Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι περισσότερο θα κερδίσω αν συνδυάσω το ρολόι, με ένα τηλέφωνο της samsung???

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα εμφανιστεί η εφαρμογή sms και email στο ρολόι και θα έχεις την πλήρη πρόσβαση σε αυτά ,σε ιστορικό και να απαντάς από το ρολόι .

Sms και τώρα μπορείς αλλά με πλάγιο τρόπο , από τις επαφές , αλλά χωρίς απάντηση σε sms εισερχόμενο ή ιστορικό .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο σημείο για να το ρωτήσω, αν όχι, παρακαλώ ας μεταφερθεί ελεύθερα όπου κρίνετε. Ενδιαφέρομαι για να κάνω δώρο στη σύζυγό μου ένα από τα Samsung Galaxy Watch 42mm ή Samsung Galaxy Watch Active 2 40mm. Θα ήθελα τη γνώμη σας, ειδικά από κοπέλες (μια που προορίζεται για γυναίκα, και με απασχολούν θέματα βάρους/άνεσης, αισθητικής κλπ). Επίσης, αν υπάρχουν σχόλια σχετικά με

 

* την αυτονομία των δύο μοντέλων, και

* την επιλογή μεταξύ aluminium και stainless steel για το active 2

 

Έχω διαβάσει όσα περισσότερα μπορώ, αλλά θα μου ήταν χρήσιμες οι γνώμες. Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα στο active 2 ως νεότερο και με καλυτερους αισθητήρες . Από υποστήριξη δεν νομίζω να έχει θέμα κανένα από τα δύο γιατί εσωτερικά έχουν ίδια μνήμη και επεξεργαστή . Αλλά το active 2 ίσως δεχτεί αποκλειστικά χαρακτηριστικά στο μέλλον λόγο αισθητήρων .Από μπαταρία δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά . Άντε να κρατάει μιση μέρα παραπάνω το παλιό watch και πολύ λεω. Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου στην εμφανιση . Το ένα έχει την φυσική ροδέλα το αλλο ψηφιακή . Δηλαδή το ένα μοιάζει με ρολοι και το άλλο με gadget . Η γυναίκα μου πάντως συμπαθεί το παλιό σαν εμφάνιση . Στο χέρι της όμως το active κάθεται καλύτερα λογω μεγέθους .Αλλά είναι θέμα γούστου .

Τώρα από θέμα υλικού θα έλεγα το ατσάλι . Έχω το 46 που είναι ατσάλινο και δεν το μετανιώνω από τα χτυπήματα που έχει φάει . Σε αλουμίνιο ίσως είχα και βαθουλώματα τώρα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Θα εμφανιστεί η εφαρμογή sms και email στο ρολόι και θα έχεις την πλήρη πρόσβαση σε αυτά ,σε ιστορικό και να απαντάς από το ρολόι .

Sms και τώρα μπορείς αλλά με πλάγιο τρόπο , από τις επαφές , αλλά χωρίς απάντηση σε sms εισερχόμενο ή ιστορικό .

 

Επίσης θα μπορέσεις να έχεις πρόσβαση σε όλα αυτά και με το ρολόι να είναι απομακρυσμένα συνδεδεμένο στο κινητό. Κινητό πχ σπίτι με πρόσβαση στο internet και ρολόι οπουδήποτε αλλού συνδεδεμένο με WiFi με δυνατότητα λήψης/πραγματοποίησης κλήσεων/SMS.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα μπορέσεις να έχεις πρόσβαση σε όλα αυτά και με το ρολόι να είναι απομακρυσμένα συνδεδεμένο στο κινητό. Κινητό πχ σπίτι με πρόσβαση στο internet και ρολόι οπουδήποτε αλλού συνδεδεμένο με WiFi με δυνατότητα λήψης/πραγματοποίησης κλήσεων/SMS.

 

Το έχω δοκιμάσει στο δικό μου σπίτι αλλά όχι σε άλλο WiFi... δουλεύουν και οι κλήσεις έτσι μέσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

Θα πήγαινα στο active 2 ως νεότερο και με καλυτερους αισθητήρες . Από υποστήριξη δεν νομίζω να έχει θέμα κανένα από τα δύο γιατί εσωτερικά έχουν ίδια μνήμη και επεξεργαστή . Αλλά το active 2 ίσως δεχτεί αποκλειστικά χαρακτηριστικά στο μέλλον λόγο αισθητήρων .Από μπαταρία δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά . Άντε να κρατάει μιση μέρα παραπάνω το παλιό watch και πολύ λεω. Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου στην εμφανιση . Το ένα έχει την φυσική ροδέλα το αλλο ψηφιακή . Δηλαδή το ένα μοιάζει με ρολοι και το άλλο με gadget . Η γυναίκα μου πάντως συμπαθεί το παλιό σαν εμφάνιση . Στο χέρι της όμως το active κάθεται καλύτερα λογω μεγέθους .Αλλά είναι θέμα γούστου .

