Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ εχω εδώ και 2 βδομάδες ανεβοκατεβαίνω το word trade center με τα πόδια. 3 factory reset και εκεί το χαβά του. Από εβδομάδα smartec με απαιτησ αντικατάστασης καθώς θα πάει για τρίτη φορά.f59ad511c0631f6f72c86c767795f393.jpg228760c85c8bfdf0b24aa8acc0f7101c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είχα και εγώ αυτό το προβλημα και με αλλαγή πλακέτας έφτιαξε ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως γιατί δε βάζουν επιλογή οταν κάποιος έχει dual sim συσκευή,να επιλεγείς από το ρόλοι από ποια κάρτα να καλέσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως γιατί δε βάζουν επιλογή οταν κάποιος έχει dual sim συσκευή,να επιλεγείς από το ρόλοι από ποια κάρτα να καλέσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το Apple watch το κάνει;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς esim παράλληλα με την κανονική στο iPhone για να μας πει; :p

 

Τελικά Γνωρίζει κανείς εφόσον στο Shealth λεει οτι ειναι συμβατός με Polar heart rate whirst αν παρω εναν Polar h10 αν συνδέεται κανονικά; γιατι σε HIT ασκηση δεν πιάνει ουτε κατα διάνυα τις απότομες μεταβολές

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Γνωρίζει κανείς εφόσον στο Shealth λεει οτι ειναι συμβατός με Polar heart rate whirst αν παρω εναν Polar h10 αν συνδέεται κανονικά; γιατι σε HIT ασκηση δεν πιάνει ουτε κατα διάνυα τις απότομες μεταβολές

 

Συνδέεται κανονικά σε Gear S3 και σε Galaxy Watch. Με το watchface "Sporty Watch" βλέπεις live τους παλμούς από τον H10. Και αν θες να περάσεις τα δεδομένα σε S Health, τα περνάς πρώτα σε Strava και μετά από Strava σε S Health.

 

Εδώ η λίστα με όλους τους συμβατούς heart rate monitors και εδώ άτομα που δοκίμασαν τον πιο πάνω συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω υπάρχει ένας σύνδεσμος ,όπου φαίνεται αναλυτικά η σύνδεση του H10 με το galaxy watch.

Επίσης τώρα που βλέπω το h10 στα 68€ από Σκρουτζ ,το έχει δοκιμάσει κανείς ,για να μας πει την αξιοπιστία των μετρήσεων του ?

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ. Ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε ζώνη παλμών. Πολύ καλή η τιμή. Την είχα πάρει 100

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα επιτέλους και βρήκα χρόνο να παω στην Smartec για το ρολόι 46mm. Εκτός από το αλτίμετρο και το βαρόμετρο που δεν δούλευε αυτόνομα ο αισθητήρας, μερικές φορές κόλλαγε και η στεφάνη, γυρνούσε αλλά χωρίς τα "κλικ".

 

Σε 45' πήρα το ρολόι σαν καινούριο, πλακέτα και σώμα ολόκληρο μαζί με οθόνη (μου είπαν ότι πάει όλο μαζί) και στεφάνη , μόνο η μπαταρία είναι δική του.

 

Ελπίζω να μην χρειαστεί ξανά γιατί διάβασα από κάποιους ότι ξανά χρειάστηκε να το επισκευάσουν μετά από λίγο καιρό.Ευχαριστημένος και από τα παιδιά εκεί, όλα καλά!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την στεφάνη που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω ,υπάρχει βίντεο σχετικό με αυτό στο youtube.Το να μην ακούς τα κλικ μάλλον σημαίνει ότι κάποιο ελατήριο εσπασε.Διορθωνεται πολύ εύκολα ,έχοντας το Κιτ που στην ουσία αποτελείται από τέσσερις μπίλιες ,τα ελατήρια τους και το λάστιχο στεγανωσης,κόστος γύρω στα 5-6 ευρώ από ebay.Σχετικα λινκ θα ποσταρω αύριο αν ενδιαφερετε κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε λινκ, να το εχουμε στα υπόψιν

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους... Έχω βάλει το pujie black που θεωρώ ότι σε always screen on είναι εξαιρετικό αλλά έχω ένα θέμα. Όταν κλείνω το ρολόϊ το βράδυ, το πρωί δεν μπαίνει το watchface με τίποτα. Πρέπει να κάνω απεγκατασταση και πάλι εγκατάσταση για να λειτουργήσει... Έχει κάποιος κάποια ανάλογη εμπειρία???

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by samy_roula7
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την τελευταία αναβάθμιση έχει θέμα το gps. Πήγα χθες να τρέξω και ενώ το άνοιξα κανονικά το gps μετά από 7 χλμ κατάλαβα ότι δεν είχε πιάσει ακόμα σημα. Το έκλεισα, το ξανανοιξα τίποτα. Με βλέπω για reset.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Το φόρεσα σε προπόνηση και όσον αφορά τις θερμίδες μετράει τις μισές σε σχέση με παλμογράφο

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταγδάρει την στεφάνη από τα όργανα στο γυμναστήριο και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάπου διαθέσιμη (για την μαμίσια την μαύρη λέω στο 46mm) και αν μπορώ να την αλλάξω μόνος μου.
Link to comment
Share on other sites

Σκέτη δύσκολο.. γιατι η σμαρτεκ σίγουρα την πάει μαζι με την οθόνη... Γιαυτο έβαλα δαχτυλίδι ringke και tempered glass γιατί στο γυμναστήριο είχα και εγω τον ίδιο φοβο !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη δύσκολο.. γιατι η σμαρτεκ σίγουρα την πάει μαζι με την οθόνη... Γιαυτο έβαλα δαχτυλίδι ringke και tempered glass γιατί στο γυμναστήριο είχα και εγω τον ίδιο φοβο !!

 

Το ringke με έχει σώσει 2-3 φορές από χτύπημα σε τοίχο γωνία. Πραγματικά οτι καλύτερο σε προστασία και χωρίς να προσθέτει όγκο στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Το ringke με έχει σώσει 2-3 φορές από χτύπημα σε τοίχο γωνία. Πραγματικά οτι καλύτερο σε προστασία και χωρίς να προσθέτει όγκο στο ρολόι.
Μια από τα ίδια + το tempered-glass που μου προστατεύει την οθόνη, από το κουμπί του μπουφάν της μηχανής, που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στην οθόνη

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω tempered glass πάνω στην οθόνη αλλά δεν ήξερα κάτι που έπρεπε να βάλω στη στεφάνη.

Φυσικά και η οθόνη είναι το πιο σημαντικό προς προστασία αλλά η στεφάνη είναι πιο εκτεθειμένη σε χτυπήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, παρόλο που έχω βάλει και tempered glass στην οθόνη είναι όπως την πρώτη μέρα. Νομίζω είναι πιο πιθανό αν χτυπηθεί να χτυπηθεί στη στεφάνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους... Έχω βάλει το pujie black που θεωρώ ότι σε always screen on είναι εξαιρετικό αλλά έχω ένα θέμα. Όταν κλείνω το ρολόϊ το βράδυ, το πρωί δεν μπαίνει το watchface με τίποτα. Πρέπει να κάνω απεγκατασταση και πάλι εγκατάσταση για να λειτουργήσει... Έχει κάποιος κάποια ανάλογη εμπειρία???

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία ιδέα κάποιος??

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by samy_roula7
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...