Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έριξα μια ματιά στο Viber να βρω τις έξυπνες ειδοποιήσεις, αλλά δεν....

Μπορείς να μου πεις που ακριβώς είναι;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν είσαι σε μια συνομιλία που θες να απενεργοποιήσεις τις έξυπνες ειδοποιήσεις κάνεις swipe αριστερά την οθόνη και θα δεις ένα toggle για τις έξυπνες ειδοποιήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οταν ειναι αυτονομο χωρις συνδεση με το ρολοι με BT και wifi;

 

Τελικά σήμερα που έκανα νέα δοκιμή αφού ενεργοποίησα ένα πακέτο χτες από το my cosmote app λαμβάνεις και του τηλεφώνου και του ρολογιού τα sms γιατί μου ήρθε SMS με το ενημερωτικό της ενεργοποίησης του πακέτου και παρατήρησα ότι στο τέλος του μυνηματος είχε το σηματακι του ρολογιού ενώ σε άλλα που είχα λάβει στο τηλέφωνό είχε αυτό του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε μια συνομιλία που θες να απενεργοποιήσεις τις έξυπνες ειδοποιήσεις κάνεις swipe αριστερά την οθόνη και θα δεις ένα toggle για τις έξυπνες ειδοποιήσεις

 

Ωραία, σε ευχαριστώ, το βρήκα και ήταν ήδη απενεργοποιημενο, γιαυτό ερχόταν κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις;)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για ανέπαφες πληρωμές με το ρολόι εχουμε καποια λυση εδω Ελλάδα και εαν ναι Ποια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για ανέπαφες πληρωμές με το ρολόι εχουμε καποια λυση εδω Ελλάδα και εαν ναι Ποια?

 

Ευχαριστώ

Αλλαγή του csc σε βρετανικό με ρίσκο να πάει κάτι στραβά και χρήση της κάρτας curve . Η οποία δεν ξέρω αν δουλεύει για μη βρετανικές κάρτες curve ακόμη . Έχει 4 μήνες που το έκοψαν αλλά είχαν πει ότι θα το ανοιξουν πάλι .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχουμε για το τηλέφωνο λύση...

 

Στο τηλεφωνο μια χαρα λειτουργουνε οι ανεπαφες πληρωμες.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς samsung or google pay?

 

alpha bank λειτουργει κανονικα στο κινητο με την εφαρμογη της....περιμενουμε και για το ρολοι ανεπαφη.

Νομιζω οτι εφαρμογη ανεπαφης πρεπει να εχει και η εθνικη αλλα και η Πειραιώς

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει μια τέτοια εφαρμογή από το ρολόι πρέπει να είναι LTE ή δεν παίζει ρόλο αν είναι συνδεδεμένο με το κινητό;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

alpha bank λειτουργει κανονικα στο κινητο με την εφαρμογη της....περιμενουμε και για το ρολοι ανεπαφη.

Νομιζω οτι εφαρμογη ανεπαφης πρεπει να εχει και η εθνικη αλλα και η Πειραιώς

 

Καλά, εγώ εννοώ να υποστηριχθεί συνολικά το google or samsung pay (like apple pay).

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εγώ εννοώ να υποστηριχθεί συνολικά το google or samsung pay (like apple pay).

 

Α! συγνωμη λαθος καταλαβα.:)

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει μια τέτοια εφαρμογή από το ρολόι πρέπει να είναι LTE ή δεν παίζει ρόλο αν είναι συνδεδεμένο με το κινητό;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Δεν χρειάζεται καν το κινητό , ούτε να είναι lte . Μόνο το Google pay χρειάζεται ίντερνετ για να κατεβάζει συνέχεια token. Δυστυχώς δεν το είχαμε πάρει για να αλλάξουμε μέσα σε 5 λεπτά το csc πριν ένα χρόνο που το firmware το επέτρεπε . Τώρα περιμένουμε την επίσημη ενεργοποίηση . Και το Samsung pay είναι πίσω σε υποστηριζόμενες χωρες .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσες ώρες έβγαλε η μπαταρία του ρολογιού;Δεν αναφέρομαι στην εκτίμηση που γράφει μέσα η εφαρμογή ,αλλά στον πραγματικό χρόνο που έχει παρέλθει από την τελευταία φόρτιση...Χοντρικά στο ρολόι μου θέλει δύο φορές τη βδομάδα φόρτιση πράγμα που σημαίνει ότι κρατάει περίπου 3 μέρες κάθε φόρτιση...Με φουλ φωτεινότητα και κάθε δεκάλεπτο να μετράει παλμούς,καθώς και ανοιχτές ειδοποησεις σε μεηλ ,βαιμπερ κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει κάποιος τρόπος να δω πόσες ώρες έβγαλε η μπαταρία του ρολογιού;Δεν αναφέρομαι στην εκτίμηση που γράφει μέσα η εφαρμογή ,αλλά στον πραγματικό χρόνο που έχει παρέλθει από την τελευταία φόρτιση...Χοντρικά στο ρολόι μου θέλει δύο φορές τη βδομάδα φόρτιση πράγμα που σημαίνει ότι κρατάει περίπου 3 μέρες κάθε φόρτιση...Με φουλ φωτεινότητα και κάθε δεκάλεπτο να μετράει παλμούς,καθώς και ανοιχτές ειδοποησεις σε μεηλ ,βαιμπερ κτλ...

 

 

Αν πατήσεις στο εικονίδιο που δείχνει τους χρόνους της μπαταρίας πάνω πάνω μέσα στην εφαρμογή wearable στο κινητό, σου δείχνει όλα τα στατιστικά όπως στο κινητό.

