Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω

 

Ανοικτα: Παλμους ανα 10 λεπτα. Bt συνεχεια, Wifi Auto, κλησεις, ειδοποιησεις και χαρτες( ανοιγουν αυτοματα οταν βαλω διαδρομη στο κινητο) με gps απο το κινητο. Samsung Flow για το laptop.

Κλειστα: gps ρολογιου, AOD , ξυπνημα με touch οθονης και bezel και φυσικα την Bixby.

 

Το βραδυ night mode, flight mode οταν πεσω για υπνο και do not disturb μετα τις 1 αυτοματα. Μετραει κανονικα παλμους και υπνο.

 

Το φορτιζω στο 10-15% και συνηθως αυτο σημαινει κλεισμενες 5 μερες. ΑΥτη τη στιγμη ειμαι στις 3 μερες και 4 ωρες με υπολοιπο μπαταριας 43%

 

Και εγώ ολα αυτα που είπες εγω εχω ανοικτά + παλμούς συνέχεια, Gps αυτόματο και ποτε flight mode. Σχεδον Καθημερινή χρηση σε γυμναστήριο και έντονη χρήση σε χάρτες, μηνύματα κλπ.

Στο 10%-15% κλείνω 4 μερες και το φορτίζω.

 

Άλλαξα μπαταρια πριν κανα 2μηνο (με πρόβλημα σε υψόμετρο που έβγαζε και άλλαξαν πλακετα)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η μεγάλη ενημέρωση. Κατεβαίνει τώρα..ad457b673666cba2b3260ff9aff7963e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λειτουργεί! Έκανα κλήση από το σταθερό στο κινητό μου. Το ρολόι ήταν συνδεδεμένο μέσω wifi και η κλήση ήρθε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση αλλά αντί να μου λύση κάποια θέματα που είχα ( δεν έχω την καρτέλα WiFi settings sync) μου δημιούργησε αλλά.

1. Δεν μου ανοίγει από το ρολόι το galaxy store μου βγάζει ένα error.

2. Η βλαμμένη η bixby, όχι ότι την χρησιμοποιώ, δεν απαντάει όταν της μιλάω, ενώ όταν της μιλάει η γυναίκα μου απαντάει κανονικά... Φεμινιστρια είναι;

3. Και φυσικά η καρτέλα με τους επιλογές στο κινητό δεν έφτιαξε, συνεχίζει να λείπει το WiFi sync αν και έκανα νέα εγκατάσταση και νέα σύνδεση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λειτουργεί! Έκανα κλήση από το σταθερό στο κινητό μου. Το ρολόι ήταν συνδεδεμένο μέσω wifi και η κλήση ήρθε κανονικά.
Την έκανα και εγώ αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις μέσω Wi-Fi. Μήπως μπορείς να με Βοηθήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο. Ένα πράμα είναι στάνταρ συνήθως, ότι σαββατοκύριακο δεν έρχονται σχετικά ποτέ OTA, οπότε εγώ τουλάχιστον τσέκαρα κάθε μέρα αλλά όχι σήμερα. Και όντως τώρα κατεβάζει το update :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Τι έκδοση υπάρχει πλέον; διότι εγώ εδώ και ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΟΎΣ μήνες έχω ειδοποίηση για Android Pie αλλά δεν έχω κάνει τίποτα. Έχω ακόμη Android 8.1

Εχει δώσει Android 10 ας πούμε; πως το βλέπετε; έχω στήσει το κινητό και έχω τόσες εφαρμογές και τόσους κωδικούς για διάφορα πράγματα που βαριέμαι να στήνω από την αρχή

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Τι έκδοση υπάρχει πλέον; διότι εγώ εδώ και ΠΆΡΑ ΠΟΛΛΟΎΣ μήνες έχω ειδοποίηση για Android Pie αλλά δεν έχω κάνει τίποτα. Έχω ακόμη Android 8.1

 

Εχει δώσει Android 10 ας πούμε; πως το βλέπετε; έχω στήσει το κινητό και έχω τόσες εφαρμογές και τόσους κωδικούς για διάφορα πράγματα που βαριέμαι να στήνω από την αρχή

Μιλάμε για το ρολόι, για το galaxy watch... Όχι για κάποιο κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ αλλά δεν μπορώ να κάνω κλήσεις μέσω Wi-Fi. Μήπως μπορείς να με Βοηθήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακολούθησα τα βήματα που αναφέρονται εδώ και δούλεψε.

