Jump to content

Samsung Galaxy Watch


PETROSLEON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και από εμένα...! Είμαι νέος κάτοχος κα γω του galaxy watch και μπορώ να πω ότι μόνο θετικές εντυπώσεις υπάρχουν μέχρι στιγμής. Ωστόσο έχω δει στην παρουσίαση του galaxy watch ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτόματης ενημέρωσης απ το ρολόι δυο φορές την ημέρα (μια φορα το πρωί και μια το βράδυ) για διαφορα σημαντικά γεγονότα, όπως καιρός, άσκηση και υπενθυμίσεις. Γνωρίζει καποιος για το πως γίνεται αυτή η ρύθμιση;; Γίνεται απ την εφαρμογή στο κινητό; ή μέσα απ το μενού στο ρολόι; Κοίταξα το manual αλλα άκρη δεν κατάφερα να βγαλω.... Αν καποιος γνωρίζει να μας πει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κανένα άλλο μετά το τελευταίο update, τυχαία κάποιες ειδοποιήσεις να μην τις δείχνει;
Δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, τα πάντα έρχονται αστραπιαία.
Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα θεματακι που προφανώς το έχετε όλοι, γιατί το είχα με όλες τις συσκευές μου και με αρκετά ρολόγια που έχω δοκιμάσει.

Όταν κάποιος με καλέσει στο WhatsApp- Viber με βιντεοκλήση,το ρολόι δεν με ειδοποιεί.

Έχει καταφέρει κάποιος να λύσει το πρόβλημα αυτό, γιατί έχω το τηλέφωνο πάντα στο αθόρυβο και χάνω τις βιντεοκλήσεις

Μόλις το δοκίμασα, όντως δεν έρχεται ειδοποίηση όταν σε καλεί κάποιος.
Καλησπερα και από εμένα...! Είμαι νέος κάτοχος κα γω του galaxy watch και μπορώ να πω ότι μόνο θετικές εντυπώσεις υπάρχουν μέχρι στιγμής. Ωστόσο έχω δει στην παρουσίαση του galaxy watch ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτόματης ενημέρωσης απ το ρολόι δυο φορές την ημέρα (μια φορα το πρωί και μια το βράδυ) για διαφορα σημαντικά γεγονότα, όπως καιρός, άσκηση και υπενθυμίσεις. Γνωρίζει καποιος για το πως γίνεται αυτή η ρύθμιση;; Γίνεται απ την εφαρμογή στο κινητό; ή μέσα απ το μενού στο ρολόι; Κοίταξα το manual αλλα άκρη δεν κατάφερα να βγαλω.... Αν καποιος γνωρίζει να μας πει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
Το πρωί μου έρχεται το briefing αφού έχει καταλάβει το ρολόι ότι έχω ξυπνήσει και ότι έχω κινηθεί. Το βράδυ έρχεται λίγο πριν πέσεις για ύπνο, βλέπει το μοτίβο τι ώρα κοιμάσαι περίπου κι έτσι σου στέλνει την ειδοποίηση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μου έρχεται το briefing αφού έχει καταλάβει το ρολόι ότι έχω ξυπνήσει και ότι έχω κινηθεί. Το βράδυ έρχεται λίγο πριν πέσεις για ύπνο, βλέπει το μοτίβο τι ώρα κοιμάσαι περίπου κι έτσι σου στέλνει την ειδοποίηση.
Εμένα δεν μου έρχεται κανένα briefing... Ούτε πρωί ούτε βράδυ. Πως το ρυθμίζεις για να κανει; Edited by antonis7
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έρχεται κανένα briefing... Ούτε πρωί ούτε βράδυ. Πως το ρυθμίζεις για να κανει;
Δεν έχω ρυθμίσει κάτι, by default το κάνει. Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις του ρολογιού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Samsung Email, έκανα disable το Gmail, αλλά πλέον δε μου έρχονται οι ειδοποιήσεις στο Galaxy Watch παρόλο που τις έχω ενεργοποιήσει και στο ρολόι και στην εφαρμογή.

Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Συσκευή Note 9.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έβαλα πρώτη φορά για να το δοκιμάσω, λόγω του μαύρου θέματος.

Έρχονται κανονικά όμως οι ειδοποιήσεις.

Το Gmail από που το έκανες disable?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έβαλα πρώτη φορά για να το δοκιμάσω, λόγω του μαύρου θέματος.

Έρχονται κανονικά όμως οι ειδοποιήσεις.

Το Gmail από που το έκανες disable?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Settings > Apps

 

Περίεργο γιατί δε μου έρχονται τότε εμένα..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Settings > Apps

 

Περίεργο γιατί δε μου έρχονται τότε εμένα..

