Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μένα το καλλίτερο είναι το Google Keep

 

Δουλεύει άψογα και στο κινητό και στο ρολόι και στο PC. Και φυσικά συγχρονίζει άμεσα.

Υπάρχει εφαρμογή του keep για το galaxy watch;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλλίτερο είναι το Google Keep

Δουλεύει άψογα και στο κινητό και στο ρολόι και στο PC. Και φυσικά συγχρονίζει άμεσα.

 

Εντάξει σε ευχαριστώ. Σήμερα μου έστειλε μια φίλη μου ένα φωνητικό μέσω messenger μου το εμφάνισε στο ρολόι αλλά δεν άνοιγε μήπως δεν αναγνωρίζει φωνητικά ξέρει κανείς ?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή του keep για το galaxy watch;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γκάφα! μπερδεύτηκα με ένα LG Urban που έχω. όχι δυστυχώς δεν υπάρχει για το Tizen...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι συγχρονίζει από ότι είδα δεν είναι και ότι καλύτερο έχω δει αλλά Κούτσα στραβά κάνει την δουλειά σου my notes in gear. Θέλω να δω τώρα αν μπορώ να δεχτώ από Viber κλείσεις από messenger και αν γίνεται να ακούω και τα φωνητικά που μου στέλνουν.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μόνη λύση στο συγχρονισμό του ξυπνητηριού με Samsung κινητα ειναι η κατάργηση της εφαρμογής στο ρολόι.. Κάτι άλλο δε βρήκα, Μόνο έτσι κοιμάσαι ήσυχα, δυστυχώς!
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την αναβάθμιση. Πολυ όμορφα τα νέα γραφικά για τη μπαταρία θα εκφέρω άποψη σε μερικές μέρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν βρήκε κάποιος τρόπος να κανει update το Samsung health από το Galaxy store ας μας πει και εμάς..

 

Εγώ έκανα επαναφορά το ρολόι το πρωί... την 1η φορά έκανα restore αλλά κάτι πήγε στραβά και δεν τελείωσε και ήταν όλα μισά. Το update του sam health δεν καθόταν με τπτ. Το απόγευμα 2η επαναφορά και restore (με τα 2 να φορτίζουν) και εκεί που έκανε restore πέρασε και το update(?) γιατί μετά δεν μου το έβγαζε. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, δλδ να το διόρθωσαν εν τω μεταξύ. :lol::p:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα επαναφορά το ρολόι το πρωί... την 1η φορά έκανα restore αλλά κάτι πήγε στραβά και δεν τελείωσε και ήταν όλα μισά. Το update του sam health δεν καθόταν με τπτ. Το απόγευμα 2η επαναφορά και restore (με τα 2 να φορτίζουν) και εκεί που έκανε restore πέρασε και το update(?) γιατί μετά δεν μου το έβγαζε. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, δλδ να το διόρθωσαν εν τω μεταξύ. :lol::p:p
Και εγώ έκανα restore το ρολόι, αλλά ούτε πριν ούτε μετά κάθεται το Samsung Health δυστυχώς. Εσύ που έκανες το update, εχει πλέον την λειτουργία να επιλέξεις να σε ειδοποιεί αν είναι υψηλοί οι καρδιακοί παλμοί;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έκανα αναβάθμιση το health, τι πρόβλημα έχετε ;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

Το Galaxy watch έχει ηχείο για κλήσεις και καλύτερο επεξεργαστή. Κατά τ' άλλα είναι ίδια. :D

Και ειναι και αδιαβροχο ενω το s3 δεν ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και αδιαβροχο ενω το s3 δεν ειναι.
To Gear sport είναι αδιάβροχο στις 5 ατμόσφαιρες σύμφωνα με την sammy. Γι αυτό το μοντέλο ρώταγε ο φίλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ έκανα restore το ρολόι, αλλά ούτε πριν ούτε μετά κάθεται το Samsung Health δυστυχώς. Εσύ που έκανες το update, εχει πλέον την λειτουργία να επιλέξεις να σε ειδοποιεί αν είναι υψηλοί οι καρδιακοί παλμοί;
Το ψάχνω αλλά δεν το βρήκα..
Link to comment
Share on other sites

To Gear sport είναι αδιάβροχο στις 5 ατμόσφαιρες σύμφωνα με την sammy. Γι αυτό το μοντέλο ρώταγε ο φίλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ψάχνω αλλά δεν το βρήκα..

