Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν το ρολόι με τηλέφωνο άλλης μάρκας εκτός Samsung, μπορεί να βλέπει την λίστα των sms και να στέλνει από το ρολόι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε απλά στο μυαλό σας ότι το Gassist θα έχει πρόσβαση στο λογαριασμό σας.

Δηλαδή εντολές, τοποθεσία, προσωπικά δεδομένα κλπ.

Κι εγώ καίγομαι για assistant και δοκίμασα το Gassist μήνες πριν με νέο account, αλλά δεν εμπιστεύομαι καμία 3rd party εφαρμογή να έχει πλήρη πρόσβαση στο google λογαριασμό μου που είναι συνδεδεμένος με τα πάντα.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εννοείται πως δεν το βάζω για αυτό το λόγο
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν την γλύτωσα... Μετα το fail του βαρομετρου, αρχισε τα battery drain αφου ξαφνικα εκλεινε χωρις λογο ακομα και με φουλ μπαταρια.

Μετα απο reset δεν αλλαξε κατι και το εστειλα χθες στο σερβις. Με βόλευε το σερβις στην OMNITECH και ευχομαι να το εχω πισω άμεσα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους χρησιμοποιούν το ρολόι με τηλέφωνο άλλης μάρκας εκτός Samsung, μπορεί να βλέπει την λίστα των sms και να στέλνει από το ρολόι;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορεις να στείλεις sms ξεχωριστά για κάθε επαφή χωρίς να έχεις μετά πρόσβαση από το ρολόι στην συνομιλία απλά πηγαίνοντας στις επαφές . Όχι δεν έχεις πρόσβαση στα sms του κινητού γιατί δεν ενεργοποιείται η εφαρμογή στο ρολόι με μη Samsung κινητό . Όπως και η εφαρμογή email .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το τηλέφωνο όταν βγαίνει εκτός εμβέλειας Bluetooth αποσυνδέεται αλλά δεν ξανασυνδέεται από μόνο του όταν βρεθώ εντός.

Πρεπει να ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού μου (p20 pro) για να συνδεθεί.

 

Είναι κάτι φυσιολογικό η πρέπει να κάνω κάτι;

 

 

Το έκανε και σε μένα. Έχω Android 9 στο κινητό . Πήγα στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας και ότι εφαρμογές αφορούν το ρολόι τις έκανα να μην τις διαχειρίζεται το τηλέφωνο αυτόματα.

 

Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Δεν δούλεψε ούτε αυτός ο τρόπος, εκτός αν δεν έκανα κάτι σωστά.

 

Έχω δοκιμάσει εννοείται το clear cache στις εφαρμογές που αφορούν το ρολόι (wearable και plugin) αλλα τίποτα.

 

Κάθε φορά που βγαίνω εκτός εμβέλειας το ρολόι αποσυνδέεται (λογικό) αλλά δεν επανασυνδέεται αυτόματα όταν ξαναβρίσκομαι εντός εμβέλειας παρά μόνο αν ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού μου (Huawei p20 pro).

 

Μήπως φταίει το ότι η συσκευή μου δεν είναι Samsung?

 

Εσάς συνδέεται κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

23/7 έστειλα το ρολοι στην OMNITECH χθες 25/7 παρέλαβα.

Άλλαξαν πλάτη και πλακέτα και επανήλθε στα κανονικά του.

Θεώρω επειδη το ρολοί αρχισε τα τρελά του μια μερα μετα απο κολυμβηση και για να αλλαξουν πλάτη καπου έχανε και τραβηξε νερά.

 

Υγ. Αψογη εξυπηρετηση να τα λεμε και αυτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και το πήγα smartec χθες.

Του άλλαξαν πλακέτα και πλάτη και το πήρα σήμερα.

 

Πάντως όλα έδειχναν να χειροτερεύουν, οι όροφοι σε δούλευαν, η μπαταρία έπεφτε, σταμάτησε να ανάβει και η οθόνη με την κίνηση του χεριού.

 

Όλα καλά φαίνονται, ορόφους δε δοκίμασα ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και το πήγα smartec χθες.

Του άλλαξαν πλακέτα και πλάτη και το πήρα σήμερα.

 

Πάντως όλα έδειχναν να χειροτερεύουν, οι όροφοι σε δούλευαν, η μπαταρία έπεφτε, σταμάτησε να ανάβει και η οθόνη με την κίνηση του χεριού.

 

Όλα καλά φαίνονται, ορόφους δε δοκίμασα ακόμα

 

Φιλαράκι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια συμπτωματα είχα και ακριβως την ιδια αντικατάσταση έκαναν.

Το είχες χρησιμοποιήσει θάλασσα/κολυμβητηριο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν αντιμετωπίζετε πρόβλημα στο να συνδεθεί το ρολόι και το κινητό μέσω WiFi για να λαμβανετε ειδοποιήσεις στο ρολόι από το κινητό όταν αυτά δεν είναι συνδεδεμένα με ΒΤ (όπως και με τα wear os ρολόγια).

 

Στο Huawei watch που ειχα, με το που αποσυνδέοταν από το ΒΤ, το ρολόι συνδεόταν με το WiFi και συνεχιζα να λαμβανω ειδοποιήσεις. Τώρα το SGW ενώ συνδέεται κανονικά με WiFi, η εφαρμογή το δείχνει να είναι αποσυνδεδεμενο.

