Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα έχει δοκιμάσει κάποιος άλλο λουρί σιλικόνης? γιατί κόπηκε το δικό μου και το small που έχει μέσα το κουτί είναι αρκετά μικρό.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07HKZVQQX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει δοκιμάσει κάποιος άλλο λουρί σιλικόνης? γιατί κόπηκε το δικό μου και το small που έχει μέσα το κουτί είναι αρκετά μικρό.

 

Ναι μια χαρά είναι μπορείς να βρεις είτε από το skroutz αλλά είναι λίγο ακριβά είτε από ebay amazon κτλ εγώ είχα πάρει σε πολλά χρώματα όπως και τα ποιο sport.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα στα χέρια μου χτες το 42αρι. Από ενεργοποίηση οθόνης δουλεύει μόνο με την στεφάνη. Ούτε με το χέρι ενεργοποιείται ούτε με την αφή. Ξέρει κανείς αν είναι καποιο συνδυασμός στις ρυθμίσεις ή κάτι άλλο? Edited by nikdes
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα στα χέρια μου χτες το 42αρι. Από ενεργοποίηση οθόνης δουλεύει μόνο με την στεφάνη. Ούτε με το χέρι ενεργοποιείται ούτε με την αφή. Ξέρει κανείς αν είναι καποιο συνδυασμός στις ρυθμίσεις ή κάτι άλλο?
Ρυθμίσεις . Προχωρημένες ρυθμίσεις . Wake up gesture . Και touch wake up .

Μετά είναι η ρύθμιση της στεφανης.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει ότι έχει τρεις επιλογές εκεί...απλά λειτουργεί μόνο η επιλογή με τη στεφάνη...όταν επιλέξω τις υπόλοιπες δεν ενεργοποιείται...και ρωτάω μήπως θέλει να ενεργοποιησω κάτι άλλο ίσως...
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει ότι έχει τρεις επιλογές εκεί...απλά λειτουργεί μόνο η επιλογή με τη στεφάνη...όταν επιλέξω τις υπόλοιπες δεν ενεργοποιείται...και ρωτάω μήπως θέλει να ενεργοποιησω κάτι άλλο ίσως...
Εννοείς ότι ο διακόπτης λέει on αλλά ούτε η οθονη αντιλαμβάνεται αφή ούτε ανοίγει με το σήκωμα του χεριού ;

Κάνε ένα reset και αν δεν στρώσει το στέλνεις σέρβις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επαναφορά και εμένα δεν δουλεύει το υψόμετρο και βαρόμετρο. Μάλλον πάω για σέρβις όταν μπορέσω και εγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ. Θα είναι το πρώτο μου smartwatch. Αν και ήμουν φανατικός των κλασικών ρολογιών με τους δείκτες, η τεχνολογία με νίκησε. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι μετρήσεις βημάτων και παλμών, ούτε τίποτα σχετικό με fitness. Ο βασικός λόγος που το παίρνω είναι γιατί θέλω να βλέπω ποιος με καλεί, χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό από το τσαντάκι ή την τσέπη και να απαντήσω με το bluetooth.

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

1. Μπορώ από το ρολόι να βλέπω το call log του κινητού, ώστε να κάνω και κλήση χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό;

2. Η μπαταρία αν χρειαστεί αλλαγή, την αλλάζει το service και με τι κόστος;

3. Αν φύγω από το χώρο που είναι το κινητό και αποσυνδεθεί από αυτό, όταν βρεθώ εντός εμβέλειας πάλι, θα συνδεθεί αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να το χαρείς.

Κ γω για τον ιδιο λογο το πηρα.

Ειμαι κ γω λατρης των κλασικών κ γιαυτο το εχω με δείκτες κ ολο "ατσάλινο"

Στις ερωτησεις σου

1) Ναι

2) Δεν γνωρίζω γιατι ειναι 5 μηνων

3) Ναι

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

7ce451782e5f480e900a8cc262c1b47b.jpg

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ. Θα είναι το πρώτο μου smartwatch. Αν και ήμουν φανατικός των κλασικών ρολογιών με τους δείκτες, η τεχνολογία με νίκησε. Δεν με ενδιαφέρουν ούτε οι μετρήσεις βημάτων και παλμών, ούτε τίποτα σχετικό με fitness. Ο βασικός λόγος που το παίρνω είναι γιατί θέλω να βλέπω ποιος με καλεί, χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό από το τσαντάκι ή την τσέπη και να απαντήσω με το bluetooth.

Έχω κάποιες ερωτήσεις:

1. Μπορώ από το ρολόι να βλέπω το call log του κινητού, ώστε να κάνω και κλήση χωρίς να χρειαστεί να βγάλω το κινητό;

2. Η μπαταρία αν χρειαστεί αλλαγή, την αλλάζει το service και με τι κόστος;

3. Αν φύγω από το χώρο που είναι το κινητό και αποσυνδεθεί από αυτό, όταν βρεθώ εντός εμβέλειας πάλι, θα συνδεθεί αυτόματα;

Για να αλλάξεις την μπαταρία πας εντός εγγύησης στο σέρβις τους λες ότι έχει πέσει η διάρκεια ζωής της και στην αλλάζουν χωρίς κόστος.......

