Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω χρησιμοποιω απο την πρωτη στιγμη το ρολοι και διαφορα bluetooth ακουστικα συνδεδεμενα με το τηλεφωνο. Ποτε δεν ειχα καποια προβλημα στη χρηση. Απανταω σε κληση απο το ρολοι και μιλαω απο το bluetooth ακουστικο. Στο προηγουμενο gear 2 neo που ειχα για αρκετα χρονια αν απαντουσες απο το ρολοι μιλουσες απο το ρολοι. Αν ηθελες να στειλεις την κληση στο ακουστικο ειχε επιλογη στην οθονη το ρολοι.

 

Βασικη ομως ερωτηση.. Τι τηλ. εχεις?

 

Γιατι αυτο που ξερω ειναι τετοιου ειδους ασυμβατοτητες - προβληματα αντιμετωπιζει ο γαμπρος μου που το εχει παρει αλλα το δουλευει με xiaomi.

 

Αυτο φοβηθηκα και προσφατα απο το S7 edge πηγα στο A50 και οχι σε Xiaomi που σκεφτομουν αφου ειχα ηδη παρει το ρολοι σχεδον απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας. . Και με τα 2 Samsung τηλεφωνα δεν ειχα ποτε τετοια προβληματα.

 

Προσφατα διαβαζα και σε ενα review απο χρηστη Xiaomi mi9 και περιεγραφε αυτο το προβλημα με galaxy watch. Αρα πιστευω οτι εχει να κανει με ασυμβατοτητα το ρολογιου με αλλης μαρκας τηλεφωνα.

Τωρα αν εσυ εχεις Samsung τοτε υπαρχει σιγουρα αλλο θεμα..

 

Μαλλον εκει είναι η ιστορία... Xiaomi Mi Note 3...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημερωση στο 42mm!0fe81260f6dacbc2a46b279c6ee768b6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό bug..στα μηνύματα πολλές φορές δεν βγάζει το όνομα της επαφής, αλλά μόνο τον αριθμό.. θα κάνω restore μπας και στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά τώρα τελευταία μου εμφανίζει κάτι, ένα πρόβλημα ας το πω. Είναι στιγμές που η στεφάνη δεν πιάνει αμέσως όπως και έπιανε. Δηλαδή γυρνάω τη στεφάνη 6 και 7 και δέκα ακόμη "κλικ" για να πιάσει και να αλλάξει κάτι στο ρολόι πχ να πάει από ένα μενού σε άλλο κτλ. Μου το κάνει τυχαία αλλά σχετικά συχνά. Μπορεί να το δουλέψω και δέκα λεπτά με τη στεφάνη και να πιάνει το κάθε κλικ κανονικά και μπορεί στα επόμενα 5 λεπτά να μου το κάνει 5 φορές αυτό που περιέγραψα πριν. Δε μπορώ να καταλάβω αν είναι πρόβλημα hardware δλδ αν φταίει η στεφάνη και έχει χαλάσει κάτι στην περιστροφή της ή αν είναι κόλλημα που κάνει το λογισμικό. Έχει κανένας αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο; Έχω το 46άρι και να αναφέρω ότι το ρολόι είναι 6 μηνών και το προσέχω πάρα πολύ.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα. Είναι από την Ρουμανία μάλλον γιατί όταν του κάνω reset ξεκινάει με αυτή την γλώσσα. Διάβασα τέλος του μήνα θα έρθει για τα ελληνικά.

 

Ήρθε και στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία διαφορά που βλέπετε ρε παίδες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος πριν λιγο πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές το 42 πήρα αναβάθμιση μου έβγαλε μετα απο λιγο όταν το άνοιξα. Μια ερώτηση εχω το messenger που εμφανίζεται και γίνεται να απαντήσω ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία διαφορά που βλέπετε ρε παίδες

 

Μιας και έκλεισα βδομάδα με το update ας πω πρώτος. Δεν εχω ασχοληθεί πολύ αλλά μόνο από τα εμφανή...

+

.Άγγιγμα τις οθόνης για ενεργοποίηση, πλέον δε χρειάζεται να έχεις ενεργή τη χειρονομία και να ανάβει με το παραμικρό. Αν και δε το έχω .απενεργοποιήσει ακόμη λόγο συνήθειας.