Τώρα από θέμα υλικού θα έλεγα το ατσάλι . Έχω το 46 που είναι ατσάλινο και δεν το μετανιώνω από τα χτυπήματα που έχει φάει . Σε αλουμίνιο ίσως είχα και βαθουλώματα τώρα .

 

στη δικη μου περιπτωση τουλαχιστον η φυσικη ροδελα δεν αφορα μονο την εμφανιση. μου εχει σωσει δεκαδες φορες την οθονη απο δυνατα χτυπηματα σε καθε ειδους επιφανειες . αν ειχα το active θα ειχα σπασει την οθονη στο πρωτο μηνα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

στη δικη μου περιπτωση τουλαχιστον η φυσικη ροδελα δεν αφορα μονο την εμφανιση. μου εχει σωσει δεκαδες φορες την οθονη απο δυνατα χτυπηματα σε καθε ειδους επιφανειες . αν ειχα το active θα ειχα σπασει την οθονη στο πρωτο μηνα
Μια από τα ίδια . Σήμερα είδα τα "παράσημα" που της έχω κάνει . Αν και μαυρη δεν φεύγει εύκολα το χρώμα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει στο δικό μου σπίτι αλλά όχι σε άλλο WiFi... δουλεύουν και οι κλήσεις έτσι μέσω wifi?
Ναι κανονικά!

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά!

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Μπορείς δλδ να αφήσεις το τηλεφωνο σπίτι, να πας σε άλλο σπίτι μόνο με το ρολόι, να έχεις συνδέσει σε αυτό ακουστικά και να δέχεσαι κλήσεις? Αρκεί βέβαια να είναι συνδεδεμενα σε wifi...

Καλή φαση

 

Προτιμώ το active2 βέβαια.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς δλδ να αφήσεις το τηλεφωνο σπίτι, να πας σε άλλο σπίτι μόνο με το ρολόι, να έχεις συνδέσει σε αυτό ακουστικά και να δέχεσαι κλήσεις? Αρκεί βέβαια να είναι συνδεδεμενα σε wifi...

Καλή φαση

 

Προτιμώ το active2 βέβαια.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά, αρκεί να έχεις wifi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρεις κανείς μαγαζιά στην θεσσαλονικη όπου θα μπορούσα να βρω τζαμακι(tempered glass) για το ρολόι???

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/wearables/aksesouar-wearables/206205-panzerglass-25d-samsung-galaxy-watch-%2846-mm%29

Δεν υπαρχει καλυτερο.

Ειναι ακριβως στις διαστασεις και οχι μικροτερο οπως καποια αλλα.

Το εχω απο τον Νοεμβριο και με εσωσε πολλες φορες. Ειναι κανονικο σκληρο τζαμακι και οχι πλαστικουρα!

Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/wearables/aksesouar-wearables/206205-panzerglass-25d-samsung-galaxy-watch-%2846-mm%29

Δεν υπαρχει καλυτερο.

Ειναι ακριβως στις διαστασεις και οχι μικροτερο οπως καποια αλλα.

Το εχω απο τον Νοεμβριο και με εσωσε πολλες φορες. Ειναι κανονικο σκληρο τζαμακι και οχι πλαστικουρα!

 

Καλησπέρα, ξέρεις κανείς μαγαζιά στην θεσσαλονικη όπου θα μπορούσα να βρω τζαμακι(tempered glass) για το ρολόι???

 

Εγώ σε κερδοσκόπους λεφτά δεν δίνω, πήρα από Amazon 3 τζαμακια 7 ευρώ, απλά κάνει ένα δεκαήμερο να έρθει, αν θέλει κάποιος πιο γρήγορα μπορεί να πάρει από https://www.protectionfilms24.com/c/ALL/samsung-galaxy-watch-2/?searchfield=galaxy+watch σε 3-4 μέρες θα τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κερδοσκόπους λεφτά δεν δίνω, πήρα από Amazon 3 τζαμακια 7 ευρώ, απλά κάνει ένα δεκαήμερο να έρθει, αν θέλει κάποιος πιο γρήγορα μπορεί να πάρει από https://www.protectionfilms24.com/c/ALL/samsung-galaxy-watch-2/?searchfield=galaxy+watch σε 3-4 μέρες θα τα έχει.

 

Φιλε οτι πληρωσεις περνεις.

Η Panzer εαν το ψαξεις ειναι απο τις top εταιρειες. Και στο κινητο και στο ρολοι φοραω Panzer.

Εχω δοκιμασει πολλα τζαμακια, αλλα θολώνουν πολυ γρηγορα, αλλα φθείρονται, δαχτυλιες με το παραμικρο και στο ρολοι τα περισσοτερα ΔΕΝ ηταν ακριβως στις διαστασεις ενω εγραφαν οτι ειναι μονο για το 46mm.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οτι πληρωσεις περνεις.

