Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guys δίνω αυτό το bracelet τ'οποίο είναι εξαιρετικά ποιοτικό (έχω κόλλημα με οτιδήποτε ψεύτικο).

Στα 25€, όσο μου στοίχισε. Βρίσκομαι επαρχία αλλά αποστέλλω παντού με έξοδα που τα αναλαμβάνει ο αγοραστής.

Είναι no gap και δένει πανέμορφα στο ρολόι. Ολοκαίνουριο και αχρησιμοποίητο, είχα πάρει 2 από λάθος quantity στην παραγγελία.

Έχει ειδικό μηχάνημα που αυξομειώνεται το μήκος του bracelet μέσα σε 1 λεπτό.

Κάνει σε 46αρι οτιδήποτε (Galaxy Watch, Gear S3 κτλ.).

 

20190602-105847.jpg

 

20190602-105852.jpg

 

20190602-105858.jpg

 

20190602-211503.jpg

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το ρολόι σταμάτησε να μετράει τον ύπνο; 2 βράδια τώρα που έχω κάνει την αναβάθμιση δε μου έχει μετρήσει τίποτα.

Επίσης, τι σπαστικό που το ρολόι συγχρονίζει πλέον μαζί με το κινητό. Πριν ήμουν σε meeting, έβαζα do not disturb στο κινητό, και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά στο ρολόι κι άναβε με το κούνημα του καρπού. Πλέον μπαίνει do not disturb και στο ρολόι. Τι τους ήρθε να το κάνουν αυτό..!!

 

Εχει επιλογή να μην είναι κινώ το "μην ενοχλείται" σε ρολοι και κινητό, είναι από την εφαρμογή στο κινητό "συχρονισμος ρυθμίσεων τηλεφώνου" η πρώτη επιλογή.

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το ρολόι σταμάτησε να μετράει τον ύπνο; 2 βράδια τώρα που έχω κάνει την αναβάθμιση δε μου έχει μετρήσει τίποτα.

Επίσης, τι σπαστικό που το ρολόι συγχρονίζει πλέον μαζί με το κινητό. Πριν ήμουν σε meeting, έβαζα do not disturb στο κινητό, και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά στο ρολόι κι άναβε με το κούνημα του καρπού. Πλέον μπαίνει do not disturb και στο ρολόι. Τι τους ήρθε να το κάνουν αυτό..!!

Μέσα από την εφαρμογή galaxy wearable υπάρχει το menu "συγχρονισμός ρυθμίσεων τηλ." εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις το "μην ενοχλείτε"

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογή να μην είναι κινώ το "μην ενοχλείται" σε ρολοι και κινητό, είναι από την εφαρμογή στο κινητό "συχρονισμος ρυθμίσεων τηλεφώνου" η πρώτη επιλογή.
Μέσα από την εφαρμογή galaxy wearable υπάρχει το menu "συγχρονισμός ρυθμίσεων τηλ." εκεί μπορείς να απενεργοποιήσεις το "μην ενοχλείτε"

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπράβο βρε παίδες αυτό έψαχνα, ευχαριστώ πολύ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παραλαμβανω και εγώ. Ξέρει κάποιος κάποια Καλή εφαρμογή που να φτιάχνεις δικά σου watch faces;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το παραλαμβανω και εγώ. Ξέρει κάποιος κάποια Καλή εφαρμογή που να φτιάχνεις δικά σου watch faces;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

MR.TIME

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apposter.watchmaker

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το έχω ρυθμίσει κανονικά να με ειδοποιει πάνω από κάποιο όριο heart rate, δεν το κάνει ποτέ, αν και πηγαίνουν οι παλμοί πάνω από το όριο. Εννοείται εχω βάλει continuous μέτρηση να κάνει.

Μήπως πρέπει να εχω τον ήχο ενεργό για να ειδοποιήσει και οχι μόνο την δόνηση;

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το έχω ρυθμίσει κανονικά να με ειδοποιει πάνω από κάποιο όριο heart rate, δεν το κάνει ποτέ, αν και πηγαίνουν οι παλμοί πάνω από το όριο. Εννοείται εχω βάλει continuous μέτρηση να κάνει.

Μήπως πρέπει να εχω τον ήχο ενεργό για να ειδοποιήσει και οχι μόνο την δόνηση;

 

Σε μένα δούλευε κανονικά ακόμα και όταν το γύρισα στο "ανά 10 λεπτά έλεγχο". Του έχω βάλει το 110 Hr και όταν το ξεπερνάω κάνει μόνο μια δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μήπως γνωρίζει κάποιος εάν γίνεται όταν γράφουμε SMS από το ρολόι, να το κάνουμε με υπαγόρευση φωνής στα ελληνικά? Όπως δλδ γίνεται με το πληκτρολόγιο του κινητού? Το έχει στα αγγλικά,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε το βρίσκω πως βάζουμε όριο στους καρδιακούς παλμούς και ειδοποιηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τη συχνότητα μέτρησης στο "πάντα" και μετά πατάς στις επιλογές (3 τελίτσες) και το ρυθμίζεις.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ την παρεα..

 

εμενα μετα την αναβαθμιση εκτος της χαλια μπαταριας που ελπιζω να διορθωθεί τωρα που εκανα επαναφορα ...

