Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο store της samsung θα το δεις και αφορα εφαρμογη για το ρολοι και οχι για το κινητο.

Αν ψαχνεις κατι σαν το Garmin connect , οχι δεν υπαρχει.

Αναλυση μονο απο strava κτλπ θα έχεις ή από οπου θα ανεβασεις την προπονηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το always on display πως ενεργοποιειτε?

Επισης, πρεπει να το εχω μονιμα συνδεδεμενο με το κινητο? Δηλαδη αν μετα απο ωρες το συνδεσω, δεν θα παρει αυτοματα τους χτυπους της καρδιας η οτι αλλο μπορει να καταγραψει?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το always on display πως ενεργοποιειτε?
Για πιο σύντομα από το drop menu συντομεύσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επισης, πρεπει να το εχω μονιμα συνδεδεμενο με το κινητο? Δηλαδη αν μετα απο ωρες το συνδεσω, δεν θα παρει αυτοματα τους χτυπους της καρδιας η οτι αλλο μπορει να καταγραψει?

 

Εννοείται.

Μόλις συνδεθεί με το κινητό και ανοίξεις το Samsung health, θα σου βγάζει μηνύματα για το κάθε τι που συγχρονίζει από το ρολόι.

Εάν φυσικά δεν το έχεις συνδεδεμένο, πρέπει να έχεις τοποθεσία κλπ ανοιχτά στο ρολόι για να καταγράφει σωστά βήματα, διαδρομές κλπ.

Τώρα για πόσο χρονικό διάστημα, αν κρατάει για κάποιες μέρες δηλαδή τα στοιχεία που δεν έχουν συγχρονιστεί, δεν ξέρω.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης, πρεπει να το εχω μονιμα συνδεδεμενο με το κινητο? Δηλαδη αν μετα απο ωρες το συνδεσω, δεν θα παρει αυτοματα τους χτυπους της καρδιας η οτι αλλο μπορει να καταγραψει?

 

Και συνδεδεμενο να'ναι, δε μεταφερει συνεχεια, οταν το ανοιξω κανει 10-15 δευτερολεπτα μεταφορα και μετα μπορω να τα δω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες έχει σταματήσει πάλι να δουλεύει το υψόμετρο & βαρόμετρο.

Τόσο καιρό μετά τη σμαρτεκ λειτουργούσε υποδειγματικά.

Τι ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες έχει σταματήσει πάλι να δουλεύει το υψόμετρο & βαρόμετρο.

 

Τόσο καιρό μετά τη σμαρτεκ λειτουργούσε υποδειγματικά.

 

Τι ακριβώς γίνεται?

Ωχ τόσο καλά;;Και εγώ θέλω να τους το πάω για τον ίδιο λόγο,απλά δεν βρίσκω το χρόνο γιατί οι ώρες εργασίας συμπίπτουν με το ωράριο τους.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να χάλασε πάλι, κάτι άλλο φταίει, σίγουρα η κακογραμμενη εφαρμογή...

 

Έρχεσαι στα λόγια μου. Η θεωρία που πιστεύω είναι πως συνήθως είναι software το πρόβλημα απλά το servise αλλάζει πλακέτα.

Το παρατήρησα από το Classic και τώρα στο Watch.

Οι λόγοι είναι 1) ότι όταν πρωτοεμφανίστηκε το πρόβλημα η Smasung ανακοίνωσε ότι θα βγάλει update. Εγώ έτρεξα στην αντιπροσωπεία στον Πειραιά, Γρηγορίου Λαμπράκη και μου άλλαξαν πλακέτα, μπαταρία και ας ήταν 1,5 μηνών ρολόι.

Μετά από λίγες μέρες βγήκε το update.

2) Την δεύτερη φορά Smartec αλλαγή πλακέτας χωρίς πολλά πολλά. Παρατηρώ ότι μέτραγε κάθε 3 ορόφους για 1 σε σχέση με πριν που ήταν περίπου 2 για να γράψει 1 όροφο. Μετά από λίγο τσουπ! update και όλα τέλεια.

Τα ίδια περίπου συναδέλφου που το έχει πάει 3 φορές Γλυφάδα και του έχουν αλλάξει πλακέτα και τις 3.

Υ΄Γ και να κάποιος πει μπας και δεν σου αλλάζουν πλακέτα, το πίσω καπάκι αλλάζει και εμφανίζει άλλο S/N.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σμαρτεκ όχι για να αφήσω το ρολόι αλλά για να κάνω κουβέντα.

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ εντάξει οπότε η κουβέντα έγινε σε πολύ πολιτισμένο κλίμα, στις απανωτές ερωτήσεις αν υπάρχει αστοχία αισθητήρα ή πρόβλημα με τη εφαρμογή δυστυχώς δεν πήρα σαφή απάντηση και είναι λογικό.

Δεν ήθελα να το αφήσω γιατί πιστεύω σε 2 μήνες πάλι θα πέσει μαύρο, θα μείνω λιγάκι να παρακολουθήσω πως θα πάει και έπειτα θα αποφασίσω.