 

Το άλλο καλό είναι οτι πριν την αναβάθμιση, όταν συνέδεες ακουστικό ΒΤ, ήταν μόνο για ήχο και όχι για κλήσεις. Πλέον συνδέετε και για κλήσεις. Οπότε αφήνεις κινητό σπίτι και με ένα handsfree και το ρολόι έχεις εισερχόμενες/εξερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για το ρολόι, για το galaxy watch... Όχι για κάποιο κινητό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδελφέ μου συγνώμη δεν πρόσεξα που είχα αφήσει να παρακολουθώ το θέμα και νόμιζα ότι ήμουν στο θέμα για το note 9... Καλές γιορτές σε όλους

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μου συγνώμη δεν πρόσεξα που είχα αφήσει να παρακολουθώ το θέμα και νόμιζα ότι ήμουν στο θέμα για το note 9... Καλές γιορτές σε όλους

 

Θα σου απαντήσω εδώ κι ας είναι για το note. Καταρχάς, δεν χρειάζεται να κάνεις wipe ποτέ εφόσον δεν έχεις προβλήματα. Στη Γερμανία αύριο θα έρθει η beta 5 του android 10, οπότε μέσα στον Ιανουάριο λογικά θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα η τελική.

Κάνε ένα backup με το smartswitch και άρχισε να κάνεις τις ενημερώσεις στα καπάκια από τώρα.

Δεν είναι αισθητικό μόνο το θέμα, είναι και θέμα ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

Θερμίδες καις και ενώ κοιμάσαι. Οπότε δεν είναι παράξενο. Όσον αφορά τα βήματα, η κίνηση του χεριού μπορεί να καταγραφεί σαν βήματα, ενώ εσύ είσαι ακίνητος.
800 θερμίδες για να της κάψεις πρέπει να τρέχεις 3 ώρες σερί μην σου πω 4..οχι να κοιμάσαι που σε αντίστοιχες ώρες καις 20

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

800 θερμίδες για να της κάψεις πρέπει να τρέχεις 3 ώρες σερί μην σου πω 4..οχι να κοιμάσαι που σε αντίστοιχες ώρες καις 20

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτός είναι ο τύπος . Μπορεί να υπολογίσεις τις θερμίδες που καις στον ύπνο σου ανά ώρα .

 

(καύσεις ανά ώρα) x 0,95 (ή 95%) x ώρες ύπνου

 

Πχ καίω καθημερινά 1200 θερμίδες

Τότε 50x95%x8= 380 σε 8 ώρες ύπνου .

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο τύπος . Μπορεί να υπολογίσεις τις θερμίδες που καις στον ύπνο σου ανά ώρα .

 

(καύσεις ανά ώρα) x 0,95 (ή 95%) x ώρες ύπνου

 

Πχ καίω καθημερινά 1200 θερμίδες

Τότε 50x95%x8= 380 σε 8 ώρες ύπνου .

 

 

επειδη εχω φαει τα χρονια μου στο τρεξιμο ειτε στο δρομο ειτε σε διαδρομο γυμναστηριου, πως γινεται να ισχυει αυτος ο τυπος? γιατι αν ισχυει τσαμπα χαλασα τα γονατα μου . καλυτερα να κοιμομουν 15 ωρες το 24ωρο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω φαει τα χρονια μου στο τρεξιμο ειτε στο δρομο ειτε σε διαδρομο γυμναστηριου, πως γινεται να ισχυει αυτος ο τυπος? γιατι αν ισχυει τσαμπα χαλασα τα γονατα μου . καλυτερα να κοιμομουν 15 ωρες το 24ωρο
Ισχύει γιατί όταν κοιμάσαι ο εγκέφαλος σου υπερλειτουργει και καταναλώνει θερμίδες . Αν έκανες αθλητισμό για να δυναμώσεις τους μύες σου , πολύ καλά έκανες , αν έκανες για να κάψεις θερμίδες, τσάμπα κόπος ... Εδώ καις θερμίδες όταν πίνεις κρύο νερό ....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω το update. Επειδη καθε φορα μετα απο update ειχα πιο πολλα προβληματα απο λυσεις θα περιμενω να δω πως θα τα παει. Παντως Σημερα ειχα 30% μπαταρια. Μετα το update 25% και πριν γυρισω στο σπιτι μεσα σε 5 ωρες επεσε στο 7% και μπηκε κλειστο στον φορτιστη... Κακο σημαδι αυτο...

