Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Υπάρχει ενημέρωση Εάν το active 2 θα πάρει τη λειτουργία ecg σε εμάς εδώ στην Ευρώπη;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 22€ μαζί με τα μεταφορικά χρεώνεται ΦΠΑ και έξοδα .

Πόσο έκανε από Ελλάδα και βρήκες τα 35€ καλή τιμή;...

Δεν έβρισκα εδώ το αυθεντικό λουράκι της samsung και είπα αφού το βρήκα να το πάρω απ' έξω. Δεν φαντάστηκα ότι θα μου έβγαινε διπλό το κόστος...

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβρισκα εδώ το αυθεντικό λουράκι της samsung και είπα αφού το βρήκα να το πάρω απ' έξω. Δεν φαντάστηκα ότι θα μου έβγαινε διπλό το κόστος...

 

Από Amazon UK στα €40.

 

Καλημέρα. Υπάρχει ενημέρωση Εάν το active 2 θα πάρει τη λειτουργία ecg σε εμάς εδώ στην Ευρώπη;

 

Φλεβάρη - Μάρτη για USA. Για Ευρώπη, ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση.

 

 

Υ.Γ. Καιρός είναι να δημιουργηθεί ένα thread για Galaxy Watch Active 2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 36,89€ ήταν η αξία (41$) και πλήρωσα άλλα 23,85€ για ΦΠΑ και Τέλη ΕΛΤΑ για εκτελωνισμό... Συμφωνώ κι εγώ για ξεχωριστό thread από όποιον ξέρει να το κάνει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Amazon UK στα €40.

 

 

 

 

 

 

 

Φλεβάρη - Μάρτη για USA. Για Ευρώπη, ακόμα δεν υπάρχει ενημέρωση.

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Καιρός είναι να δημιουργηθεί ένα thread για Galaxy Watch Active 2.

Φοβερή, κυκλοφορεί ένα προϊόν και δεν δίνει ενημέρωση ούτε καν ποτέ και αν θα μπει μια βασική δυνατότητα του smartwatch που το διαφοροποιεί από την προηγούμενη σειρά. Κατά τα άλλα προτιμώ το galaxy watch 46mm που εχω.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή, κυκλοφορεί ένα προϊόν και δεν δίνει ενημέρωση ούτε καν ποτέ και αν θα μπει μια βασική δυνατότητα του smartwatch που το διαφοροποιεί από την προηγούμενη σειρά. Κατά τα άλλα προτιμώ το galaxy watch 46mm που εχω.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο έκανε και η apple . Μήνες μετά ενεργοποιήθηκε το ecg . Δεν νομίζω ότι είναι στο χέρι της . Έχει να κάνει με την υποστήριξη σε κάθε χώρα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ρολόι έχει... service loop. :p Αν χαλάσει ο σένσορας αλτίμετρου & βαρόμετρου (FAIL στο σχετικό test με *#0*#) ετοιμαστείτε για πολλές επισκέψεις/αποστολές. Εγώ πάω για δεύτερη τώρα, ευτυχώς που έχουν την τσάμπα διαδικασία με ACS από κατάστημα.

 

Σχετικά εδώ.

 

Δηλαδή στο πληκτρολόγιό του ρολογιού βάζουμε τα παραπάνω σύμβολα και μας εμφανίζει αν έχει κάπου πρόβλημα;

Fall η και κάποιο αλλο;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο πληκτρολόγιό του ρολογιού βάζουμε τα παραπάνω σύμβολα και μας εμφανίζει αν έχει κάπου πρόβλημα;

 

Fall η και κάποιο αλλο;