Πάντως στα σχόλια της εφαρμογής γίνεται χαμός, υπάρχει πρόβλημα σε πολλούς χρήστες, προφανώς και χρειάζομαι τη συγκεκριμένη λειτουργία του ρολογιού γι'αυτό και το κυνηγάω.

Τη πρώτη φορά από καινούριο είχε μεγάλη απόκλιση ο αισθητήρας σε σχέση με τη πραγματικότητα, τώρα συνεχίζω να πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι του αισθητήρα, κάτι άλλο γίνεται...

Με έχει νευριάσει τόσο πολύ που πραγματικά θα το σπάσω με σφυρί και θα ανεβάσω τη φώτο παντού, Πολύ απογοητευμένος από τη αγορά αυτή, όχι μόνο για το πρόβλημα που προέκυψε αλλά για τη συνολική εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σμαρτεκ όχι για να αφήσω το ρολόι αλλά για να κάνω κουβέντα.

Τα παιδιά εκεί είναι πολύ εντάξει οπότε η κουβέντα έγινε σε πολύ πολιτισμένο κλίμα, στις απανωτές ερωτήσεις αν υπάρχει αστοχία αισθητήρα ή πρόβλημα με τη εφαρμογή δυστυχώς δεν πήρα σαφή απάντηση και είναι λογικό.

Δεν ήθελα να το αφήσω γιατί πιστεύω σε 2 μήνες πάλι θα πέσει μαύρο, θα μείνω λιγάκι να παρακολουθήσω πως θα πάει και έπειτα θα αποφασίσω.

Πάντως στα σχόλια της εφαρμογής γίνεται χαμός, υπάρχει πρόβλημα σε πολλούς χρήστες, προφανώς και χρειάζομαι τη συγκεκριμένη λειτουργία του ρολογιού γι'αυτό και το κυνηγάω.

Τη πρώτη φορά από καινούριο είχε μεγάλη απόκλιση ο αισθητήρας σε σχέση με τη πραγματικότητα, τώρα συνεχίζω να πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι του αισθητήρα, κάτι άλλο γίνεται...

Με έχει νευριάσει τόσο πολύ που πραγματικά θα το σπάσω με σφυρί και θα ανεβάσω τη φώτο παντού, Πολύ απογοητευμένος από τη αγορά αυτή, όχι μόνο για το πρόβλημα που προέκυψε αλλά για τη συνολική εμπειρία...

 

κάτι τέτοια μου σπάνε και μένα τα νεύρα και λέω τι μάγκες είναι αυτοί που έχουν apple αλλά μετά σκεφτομαι την μπαταρία που τους κρατάει 18 ώρες!!! και λέω κάτσε τώρα με το samsung γιατί κάτι καλύτερο δεν έχει βγει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν το είχα μετά το σέρβις: Δεν δονείται το ρολόι στα ξυπνητήρια του κινητού (Samsung A8 2018). Θυμάμαι ότι παλιά εμφάνιζε και τα ξυπνητήρια του κινητού στο ρολόι. Λάθος θυμάμαι; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; Στον συγχρονισμό έχει μόνο το «μην ενοχλείτε» και το WiFi. Καληνύχτες και σινεμάδες :p δεν έχω πάντως...

 

Καμιά ιδέα;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν το είχα μετά το σέρβις: Δεν δονείται το ρολόι στα ξυπνητήρια του κινητού (Samsung A8 2018). Θυμάμαι ότι παλιά εμφάνιζε και τα ξυπνητήρια του κινητού στο ρολόι. Λάθος θυμάμαι; Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει; Στον συγχρονισμό έχει μόνο το «μην ενοχλείτε» και το WiFi. Καληνύχτες και σινεμάδες :p δεν έχω πάντως...

 

 

 

Καμιά ιδέα;

Κόψανε τον συγχρονισμό στο τελευταίο update γιατί κάποιοι το θεωρούσαν κακο... Ανάθεμα τους . Πλέον δεν χτυπάει και δεν εχεις επιλογή να το αλλάξεις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Κόψανε τον συγχρονισμό στο τελευταίο update γιατί κάποιοι το θεωρούσαν κακο... Ανάθεμα τους . Πλέον δεν χτυπάει και δεν εχεις επιλογή να το αλλάξεις .
Παιδιά είναι απλό, βγάλτε το ξυπνητήρι από τη συσκευή και αφήστε το στο ρολόι μόνο. Με τον ήχο και τη δόνηση του ρολογιού αποκλείεται να μη το ακούσετε. Επίσης, χτυπάει και όταν το έχετε στη φόρτιση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απλό, βγάλτε το ξυπνητήρι από τη συσκευή και αφήστε το στο ρολόι μόνο. Με τον ήχο και τη δόνηση του ρολογιού αποκλείεται να μη το ακούσετε. Επίσης, χτυπάει και όταν το έχετε στη φόρτιση.

