Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δε λειτουργούν αυτόματα η λειτουργία καληνύχτα και η καθημερινή ενημέρωση. Χειροκίνητα όλα είναι μια χαρά. Φυσικά έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Να ανησυχησω για κάποιον αισθητήρα ή όχι;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

κατι με τον συγχρονισμο παιζει, αποκλειεται αισθητηρας

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει είναι πρόβλημα του one plus . Με Huawei , xiaomi και φυσικά samsung υπάρχει η ρύθμιση .

Τα κινητά που αναφέρεις, έχουν android 10 ή 9?

μήπως αυτό είναι το πρόβλημα?

άλλος με Oneplus υπάρχει να δούμε αν έχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Huawei 8, xiaomi 9 και Samsung ξεχασμένο σε ένα Android 7 . Σε όλα λειτουργεί σωστά το wifi sync . Wifi calling πάντως δεν έχει το Samsung .

Εγώ έχω δει τουλάχιστον ακόμη έναν εδώ μέσα με one plus με το ίδιο προβλημα . Το θεωρώ καθαρά πρόβλημα της συσκευής και όχι του Android και του ρολογιού....

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά! Η ενημέρωση γίνεται από το τηλέφωνο στο wearable. Απλά πάτα χειροκίνητα μήπως σου έρθει. Φυσικά αν έχεις αυτή την εικόνα τότε έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού. 3a24964124a2426a7befbc80089cb9f1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το γνωρίζω αυτό κι αυτό επισήμανα στο προηγούμενο ποστ μου και όχι από το ρολόι όπως ισχυρίστηκε ο φίλος. Χειροκίνητα το δοκιμάζω, πως αλλιώς, αλλά δεν...

Ναι την εικόνα αυτήν δεν την έχω αφού είμαι με την R805FXXU1ESD6 από όταν το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με s8 και την τελευταία ενημέρωση στο ρολόι δεν λέει πουθενά απομάκρυνση σύνδεση ίσως είναι για android 10. Από ότι είδα δεν το υποστηρίζει λέει να το δοκιμάσω σε άλλη συσκευή. Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω με το galaxy store από το ρολόι το έχει άλλος;

Δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω το store από το ρολόι, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα ddcb0fc8bb20e2cee098fafc78dd1365.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχω με το galaxy store από το ρολόι το έχει άλλος;

Δεν μπορώ με τίποτα να ανοίξω το store από το ρολόι, μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα ddcb0fc8bb20e2cee098fafc78dd1365.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πηγαινε λιγο στις ρυθμισεις στο ρολοι , Εφαρμογες , δικαιωματα και βρες το store. Μηπως κατα την πρωτη προσβαση το απετρεψες απο καποιες λειτουργιες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s8+ και δεν μου το εμφανιζε ουτε εμενα, στην λιστα "κλίσεις κ μηνύματα σε αλλες συσκευες"

 

 

 

Το έκανα απο το κινητό "κατάργηση" απο το Bluetooth και ξανα ζεύξη, και μου το εβγαλε κανονικά στην λίστα "κλίσεις κ μηνύματα".

 

@costsa41 ευχαριστω για το tip

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω κλήση από το ρολόι με το τηλέφωνο (Mi 9T) δίπλα.

Ο ήχος πάει αυτόματα στο τηλέφωνο οπότε ουσιαστικά αχρηστεύει τη λειτουργία.

Δικαιώματα κλπ. είναι όλα on. Δεν ξέρω γιατί με παιδεύει! :p

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνινα σταματησε στις ειδοποιησεις να δονειται το ρολοι.εκανα επαναφορα αλλα τπτ

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε λιγο στις ρυθμισεις στο ρολοι , Εφαρμογες , δικαιωματα και βρες το store. Μηπως κατα την πρωτη προσβαση το απετρεψες απο καποιες λειτουργιες.
Πήγα και το είδα, όλα είναι οκ έκλεισα τους διακόπτες, τους άνοιξα πάλι αλλά τίποτα, τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα, όλα είναι οκ έκλεισα τους διακόπτες, τους άνοιξα πάλι αλλά τίποτα, τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ρολοι συνδεεται σε wifi δικτυα μονο του; Συνηθως τις εφαρμογες τις κατεβαζει απο το store μεσω wifi . Ειτε μονο του συνδεδεμενο ειτε μεσω του κινητου. Αν δεν εχεις wifi sync και δεν εχεις και store απο το ρολοι , τοτε το one plus δεν δινει δικαιωματα wifi στην εφαρμογη της samsung .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω καταφέρει να κάνω κλήση από το ρολόι με το τηλέφωνο (Mi 9T) δίπλα.

Ο ήχος πάει αυτόματα στο τηλέφωνο οπότε ουσιαστικά αχρηστεύει τη λειτουργία.

Δικαιώματα κλπ. είναι όλα on. Δεν ξέρω γιατί με παιδεύει! :p

 

Αυτό συμβαίνει όταν το τηλέφωνο και το ρολόϊ είναι συνδεδεμένα στο ίδιο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν το τηλέφωνο και το ρολόϊ είναι συνδεδεμένα στο ίδιο wifi.

 

Όχι αναφέρομαι στην "απλή" κλήση μέσω του Contacts στο ρολόι.