 

Η νεα Bixby πιο δραστηρια και ανταποκρινεται ταχυτερα. Αλλα παλι την εκλεισα... Η νεα συντομευση φακου καλοδεχουμενη, μια εφαρμογη λιγοτερη στο μενου.

Δεν μου αρεσε στην οθονη εφαρμογων που εφαιρεσαν το εικονιδιο που αλλαζες καρτελα και εβαλαν την επιλογη για swipe για να το κανεις. Οπως και η κυλιση των γραφικων οταν γινεται αυτο. Δεν ταιριαζουν με την περιστροφη της ροδελας . Ειναι δυστυχως κληρονομια απο το active ... Το νεο watchface που το προσαρμοζεις χρωματικα εσυ, καλοδεχουμενο. Οχι κατι το ιδιαιτερο ομως. Δεν ειδα αν βαλανε και αλλα. Επισης για καποιο λογο παλι το ρολοι δεν βρισκει το κινητο με το find my phone αλλα το αναποδο γινεται...

 

Θα περιμενω να δω οπως ειπα. Το ρολοι δειχνει να lagaρει με τα νεα γραφικα κυλισης και με προβληματισε η μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα κι εγω σημερα την αναβαθμιση αλλα με wifi συνδεδεμένο δεν μπορεσα να δεχτω κληση στο galaxy watch ,, εχω το galaxy s8 μηπως ειναι για νεοτερα μοντελα???
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ενεργοποιήθηκε πατώντας στο κείμενο τέρμα κάτω μια υπογραμμισμένη πρόταση που είχε και έλεγε κάτι για κλήσεις WiFi658e46275551039e3c7daf54161db1f7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το ρολόι αλλά έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβαζω.

Ήθελα να ρωτήσω αν συνεργάζεται με κινητό xiaomi που έχω και θα μπορώ να κάνω /απαντάω σε κλείσεις και μυνήματα

 

Θα μπορώ επίσης να αφηνω το κινητό σπίτι και απαντάω σε κλήσεις με ανά bluetooth handsfree;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ το ρολόι αλλά έχω μπερδευτεί με αυτά που διαβαζω.

Ήθελα να ρωτήσω αν συνεργάζεται με κινητό xiaomi που έχω και θα μπορώ να κάνω /απαντάω σε κλείσεις και μυνήματα

 

Θα μπορώ επίσης να αφηνω το κινητό σπίτι και απαντάω σε κλήσεις με ανά bluetooth handsfree;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνεργαζεται με Xiaomi . Απαντας κανονικα σε κλησεις και κανεις και κλησεις. Στα μηνυματα μπορεις να απαντησεις εκεινη τη στιγμη που θα το διαβασεις . Μετα δεν μπορεις γιατι χανεται απο τις ειδοποιησεις και δεν υπαρχει ξεχωριστη εφαρμογη για να το ανοιξεις παλι.

 

Οχι δεν μπορεις να αφηνεις το κινητο στο σπιτι για να απαντας σε κλησεις. Αυτο μονο αν παρεις την LTE εκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εκανα κι εγω σημερα την αναβαθμιση αλλα με wifi συνδεδεμένο δεν μπορεσα να δεχτω κληση στο galaxy watch ,, εχω το galaxy s8 μηπως ειναι για νεοτερα μοντελα???

 

Εχω το s8+ και δεν μου το εμφανιζε ουτε εμενα, στην λιστα "κλίσεις κ μηνύματα σε αλλες συσκευες"

 

Αν όχι κλείστο και άνοιξε το πάλι να ψάξει να βρει το ρολόι. Λογικά θα πρέπει να στο βγάλει.

 

Το έκανα απο το κινητό "κατάργηση" απο το Bluetooth και ξανα ζεύξη, και μου το εβγαλε κανονικά στην λίστα "κλίσεις κ μηνύματα".

 

@costsa41 ευχαριστω για το tip

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κάνω έχει κανένας το s8 και να το έκανε? Η αν είναι εύκολο να μου πείτε βήμα βήμα πως το κάνατε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα στο κινητό δεν μου εμφανίζει πουθενά το κλήσεις και μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...