Όντως περίεργο.....

Επίσης το δικό μου περίεργο είναι πως από τα settings/apps στο gmail δεν μου δίνει την δυνατότητα να το κάνω disable. Έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό τουλάχιστον,για να μην έρχονται διπλές ειδοποιήσεις. Θα δοκιμάσω και από το adhell.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα λουρί περίσσευμα.. Υπάρχει για εμάς τους νέους κατόχους?

Με το αζημίωτο φυσικά.. η κάνα λινκ με φθηνά.. πλην τίμια..

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μετρά ορόφους και δεν δουλεύει το αλτιμετρο και το βαρόμετρο. Στο τεστ μενού στον αισθητήρα μου γράφει με κόκκινο FAIL. Τί να παίζει άραγε. Να το στείλω σέρβις; Είμαι και επαρχία γ@$&το!
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μετρά ορόφους και δεν δουλεύει το αλτιμετρο και το βαρόμετρο. Στο τεστ μενού στον αισθητήρα μου γράφει με κόκκινο FAIL. Τί να παίζει άραγε. Να το στείλω σέρβις; Είμαι και επαρχία γ@$&το!

 

Κάνε πρώτα ένα restart. Αν δεν παίξει, επαναφορά. Αν δεν παίξει, service...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για το γυμναστήριο χρησιμοποιείτε κάποιο ειδικό application στο κινητό που να συνδέεται με το ρολόι;

Επίσης ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να μετράει τις ασκήσεις;

Π.χ. σήμερα το δοκίμασα σε κυκλική προπόνηση functional αλλά δεν κατέγραψε τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα restart. Αν δεν παίξει, επαναφορά. Αν δεν παίξει, service...

Έχω κάνει και από τα 2. Οπότε μας έμεινε το 3ο!

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Τσιμπάω για φορτιστή για τα ταξίδια τούτον εδώ που έχει λιγότερα mA output, καθώς στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων φορτίζω το ρολόι βράδυ. Επανέρχομαι κανένα μήνα μετά που θα έχει έρθει και θα έχω και εντυπώσεις...

 

ΥΓ: Αν δεν ακούσετε νέα μου, θα μου έχει εκραγεί το smartwatch στο κομοδίνο δίπλα στο κεφάλι μου που το φορτίζω, οπότε γράψτε κανένα κακό λόγο για αυτόν... :p

Εντάξει, ζω ακόμα :p. Ήρθε χθες :rolleyes: και τον δοκίμασα. Φόρτισε κανονικά, σε περισσότερο χρόνο και με το ίδιο ζέσταμα με τον μαμίσιο. Τον έβαλα σε USB θύρα του υπολογιστή, οπότε χλώμο να έπιασε τα 700 mA που (υποτίθεται ότι) θέλει. Βέβαια, έβγαλε μήνυμα να βάλω γνήσιο φορτιστή με κόκκινα. Δεν ξέρω αν θα τον εμπιστευτώ ποτέ να αφήσω το ρολόι όλο το βράδυ πάνω. Προς το παρόν θα τον έχω για έκτακτες και επείγουσες περιπτώσεις.

 

ΥΓ: Έκανα update στο quote το link.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Χωρίς να έχω άποψη μιας και είναι το πρώτο μου smartwatch..είναι σκυλί η μπαταρία.. 2,5 μέρες και είναι στο 51%! Με κλειστό μόνο το wifi και την AOD!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως Χωρίς να έχω άποψη μιας και είναι το πρώτο μου smartwatch..είναι σκυλί η μπαταρία.. 2,5 μέρες και είναι στο 51%! Με κλειστό μόνο το wifi και την AOD!!

 

Και μένα ίδιους χρόνους βγάζει και 10% περίπου παραπάνω. Δεν κλείνω το wifi γιατί έτσι κι αλλιώς σπάνια ενεργοποιείται αλλά θεωρώ σημαντικό στην κατανάλωση το watch face που χρησιμοποιώ να είναι από τα προεγκατεστημένα. Όταν κατέβαζα watch face έβλεπα διαφορά στην κατανάλωση (δεν βάζω ποτέ ΑOD). Γενικά βολεύτηκα με τις εφαρμογές που έχει οπότε έκανα Hard reset και δεν έχω κατεβάσει τίποτα απο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα ίδιους χρόνους βγάζει και 10% περίπου παραπάνω. Δεν κλείνω το wifi γιατί έτσι κι αλλιώς σπάνια ενεργοποιείται αλλά θεωρώ σημαντικό στην κατανάλωση το watch face που χρησιμοποιώ να είναι από τα προεγκατεστημένα. Όταν κατέβαζα watch face έβλεπα διαφορά στην κατανάλωση (δεν βάζω ποτέ ΑOD). Γενικά βολεύτηκα με τις εφαρμογές που έχει οπότε έκανα Hard reset και δεν έχω κατεβάσει τίποτα απο τότε.