Αν έχεις ενεργή την AOD, οι χρόνοι σου είναι μια χαρά. Αν όχι, θα έπρεπε να βγάζεις το διπλάσιο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στο εικονίδιο που δείχνει τους χρόνους της μπαταρίας πάνω πάνω μέσα στην εφαρμογή wearable στο κινητό, σου δείχνει όλα τα στατιστικά όπως στο κινητό.

Αν έχεις ενεργή την AOD, οι χρόνοι σου είναι μια χαρά. Αν όχι, θα έπρεπε να βγάζεις το διπλάσιο περίπου.

2 φορές την εβδομάδα θέλουν φόρτιση όλα τα Galaxy watch χωρίς aod με όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν περάσει από day 1.

6-7 μέρες με μία φόρτιση δεν παίζει ούτε μία στο εκατομμύριο. Πάντα με γνώμονα να το χρησιμοποιείς σαν smartwatch και να μην κόβεις από εδώ κι από εκεί.

3-4 μέρες κρατάει μια φόρτιση χωρίς aod ανάλογα το watch face.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με τα πάντα ενεργοποιημένα χωρίς AOD είναι κοντα στις 3,5 μέρες αλλά πάντα κοντά στο 25-20% το βάζω για φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

2 φορές την εβδομάδα θέλουν φόρτιση όλα τα Galaxy watch χωρίς aod με όλες τις αναβαθμίσεις που έχουν περάσει από day 1.

6-7 μέρες με μία φόρτιση δεν παίζει ούτε μία στο εκατομμύριο. Πάντα με γνώμονα να το χρησιμοποιείς σαν smartwatch και να μην κόβεις από εδώ κι από εκεί.

3-4 μέρες κρατάει μια φόρτιση χωρίς aod ανάλογα το watch face.

 

 

Επειδή κι εγώ το έχω ενάμιση χρόνο και έχω γράψει άπειρες φορές πόσο βγάζει σε κάθε περίπτωση, δεν θα γράφω ξανά τα ίδια.

Long story short, ~2 μέρες με AOD και ~4μιση χωρίς. Πάντα με όλα ανοιχτά συν μέτρηση ύπνου.

Με 10 λεπτά παλμούς και λειτουργία πτήσης το βράδυ, πάει μια εβδομάδα.

Εγώ είμαι στις 2 μέρες (κάθε δεύτερο βράδυ φόρτιση) γιατί κάνω τηλέφωνα, έχω τοποθεσία και WiFi ενεργά, προφανώς AOD, συνεχής μέτρηση παλμών και τσεκάρω ειδοποιήσεις συνέχεια.

 

 

Και μένα με τα πάντα ενεργοποιημένα χωρίς AOD είναι κοντα στις 3,5 μέρες αλλά πάντα κοντά στο 25-20% το βάζω για φόρτιση.

 

Άρα είσαι ακριβώς στα νούμερα που αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

4,5 μέρες δεν νομίζω να έφτανε ακόμα και αν το άφηνα να κλείσει από μπαταρία. Αλλά το 3,5 ανάλογα με τον αριθμό των ειδοποιήσεων που θα λάβω είναι εφικτό.

 

Για μένα διάφορα έκανε όταν το A70 που έχω πήρε το Android 10. Με το 9 ήμουν περίπου μισή μέρα κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα που έχει πέσει η μπαταρία του μετά από 1 χρόνο κρατάει 3.5 μέρες . Όταν μου την άλλαξαν έπιανα τις 5-6 σταθερά . Μεγάλη επίπτωση είδα από κάποια update και δοκιμές εφαρμογών .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εκτος της εφαρμογης Samsung Health, υπαρχει καμια αλλη συμβατη να δοκιμασουμε?
Οι εφαρμογές της under armour. Αλλά δεν τις βρήκα ποτέ πρακτικές γιατί αντί να έχει μια εφαρμογη που τα έχει όλα αναγκάζεσαι να έχεις 3-4 στο ρολοι και άλλες τόσες στο κινητό . Υπάρχει και το Strava . Αν και νομίζω ότι τα δεδομένα του Samsung health μπορείς να τα συγχρονίσει με άλλες εφαρμογές .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τα έχω δοκιμάσει όλα δεν καταλαβαίνω σε τι υστερεί το samsung health έναντι του strava.

 

Και συμφωνώ τα εχεις όλα σε μια εφαρμογή.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες πως να αλλάξεις CSC για το Active 2 (δουλεύει και στο Watch) και να ενεργοποιηθεί το Samsung Pay.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος ακολουθησει το video για το watch με τα αρχεια που αναφερει εχει εγγυημενο brickαρισμα. Εχω μιλησει με αυτον που εκανε τους οδηγους για το active 2 και μου λεει οτι για watch θελω αλλη διαδικασια. Συγκεκριμενα. Downgrade με συγκεκριμενο firmware για το watch https://forum.xda-developers.com/smartwatch/galaxy-watch/update-firmware-netodin-t3895010/post78800094#post78800094 Με κινδυνο φυσικα να αχρηστευτει το ρολοι. Αν γινει με επιτυχια το downgrade τοτε η διαδικασια για το CSC ειναι 5 λεπτα υποθεση με αυτο εδω τον οδηγο. https://forum.xda-developers.com/smartwatch/gear-sport/changing-region-samsung-gear-sport-r600-t3771324

 

Αν καποιος βρει τα σωστα firmware για το watch (RM800) ας τον δοκιμασει τον οδηγο του video.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εκτος της εφαρμογης Samsung Health, υπαρχει καμια αλλη συμβατη να δοκιμασουμε?

 

Το strava παίζει κατευθείαν στο ρολόι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...