 

Η Panzer εαν το ψαξεις ειναι απο τις top εταιρειες. Και στο κινητο και στο ρολοι φοραω Panzer.

 

Εχω δοκιμασει πολλα τζαμακια, αλλα θολώνουν πολυ γρηγορα, αλλα φθείρονται, δαχτυλιες με το παραμικρο και στο ρολοι τα περισσοτερα ΔΕΝ ηταν ακριβως στις διαστασεις ενω εγραφαν οτι ειναι μονο για το 46mm.

Οπως το βλέπει ο καθένας, το δικό μου το πρώτο τζαμακι το φορούσα από τον Αύγουστο και δεν είχε πρόβλημα ούτε με δαχτυλιες ούτε με σημάδια από το δάχτυλο, το άλλαξε όταν έσπασε, με ένα δυνατό χτύπημα που στην αρχή νόμισα ότι έσπασε και η οθόνη του ρολογιού. Α,και είναι τζαμί, όχι πλαστική μεμβράνη ή ψευτοτζαμι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοράω ένα κινέζικο . Νομίζω τα 5 κομμάτια 2€. Ακόμη δεν έχω βγάλει το πρώτο εδώ και 1.5 χρόνο. Ούτε γρατζουνιά ούτε σημάδι ούτε δακτυλιες. Έχει ένα απειροελάχιστο κενό αλλά οχι κάτι τραγικό .e8f070008116c050c5588555409a1cb3.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φοράω tempered glass στο GW τα οποία είχα αγοράσει από ebay 3 ευρώ τα 5. Τα έχω από την εποχή του frontier. Δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Τα 2 έχουν σπάσει από χτύπημα και έγιναν χίλια κομμάτια αλλά η οθόνη παρέμεινε άθικτη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κοπανίσει το ρολόι άπειρες φορές εδώ και πάνω από 1μιση χρόνο, χωρίς προστασίες προφανώς και δεν έχει πάθει το παραμικρό.

Τι θέλω να πω. Επειδή έσπασε ένα τζάμι πάνω από μια οθόνη, δεν σημαίνει ότι θα έσπαζε η οθόνη αν δεν ήταν εκεί. Εάν η πίεση είναι μεγάλη σε μικρό σχετικά σημείο, η οθόνη θα σπάσει έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έβρεξα το ρολόι στην επιφάνεια της θάλασσας και σταμάτησε να δουλεύει .Να το στειλω smartec αξιζει? Edited by garefal
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εβρεξες; Κολύμβηση , βουτιες;

Αν εχει παρει νερο ακομη και στην εγγυηση θα σου χρεωσουν επισκευη. Παρε ενα τηλεφωνο πρωτα. Εχω την εντυπωση οτι εδω μεσα σε καποιον με αντιστοιχο προβλημα του ζητησαν για επισκευη οσο βρισκεις νεο το ρολοι στο skroutz...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εβρεξες; Κολύμβηση , βουτιες;

Αν εχει παρει νερο ακομη και στην εγγυηση θα σου χρεωσουν επισκευη. Παρε ενα τηλεφωνο πρωτα. Εχω την εντυπωση οτι εδω μεσα σε καποιον με αντιστοιχο προβλημα του ζητησαν για επισκευη οσο βρισκεις νεο το ρολοι στο skroutz...

Είτε το πιστεύετε είτε όχι απλά ακούμπησε νερό ούτε βουτιές ούτε τίποτα

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή πού το λένε αδιάβροχο δικαιούται και free επισκευή εντός εγγύησης.

Μην πεις βεβαία οτι το εβρεξες κι αν πουν κάτι κανε μανούρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή πού το λένε αδιάβροχο δικαιούται και free επισκευή εντός εγγύησης.

Μην πεις βεβαία οτι το εβρεξες κι αν πουν κάτι κανε μανούρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ένδειξη αν μπήκε νερό στο εσωτερικό . Δεν είναι κάτι που μπορείς να κρυψεις. Το θέμα του αδιάβροχου έχει συζητηθεί ξανά και η Samsung όπως όλες οι εταιρείες έχουν ψηλά γράμματα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένδειξη αν μπήκε νερό στο εσωτερικό . Δεν είναι κάτι που μπορείς να κρυψεις. Το θέμα του αδιάβροχου έχει συζητηθεί ξανά και η Samsung όπως όλες οι εταιρείες έχουν ψηλά γράμματα .

 

Ετσι κι αλλιως ψεματα δεν μπορω να πω. Μιλησα με smartec ηδη και μου ειπαν να το στειλω. Απλα τους τοινισα οτι οταν λεμε αδιαβροχο εννουμε αδιαβροχο . Το ρολοι εχει ανοιχτει μια φορα προ διμηνου απο αυτους για αλλαγη μπαταριας.. Θα σας ενημερωσω τι εφταιξε και τι εγινε τελικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...