 

Το βρήκα... :rolleyes: πρέπει να βάλεις το ρολόι να μετράει τους παλμούς "πάντα" και στις 3 τελίτσες μπορείς να ορίσεις το όριο που θα σε ειδοποιεί..:D:D

Link to comment
Share on other sites

στο https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-Watch/Samsung-Health-not-updating-on-galaxy-watch/m-p/659477#M10219

Προτείνει ένας στο τέλος:

Re: Samsung Health not updating on galaxy watch

I updated Samsung health 6.4.0.04

No issue so far.

Have you tried reset the app and update again?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε ηχογράφηση με το ρολόι είτε από μαμά είτε με άλλη εφαρμογή; Επίσης θα ήταν ωραίο αν γίνεται τελικά ηχογράφηση να μπορούσε να αποθηκεύεται στο τηλέφωνο απευθείας η ηχογράφηση για θέμα μνήμης. Μήπως γίνεται;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε ηχογράφηση με το ρολόι είτε από μαμά είτε με άλλη εφαρμογή; Επίσης θα ήταν ωραίο αν γίνεται τελικά ηχογράφηση να μπορούσε να αποθηκεύεται στο τηλέφωνο απευθείας η ηχογράφηση για θέμα μνήμης. Μήπως γίνεται;

 

Η εφαρμογή "Φωνητικό σημείωμα" κάνει αυτό ακριβώς που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα κάτοχος οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές από θέμα μπαταρίας θα ήθελα κάτι καλύτερο αλλά εντάξει δεν πειράζει είναι και ακόμη η αρχή. Γενικά θα ήθελα να μπορώ να ακούω πχ στο messenger τις ηχογραφήσεις που μου στέλνουν κάτι το οποίο από ότι είδα δεν γίνεται αλλά και να μπορώ να απαντάω από το ρολόι σε κλήσεις από messenger και Viber κάτι το οποίο αν δεν κάνω λάθος δεν γίνεται. Αλλά σε γενικές γραμμές πολύ ικανοποιημένος αν υποστηριχτούν και τα πάνω με κανένα update ακόμη καλύτερα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy fit e , ξέρω ότι δεν είναι εδώ το θέμα του , αλλά δεν υπάρχει και άλλο. Βλέπω ότι μετά από μια μέρα το shealth δεν συγχρονίζει με το band. Έχετε κάποιο θεμα με το ρόλο εσείς;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτό ακριβώς μου λείπει.

Να ακούω και να απαντάω στα φωνητικά σε messenger και WhatsApp.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ναι ενώ έχει αρκετά μου έκανε εντύπωση ότι δεν υποστηρίζεται να ακούσεις τα φωνητικά όπως και να σηκώσεις τηλ από Viber messenger διότι και αυτό από ότι είδα δεν το υποστηρίζει και δεν είναι κάτι ίσως με καμία μελλοντική αναβάθμιση να τα υποστηρίζει και τα παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα. Αγόρασα πρόσφατα το Galaxy fit e , ξέρω ότι δεν είναι εδώ το θέμα του , αλλά δεν υπάρχει και άλλο. Βλέπω ότι μετά από μια μέρα το shealth δεν συγχρονίζει με το band. Έχετε κάποιο θεμα με το ρόλο εσείς;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Δίχως να το έχω η να ξέρω μήπως τρώει κανένα Σκάλωμα με την γλώσσα αν δεν το έχεις το κινητό στα αγγλικά τίποτα να τα γυρίσεις σε αγγλική γλώσσα για δοκιμή μήπως γίνει αλλιώς ίσως παίζει ρόλο και το κινητό που έχεις.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Στα Αγγλικά έχω το κινητό. Δούλεψε κανονικά όταν το σεταρα για πρώτη φορά και μετά από 2 μέρες σταμάτησε.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Στα Αγγλικά έχω το κινητό. Δούλεψε κανονικά όταν το σεταρα για πρώτη φορά και μετά από 2 μέρες σταμάτησε.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Έχει να ρυθμίσεις από κάπου αν γίνεται και το galaxy fit στα αγγλικά αν δεν είναι ? Μετά κοίταξε για καμία ενημέρωση η μπορεί να θέλει και καμία επαναφορά το fit.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Δεν κάνει τίποτα κοίταξε τα πάντως μπορεί να στρώσει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...