Ναι. Σε βάζει στο τεστ μενού . Εκεί δοκιμάζεις αισθητήρες , οθόνη και μικροφωνο ηχείο .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εντελως αλλοκοτη η μπαταρια του με την τελευταια αναβθμιση, φορτιζει σε 100% και χωρις να κανω τιποτα σε 2 ωρες εχει χασει 12% μπαταρια...παω για ασκηση βαζω gps για 1 ωρα και 43 λεπτα και χανει μολις 2%..μετα ξανα χωρις να κανω τιποτα πινει τη μπαταρια χωρις αυριο. Δεν ξερω τι να του κανω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εντελως αλλοκοτη η μπαταρια του με την τελευταια αναβθμιση, φορτιζει σε 100% και χωρις να κανω τιποτα σε 2 ωρες εχει χασει 12% μπαταρια...παω για ασκηση βαζω gps για 1 ωρα και 43 λεπτα και χανει μολις 2%..μετα ξανα χωρις να κανω τιποτα πινει τη μπαταρια χωρις αυριο. Δεν ξερω τι να του κανω
Κοιτάς αν έχεις βάλει πρόσφατα κάποια εφαρμογή ή watchface . Επίσης κάνε και καμία επανεκκίνηση πριν το φορτίσεις . Τρέχουν πίσω διεργασίες που μπορεί να μην τις βλέπεις . Έτσι έκανε εμένα η εφαρμογή με την φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά . Είχα χάσει 2 μέρες αναμονή εξαιτίας της .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές που είχα βάλει το ρολόι σε λειτουργία πτήσης για να μην χτυπάει στον ύπνο δεν ξανά συνδέθηκε μετά με το κινητό. Έκλεισα bluetooth ξανά άνοιξα, έκλεισα το ρολόι, προσπάθησα μέσα από την εφαρμογή στο κινητό αλλά τίποτα. Στο bluetooth στο κινητό γράφει ότι έχει συνδεθεί αλλά στο ρολόι δείχνει το σηματάκι που σημαίνει ότι δεν είναι συνδεδεμένο και δεν έρχεται καμία ειδοποίηση. Πριν την επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και το σέρβις τι άλλο μπορώ να κάνω και να ελέγξω; Επίσης με επαναφορά θα μπορέσω να έχω πάλι τα ίδια watchface γιατί έχω κάποια επί πληρωμή που τα είχα κατεβάσει όταν τα είχαν δωρεάν σε προσφορά.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις Samsung account συνδεδεμένο με το ρολόι όλες οι αγορές σου και τα δωρεάν θα τα βρεις στο my apps στην εφαρμογή στο τηλέφωνο για να τα κατεβάσεις πάλι .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή έχω κάποια θέματα με το ρολόι (το σοβαρότερο είναι που δεν μπορεί να μπει στο στορ) θέλω να περάσω το firmware με netodin.

Κατέβασα τα αρχεία και είμαι έτοιμος, αλλά δεν γνωρίζω αν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση. Υπάρχει περίπτωση να μην ισχύει μετά η εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή έχω κάποια θέματα με το ρολόι (το σοβαρότερο είναι που δεν μπορεί να μπει στο στορ) θέλω να περάσω το firmware με netodin.

Κατέβασα τα αρχεία και είμαι έτοιμος, αλλά δεν γνωρίζω αν θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση. Υπάρχει περίπτωση να μην ισχύει μετά η εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εχεις συνδεσει με αλλο τηλεφωνο να δεις το προβλημα με το store; Αν υπαρχει οντως θεμα στειλε το κατευθειαν στο service . Καλου κακου παντα κανουν εναν επαναπρογραμματισμο και φλασαρισμα αυτοι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

θελω να σας ενημερωσω πως εχοντας τα αποτελεσματα απο το Holter παρακολουθησης 24 ωρου καρδιας, συγκρινα τις μετρησεις ομοιως του ρολογιου μας και η αποκληση ηταν μολις 4 παλμους το 24ωρο !!!! Απιθανο, πολυ ακριβεστατο!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις συνδεσει με αλλο τηλεφωνο να δεις το προβλημα με το store; Αν υπαρχει οντως θεμα στειλε το κατευθειαν στο service . Καλου κακου παντα κανουν εναν επαναπρογραμματισμο και φλασαρισμα αυτοι.

Οχι με αλλο δεν το συνδεσα, το θεμα ειναι οτι πριν την αναβαθμιση δουλευε... αν κανω μονος μου ενα φλασαρισμα θα ειναι προβλημα για την εγγυηση? γιατι λεω να δοκιμασω και αν δεν γινει τοτε να το στειλω για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σε βάζει στο τεστ μενού . Εκεί δοκιμάζεις αισθητήρες , οθόνη και μικροφωνο ηχείο .
Και ότι δε δουλέψει σωστά θα βγάλει fall ετσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δείχνει fail και δεν έχει μετρήσεις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το φλασαρισμα μέσω Odin και πέρασα πάλι το λειτουργικό.