 

εχω θεμα και με το ανοιγμα στο σήκωμα του καρπου .. δεν ανοιγει οταν σηκωνω το χερι να δω την ωρα ... τι μπορω να κανω ?? ειναι οκ απο τις ρυθμισεις..

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τη συχνότητα μέτρησης στο "πάντα" και μετά πατάς στις επιλογές (3 τελίτσες) και το ρυθμίζεις.
Ευχαριστώ,να σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το Spotify, κανα μηνα τωρα (το εφτιαξαν). Μου τρωει παραπανω μπαταρια απο το Samsung Health ενω δεν το χρησιμοποιω καν! Το κανει και σε αλλους;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Γνωριζει καποιος αν τα watchfaces που κατεβαζεις αποθηκευονται καπου? Ειχα την εντυπωση οτι τα βρισκεις μεσω του samsung account σου.

Αλλα μετα απο επαναφορα του ρολογιου, δεν μπορω να βρω πουθενα οσα ειχα κατεβασει, καποια μαλιστα καποια ηταν και free για εκεινο το διαστημα και τωρα ειναι επι πληρωμη!

Δηλαδη αν ειχα αγορασει καποιο θα το ειχα χασει? Δε μου φαινεται λογικο. :wacko:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Γνωριζει καποιος αν τα watchfaces που κατεβαζεις αποθηκευονται καπου? Ειχα την εντυπωση οτι τα βρισκεις μεσω του samsung account σου.

Αλλα μετα απο επαναφορα του ρολογιου, δεν μπορω να βρω πουθενα οσα ειχα κατεβασει, καποια μαλιστα καποια ηταν και free για εκεινο το διαστημα και τωρα ειναι επι πληρωμη!

Δηλαδη αν ειχα αγορασει καποιο θα το ειχα χασει? Δε μου φαινεται λογικο. :wacko:

 

Galaxy Store ->Η σελίδα μου -> Όλα -> (καρτέλα 3) Ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Store ->Η σελίδα μου -> Όλα -> (καρτέλα 3) Ρολόι

 

Πωω τυφλος ειμαι μαλλον!! Ευχαριστω! :D

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Πωω τυφλος ειμαι μαλλον!! Ευχαριστω! :D

 

Με ότι έχω δει μέχρι τώρα, με μέτρο τα install σε watchface γιατί μερικά τρώνε μπαταρία ακόμα και αν δεν είναι επιλεγμένα...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μετά τη μεγάλη αναβάθμιση είδα αύξηση στη διάρκεια της μπαταρίας κατά μια μέρα.

Είμαι ο μόνος;

Το έκανα επαναφορά και το ξαναεστησα βέβαια.f645280dd9768670aaae89324602fd79.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μετά τη μεγάλη αναβάθμιση είδα αύξηση στη διάρκεια της μπαταρίας κατά μια μέρα.

Είμαι ο μόνος;

Το έκανα επαναφορά και το ξαναεστησα βέβαια.f645280dd9768670aaae89324602fd79.jpg

Και εγώ είδα μια μικρή αύξηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το bug για την εγκατασταση του Samsung health πως το λυσατε;

Εγω μειωση ειδα στην μπαταρια. Μικρη μεν αλλα μειωση.

Link to comment
Share on other sites

Το bug για την εγκατασταση του Samsung health πως το λυσατε;

Εγω μειωση ειδα στην μπαταρια. Μικρη μεν αλλα μειωση.

 

Κάνουμε υπομονή. Μπαίνω κάθε μέρα στο update του Helth και κοιτάω εάν αλλάξει η ημερομηνία 28/5 της προβληματικής έκδοσης.

 

Για την μπαταρία μετά από παρακολούθηση, βλέπω πως είναι το ίδιο, έως και λίγο καλύτερα.

 

Μετά το update του one ui έχω κάνει 3 επαναφορές και να θυμίσω ότι παρατήρησα πως όταν απενεργοποίησα την νέα δυνατότητα όπου ανάβει η οθόνη με το άγγιγμα, είδα διαφορά στην κατανάλωση.

 

https://www.samsung.com/us/support/troubleshooting/TSG01003232/

Edited by pchrono
προσθήκη link
Link to comment
Share on other sites

Όποιος εγκαταστήσει επιτυχώς πρώτος το Health ενημερώνει έτσι; :rolleyes: :lol:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Όποιος εγκαταστήσει επιτυχώς πρώτος το Health ενημερώνει έτσι; :rolleyes: :lol:

 

Re: Samsung Health not updating on galaxy watch

yesterday

 

This happened to me, and support didn't really help. Basically, the app was actually updated but the Galaxy Wear app on my phone didn't think it was.

 

 

 

Here is how I fixed it:

 

1. I had to factory reset

2. Paired to phone, and signed into Samsung

 

3. Immediately turned auto update off in the phone app settings

4. Turned Bluetooth on my watch off to disconnect my phone

5. Connect to wifi on the watch (note: it seems like only 2.4ghz signals work)

6. Update the app directly on the watch (home button > Galaxy Store > tap three dots on the side > My apps > Samsung Health > Update)

7. Turn Bluetooth back on and it worked! Finally!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λύσσα μας έχει πιάσει με τη αναβάθμιση του health?

Τι τόσο το φοβερό θα μας προσφέρει η καινούρια version?

Παντού αυτό το θέμα παίζει τελευταία, όπου έχει πάρει το μάτι μου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...