 

 

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια συμπτωματα είχα και ακριβως την ιδια αντικατάσταση έκαναν.

Το είχες χρησιμοποιήσει θάλασσα/κολυμβητηριο?

όχι, ποτέ

μόνο στο μπάνιο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ταλαιπωρία να βρεις ένα watchface της προκοπής πάντως.

Κάθε φορά που ασχολούμαι λίγο, γυρνάω πάλι σε κάποιο stock και το παρατάω.

Βρίσκεις ένα που είναι ωραίο και έχει σχεδόν ότι πληροφορία θέλεις, αλλά θα στα χαλάει στις πληροφορίες, στην AOD κλπ.

Για παράδειγμα το SDesign ColorSportTwo 24h, ωραίο αλλά έχει καμία 20αρια trigger zones που θα πατήσεις κατά λάθος, η AOD είναι ολόκληρο το face αναμμένο και δεν δείχνει δευτερόλεπτα.

Το health dashboard του active, που είναι και για δραστηριότητες, δεν δείχνει δευτερόλεπτα ούτε χιλιόμετρα.

Επίσης το listing του galaxy store κάνει την διαδικασία ακόμα πιο κουραστική.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ταλαιπωρία να βρεις ένα watchface της προκοπής πάντως.

Κάθε φορά που ασχολούμαι λίγο, γυρνάω πάλι σε κάποιο stock και το παρατάω.

Βρίσκεις ένα που είναι ωραίο και έχει σχεδόν ότι πληροφορία θέλεις, αλλά θα στα χαλάει στις πληροφορίες, στην AOD κλπ.

Για παράδειγμα το SDesign ColorSportTwo 24h, ωραίο αλλά έχει καμία 20αρια trigger zones που θα πατήσεις κατά λάθος, η AOD είναι ολόκληρο το face αναμμένο και δεν δείχνει δευτερόλεπτα.

Το health dashboard του active, που είναι και για δραστηριότητες, δεν δείχνει δευτερόλεπτα ούτε χιλιόμετρα.

Επίσης το listing του galaxy store κάνει την διαδικασία ακόμα πιο κουραστική.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό . Βέβαια δεν έχω aod . Το έχω βγάλει απο την πρώτη εβδομάδα . Αλλά είναι το μόνο που με βόλεψε οπτικά να βρίσκω αυτό που θέλω . Και από συντομεύσεις έχει 3 ή 4 που τις προγραμματίζεις εσύ .de3523911afabaf8d3799e6e1abb8f35.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

έχει πάρει κανένας το τελευταίο update?
Δε μας έχει έρθει ακόμη. Από μέρα σε μέρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δε μας έχει έρθει ακόμη. Από μέρα σε μέρα.
Τι περιλαμβάνει ξερουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι περιλαμβάνει ξερουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Improved system reliability

Disabled automatic sync for Alarm from paired Smartphone to Watch

Improved tracking for Swim

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μας έχει έρθει ακόμη. Από μέρα σε μέρα.

 

για το ελληνικό?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Δεν δούλεψε ούτε αυτός ο τρόπος, εκτός αν δεν έκανα κάτι σωστά.

 

Έχω δοκιμάσει εννοείται το clear cache στις εφαρμογές που αφορούν το ρολόι (wearable και plugin) αλλα τίποτα.

 

Κάθε φορά που βγαίνω εκτός εμβέλειας το ρολόι αποσυνδέεται (λογικό) αλλά δεν επανασυνδέεται αυτόματα όταν ξαναβρίσκομαι εντός εμβέλειας παρά μόνο αν ενεργοποιήσω την οθόνη του κινητού μου (Huawei p20 pro).

 

Μήπως φταίει το ότι η συσκευή μου δεν είναι Samsung?

 

Εσάς συνδέεται κανονικά?

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Άλλες φορές θα συνδεθεί αλλά τις περισσότερες δεν συνδέεται και πρέπει να πάω στο μενού του BT και να το κάνω χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Improved system reliability

 

Disabled automatic sync for Alarm from paired Smartphone to Watch

 

Improved tracking for Swim

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

για το ελληνικό?

Disabled το automatic sync είναι βελτίωση...; Ελπίζω να μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάλι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Disabled το automatic sync είναι βελτίωση...; Ελπίζω να μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάλι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

υπήρχε bug για αυτό το απενεργοποίησαν και δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

υπήρχε bug για αυτό το απενεργοποίησαν και δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις.
Τι bug; Γιατί εμένα μια χαρά δουλευει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι bug; Γιατί εμένα μια χαρά δουλευει

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

That would override any changes made to the alarm on the smartwatch.

 

This meant that if users wanted the watch to only vibrate for their morning alarm and their phone to both ring and vibrate, they’d wake up to find the watch ringing for the alarm as well. This update will prevent that from happening on the Galaxy Watch.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του από το γερμανικό Amazon λόγω κουπονιού που έχει ένας φίλος αλλά φοβάμαι μήπως δεν θα έχει ελληνική γλώσσα στα SMS, viber κτλ.

 

Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Παιδιά σκέφτομαι την αγορά του από το γερμανικό Amazon λόγω κουπονιού που έχει ένας φίλος αλλά φοβάμαι μήπως δεν θα έχει ελληνική γλώσσα στα SMS, viber κτλ.

 

Γνωρίζει κανείς να με βοηθήσει;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αφού είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν νομίζω οτι θα έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...