Βλέπω το Αλτίμετρο να πάει καλύτερα και να μη χάνει.

.Όμορφα γραφικά παντού

_

.Η μπαταρία θεωρώ οτι έγινε λιγο χειρότερη. Όχι μεγάλη διαφορά.

.Κάποια κολληματάκια εμφανίζονται κατά διαστήματα. Μια φορά αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση. Κι έχω την LTE εκδοση που έχει 1,5GB Ram.

.Σε Samsung κινητό συγχρονίζει ακόμη και το ξυπνητήρι και δεν είναι αυτόνομο πλέον. Π.χ. αν κλείσεις τον ήχο από το ρολόι, κλείνει και από το τηλέφωνο. Ότι ξυπνητήρι έχεις στο κινητό μεταφέρεται και στο ρολόι με αποτέλεσμα αν το βάλεις σε πτήση αυτό θα χτυπήσει παρόλο που μπορεί να το έχεις απενεργοποιήσει ή έχεις αλλάξει την ώρα στο κινητό.

Οπότε προσοχή για να μη ξυπνήσετε τα χαράματα του Σαββάτου!:lol:

.Η καταγραφή του ύπνου γράφει ότι θέλει ή δε γράφει καθόλου.

 

Αυτά για αρχή. Θα κάνω μια επαναφορά κάποια στιγμή μπας και στρώσει κάπως.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έκλεισα βδομάδα με το update ας πω πρώτος. Δεν εχω ασχοληθεί πολύ αλλά μόνο από τα εμφανή...

+

.Άγγιγμα τις οθόνης για ενεργοποίηση, πλέον δε χρειάζεται να έχεις ενεργή τη χειρονομία και να ανάβει με το παραμικρό. Αν και δε το έχω .απενεργοποιήσει ακόμη λόγο συνήθειας.

Βλέπω το Αλτίμετρο να πάει καλύτερα και να μη χάνει.

.Όμορφα γραφικά παντού

_

.Η μπαταρία θεωρώ οτι έγινε λιγο χειρότερη. Όχι μεγάλη διαφορά.

.Κάποια κολληματάκια εμφανίζονται κατά διαστήματα. Μια φορά αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση. Κι έχω την LTE εκδοση που έχει 1,5GB Ram.

.Σε Samsung κινητό συγχρονίζει ακόμη και το ξυπνητήρι και δεν είναι αυτόνομο πλέον. Π.χ. αν κλείσεις τον ήχο από το ρολόι, κλείνει και από το τηλέφωνο. Ότι ξυπνητήρι έχεις στο κινητό μεταφέρεται και στο ρολόι με αποτέλεσμα αν το βάλεις σε πτήση αυτό θα χτυπήσει παρόλο που μπορεί να το έχεις απενεργοποιήσει ή έχεις αλλάξει την ώρα στο κινητό.

Οπότε προσοχή για να μη ξυπνήσετε τα χαράματα του Σαββάτου!:lol:

.Η καταγραφή του ύπνου γράφει ότι θέλει ή δε γράφει καθόλου.

 

Αυτά για αρχή. Θα κάνω μια επαναφορά κάποια στιγμή μπας και στρώσει κάπως.

 

 

χμμ, προς το παρον φορτιζω μια φορα την εβδομαδα καθως το δουλευω ως ρολοι κυριως και μονο οταν ειμαι εν κινησει συνδεω ΒΤ αφου τις υπολοιπες ωρες δεν μου χρειαζεται η συνδεση, οποτε εαν χανει λιγο απο μπαταρια δε θα με πειραξει και τοσο αλλα την εχω καταβρει να ξεχναω να φορτιζω..και με AOD ανοιχτη μονιμα. Επομενως περιμενω περισσοτερες εντυπωσεις να τη ριξω και εγω σιγα σιγα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ότι έκανα και γω το update. Παράλληλα μου έβγαλε update και για το health αλλά βγάζει error και δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση στο ρολόι. Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι έκανα και γω το update. Παράλληλα μου έβγαλε update και για το health αλλά βγάζει error και δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση στο ρολόι. Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα?

 

Ναι το ίδιο και σε μένα... Δοκίμασα και με αγγλική γλώσσα τα ίδια...

