μεταξυ συσκευων...τι στελνει ή λαμβανει δεν εχω ιδεα αλλα δεν με ενοχλει καθολου!

Εμφανιζεται στα αριστερα του κινητου επανω στις ειδοποιησεις , δεν κραταει πολυ ...2-3 δευτερολεπτα μονο.

Edited by sc1ent1st
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το mi note 10 lite, αλλά ενώ το κινητό με δείχνει συνδεδεμένο με το ρολόι, το ρολόι είναι σε standalone mode και δε δείχνει τίποτα από notifications. Έκανα hard reset αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστήσεις την εφαρμογή από το τηλέφωνο και να την εγκαταστήσεις ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω για αγορά ρολογιού και σκέφτομαι για το συγκεκριμένο της Samsung watch.

Επειδή το μοντέλο αυτό όπως βλέπω είναι 2 ετών, εσείς που έχετε άποψη, αξίζει τώρα η αγορά του? Ή είναι προτιμότερο κάτι νεότερο?

 

Η μπαταρία πόσο σας βγάζει?

Σε σύγκριση με Huawei GT2 πχ τι θα διαλέγατε?

 

Αν παίζει ρόλο έχω κινητό Samsung A70

 

Θα προσπαθήσω να διαβάσω και εδώ μέσα παλιότερα σχόλιά σας..

 

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...