Ναι, αλλά στα ξυπνητήρια του κινητού βάζεις και περιγραφή που, εμένα τουλάχιστον, με βολεύει πάρα πολύ, αφού εμφανίζεται μάλιστα και στο ρολόι. Και χρησιμοποιώ ενεστώτα και όχι παρατατικό γιατί τώρα τα ξυπνητήρια του κινητού χτυπούν και στο ρολόι... :rolleyes: :O

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή πάλι πλακέτας και καπάκι που έχει το αισθητήρα, σμαρτεκ φυσικά.

2 μήνες άντεξε από τη τελευταία φορά, θα ενημερώσω στο δίμηνο και αν έχουμε πάλι τα ίδια μετά το λόγο έχει το σφυρί...

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα παντως με s10+ χτυπαει το ξυπνητηρι του τηλεφωνου και το ρολοι με δονηση με ενημερωνει.

και μπορω να το κλεισω το ξυπνητηρι του τηλεφωνου απο το ρολοι

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, θελω να παιξω μπαλα αλλα δεν υπαρχει αυτη η δραστηριοτητα, να επιλεξω τρεξιμο η αλλη ασκηση? Δεν γνωριζω την διαφορα, και αν υπαρχει διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

@bretsos αδυνατώ να πιστέψω πως μπορεί να φταίει το hardware του ρολογιού αλλάζοντας τρίτη πλακέτα ως ελαττωματική εκτός αν είσαι τόσο άτυχος, τι να πω...

 

Y.Γ.: Πως (αρχικά) κατάλαβες ότι το ρολόι κάνει λάθος μετρήσεις (αλτίμετρο - βαρόμετρο);

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εμένα πλέον δεν μου καταγράφει καθόλου τον ύπνο και δεν εννοώ μόνο στο αυτόματο, αλλά ακόμη κι αν ενεργοποιήσω τη λειτουργία "καληνύχτα", μου γράφει κανένα αρχείο ύπνου...

Σημειωτέον (αν και ίσως άσχετο) ότι έχω αλλάξει μία φορά πλακέτα λόγω αλτιμέτρου-βαρομέτρου.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρατηρώ πως το 1 στα 2 ή 3 ρολόγια πάει για αλλαγή πλακέτας.

Επειδή δεν έχω κάτσει να δώσω κι εγώ τόση βαρύτητα στο ρολόι θα το παρατηρώ περισσότερο μήπως και με το δικό μου δεν πάει κάτι καλά να προλάβω την εγγύηση. Τελικά δεν είναι και το πιο πετυχημένο από όσο φαίνεται αλλά προβληματικό. Ειδικά δε αν το συγκρίνουμε με κάνα Apple Watch σε αξιοπιστία.

Link to comment
Share on other sites

@bretsos αδυνατώ να πιστέψω πως μπορεί να φταίει το hardware του ρολογιού αλλάζοντας τρίτη πλακέτα ως ελαττωματική εκτός αν είσαι τόσο άτυχος, τι να πω...

 

Y.Γ.: Πως (αρχικά) κατάλαβες ότι το ρολόι κάνει λάθος μετρήσεις (αλτίμετρο - βαρόμετρο);

 

Το ρολόι έχει θέμα, ας μη κρυβόμαστε, κάτι δεν πάει καθόλου καλά και σε αυτό δεν ευθύνεται ο χρήστης.

Αρχίζω να πιστεύω πως η ζημιά γίνεται κατά τη διάρκεια της φόρτισης.

2 φορές έχει πάει στη σμαρτεκ το δικό μου, και τις 2 φορές το πρόβλημα εμφανίστηκε αφού το έβγαλα από τη φόρτιση, μπορεί και να ήταν τυχαίο.

Τη δεύτερη φορά ενώ στα τεστ ο αισθητήρας έβγαζε συνέχεια σφάλμα και δεν είχα καμία ένδειξη στη εφαρμογή, μου πετούσε και μήνυμα για ακραία καιρικά φαινόμενα ότι και καλά υπήρξε απότομη μεταβολή στο βαρόμετρο.

Τι να λέμε τώρα...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψιν, μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση επίσης ότι περνάει εγγύηση αβίαστα και αντικαθίστανται εκτός από τη κάσα και τη οθόνη όλα τα υπόλοιπα εξαρτήματα.

Σε συζήτηση με τα παιδιά στη σμαρτεκ αν συνηθίζεται η αστοχία αυτή θα πάρεις αρνητική απάντηση.

Εδώ μέσα αλλά παρατηρώ εγώ από τους χρήστες...

Τεσπα, πραγματικά είμαι πολύ απογοητευμένος από το ρολόι, αν δεν υπήρχε η αψογη

εξυπηρέτησή τής σμαρτεκ, που είναι και σχεδόν δίπλα μου, το σφυρί θα ήταν μονόδρομος...

Αν λοιπόν μου κάτσει και τρίτη φορά το ίδιο πρόβλημα τα ξανά λέμε εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...