Θα δείξει...

Νομίζω πως καταναλώνει περισσότερο μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα αλλά πατώντας 4-5 φορές επανάληψη, ολοκληρώθηκε... Γλώσσα Ελληνικά.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα το ίδιο μετα απο επανάληψη σε ελληνική γλώσσα 3-4 φορές κατέβηκε κανονικά τωρα ψάχνω κανένα ωραίο καντράν
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, τι διαφορές έχουν το galaxy watch 42mm με το Gear sport;

 

Υ.Γ. Επειδή δεν βρήκα τόπικ σχετικό με το gear sport, αν είμαι εδώ off topic, ας μεταφερθεί αλλού η ερώτησή μου.

Link to comment
Share on other sites

Ότι έκανα και γω το update. Παράλληλα μου έβγαλε update και για το health αλλά βγάζει error και δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση στο ρολόι. Έχεις κάνεις το ίδιο πρόβλημα?

 

Σ εμένα με την καμία.. και κάνει συνέχεια αποσύνδεση το ρολόι μετά την προσπάθεια για update.

 

Και γενικά κάτι παίζει με το galaxy store, γιατί όλο το απόγευμα δυσκολευόταν να συνδεθεί, όταν προσπαθούσα από το κινητό (note 9)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά, τι διαφορές έχουν το galaxy watch 42mm με το Gear sport;

 

Υ.Γ. Επειδή δεν βρήκα τόπικ σχετικό με το gear sport, αν είμαι εδώ off topic, ας μεταφερθεί αλλού η ερώτησή μου.

 

Το Galaxy watch έχει ηχείο για κλήσεις και καλύτερο επεξεργαστή. Κατά τ' άλλα είναι ίδια. :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ενοχλητικό που τα πάντα συγχρονίζονται με το κινητό πλέον. Ακόμα και το do not disturb mode εφαρμόζεται και στο κινητό όταν το βάζω στο ρολόι

 

Επίσης, γνωρίζει κάποιος πως βάζουμε το όριο του heart rate ωστε να μας ειδοποιεί το ρολόι αν το ξεπεράσουμε;

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γνωρίζει κάποιος πως βάζουμε το όριο του heart rate ωστε να μας ειδοποιεί το ρολόι αν το ξεπεράσουμε;

 

Το ψάχνω αλλά δεν το βρήκα. Μήπως έχει να κάνει ότι εγώ δεν κατάφερα ακόμα να κάνω το helth update;

 

Επίσης μια σκέψη για την παραπάνω κατανάλωση μπαταρίας, να κλείσετε το νέο χαρακτηριστικό για τη ενεργοποίηση της οθόνης με το άγγιγμα. Νομίζω πως πάει καλλίτερα σε μένα η μπαταρία χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω πάρα disconnections με το κινητό. Θα το κάνω reset μήκος φτιάξουν όλα τα νέα θέματα που μας έφερε η Samsung με το update

 

Edit: Και μετά το reset, κάθε φορά που πάω να κάνω update το samsung health μου κάνει disconnect

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα σημειωματάριο ? Η αν γίνεται να βλέπω τις σημειώσεις μου από το Samsung note στο ρολόι ?
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 46mm lte.

Πήγα cosmote και στη συνέχεια σε γερμανο , έφαγα 3! ώρες και τελικά δεν μπόρεσαν να ενεργοποιήσουν την esim....

Κάποιος που έχει την lte έκδοση μπορεί να εξηγήσει τι ακριβώς έκανε ώστε το ρολόι να συνδέεται στο δίκτυο όταν απομακρυνθεί από το κινητο.;

Έχω σύνδεση cosmote, πρέπει να πάρω twin , dual esim?

Μου είπαν ότι δεν μπορώ να έχω το ίδιο νούμερο στην sim και την esim.

Τι πρέπει να γίνει μου δίνουν άλλο νούμερο για το κινητό;

Έχω Galaxy edge.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κανένα σημειωματάριο ? Η αν γίνεται να βλέπω τις σημειώσεις μου από το Samsung note στο ρολόι ?

Για μένα το καλλίτερο είναι το Google Keep

Δουλεύει άψογα και στο κινητό και στο ρολόι και στο PC. Και φυσικά συγχρονίζει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...