Το στορ συνεχίζει να μην ανοίγει, δοκίμασα και σύνδεσα το ρολόι με το ΜΙ Α3 της γυναίκας μου, είχε θέματα κατά την σύνδεση αλλά και πάλι το στορ δεν άνοιγε, η μόνη διαφορά ήταν ότι στο ΜΙ Α3 έβγαζε στο μενού την επιλογή για τα ασύρματα δίκτυα , που στο δικό μου ούτε αυτό το βγάζει....θα περιμένω να το δοκιμάσω με ένα ΝΟΤΕ 8 ενός φίλου σε καμιά βδομάδα που θα έρθει και μετά θα πάει για σέρβις.

Από Θεσσαλονίκη ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αποστολής και φυσικά που να το στείλω?

αλήθεια, το ότι το ΟΡ6 μου, είναι rooted, λέτε να παίζει ρόλο, αν και το στορ με την προηγούμενη έκδοση, άνοιγε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το φλασαρισμα μέσω Odin και πέρασα πάλι το λειτουργικό.

Το στορ συνεχίζει να μην ανοίγει, δοκίμασα και σύνδεσα το ρολόι με το ΜΙ Α3 της γυναίκας μου, είχε θέματα κατά την σύνδεση αλλά και πάλι το στορ δεν άνοιγε, η μόνη διαφορά ήταν ότι στο ΜΙ Α3 έβγαζε στο μενού την επιλογή για τα ασύρματα δίκτυα , που στο δικό μου ούτε αυτό το βγάζει....θα περιμένω να το δοκιμάσω με ένα ΝΟΤΕ 8 ενός φίλου σε καμιά βδομάδα που θα έρθει και μετά θα πάει για σέρβις.

Από Θεσσαλονίκη ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αποστολής και φυσικά που να το στείλω?

αλήθεια, το ότι το ΟΡ6 μου, είναι rooted, λέτε να παίζει ρόλο, αν και το στορ με την προηγούμενη έκδοση, άνοιγε κανονικά.

Δεν μπαίνει στο store ούτε μέσα από το ρολόι συνδεδεμένο μόνο του σε wifi;

Η καλύτερη λύση είναι στην smartec μέσω ACS στην Αθήνα . Θα τους πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο και θα στείλεις το κινητό συσκευασμένο καλά με δικά τους έξοδα . Εγώ το έστειλα Τρίτη και Παρασκευή το είχα πίσω .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει στο store ούτε μέσα από το ρολόι συνδεδεμένο μόνο του σε wifi;

Η καλύτερη λύση είναι στην smartec μέσω ACS στην Αθήνα . Θα τους πάρεις πρώτα ένα τηλέφωνο και θα στείλεις το κινητό συσκευασμένο καλά με δικά τους έξοδα . Εγώ το έστειλα Τρίτη και Παρασκευή το είχα πίσω .

Από το ρολόι δεν μπαίνει καθόλου. Ο μόνος τρόπος είναι να μπω από το κινητό (μέσα από την εφαρμογή} με το ρολόι συνδεδεμένο μέσω ΒΤ.

Μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα το στείλω....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το φλασαρισμα μέσω Odin και πέρασα πάλι το λειτουργικό.

Το στορ συνεχίζει να μην ανοίγει, δοκίμασα και σύνδεσα το ρολόι με το ΜΙ Α3 της γυναίκας μου, είχε θέματα κατά την σύνδεση αλλά και πάλι το στορ δεν άνοιγε, η μόνη διαφορά ήταν ότι στο ΜΙ Α3 έβγαζε στο μενού την επιλογή για τα ασύρματα δίκτυα , που στο δικό μου ούτε αυτό το βγάζει....θα περιμένω να το δοκιμάσω με ένα ΝΟΤΕ 8 ενός φίλου σε καμιά βδομάδα που θα έρθει και μετά θα πάει για σέρβις.

Από Θεσσαλονίκη ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αποστολής και φυσικά που να το στείλω?

αλήθεια, το ότι το ΟΡ6 μου, είναι rooted, λέτε να παίζει ρόλο, αν και το στορ με την προηγούμενη έκδοση, άνοιγε κανονικά.

 

Έχουμε το καλύτερο service στην Θεσσαλονίκη δεν χρειάζεται να το στείλεις Αθηνά.

http://authorizedservice.gr/samsung-service-thessaloniki/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου χτυπάει κάθε βράδυ 12μιση και μια η ώρα για τον καιρό τη νύχτα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πρωην κατοχος του 42μμ και απογοητευμενος απο την μπαταρια και μονο,,,σκεφτομαι την αγορα του 46μμ θα δω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια ? 5 μερες χωρις τρελη χρηση θα βγαζει??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...