Επιλέγω επαφή, επιλέγω κλήση κι αντί να ακούσω από το ρολόι, ο ήχος πάει στο τηλέφωνο και πρέπει να πιάσω το τηλέφωνο για να μιλήσω. :(

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δε φταίει το ρολόι. Δες αν χρειάζεται να κάνεις κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο που δεν έχεις δει. Από ότι διαβάζω τα κινέζικα έχουν παραξενιές. Αυτή είναι βασική λειτουργία στο ρολόι οπότε, λογικά, φταίει το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι φταίει πάντως. Πατώντας το εικονίδιο του Bluetooth στο τηλέφωνο με την κλήση ενεργή, μπορώ να "στείλω" τον ήχο στο ρολόι. Αλλά τι να το κάνεις; Έχω πιάσει ήδη το τηλέφωνο, μιλάω και από εκεί.

 

Δικαιώματα κλπ. είναι όλα ανοιχτά. Δεν ξέρω τι άλλο να κοιτάξω...

Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι συνδεεται σε wifi δικτυα μονο του; Συνηθως τις εφαρμογες τις κατεβαζει απο το store μεσω wifi . Ειτε μονο του συνδεδεμενο ειτε μεσω του κινητου. Αν δεν εχεις wifi sync και δεν εχεις και store απο το ρολοι , τοτε το one plus δεν δινει δικαιωματα wifi στην εφαρμογη της samsung .
Το ρολόι συνδέετε με το WiFi μόνο του όταν δεν έχω το ΒΤ ενεργοποιημενο, στο κινητό την επιλογή για WiFi sync δεν την έχω, αλλά πριν την τελευταία αναβάθμιση δούλευε το store στο ρολόι κανονικά. Και τώρα δουλεύουν όλα (σχεδόν) κανονικά, και χάρτες here we go που κατέβασα μπόρεσα να κάνω κάνω την εγκατάσταση και το κατέβασμα του χάρτη της Ελλάδας αλλά και το Spotify το έχω κατεβάσει και συνδέσει σαν stand alone αλλά και σαν remote.... Το store πάντως ενώ δούλευε, τώρα με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με το wifi έχω το εξής πρόβλημα στο Active2 που περιγράφεται στο παρακάτω link:

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/galaxy-active2-security-policy-prevent-use-of-Wifi/td-p/1033903

 

Λόγω σύνδεση με exchange account δεν με αφήνει να συνδεθώ καθόλου στο wifi με το message "Security policies prevent the use of Wi-fi".

 

Λένε ότι φταίει το update του Νοεμβρίου... Ελπίζω να το λύσοτν σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πρώτη φορά με εξέθεσε το ρολόι. Είχα βάλει ξυπνητήρι 9:30. Ξύπνησα 10:15 και είδα το ρολόι στην οθόνη που έχει όταν χτυπάει, κολλημένο στις 9:30 και χωρίς να χτυπάει... :blink: Και κάποιες φορές όταν έρθει ειδοποίηση "κολλάει" για λίγα δευτερόλεπτα μέχρι να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η αναβάθμιση έγινε πολύ πρόχειρα και με πολλά λάθη. Στο δικό μου πριν την αναβάθμιση έμπαινε κανονικά στο store, τώρα με τίποτα...το ίδιο και με την εφαρμογή στο κινητό, αυτά που δούλευαν πριν (store preview, watchfaces preview) τώρα δεν δουλεύουν. Αν φυσικά μπω στο στορ είναι οκ, αλλά μόνο από το κινητό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε ενημέρωση για την εφαρμογη σε s8 και πλέον από όσο δοκίμασα μπορείς να λάβεις και να πάρεις κλήση μέσω wifi.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορεί να μου λυσει κανεις μια απορία, οταν συνδεω το ρολοί με Wifi και μπω απομακρυσμένα με wifi στο shealth του κινητού προσπαθεί να συγχρονίσει , λεει οτι παει να συγχρονίσει αλλα δεν γίνεται ποτέ, δεν γινεται να το φτιαξουν καποτε αυτό;

Επίσης προσπάθησα να συνδέσω ενα Garmin heart rate monitor και δεν συνδεόταν με την καμία πανω στο ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ενεργοποιημένο με wifi μέσα σε 3 ώρες 30% μπαταρία περίπου έφαγε
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας όταν είναι ενεργοποιημένο με wifi μέσα σε 3 ώρες 30% μπαταρία περίπου έφαγε

 

 

το εχεις στο αυτοματο η μονιμα ανοικτο? εγω στο αυτοματο , ολο το 24ωρο , δεν εχω δει διαφορα. 2.5 μερες μου κραταει και παλι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

το εχεις στο αυτοματο η μονιμα ανοικτο? εγω στο αυτοματο , ολο το 24ωρο , δεν εχω δει διαφορα. 2.5 μερες μου κραταει και παλι

 

Το εβαλα στο κανονικό να δω θα το βάλω και στο αυτόματο να δω με ενεργό το Bluetooth μπορεί να βγάλει μια μέρα και κάτι αλλά με ενεργό όπως είχα το WiFi ούτε μέρα δεν θα με έβγαζε αν δεν το έκλεινα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω εδώ και 2 βδομάδες ανεβοκατεβαίνω το word trade center με τα πόδια. 3 factory reset και εκεί το χαβά του. Από εβδομάδα smartec με απαίτηση αντικατάστασης καθώς θα πάει για τρίτη φορά.f59ad511c0631f6f72c86c767795f393.jpg228760c85c8bfdf0b24aa8acc0f7101c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...