Το αυτό! Το watchface παίζει τεράστιο (ίσως και το μεγαλύτερο ρόλο στην κατανάλωση)! Με το στοκ έβγαζα 4ημερο χαλαρά. Πλέον έχω αγορασμένα και free καμιά 50αρια watchfaces τα οποία όλα ρίχνουν στα μούτρα σε εμφάνιση το stock. Πλέον βγάζω 4ημερο με το ζόρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες για το γυμναστήριο χρησιμοποιείτε κάποιο ειδικό application στο κινητό που να συνδέεται με το ρολόι;

Επίσης ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να μετράει τις ασκήσεις;

Π.χ. σήμερα το δοκίμασα σε κυκλική προπόνηση functional αλλά δεν κατέγραψε τίποτα.

Καμιά βοήθεια για εδώ γιατί ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για το γυμναστήριο χρησιμοποιείτε κάποιο ειδικό application στο κινητό που να συνδέεται με το ρολόι;

Επίσης ποιος είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος για να μετράει τις ασκήσεις;

Π.χ. σήμερα το δοκίμασα σε κυκλική προπόνηση functional αλλά δεν κατέγραψε τίποτα.

 

Εγώ κάνω χειροκίνητη καταγραφή της προπόνησης με Gear S3 και Tizen 4.0.0.2. Πας Samsung Health, πατάς στο ανθρωπάκι που τρέχει, μετά Workout, διαλέγεις Circuit training, ή Other workout και Start. Και όταν τελειώσεις πατάς Finish. Γύρω στο 10% μπαταρία τρώει σε 1 ώρα και 40 λεπτά προπόνηση. Στο Galaxy Watch λογικά η κατανάλωση θα είναι μικρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω χειροκίνητη καταγραφή της προπόνησης με Gear S3 και Tizen 4.0.0.2. Πας Samsung Health, πατάς στο ανθρωπάκι που τρέχει, μετά Workout, διαλέγεις Circuit training, ή Other workout και Start. Και όταν τελειώσεις πατάς Finish. Γύρω στο 10% μπαταρία τρώει σε 1 ώρα και 40 λεπτά προπόνηση. Στο Galaxy Watch λογικά η κατανάλωση θα είναι μικρότερη.
Ωραία, θα το δοκιμάσω από εβδομάδα, σε ευχαριστώ πολύ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση..με σβηστό το ρολόι.. ή την οθόνη, στο φως..φαίνεται σαν να έχει ένα πλέγμα με γραμμές Μέσα.. και στο κέντρο και λίγο πιο κάτω, ένα τετραγωνάκια μικρό.. είναι έτσι η αρχιτεκτονική της οθόνης?? Ή έχω πρόβλημα?

Δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε φωτο για να το ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Γραμμές δεν έχω προσέξει. Το τετραγωνάκι είναι ο αισθητήρας φωτός

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γραμμές δεν έχω προσέξει. Το τετραγωνάκι είναι ο αισθητήρας φωτός

Γραμμές σαν πλέγμα ένα πράγμα.. τι να πω..θα το ψάξω και στο γουγλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση..με σβηστό το ρολόι.. ή την οθόνη, στο φως..φαίνεται σαν να έχει ένα πλέγμα με γραμμές Μέσα.. και στο κέντρο και λίγο πιο κάτω, ένα τετραγωνάκια μικρό.. είναι έτσι η αρχιτεκτονική της οθόνης?? Ή έχω πρόβλημα?

Δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε φωτο για να το ανεβάσω

 

Νομίζω το έβλεπα και γω στην αρχή μέχρι που άλλαξα το baground σε σκέτο μαύρο. Το λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το θυμάμαι να φαίνεται και τετραγωνάκι αλλά μόνο το πλέγμα. Μιλάμε πάντα για σβηστή την οθόνη. κάντε μια δοκιμή και ελπίζω να μην είναι κάποιο Burn in. Πάντως τώρα δεν φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερώτηση..με σβηστό το ρολόι.. ή την οθόνη, στο φως..φαίνεται σαν να έχει ένα πλέγμα με γραμμές Μέσα.. και στο κέντρο και λίγο πιο κάτω, ένα τετραγωνάκια μικρό.. είναι έτσι η αρχιτεκτονική της οθόνης?? Ή έχω πρόβλημα?

Δυστυχώς δεν αποτυπώνεται σε φωτο για να το ανεβάσω

Έτσι είναι η οθόνη. Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...