Τουλάχιστον εγώ έτσι έκανα και σχεδόν μου έδωσαν καινούριο ρολόι αφού άλλαξαν μπαταρία μητρική και την στεφάνη που είχε ένα μικρό τζόγο ή οποία μάλλον πηγαίνει μαζί με το σώμα του ρολογιού γιατί όταν το πήρα είχε εξαφανιστεί μια γρατζουνιά που είχε στο εξωτερικό μέρος και ήταν με νέα αυτοκόλλητα επάνω....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση στα ρολόγια είναι όπως στα κινητά, 2 χρόνια;
Ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω εφαρμογές συστήματος;

Ρωτάω συγκεκριμένα για το S Health (αλλά και γενικότερα)!

Από την εφαρμογή του τηλεφώνου και να τις απενεργοποιήσω ξαναενεργοποιούνται μόνες τους!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω εφαρμογές συστήματος;

 

Ρωτάω συγκεκριμένα για το S Health (αλλά και γενικότερα)!

 

Από την εφαρμογή του τηλεφώνου και να τις απενεργοποιήσω ξαναενεργοποιούνται μόνες τους!

Από το ρολόι θέλεις να τις απενεργοποιησεις ή από το κινητό ; Και μόνο η απεγκατασταση του s health από το κινητό θα σου χαρίσει ως και μια επιπλέον μέρα μπαταρίας . Από το ρολόι θα μπεις στις ρυθμίσεις και θα πας στα δικαιώματα των εφαρμογών και θα κλείσεις τα πάντα από τις εφαρμογές που δε θέλεις .

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δει κανείς να υπάρξει update του λογισμικού;
Τελευταίο update πήρα πριν 2 μήνες νομίζω .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Από το ρολόι θέλεις να τις απενεργοποιησεις ή από το κινητό ; Και μόνο η απεγκατασταση του s health από το κινητό θα σου χαρίσει ως και μια επιπλέον μέρα μπαταρίας . Από το ρολόι θα μπεις στις ρυθμίσεις και θα πας στα δικαιώματα των εφαρμογών και θα κλείσεις τα πάντα από τις εφαρμογές που δε θέλεις .

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Από το ρολόι ήθελα να απενεργοποιήσω το S Health γιατί τρώει πολύ μπαταρία και δεν το χρησιμοποιώ!

Τώρα που του στέρησα όλα τα δικαιώματα ελπίζω να γλυτώσω απ' αυτό!

Όσο για το τηλέφωνο, ήταν απ' τις πρώτες που έχω απενεργοποιήσει!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζετε ποιός είναι ο τρόπος να ρυθμίσω στο ρολόι όταν τρέχω το lap interval notice ;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για τρεξιμο κατεβασε την εφαρμογη gear tracker και μην βασιστεις στην εφαρμογη του ρολογιου.

Χρησιμοποιούσα το "Sporty watch" face που ημουν ευχαριστημενος αλλα τελικα η εφαρμογη gear tracker ειναι πολυ μπροστα και θα βρεις ολα οσα ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο update πήρα πριν 2 μήνες νομίζω .
Ρωτάω γιατί δεν βλέπω επιλογή <<έλεγχος για ενημέρωση νέας έκδοσης>> παρά μόνο έκδοση <<τάδε>>.
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν βλέπω επιλογή <<έλεγχος για ενημέρωση νέας έκδοσης>> παρά μόνο έκδοση <<τάδε>>.
Κοιτάς στην εφαρμογή Wearable, ή ψάχνεις μέσα στο ρολόι;01892322ab000c41dabb2653e881d36f.jpg

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω στην κατοχή μου το 42αρι και θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη εφαρμογή γτ παλιά είχα στην κατοχή μου ένα garmin και είχε καλύτερη από αυτή του Samsung(όσο αφορά τον αθλητισμό,παλμούς,ζώνες κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ανοιχτό το always on display, μερικές φορές μετά από λίγο κλείνει η οθόνη. Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω στην κατοχή μου το 42αρι και θα ήθελα να μου προτείνετε την καλύτερη εφαρμογή γτ παλιά είχα στην κατοχή μου ένα garmin και είχε καλύτερη από αυτή του Samsung(όσο αφορά τον αθλητισμό,παλμούς,ζώνες κτλ)

 

Gear tracker.

 

Δεχεται εξωτερικους bluetooth sensors

Βαζεις τις ζωνες σου.

Εχει διαλλειματικες.

Φτιαχνεις εσυ custom τις ενδειξεις που θες να βλεπεις. (μεχρι 6)

Ανεβαζει αυτοματα στο strava.

Ανοιχτη παντα οθονη , βασικοτατο.

και πολλα αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...